Ciąża Ci służy! Styczeń 2016

Wysłane przez tynka03 

magda86 (offline)

02-07-2015 15:50:04

Pruszków
Cześć dziewczyny!

U mnie też ostatnio spokojniej, wizyta dopiero 22 lipca.
Też zrobiłam test Pappa, choć zastanawiam się czy to dobrze, że zrobiłam, bo od tygodnia się stresuję... I czekam tylko na wyniki, powinny być dziś, może jutro...

Na razie staram się jeszcze nie myśleć o kolorach, ubrankach itp. Jestem na etapie lekko widocznego brzuszka, który już kilka osób zauważyło w pracy, więc na razie odbieram gratulację, ale sama jestem jeszcze zawieszona.

Słyszałam, że w jakimś kraju są "kafejki usg" i można sobie wpaść, zrobić usg, zobaczyć jak wygląda dziecko, czy wszystko w porządku :p hehe Śmiałam się ostatnio, że najchętniej takie usg kupiłabym sobie teraz do domu winking smiley

tynka, długo musisz czekać na te wyniki. Ale mam dobre przeczucia co do Ciebie smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Anna1102 (offline)

02-07-2015 16:36:07

Piła
Witam wszystkie nowe dziewuszki smiling smiley

Czytam na bieżąco ale brak czasu odpisać tylko przelotem spojrzę winking smiley

Kolorki i ciuszki smiling smiley) MMM... ja juuż bym najchętniej coś tam wymodziła w pokoiku ;p a mam pole do popisu bo mam dwa pokoje w stanie surowym także wszystko od 0 aleeeeee ;p jak to się mówi szewc bez butów chodzi winking smiley mój luby nie ma czasu a znając jego zrobi to bez mojej myśli i jak wyjadę przed porodem do mamy (ja mieszkam na odludziu a do najbliższego szpitala jakieś pół h drogi ;p wiec wolę nie ryzykować ;p )
Myślałam już nad kolorami.. mam pokój na poddaszu skosy... także kolory to biały -szary-lawenda smiling smiley znając życie i tak będzie po innemu xD czyt. tak jak mój luby sobie wymyśli ;p

o ciuszkach raczej nie myślę bo do miasta daleko ;p ale jak wejdę do sklepu np. pepco no to oczko wiruje a ręce swędzą ;p |Jedyny mój zakup to mini skarpetki w kolorach niebieski i róż bo chciałam zrobić niespodziankę i tak poinformować lubego o tym ze zostanie tatusiem winking smiley bardziej myślę o sobie jak nie dopinam się w spodnie a majtki uciskają ;p chociaż raz w życiu mówię prawdę przy pełnej garderobie "nie mam się w co ubrać " ;p

A co do samopoczucia hmm ... słabo się robi , głód cały czas puka do drzwi cukry mierze kontrolnie bo jak nie zjem to źle to widzę. a tak to życie pełną parą = życie domowe bo zwolnienie już dostałam a na wieść o mojej ciąży mój szef poprosił abym poszła na l4 boooo... zycie zyciem.. leci dalej szczególnie jak przez okno nic nie widac i czas przyszedł na ich umycie,,, sad smiley a pomocników brak ... pomyslałam hmm jedno dwa dziennie .. ale jakoś nie umiem ;p 2 dni o wszystko zrobione ... a było co bo aż 14 ... uhhh.. ale to już jest czas nie tykaj leż szczególnie że zadyszka była mimo tego, że robiłam to całe dwa dni xD.
A teraz przyszedł czas na leniuchowanie ... słońce las a najlepiej cień ;p .. ehh

hanka79 (offline)

02-07-2015 19:50:36

Rogoźno
Czesc dziewczyny, cos nie moge sie zebrac na pisanie :-/
Samopoczucie ciagle srednie ale mam nadzieje, ze jakies 2 tyg i w drugim trymestrze bedzie lepiej. W kazdym razie plamienia ustaly i wszystko jest ok .
w nastepnym tyg mam badania prenatalne i sie troszke stresuje, no ale musi byc dobrze

