Ciąża Ci służy! Styczeń 2016

Wysłane przez tynka03 

tynka03 (offline)

06-07-2015 12:02:41

Witam smiling smiley

aangie - mnie to tylko te informacje z neta pozytywnie nastrajają smiling smiley No i małe noski u meza w rodzinie hehe smiling smiley Ja bez wskazań z usg nie robiłabym prenatalnych.. ale ze się pojawiły to zrobiłam ,a ze niepewnosć i brak stabilizacji to cos czego najbardziej nie lubie to idąc za ciosem, zapisałam się na amnio. Chociaz powiem ci ze o ile na poczatku z tego przrazenia byłam przekonana na 100 % ze chce to teraz pojawiają sie wątpliwosci.. no ale ide smiling smiley Ból przy usg dopochwowym odczuwałam tylko momentami, jak gdzies tam bardziej lekarka chciała zajrzeć i wciskała sie mocniej.. ale to reagowałam na to i strała sie nie męczyć nas za bardzo smiling smiley ale teraz przez brzuch juz jest super smiling smiley

Batusia - witaj smiling smiley Fajnie ze dołączyłaśm chyba Cię już kiedys widziałam w jakims watku na ebobasie, fajnie że mamy tu wracają smiling smiley No i super przyrost u was ... jeszcze przed zajsciem w obecna ciaze juz chciałam mślec o następnej, ale przez ten stres z badanami które teraz mam to chyba się głeboko zastanowie ...

Magda - ja dawo nie myslałam o imionach, jakos nie miałam tego w głowie ostatnio, ale kiedys myślałam ze jak bedzie dziewczynka to nazwę ją Milena a chłopca Aleksander.. tylko maz nie jest jeszcze przekoany :0 ale zobaczymy co on wymysli i będziemy negocjowac smiling smileysmiling smiley

Ja odebrałam dzis wyniki, no i są w sumie takie jak się spodziewałam, ryzyko trisomoii 21 1:376, trisomii 18 1:2573 a triromii 13 ponizej 20000, no i samoistny poród przedwczesny 1;192, wolne bhCG 0,979 MoM a Pappa-a 1,267 MoM, wiec biochemia z tego co czytałam ok, tylko ta kosteczka niewioczna lub malutka .. amniopunkcja 15 lipca w okolicach godziny 11 .. na 10,50 mam się zglosić z wynikami (graupa grwi, Wr, HIV) zeby dopełnic formalnosci. Boje sie coraz bardziej ale nie chce potem żałować ze nie wiedziałam smiling smiley I to chyba tyle smiling smiley

U was tez tak gorąco.. ja to się roztapiam... zawsze sobie w pracy przeciag chociaz robiłam a teraz wszystko pootwierane a wiaterku ani widu ani słychu ;/ To samo w było w sobote na weselu... od 14 jezdzilismy .. najpierw do młodego, potem do młodej, na 16 slub.. wiec tylko w samochodzie mozna było się ochłodzic.. od razu po mszy zrzuciłam szpili (mimo ze to wygodne buty, we wrzesniu bawiłam się w nich do rana bez zadnego bólu itp) ale teraz nie dałam rady, do końca byłam juz w sandałkach, ale to chyba niekoniecznie przez ciaze bo sporo osób od razu było w sandałkach aa duzo zaraz po mnie zmienialo smiling smiley Umówilismy się nawet z siostra młodego (zaręczyła się niedawno) ze na zaproszeniach na wesele napisze ze obowiazowo trzeba byc w trampkach grinning smiley smiling smiley . Zajechalismy na sale a tam nie było pradu.. klima nie działa ;/ ciemno w łazienkach.. woda z bojlerów wyleciała wiec chwilowo nawet wody nie było hahaha .. dwie czy trzy awarie były az w końcu przyjechał agregat i wszystko wróciło do normy, ale tylko połowa klimatyzatorów chodziła ;/ ehh dobrze ze juz około 21 zrobiło sie w miare chłodno to chociaz na podwórku mozna było się ochłodzic, bo wczesniej to 2 pioseki i przymusowy odpoczynek smiling smiley Ale powiem wam ze wytańczyłam się, wyskakałam jakbym w ciazy nie była, a co najwazniejsze po weselu tez nicn ie bolało, nie ciagnęło smiling smiley Znowu bede miała dziecko lubiące kołysnie i bujanie smiling smiley co zrobić smiling smiley Następne wesele 25 lipca, wiec mysle ze 10 dni po amnio to mozna juz isc smiling smiley oczywiscie bez podskoków i obrotów, ale przynajmniej sobie pojem i pobujamy się moze do Krawczyka smiling smiley

