Ciąża Ci służy! Styczeń 2016

Wysłane przez tynka03 

aangie (offline)

03-07-2015 17:42:22

Nowe Ogrody
HEj Dziewczyny smiling smiley

Magda86 cieszę się, że wyniki masz w porządku. Teraz życzę Ci spokoju i bezstresowej ciąży smiling smiley

Tynka, tak jak pozostałe dziewczyny wierzę, że wyniki będą dobre. Czytałam jeszcze zanim zaszłam w ciążę, że wiele kobiet miało średnie (żeby nie pisać złe) wyniki, a mimo to ich dzieciaczki rodziły się zdrowe i zdrowo się rozwijały. Także głowa do góry.

Ja właśnie zaczynam 10 tc i przytyłam kilogram. Sama się dziwię, bo dałabym sobie z 6 na plusie jak nic. Przy wzroscie 169 cm ważę 68 kg. Wylewa mi się skąd może. Nogi duże, pojawia się cellulit, boczki wystają i chyba drugie plecy mi się robią winking smiley o tym fałdzie spożywczym na przodzie nie wspomnę. Nie to żebym narzekała, bo co inne jest dla mnie priorytetem, ale czuje się trochę zapuszczona :/ Nawet na krótkie spodenki poza domem nie mam odwagi. Zakupiłam długą sukienkę, ale jakoś tak nie jestem do niej przekonana. Myślę, że czułabym się pewniej, gdyby spożywczy fałd bardziej przypominał ciążowy. Cieszę się, że mój luby w dalszym ciągu "smakowicie" na mnie patrzy winking smiley Swoją drogą ciekawe, jak długo.. do wieloryba troszkę mi jeszcze brakuje. grinning smiley

Zmieniając temat, zastanawiam się, czy zrobić sobie badania prenatalne, jeśli nie będzie takiej konieczności, tzn. jeśli przezierność będzie w normie.
Czytam o tym sporo i mam coraz większy mętlik. Obawiam się że tak, jak i Was, bardzo mnie ten czas oczekiwania na wynik zestresuje.
Co Wy o tym myślicie?

Pozdrawiam Was smiling smiley
Fanka Kangurzyc grinning smiley




[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-03 17:43 przez aangie.

magda86 (offline)

03-07-2015 18:03:33

Pruszków
aangie, co do prenatalnych ( mam na myśli test pappa ), z jednej strony zyskałam teraz spokój i jest ok, ale wcześniej bardzo się stresowałam i nie wiem czy było to warte zachodu... Skoro wyniki z usg będą dobre, to ja bym jednak sobie odpuściła, teraz to wiem winking smiley

Dziś jak wracałam z pracy, pierwszy raz ustąpiono mi miejsca w pociągu winking smiley Fajnie było winking smiley

Koleżanka natomiast opowiadała mi, że jak była w ciąży poszła na targ, zemdlała i wyobraźcie sobie, że nikt nawet nie zapytał czy wszystko dobrze, nikt jej nie pomógł. Po chwili się ocknęła, otrzepała ubranie i poszła dalej... Na dodatek warzywa, które niosła w torbie ludzie jej rozdeptali... Szok, co za znieczulica.


[link widoczny po zalogowaniu]

aangie (offline)

03-07-2015 18:12:23

Nowe Ogrody
Magda86 - są ludzie i ludzie... niestety jak wszędzie ze wszystkim. Każdy w chwili wlasnego zagrożenia oczekuje pomocy od innych, często zupełnie obcych osób, ale sami od siebie nie potrafią nic dać! Ja z zawodu pomagam ludziom i niestety z własnego doświadczenia wiem, jak sprawy się mają. Swoje dziecko będę uwrażliwiać na drugiego człowieka grinning smiley

Pomyślę jeszcze nad tymi badaniami. Zobaczę w ogóle co gin mi powie. Łapię się na tym, że co jakiś czas wraca do mnie myśl o nierozwiniętej drugiej fasolce. Czy już została wchłonięta? To mnie bardziej stresuje, niż badanie przezierności karkowej. No i gdzieś w głębi zastanawiam się, co byłoby jednak, gdyby podczas kolejnego badania okazało się, że jednak (nie wiem jakim cudem) bije tam serduszko...

[link widoczny po zalogowaniu]

Batusia (offline)

04-07-2015 18:25:28

Łódź
Witajcie dziewczyny.Odważyłam się dziś wejsć na forum po długiej przerwie winking smileyMam na imie Beata i jestem mamą trójki dzieciaczków...


[link widoczny po zalogowaniu]

OKTUŚ:


ORIANA:


OLGA:

aangie (offline)

04-07-2015 22:51:29

Nowe Ogrody
Cześć Batusia!! Wpadaj tu często, im nas więcej tym ciekawiej.., że już nie wspomnę o przyroście naturalnym winking smiley)

Właśnie myślę o swoim przyszłym badaniu USG i dlatego też postanowiłam Wam zadać pytanie. Czy Wy także podczas dopochwowego badania USG odczuwacie duży dyskomfort, właściwie nazwę to po imieniu "przeszywający ból"?
Na ostatnim badaniu miałam moment, że bardzo zaciskałam zęby i pięści pod pośladkami, tak bolało! Jak to powiedział mój gin, macica rośnie i wszystko w środku jest rozpulchnione. Jeśli dobrze pamiętam to określił to nawet liczbą 7/8.
Dzis cały dzień pobolewa mnie brzuch i baardzo to rozpulchnienie czuję. Wzdrygam się na samą myśl o kolejnym badaniu, bo czuję że wszystko jest jeszcze większe, niż ostatnio. Jakie są Wasze odczucia w tym temacie. Też Was tak boli?

