Styczeń 2016 Lubię z Tobą rozmawiać!

Wysłane przez tynka03 

aangie (offline)

24-02-2016 23:44:23

Nowe Ogrody
Cześć! Zokiki zostawilam Ci prywatna wiadomosc:-D. Magda ja wlasnie czytalam zeby nie zapewniac dziecku atrakcji na noc i dlugich nasiadowek, bo maluchy często przez takie cos sie wybijaja. Ja to chyna az przesadnie nawet dawkuje odwiedziny u malej. Unikam sytuacji, zeby wszyscy hurtem mi tu. Sie pojawili, chociaz organizacyjnie dla mnie tak byłoby najwygodniej. Zresztą.. Pewnie sa i takie dzieci, ktore od początku cechuje towarzyskosc i takie akcje nie robia na nich wrazenia;-) u nas przeziebienie sie rozwija. Temperatura i te. Sprawy. Dzis Zuzik miala. Stan podgoraczkowy, raz na jakiś czas zakaszlala i kichala. Byla bardzo apatczna, duzo spala, nie chciała jesc.. Nie to dziecko. Na szczęście babcia pielęgniarka dala jej czystej wody do popicia i temp spadla. Ale profilaktycznie przebadal ja lekarz. Wszystko z nia ok. Jak twierdzi lekarz.. Temp z niedopojenia. Osluchowo czysta i wszystko z nia ok. Szkods, że dalej taka osowiala. Moze to skok? Juz sie tak przyzwyczailam, że to maly glodomor i takie zachowanie jest dla mnie niepokojące. Będę ja przystawiac co jakiś czas, bo ona sama sie do jedzenia nie garnie. To wazne dla mnie, tym bardziej że chce pobudzic laktacje... Moj maluszek..

Black (offline)

25-02-2016 04:57:07

Opole
Zokiki mały na cycku co pół godziny a po odciągnięciu z drugiej z której nie karmiłam 10. To trochę za mało żeby się najadł. W każdym razie po prostu często go przystawiam. Bardzo tongue sticking out smiley I ja nie chrzcze w ogóle. Co kiedyś sam wybierze to mu pomogę ale na razie - ma wolną wolę smiling smiley

Aangie ale jest różnica w ilości mleka odkąd część karmie bez nakładek. Dzisiaj pierwsza noc od jakiegoś czasu że cycki pełne.


[link widoczny po zalogowaniu]

aangie (offline)

25-02-2016 06:38:38

Nowe Ogrody
Black, mialam plan. Zeby przystawic mala wczoraj w dzien do jednej piersi bez nakładki. Chcialam skorzystać z sytuacji że ona taka spokojna. Ale w sumie na checiach se skończyło.. Nie wiem czemu.. Na gorączkę biore apap, bo tylko tym dysponuje, ale to gowno krotko dziala i zbija temp. Tylko do 37. Chociaż moze to normalnie- nie wiem, nie mam doświadczenia. Normalnie jak. Mi sie zdarzylo zachorować w ciagu roku dwa razy, to huk;-) znacie jakes tabletki które moge wziac?

Black (offline)

25-02-2016 07:37:53

Opole
Aangie jak mnie łapało i miałam gorączkę karmiłam normalnie, także piersią i młody nic nie złapał. A może miodu do czegoś spróbuj? Paracetamol? Szczerze to ja leków niet kompletnie... A i przystawiaj bo mała się w końcu nauczy. Teraz młody zaczyna robić afery przy nakładkach, woli cycka. Ale jak pierś jest nabrzmiała to nie złapie i daje mu nakładkę. No i do lewej czasem bo jest poraniona brodawka.


[link widoczny po zalogowaniu]

aangie (offline)

25-02-2016 07:59:10

Nowe Ogrody
Jak mialam jelitowke i temp to tez piersią karmiłam. ale wtedy miałam do 3 9 stopni. Teraz zbliża sie do 40. Nie wiem czy moge jej podać pierś m. Póki co ściągam. Moze zastoj się robi bo lewa piers twarda i boli..

magda86 (offline)

25-02-2016 09:38:16

Pruszków
Black, podobno dziecko się najada przy aktywnym ssaniu już po 10-15 minutach smiling smiley

aangie, też staram się nie zapraszać hurtowo gości. A takie wypady do znajomych na razie sobie odpuszczamy smiling smiley

U nas dziś piękna, słoneczna pogoda. Chyba wybierzemy się na spacer smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Black (offline)

25-02-2016 10:11:24

Opole
Magda no właśnie on aktywnie ssie krócej stąd też wiem że niekoniecznie i dlatego je bardzo często. Dzisiaj się przestraszyłam że oczko ropieje ale okazało się że alarm fałszywy grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

tynka03 (offline)

25-02-2016 10:19:43

Witam smiling smiley

Magda86 - myśle ze nie powinien robić problemu smiling smiley My na szczepienie tez mooże w poniedziałek.. bo Olek nadal z katarem .. ale przejdziemy się, niech ocenią. Co do Basi to mam nadzieję ze na długo się tak nie wybiła i następna noc juz była ok?

