Wrześnióweczki 2012ciąża:wozek:

Wysłane przez misia0805 

patinka89 (offline)

07-01-2013 19:55:22

Katowice
Aha smiling smiley
Ja jak na razie mam soczek z marchwi też BIO ale z Hippa tak samo zupkę marchewkową z ryżem i deserek pierwsze jabłko i się zastawiam od czego zacząć ? i jak ty to podgrzewacie te słoiczki czy jak ? smiling smiley .


ZnowuMama (offline)

07-01-2013 20:08:31

Złocieniec
Patinka możesz podgrzać cały słoiczek w kąpieli wodenj a później lepiej przelać całość do miseczki. Takiego obiadku i tak drugi raz chyba podać nie można już po otwarciu.

Aguś trzymam kciuki smiling smiley

My w środę odbieramy testy alergiczne i oby nie był uczulony na moje mleko ;(



[link widoczny po zalogowaniu]

frenatak (offline)

07-01-2013 20:19:58

Nowa Sól
Witajcie smiling smiley
Długo mnie nie było... ale żyję winking smiley Mam jednak spore zaległości i nie mam za bardzo teraz czasu na ich nadrabianie, bo mam dużo pracy przy magisterce, z którą jestem kompletnie w lesie, a jeszcze nadchodzi sesja i zaczną się niebawem zaliczenia, później egzaminy... będę więc rzadziej tutaj zaglądała w najbliższym czasie, ale cały czas o Was pamiętam. I życzę Wam na ten rok wszystkiego, co najlepsze smiling smiley
Przepraszam, że nie będę Wam odpisywała teraz każdej z osobna, Krzyś się znów budzi, a ja po prostu padam ze zmęczenia dziś. I w ogóle ostatnio. Tak więc w wielkim skrócie co u nas. Ostatnio mój kochany synek zrobił się dość marudny. Do tego najbardziej lubi jak jest noszony na rękach i to w pozycji pionowej. Ale też dużo sobie gada i się uśmiecha, to nie tak, że marudzi nieustannie. No i próbuje siadać. Bardzo mu się to podoba. Mamy problem z jego noskiem, bo gromadzi mu się dużo smareczków - mimo, że nie ma katarku, a on nie cierpi odciągania i okropnie przy tym płacze i wyrywa się. W nocy śpi po 2,5, max.3 godziny, ma problem z zasypianiem, a w dzień śpi po 10-15 minut, czasem zdarza się, że pod wieczór prześpi godzinkę. Jestem więc nieco przemęczona. I mam ogromny apetyt - jem często i dużo... też tak macie? Zostało mi po ciąży jeszcze jakieś 4-4,5 kg i w dalszym ciągu nie mogę się tego pozbyć. W sobotę idziemy na wesele. Z jednej strony nie mogę się doczekać, z drugiej martwię się o Krzysia i o to czy uda mi się ściągnąć tyle mleka, by mu wystarczyło...
Zmykam, bo Krzyś mnie wzywa, a jestem z nim sama, bo mąż ma drugą zmianę.
Trzymajcie się ciepło, pa! smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-07 20:24 przez frenatak.

ania255 (offline)

07-01-2013 20:42:21

Co do dań w słoiczkach to jest napisane na opakowaniu, że po otwarciu w ciągu 48 godzin należy zużyć. J poprostu nie odgrzewam całego tylko kilka łyżek i na drugi dzień drugą porcję.
Frenatak oj coś o tej magisterce Waszej słyszałam hihi. Powodzenia w szybkim dotarciu do końcasmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

moka_86 (offline)

07-01-2013 22:04:18

Płock
Myshka nie uzywalam aspiratorka ale chyba zaopatrzę się i spróbuję smiling smiley

kormus dziękuje bardzo za cenną rade smiling smiley ale strach o dziecko zawsze będzie sad smiley

agus1234 no wlaśnie dzisiaj zaopatrzyłam się w kleik ryżowy i marcheweczkę jabłuszko, marchewkę z jabłuszkiem, bananek i zupkę jarzynową ze słoiczka i zastanawiam się kiedy zacząc juz mu podawac? a co do kleiku to na na 10ml wody ile dać wtdy łyżeczek mleka a ile kleiku?
hehehe muszę się wam pochwalić że dzisiaj kupiłam mu jeszcze herbatkę z hippa jabłko-melisa i dałam mu ją do picia grinning smiley pił jak zwariowany tak mu smakowało tylko że zrobiłam mu bardziej rozcieńczoną bo na 100ml dalalm 1 łyżeczkę. wypił tą herbatkę i poszedł spać - chyba zadziałała melisa grinning smiley grinning smiley grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

patinka89 (offline)