Lekker (offline)

04-07-2015 23:42:39

Poznań
Witaj Batusia, aangie juz chciałam kiedys poruszyc ten temat bo ja od 8 tygodnia jestem badana przez brzuch az sie zdziwiłam ze w taki sposób sa w stanie juz zobaczyc tak małe malenstwo i do dnia dzisiejszego nie miałam jeszcze badane z jaka czestotliwoscia bije serce dziecka wrecz mi to odradzali zeby chyba niepotrzebnie nie meczyc płodu i byłam ciekawa jak przebiegaja wasze badania czy cały czas dopochwowo czy od ktoregos tygodnia juz przez brzuszek...a po badaniu dopochwowym jak najbardziej mozesz byc cała obolała nawet cały kolejny dzien... pozdrawiam miłej nocki

Batusia (offline)

05-07-2015 10:59:40

Łódź
Witajcie w gorący niedzielny dzień, uf jak gorąco profesorek
Dziękuję za miłe przyjecie do grona Stycznióweczek smiling smiley
aangie oj u mnie w domku to przyrost naturalny jest, maz sie śmieje, że przy mnie nie 'wyginiemy' LOL A na serio to juz moja ostatnia ciaza, ze wzgledu na żylaki krocza, lekarz dobierze mi odpowiednia anty, bo nie mogę zadnych chormonów, ale są krążki miedziane, które dzięki częstej kontroli u gina spełniaja sie dobrze.
Jesli chodzi o bad usg dopochwowo, fakt nie jest ono przyjemne, takie badanie usg zwykle robia do 10-tyg niektózy ginekologowie do11 tyg ze względu na to ,że maluch znajduje sie pod spojeniem łonowym, a usg przez brzuch zawsze miałam od 12 tyg, czyli juz teraz na to genetyczne usg gdzie badaja przeziernosc karkową będzie już przez brzuszek, będe miała to usg 16-go lipca, a wy dziewczynki?
Narazie bedę wpadała na ile mi net będzie działać, bo jesteśmy w trakcie przeprowadzki, nasze nowe sie remontuje, a nasze dotychczasowe sprzedane, także kilka dni u teściowej siedzimy Mr. Green
Mój najmłodszy kwiatuszek Olga, w końcu listopada skończy 3 latka smiling smiley



[link widoczny po zalogowaniu]

OKTUŚ:


ORIANA:


OLGA:




Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-05 11:22 przez Batusia.

aangie (offline)

05-07-2015 13:32:53

Nowe Ogrody
Batusia dzieci masz śliczne!! smiling smiley Sama chciałabym mieć troje, ale obawiam się, że trochę za późno się zdecydowaliśmy. W tym roku kończę 30 lat smiling smiley Mimo to jednak, sprawa nie jest przesądzona winking smiley
Ja będę miała przezierność mierzoną 14.07

Pozdrawiam smiling smiley

magda86 (offline)

05-07-2015 18:24:42

Pruszków
Cześć dziewczyny, witaj Batusia!

Osobiście nigdy nie miałam takich dolegliwości przy badaniu usg przez pochwę. W 12 tygodniu miałam dwa rodzaje usg, ale dopochwowo słabo maluszka już było widać, więc gin zdecydowała przez brzuch.

Od kilku dni toczę spór z mężem o imię dla maluszka, a jak u Was? Macie już wybrane?
Dla dziewczyny podoba mi się kilka imion, m.in Lidia, Róża, Helenka, Zosia i tylko do Alicji zgadzamy się wspólnie winking smiley
A dla chłopca: Tymon, Jerzy, Adaś.
Ale jakoś czuję, że będzie dziewczynka smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

aangie (offline)

05-07-2015 21:41:55

Nowe Ogrody
Dziewczyny stwierdzam, że uzależniam się od tego forum grinning smiley

Magda86 co do imion to cały czas się zastanawiam.. Na chłopca jestesmy prawie zdecydowani: Michał Leon. Co do dziewczynek to już wyższa szkoła jazdy. Mam kilka opcji: Natalka, Hania, Lenka, Blanka, Anita i MArysia. Czuję, że to będzie dziewczyna i brak zdecydowania rośnie. Mamy jeszcze trochę czasu i pewnie jeszcze i 5 razy zmienię zdanie. Oczywiście wezmę pod uwagę zdanie mojego męża, ale on na dziewczęce imię nie ma żadnego pomysłu. Marysia mu się podoba winking smiley Mi chyba Hania najbardziej. Bądź tu mądry.. winking smiley

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545922, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.