adgaM - faktycznie musiałam być nie zalogowana bo teraz widzę smiling smiley śliczne masz dzieciaki !! a co do maluszka i starszaka... ładnie sie dowiedziałaś ... wiadomo najlepiej nie przynosic zarazków.. ale moja córa tez sie doczekac nie moze kiedy do przedszkola pójdzie.. i bądz tu mądry

aangie - zdrówka smiling smiley małej nie powinnas zarazić bo w mleku są przciwciała... ale to teoria a praktyka czasem lubi wtrącić swoje trzy grosze smiling smiley Dobrze robisz, włąsnie przy stanie podgorączkowym trzeba czesto przystawaic dziecko, żeby wiecej piło, tak w mądrych internetach wyczytałam grinning smiley

Zokiki - Będziemy chrzcic bo wiara chrzescijanska w połaczeniu z kościołem katolickim to nie tylko biblia, ale również wieloletnia i bogata tradycja, to połaczenie dwóch tych rzeczy i nawet jesli wiem, ze w Bibli nie ma chrztu malych dzieci to należąc do koscioła katolickiego będę chrzcic dzieci właśnie ze względu na tradycję, przecież w przyszłosci to w niczym nie przeszkadza, jezeli dizeci będa chciały wybrac inną wiarę, czy inaczej praktykowac chrześcijanstwo to w niczym chrzest nie przeszkadza smiling smiley Chrzczę nie dlatego ze się boje co babcie powiedzą, ale dlatego ze sama chcę, wiem, że za parę lat będzie komunia, bierzmowanie, i jeżeli chce juz należeć do wspólnoty swojego koscioła to nie ma sensu się wyłamywać smiling smiley To moje zdanie smiling smiley Każdy inaczej praktykuje swoją wiarę i według mnie kazda jest własciwa, bo nie ma przecież lepszej i gorszej smiling smiley

U nas nic nowego tongue sticking out smiley Byłam wczoraj u gina, wszystko ok, dostałam tylko jakies tabletki dopochwowe i potem bede sie raczej decydowac znowu na mirenę, spadam bo Olek marudzi a muszę trochę posprzątac smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-25 10:20 przez tynka03.

gosiaczekz (offline)

25-02-2016 15:03:24

Słupsk
magda, agda,Kasia, noce super byłypłacz przedwczoraj po jedzeniu (bo księżniczka obudziła się w nocy głodna) 1,5 h na odbicie, wczoraj bylismy u dziadka na imieninach, rozwalony rytm dnia poszła spać po 2, wstała przed 7. Nie ma co chwalić.
Tynka, tak to prawda strach czy wszystko dobrze jak dziecko tak śpi. W pierwszym tygodniu to stresa załapałam. Dostaliśmy od męża szefa monitor oddechu, po 15 sekundach bez ruchu, oddechu robi "pik" a po kilku kolejnych włącza się alarm i dioda święci na czerwono.To była chyb druga noc w domu, ja i mężuś spaliśmy, mała też, a że przemeblowanie było w pokoju i jeszcze się nie przyzwyczaiłam, jakoś straciłam orientację we własnym pokoju. Otwieram oczy i widzę czerwoną diodę, ale nic nie pika, ale się zerwałam,patrze a mała słodko śpi. A dioda to przy telewizorze , nawet to nie było po tej stronie co łóżeczko. ale co się strachu najadłam, serce mi mało nie wyskoczyło.U nas miejsce po BCG już prawie zagojone, sądziłamże bardziej będzie się paprało.
Magda, miłość jest piękna szczególnie na początku.
Black, a później przychodzi codzienność. Teraz gotują razem, wczoraj byli razem w garażu bo chłodnicę wymieniał(mały wypadek). Na początku wszystko robi się razem, a później różnie bywa.Chociaż ja z mężem nadal nierozłączni, mimo,ze prawie 17 lat jesteśmy razem.wow ale czas leci.hmmm Chrzciny, też mam mieszane uczucia. Zobaczymy, my się póki co nie spieszymy. Mamy plan jeden chrzestny i szybka akcja po południu w tygodniu. Bez cudów. Koleżankę ostatnio spotkałam, a ona do mnie że :co w wielkanoc impeza się szykuje?",ja do niej :tak a co się bedzie działo?, a ona że chrziny. Kurcze jakos mi się nie spieszy. Dużą młodą chciłam szybko, ale byłam młoda i zrobiłam tak jak babcia chciała, Radka chcilismy jak już chodził i też było ok.
My mamy szczepienia 8 marca. Dzis byłyśmy u położnej.10 lutego ważyła 4050 a dziś 4700, mały grubas. Ma na buziaku wysypke, połozna stwierdziła, że to trądzik, niczym nie smarować przejdzie. Nie da się tego ominąć, dostaje hormony z mlekiem i pobudzają gruczoły łojowe. Na razie obserwujemy, troche na policzkach i trochę na czole. Syn mój stwierdził że yawning smileyoo ma tak jak ja. No tylko że on ma 16 latLOL Dzis po tych dwóch nocach padnięta jestem. Jeszcze przed wczoraj cycochy mało mi nie eksplodowały, po karmieniu w szybkim czasie tak nabrały pokarmu ,że były jak kameń, musiałam ogrzewac,pgłaskać bo laktator miał problem z odciąganie, ale jak poszło, to tryskało okrutnie. I w nocy też muszę odciągnąć bo przepełnienie okrutne. Położna powiedziała że dobrze podziałał słód jęczmienny. Podatny organizm. W sumie się cieszę. Chyba kupię woreczki do mrożenia , bo w lodówce to długo nie może pokarm stać.


Black (offline)

25-02-2016 15:55:38

Opole
Gosiaczek pochwał się jaki ten słód :>


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545902, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.