Kończe, nie zanudzam Was juz swoimi przydlugimi opowieściami smiling smiley zreszta do pracy trzeba wracac smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Batusia (offline)

06-07-2015 14:09:02

Łódź
Witajcie.
Miło mnie zaskoczyłyście, w waszych postach nie 'słychac' takiej nutki pogardy do mnie, powiem wam szczerze, że jak ktoś nie wie ile mam dzieci i powiem , że trójke,bo przecież nie wiem czemu miałabym to ukrywać, to widzę ich oczy takie ogromne zdziwienie Mr. Green Ale co tam nie daja mi na utrzymanie, moje dzieci, moja sprawa hot smiley
Magda co do imion to kompletnie jeszcze o tym nie myśle, ponieważ czwarty dzidziuś nie był planowany, ale już jest oczywiście kochany, potrzebuje trochę wiecej czasu, nie wiem czy zwróciłyście uwage na moje dzieciaczkowe sówaczki wszytskie maja imionka na literke O i pewnie czwarte też będzie na O, chciałam to już przerwać i wybrac imię na inną,ale mąż zaprotestował, dajac poważny argument, że za kilka lat maluch podrośnie i może zadaważ pytania, czemu moje rodzeństwo ma na O , a ja to inaczej, no i jak już dominuje ta litera, to niech tak zostanie.Mam przeczucie , że bedzie chłopak, czuje sie tak samo jak na synka, a zupełnie inaczej niz na moje dziewczyny, poza tym ta kobieca intuicja LOL Swoją drogą , chciałabym synka, bo mam dwie córcie a synka jednego , okaże sie za kilka tygodni smiling smiley
Tynka dobrze kojarzysz, pisałam na sierpniówkach 2010,potem na grudniówkach 2012 i na mamy 20-30 lat winking smileyTakże, pewnie gdzieś Ci sie nawinął mój post smiling smiley
Co do badań prenatalnych, czekam usg z mierzeniem przezierności, bo jest coś co mnie martwi, we wczesnej ciąży nie wiedząc jeszcze, że mieszka we mnie dzidziuś, miałam rtg zęba, spędza mi to sen z powiek uh...No nic musze wytrzymać do tego 16-go i sie okaże,ale boje sie strasznie.


[link widoczny po zalogowaniu]

OKTUŚ:


ORIANA:


OLGA:

tynka03 (offline)

06-07-2015 15:13:22

Batusia - aa to ja w sierpniu 2010 znalazłam ebobasa, to był dopiero poczatek ciazy wiec pewnie sobie patrzyłam co będzie dalej tongue sticking out smiley Na młodych mamach tez pisąłam, ale moze w innych terminach pisałśmy smiling smiley Moja siostra ma 4 dzieci więc tez czasem słyszę reakcje innych smiling smiley alee moim zdaniem to fajnie właśnie smiling smiley Ma synka i 3 dziewczynki smiling smiley Tylko ze syn najstarszy w maju juz 18 lat skończył smiling smiley druga córka półtora roku młodsza, 3 ma 12 i pół roku a najmłodsza za niecałe 2 tygodnie skończy 8 lat smiling smiley Moja chrzesniaczka smiling smileysmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Batusia (offline)

06-07-2015 19:52:39

Łódź
A jak można się dopisać?Z tym, że dopiszę sie w przyszłym tyg, po usg winking smileyGin mi nawet terminu nie wyliczył winking smiley Sama mniej wiecej wiem , ale chyba juz by mógł to zrobić chyba, że czeka do 30-go tygodnia LOL


[link widoczny po zalogowaniu]

OKTUŚ:


ORIANA:


OLGA:

tynka03 (offline)

06-07-2015 20:11:47

Batusia - u mnie pod postem jest tabelka, kazdy chyba moze ją edytować, dopisuje się jak w excelu smiling smiley Może ci sie lekarz ogarnie do 30tego tygodnia smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

magda86 (offline)

06-07-2015 20:27:59

Pruszków
tynka, a skierowania na amnio nie daja jak jest ryzyko poniżej 1:300?
Chyba, że chodzi też o ten poród przedwczesny.