08-01-2013 09:38:16

Katowice
Witam Was winking smiley

Kubuś od rana daje popalić . W tym tyg sama z Małym w południe bo Mąż ma 2 zmianę tak się dłuży że szok .
Jak tam u Was wyglądają wyjścia na spacery ? codziennie czy nie ? . U Mnie jest jeden minus ;/ mieszkam na 3 pietrze ;| mąż mógłby mi znieść wózek ale co z tego jak zejdę któregoś dnia a wózka nie będzie ;/ bo kradną .. więc albo musiałabym sama ściągnąć i wnieść a Kubusia zostawić w domu .. No bo innego wyjścia nie widzę .. A i tak teraz w te dni jest na minus i jakoś mi samej nie chce się wyjść smiling smiley .
Ale w niedziele byłam z Siostrą Męża na spacerku i byłyśmy ponad 1,5 h z Kubusiem tongue sticking out smiley pooddychał świerzym powietrzem .



Muszę się Wam pochwalić grinning smiley . Wygraliśmy z Kubusiem Książeczkę w konkursie na ebobas grinning smiley . Dziękuje za wszystkie wasze głosiki grinning smiley smiling smiley ;*

moka_86 też właśnie ostatnio się zastanawiałam czy nie kopic herbatki jabłko-melisa tą z Hippa smiling smiley ale nie kupiłam . Ale jednak ją zakupię i zacznę podawać zobaczę jego reakcje .

Chce zacząć od soczków tak jak pediatra mi powiedziała . A potem zacznę tak jak wy od obiadków bo jak zacznę od razu dawać deserki to potem może mi nie chcieć jeść obiadków .


agusia81191 (offline)

08-01-2013 10:16:20

Wałcz
Hej dziewczyny dawno sie nie odzywalam ale to przez brak czasu , same wiecie jak to jest przy małych bąblachwinking smiley Patrycja załapała zapalenie krtani jestesmy na antybiotyku juz tydzień a okropny kaszel dalej jest. Byłyśmy wczoraj na kontroli i mam jeszcze dwa dni podać jej antybiotyk do tego strasza tez chora wiec mam mały szpital w domku. szczepienie odwleklo nam sie z 7 na 21.01 . Czytajac Was skusiłam się na podaniej małej dzisiaj odrobiny marcheweczki z jabłuszkiem najpierw sie skrzywiła a później już było widać ze smakuje. Dziewczyny mam mały problem moja mała nie toleruje smoczka przez co i butelki i nie mam pojecia jak ja zachecic do picia bo przecież niedługo trzeba będzie soczki dawać. Jeśli macie jakieś pomysły podpowiedzcie. Któraś z was pisała o aspiratorach wczoraj zalecila mi pediatra i musze przyznać ze przydatne i szybsze w uzyciu niz gruszka. Poleciłam mi MARIMER bo to najlepsza firma i w aptece tez mi tak powiedziano. Pediatra mówiła ze ona ma dla swojego dziecka juz 2.5 roku i jest wytrzymała nic sie nie dzieje.Mam do niej zaufanie bo chodzę do niej juz 6 rok ze starszą.Przepraszam,że tylko o sobie ale nie nad gonie wszystkiego . Moze uda mi się częściej uczestniczyć w rozmowiewinking smiley Pozdrawiam cieplutko

ZnowuMama (offline)

08-01-2013 10:58:27

Złocieniec
Agusia Wojtus też jest na nie dla smoczków pociumka dosłownie chwile, w sensie tak żuję jak gumę do żucia. rzadko zdarza się, że dłużej będzie ssał. no ja soczków podawać nie będę tylko wodę, a jak miał długo wysoką bilirubinę i wodę mu dawałam do wypłukania i ładnie ją pił także zrezygnuje z soczków do picia.