Paula0803 - zgadzam sie z Tobą, ze to dzielenie na kolor - róż i niebieski to kiepski pomysl - mi to nigdy nie podchodzilo, bo nie znoszę różu hehe - córcia chyba ma to po mnie i jak ze szpitala z Nia wychodzilam to miala niebiesko-zółtą czapeczkę to wszyscy mi mówili odrazu 'jaki śliczny chlopiec' nie pytajac o plec, bo przeciez nie ma różowej czapeczki hehe - synusia tez jakos kolorowo ubieralam ale nie szczegolnie w niebieskie wlasnie rzeczy - tak wiec jak najbardziej bez przesady :-) Chociaz widze, ze w sklepach jest tendencyjnie :-/

Tynka - dlugo bedziesz czekala na to amnio :-/, ale chcialam Ci napisac, ze moja znajoma mi wlasnie opowiadala jak miala te same przejscia, bo brak kosci nosowej itd itp bo w Jej rodzinie male noski maja no i na amnio sie zdecydowala i dzieciatko zdrowe - tak czy inaczej na pewno bedzie dobrze i trzymam kciuki :-)


[link widoczny po zalogowaniu]

aangie (offline)

02-07-2015 20:28:46

Nowe Ogrody
Hej Dziewczyny!!
Zaglądałam tu często, jednak miałam problem z zalogowaniem.. Dziś się udało smiling smiley

Jak znosicie te upały? Ja o dziwo całkiem dobrze. Co prawda mam zakaz wystawiania się na słońce, ale jakoś brak witaminy D muszę nadrobić. Dlatego też na leżaczku chowam się w cieniu i na 10 minut wystawiam nóżki na ciepełko grinning smiley Takie mam lato tego lata winking smiley Ale nie narzekam!! grinning smiley Czuję się dobrze a za 12 dni kolejna wizyta.
Mój gin będzie mierzył wtedy przezierność karkową. Podczas pobytu w szpitalu inny lekarz powiedzial, że moje zagrożenie mogła spowodować MIĘDZY INNYMI wada genetyczna, jednak na tamtym etapie nie mógł mnie zbadać pod tym katem, ani potwierdzić czegokolwiek. Wtedy mnie zmroziło..
Teraz staram się o tym nie myśleć i nie czytać za dużo, bo wybraznia znowu napisze swój czarny scenariusz...

Trzymajcie się mamuśki w skwarkowe dni, niech słonce wywołuje na Waszych twarzach uśmiech grinning smiley
Pozdrawiam!

P.S. Ta witamina D wprawiła mnie w wyjątkowo dobry nastrój. Polecam wszystkim grinning smiley




[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-02 20:30 przez aangie.

aangie (offline)

02-07-2015 20:34:40

Nowe Ogrody
Ja jeszcze na chwilę..Tym razem z zapytaniem:

Dziewczyny kiedy zaczęłyście się zaokrąglać?? Mi rośnie brzuszek spożywczysmiling smiley Chociaż nie jem dużo 5-6 niedużych posiłków dziennie. A to co mi przybyło to ewidentny tłuszczyk. Też tak miałyście? Może to przez to, że nie mam właściwie żadnej aktywności..

Lekker (offline)

02-07-2015 21:06:41

Poznań
W odpowiedzi na twoje pytanie aangie to własnie cały czas trzymałam ładnie wage i nic nie było po mnie widac a teraz w ciagu tygodnia strasznie mnie wydeło i chyba juz tak zostanie zaczełam własnie 11 tydzien na plusie mam 3 kg tragedii nie ma ale juz w zadne jeansy nie wejde.... byc moze to jest spowodowane brakiem aktywnosci bo od momentu jak zaczeły mi sie plamienia to leze plackiem i sie oszczedzam jak moge i conajmniej tak lezec bede jeszcze tydzien az nie pojde na prenatalne i nie zobacze ze wszystko w porzadku...

tynka03 (offline)

03-07-2015 09:10:57

Witam smiling smiley

Magda - noo długo, Tobie mówili jak długo będziesz czekać?? Moja koleżanka robiła w tym samym miejscu gdzie ja i tez mówiła ze równo 2 tygodnie czekała.