U mnie dziś nie było tak bardzo gorąco, wieje przyjemny wiaterek, a zaraz chyba zacznie padać... Osobiście lubię upały i żałuję, że taka gorąca pogoda nie utrzymuje się dłużej.

Batusia, wielodzietne rodziny to super sprawa! Sama jestem jedynaczką i nie raz zastanawiałam się jak to by było mieć rodzeństwo...
W sumie to nie wiem czy zdecyduję się na drugie, najpierw pierwsze trzeba urodzić winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

aangie (offline)

06-07-2015 22:11:47

Nowe Ogrody
Batusia osobiśie nie rozumiem reakcji ludzi o których piszesz. Zawsze zazdrościłam opowieści tych znajomych, którzy w święta gromadzili się stole pełną gromadą. Bracia i siostry ze współmałżonkami i ich potomstwem. Piękna sprawa!! Tylko pozazdrościć. Sama mam siostrę, ale z uwagi na ogromną odległość między nami, widujemy się tylko 2-3 razy do roku. Wraz z mężem pragniemy mieć troje dzieci, jednak jak już wspominałam we wcześniejszych postach, nie wiem czy nie za późno się zdecydowaliśmy na potomstwo.
Tu dobra rada dla przyszłych mam. Nie ma co odkładać decyzji o powiększeniu rodziny na potem. Zawsze znajdzie się jakieś ale. A to chcemy wybudować dom, zmienić auto, pracę, itd... Niech decyzja o rodzicielstwie będzie przemyślana i świadoma, ale nie szukajmy ciągłych wymówek winking smiley

Tynka, ja także dopiszę się do tabeli styczniówek po następnym USG.

Spokojnej nocy smiling smiley
Fanka Kangurzyc grinning smiley

tynka03 (offline)

07-07-2015 06:56:16

Witam

Magda - no włąsnie tez tak czytałam ze od 300 daja skierowanie, ale u mnie juz przed wynikami powiedziała, ze niezaleznie od wyniku będą mi proponować.. tak ogólnie jest jakis program badań prenatalnych na nfz, ze jak twój lekarz cię skieruje to możesz isc od razu na komplet, chyba ze nie chcesz. Mam na tym skierowaniu ze jest zalecenie zrobienia tego badania, ze zostałam poinformowana o zagrożeniu i w razie podjęcia decyzji o badaniu proszą o kontakt. Takze u nas w tym programie na nfz proponują wszystkim.

aangie - tez zawsze zazdrosciłam kolezankom które miały wiecej rodzeństwa smiling smiley Moja kolezanka z bloku, w tym samym wieku miała siostre rok młodszą potem chyba 2 czy 3 lata młodszego brata.. zawsze jak do nich zachodziłam to było się z kim bawić smiling smiley A u mnie w domu nie sad smiley Strasznie żałowałam. Mam co prawda dwie siostry ale duuzo starsze i nie chciały się ze mną bawić tongue sticking out smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

tynka03 (offline)

07-07-2015 13:59:49

Hej dziewczyny.. Jak Wam dzien mija ??

Mi powoli.. w sumie zrobiłam w pracy wszystko co mam zrobić i na 15 ide do swojej gin prowadzącej. To usg gdzie wyszedł brak naszej kostki robiła inna doktorka która przyjezdza do gabinetu mojej gin raz w tygodniu robic własnie te wazniejsze badania, więc moja gin pewnie nawet jeszcze nie wie o całej aferze .. Zobaczymy co powie, mam nadzieję że nie zacznie mi odradzac amniopunkcji .. bo nie jestem na tyle pewna i odwazna zeby jej nie robic i do końca ciazy przekonywac samą siebie ze bedzie ok... Ale będzie ok !!! smiling smiley

U nas dzisiaj fajna pogoda, juz nie tak gorąco jak ostatnio.. mogloby tak być codziennie, na słoneczku ciepło, ale czasem wiaterek powieje i jest git smiling smiley Cukry w normie grinning smiley Siedz w pracy i czytam ksiazke hehe smiling smiley Co porabiacie??


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545902, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.