Patinka gratulacje dla Kubusia winking smiley



[link widoczny po zalogowaniu]

agusia81191 (offline)

08-01-2013 11:21:08

Wałcz
ZnowuMama a w jaki sposób podawałaś mu wodę bo moja podobnie smoczek raczej gryzie i nie zasysa. Wczoraj próbowałam jej dać z niekapka osłonowe bo mam taki miękki ustnik ale się krztusi nie wiem czy to podrażnione jeszcze gardełko bo jak powoli strzykawka podaje jej leki to jest taka sama reakcja. Dawałam jej z butelki to grysie smoczek jak by to był jakiś gryzak. Przy zasypianiu też ma odruch ssanie ale na smoczka reaguje wrzaskiem po dłuższym czasie zaciśnie dziąsła ale nie possa. Tak by zasypiała mi sama ale musi coś ssać gdy zostaje sama idzie w ruch palec lub środek dłoni coś co może nawet polizać. Czytałam gdzieś żeby dać pieluszkę lub misia z takiego pluszu co włosów nie zostawia .... sama juz nie wiem starsza ssała smoczek i nie było takiego problemu ;/

podczytujaca (offline)

08-01-2013 11:42:22

Białystok
witam,

faktycznie aspirator lepszy niż gruszka ale i bez tej czasem ani rusz, myślałam o inhaltorze ale chyba na razie nie jest konieczny a obiecałam sobie, że nie będę przy dziecku miałą za dużo gadżetów (bo kiedyś sobie dawano radę bez) ale chyba to takie proste nie jest, kiedy czasu nie za dużo i wygodnictwo

od jakiegoś czasu mam laktator ręczny aventa (miał być elektryczny ale nie do końca byłam pewna czy się sprawdzi) i jestem zadowolona jednak odciągacz lakta to męczarnia i to przelewanie co 35ml a umyć go...

ja z obiadkami zaczekam jak najdłużej się da, ewentualnie wcześniej włączę wodę bo mój mały na koniec 3 miesiąca ważył 7100g no ale na raz zjada dwie piersi chociaż od tego zapalenia ucha to różnie je bo czasem tylko pół piersi; w czwartek wizyta u laryngologa mam nadzieję, że jest ok a te ostatnie jego wieczorne marudzenia to od przesunięcia godziny kąpieli; w czwartek też zobaczymy jak bioderka; wcześniej zasypiał ok 21szej a w ostatnie dni o północy :/ nawet przez to pierwszy raz wylądował w naszym łóżku bo już byliśmy zmęczeni chodzeniem do jego pokoju i wtykaniem smoka bo bez niego marudził

coraz chętniej leży na brzuchu, chwyta grzechotkę i czasem udaje mu się ją przełożyć do drugiej ręki, raz już sam się przewrócił z boku na brzuch, czasem gada jak najęty i potrafi się śmiać głośno chociaż nie za często to robi a takie to miłe smiling smiley

niestety kupy nadal są rzadkie a ostatnio wodniste i żadna pielucha nie daje rady, jedynie natycchmiastowa interwencja minimalizuje straty, pediatra na to nic nie powiedziała, zobaczymy jak teraz to będzie po skończonym antybiotyku

mały też umie korzystać z łyżeczki (butelkę też ma opanowaną) bo podawałam nią antybiotyk i czasem mleko, więc może jak któreś nie chce smoka to niech je/pije z łyżeczki potem szybciej będzie samodzielne

niedługo czas wracać do pracy, nie wiem jak to sobie czasowo zorganizować, bo wcześniej to było tak, że wychodziłam o 7:30 z domu i byłam w domu ok. 18stej ale teraz rozkład jazdy pociągów się pozmieniał :/, samochodem mocno się nie kalkuluje, a z domu pracować nie bardzo mam ochotę, pół etetu to o połowę mniej pieniędzy; ale idzie do wszystkiego się przyzywczajić kwestia czasu, tylko sobie tak pomyślę, że małego będę coraz mniej widziała to b. szkoda mimo tego, że lubię swoją pracę i lubię pracować
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547880, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.