Ania - faajnie tak z tego co opisujesz mieszkac gdzies na dalekiej wsi smiling smiley Ostatnio też mnie takie chęci naszły zeby gdzies z dala od wszystkich mieszkac, na wsi, daleko od miasta smiling smiley

Hanka - nawet nie wiesz jak bardzo czekam na taki sam rozwój zdarzeń smiling smiley

aagnie - ja to zauważyłam ze lekarze lubia dużo straszyć, chyba żebysmi były przygotowne na najgorsze .. alee wszystko bedzie dobrze smiling smiley co do brzuszka to mam tak samo. Waga mi stoi, ale na brzuchu tłuszczu jakby wiecej.. zauważyłam ze nawet uda mi troche zeszczuplały, alee brzusek za to wiekszy.. i to ten spozywczy bo dzidziorka tylko czasem wyczuje, jak sie takie zgrubienie stoi a przez większosc czasu to mam brzuch jakby pusty.. tylko tłusty tongue sticking out smiley Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, moze jestesmy jak kangurzyce haha żeby jak najlepiej tego maluszka osłonić smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-03 09:13 przez tynka03.

Monika93 (offline)

03-07-2015 09:12:00

Lusina
Cześć dziewczynysmiling smiley

Tynka - nie martw się wszystko będzie dobrze,zobaczyszsmiling smiley

Magda- niesamowita jestessmiling smiley lekarz mówi że wszystko ok a Ty i tak się musisz upewnić hehewinking smiley spokojnie jak nie ma plamień i bóli to z dzidzią wszystko oksmiling smiley jak ja nie widziałam jeszcze na usg serduszka przed 7tyg. to się martwiłam a teraz to super spokojna jestemsmiling smiley usg mam 27 lipca a następne prenatalne 24 sierpniawinking smiley trzeba myśleć pozytywniewinking smiley

Ja już kupiłam pare ciuszków bo nie mogłam się powstrzymać raczej takie uniseks winking smileyteż nie przywiązuje wagi do kolorów winking smiley od teściowej dostałam 4 siatki ciuszków od 50-80 w większości wogóle nie używane ma je og kolegi z pracy , bo jego żona po 1 dziecku ma już dość hehe winking smiley cieszę się bo już coś mam i mogę na to patrzeć hehesmiling smiley

ja narazie z wagą stoję dalej 45 kilo przy 156 cm.. lekarz twierdzi że to w porządku i że mam nie zwiększać ilości kalorii pomimo tego co piszą w książkach- powiedział mi że wg niego przytyje 8 kilo ogólnie w ciązy-najpierw przyzyłam szok ;oo tak mało? a później zrozumiałam że faktycznie jestem drobna, ruszam się jeśli dobrze się czuje,są dziewczyny co tyją tylko 6kg . Wydaje mi się że powinno się jeść tyle ile każdy ma ochotę ( bez przesady oczywiście hehe) i to indywidualna sprawa każdej z nas ile przytyjesmiling smiley i ile dzieciątko będzie ważyćsmiling smiley nie ma się co martwić zrzucimy to przy dziecku smiling smiley Brzuszek lekko widoczny na dole smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

tynka03 (offline)

03-07-2015 09:21:24

Magda - fajnie ze sie uspokoiłas, oby tak do końca smiling smiley Ja w pierwszej ciazy co prawda startowałam z 58 kg.. przy wzroscie 158 alee na poczatku schudłam 3 a jak szłam do porodu to ważyłam 66.. dziem po porodzie juz 60 a dwa miesiace po 52 smiling smiley nawet potem do 50 dobiłam a teraz znowu zaczynam z 55 no moze juz 56 mam alee wcale nie trzeba duzo przytyc smiling smiley mi suma sumarum wyszło +8 kg smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

tynka03 (offline)

03-07-2015 09:24:30

Laski dzwonili właśnie ze wyniki beda w poniedziałek i umówiłam się na 9 na omówienie wyników... alee mi sie rece trzesa, pytałam jak wyszły ale połozna powiedziała ze nie ma wgladu ehhhh boje sie, ale i ciesze w sumie ze to juz smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548600, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.