termin na kwiecien 2018

Wysłane przez emilia25 

Awika1980 (offline)

01-10-2017 14:17:43

Zaborze
Uważam, że masz święte prawo do badań na NFZ. Ja bym poszła do lekarza na NFZ. Jak tylko będzie normalny, to zrozumie Twoją sytuację i nie będzie robił problemów z wypisywaniem skierowań na badania. Ale, zaznaczam, to wszystko zależy od tego, jakim jest człowiekiem... Na pewno bym spróbowała... I powiedziałabym coś w stylu (może to prawda?), że koszty Cię zabijają, ale boisz się zmiany lekarza, bo od lat Cię leczy itp.
Nie wiem, jak to jest w przypadku zapłodnienia in vitro i endometriozy, jeśli chodzi o badania prenatalne, ale to też powinien Ci powiedzieć lekarz, bo może, z racji Twojej sytuacji, one również przysługują Ci bezpłatnie. Potrzebne będzie tylko skierowanie od lekarza z NFZ.

aniate (offline)

01-10-2017 14:26:07

Mierzyn
Jeżeli chodzi o badania prenetalne to słyszałam,że bezpłatne przysługują kobietom po 35 roku życia. Ja będę robiła nowoczesne badania, które nazywają się DNA płodowe. Są strasznie drogie (2000 zł), ale dużo dokładniejsze niż test podwójny,czy podobne...
dziękuję Ci za rady, będę tak długo szukać gina na nfz,aż znajdę jakiegoś "normalnego" radość
Ty też czekasz na pierwsze dziecko?

Awika1980 (offline)

01-10-2017 14:39:55

Zaborze
Normalny gin dałby Ci skierowanie na badania prenatalne wpisując jakikolwiek powód, np. że ma wątpliwości, czy serduszko maluszka jest zdrowe. I wtedy muszą Cię zbadać w ramach NFZ. Ty piszesz o testach NIFTY. Faktycznie koszt jest olbrzymi, ale dają ponoć 99% pewności.
A to moja trzecia ciąża. I na 80% trzeci syn... młody kozak

aniate (offline)

01-10-2017 14:48:57

Mierzyn
O kurcze to już jesteś ekspertem! Jak będę miała jeszcze jakieś wątpliwości to pozwolę sobie zwrócić się do Ciebie o poradę. test nifty robi się miedzy 12 a 14 tygodniem i też powinno być widać płeć. Oczywiście martwimy się ale również cieszymy. Była to długa i ciężka droga dla nas, ale udało się i wierzę,że teraz musi być dobrze.
Trzymam za Was kciuki!

Magdakoma (offline)

02-10-2017 00:39:58

Grubale
Jesteś w upragnionej ciąży teraz tylko będzie dobrze. Nie możesz myśleć inaczej. Ja mam w czwartek prenatalne. 37 lat mam. Poczułam się staro jak to napisałam .






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-02 00:40 przez Magdakoma.

trussska (offline)

03-10-2017 08:59:38

Witajciesmiling smiley
ja juz po prenatalnych, na NFZ, ze wzgledu na 36 lat.
wszystko z maluchem oksmiling smiley

Testy Nify sa drogie i nie refundowane.

Aniate na NFZ warto isc do lekarza, bo badania masz za darmo, a konsultuje niech prywatnie lekarz Twój prowadzacysmiling smiley
I będzie dobrze, na pewno trzymam kciukismiling smiley

Magdakom ja mam 36 i wcale nie czuje sie starosmiling smiley wiec usmiech i jużsmiling smiley

Awika ja też czekam na trzecie dzieciatkosmiling smiley ale niestety "ludzik" na prenatalnym USG ulozył się pupskiem i nie było nic widać. Mam chlopca i dziewczynkę jużsmiling smiley

Pozdrawia Wassmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

emilia25 (offline)

03-10-2017 09:44:12

Wrocław
Na badania prenatalne żeby mieć na NFZ nie trzeba mieć skierowania od lekarza przyjmującego na nfz. Ja miałam od ginekologa prywatnego. Sa faktycznie wytyczne ze od 35r.ż. Jednak jeśli normalnie porozmawiasz z lekarzem prowadzącym i powiesz ze chcesz je robic zeby się nie stresować to moze Ci w rozpoznaniu na skierowaniu wpisać cokolwiek żeby za nie nie płacić.

aniate (offline)

03-10-2017 19:53:49

Mierzyn
Dzieki za rady dziewczyny!
To nasze pierwsze dziecko i pewnie ostatnie bo na kolejne in vitro na pewno nie bedzie nas stac...poza tym psychicznie tez jest ciezko.wazne ze sie udalo.
Dawajcie znac jak sie czujecie jakie macie dolegliwosci albo zachcianki.ja troche panikuje, ale widze ze kilka z Was to juz weteranki.
Pozdrawiam

Magdakoma (offline)

04-10-2017 00:31:38

Grubale
Trussska dzięki






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-04 00:32 przez Magdakoma.

trussska (offline)

04-10-2017 09:25:31

Aniate podziwiam za wytrwałość, to piekne, ze walczyliscie o dzieciatkosmiling smiley Super, ze sie udalo...na pewno to wielka radosc i na pewno dostarczy Wam wiele usmiechu i radoscismiling smiley

a jak tam dzisiaj u Was?

ja oczywiscie pracuje, piore, sprzatam, gotuje, umawiam sie na spotkania...winking smiley

Dzieciaki w szkole i przedszkolu, M. w pracy swojejsmiling smiley więc i ja działam...

dobrze, ze juz drugi trymestr - odżyłamsmiling smiley

Pozdrawiam,w ten sloneczny dziensmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.