Piszą dla nas

Avatar

Agnieszka Usiarczyk

Dziennikarka, mama córeczki Ingrid. Wie wszystko o zasadach właściwego odżywiania, zdrowego stylu życia - zarówno dzieci, jak i mam (a także - tatusiów). Na portalu eBobas.pl pisze o tym, czego przestrzega na co dzień.

wyslij email

  • Ciśnienie krwi w ciąży. Normy, objawy nadciśnienia

    O potrzebie kontrolowania przez ciężarną ciśnienia, rozmawiamy z ginekologiem, dr n. med. Anną Celińską

    czytaj

  • Karać czy nie?

    Zamiast karać dziecko, trzeba znaleźć przyczynę jego nieposłuszeństwa. Dziecko przez swoje zachowanie próbuje nam przekazać jakiś ważny komunikat. Inaczej nie potrafi tego zrobić.

    czytaj

  • Jakie rośliny domowe są bezpieczne dla dziecka?

    W zasięgu raczkującego i dreptającego malucha nie powinno być żadnych roślin. Dziecko może je zjeść i zatruć się.

    czytaj

  • Grypa u dziecka. Objawy, leczenie

    Grypa jest ostrą, wirusową chorobą zakaźną, która może prowadzić do poważnych powikłań. Dzieci należą do grup najbardziej narażonych na zachorowanie i powikłania po chorobie. Ponieważ dzieci poniżej 6. miesiąca nie szczepi się przeciwko grypie, warto, żeby zaszczepili się dorośli i starsze rodzeństwo.

    czytaj

  • Zbędne akcesoria i gadżety

    Dawniej nie było laktatorów, podgrzewaczy i całej gamy przedmiotów związanych z pielęgnacją małego dziecka i matki sobie radziły. Dziś producenci prześcigają się w wymyślaniu nowoczesnych gadżetow, które mają ułatwić życie mamom. Czy wszystkie są przydatne?

    czytaj

  • Witamina D w ciąży. Niedobór niekorzystny dla dziecka

    Niedobór witaminy D to podstawowy czynnik ryzyka rozwoju krzywicy i osteoporozy. Ale witamina D ma znacznie szersze działanie. Lekarze opracowali nowe zalecenia dotyczące przyjmowania tej tzw. słonecznej witaminy, m.in. dla przyszłych mam. Wiele badań dowodzi, że kobiety w wieku rozrodczym mają niedobory tej witaminy. Zaopatrzenie organizmu matki w okresie ciąży i laktacji w witaminę D3 może mieć wpływ na stan zdrowia dziecka zaraz po urodzeniu, a także w późniejszym okresie życia.

    czytaj

  • Jaki powinien być biustonosz ciężarnej

    W pierwszym trymestrze ciąży biust może powiększyć się nawet o dwa rozmiary. Być może więc będzie trzeba nawet dwa razy dobierać właściwy stanik. Dopiero w ostatnim miesiącu ciąży można przymierzać staniki do karmienia, choć jeszcze lepiej zrobić to po porodzie, bo piersi po porodzie mogą powiększyć się jeszcze o 25 procent.

    czytaj

  • Witaminy i minerały w diecie kobiety w ciąży

    Co jeść, by zapewnić sobie zdrowie w ciąży i po niej oraz zapewnić dziecku prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy?

    czytaj

  • Rejestrujemy dziecko

    Jeśli rodzice uznają, że nadane przez nich imię nie pasuje do ich pociechy, z łatwością mogą je zmienić do pół roku od dnia sporządzenia aktu urodzenia. Podpowiadamy krok po kroku, jak zarejestrować noworodka w USC.

    czytaj

  • Choroby, którymi można zarazić się od zwierząt

    O chorobach, którymi można zarazić się od zwierząt, opowiada Katarzyna Łukowska, pediatra

    czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj

Przyjazne miejsca