Kwietnióweczki 2016 smiling smiley

Wysłane przez Mancia666 

Effa92 (offline)

01-10-2015 17:04:57

Cieszyn
Ja sie nie moge doczekac juz brzuszka i pierwszych kopniakow hehehe :p
wiesz co narazie mi sie nie wysuszyla skora wiec zostawie tak jak jest a smaruje sie w sumie tylko wieczorem wiec zobaczymy jak to bedzie :-)
Biedna malutka <3 najgorzej gdy maluchy choruja :-)


[link widoczny po zalogowaniu]

Tabela na kwiecień 2016 grinning smiley [link widoczny po zalogowaniu]

meggis (offline)

02-10-2015 10:53:21

Tarnów
Hej!

Dzięki za wszystkie miłe słowa! smiling smiley
Ale się rozpisałyście, fajnie, bo w pierwszej ciązy na forum w tym serwisie to nie było aż tak rozmownych mamusiek smiling smiley

Co do płci dziecka, to w pierwszej ciązy już od 12tc wiedzieliśmy że będzie chłopiec.
Chodziłam wtedy do przychodni ProCreative w Krakowie, mieli tam świetny sprzęt i lekarzy. Teraz przeprowadziliśmy się do innego miasta, chodzę do lekarza, który ma bardzo dobre opinie, prowadził trzy ciąże mojej siostry i była zadowolona no to poszłam do niego bo ciężko by mi było dojeżdżać do Krakowa.
Tu już jest trochę niższy standard i sprzęt słabszy, ciekawe kiedy powie jaka płeć sad smiley kolejna wizyta 15 października i będzie właśnie 12 tc.

Odnośnie mdłości to teraz czasem mnie coś bierze jak poczuje mięso np., ale nie wymiotowałam jeszcze, a w pierwszej ciązy zdarzało się to dość często po konkretnym jedzeniu lub mojej ulubionej kawie karmelowej. Teraz jem te rzeczy i nic, wiec jest inaczej.
Poza tym w pierwszej ciąży wygladałam świetnie, twarz miałam promienną, bez zadnych pryszczów itd, a teraz to koszmar jest. Mam wielkiego "dżingsa" na samym środku czoła i popękały mi kąciki ust. Nie chce się to goić, wkurza mnie, co chwila pęka od nowa, nawet przy ziewaniu.. Nie znacie na to jakiegoś lekarstwa? Może jakaś maść, którą mogę stosować jeszcze przed końcem pierwszego trymestru??

Mam tyle rzeczy do zrobienia że się w głowie nie mieści, a leń mnie trzyma taki że ho ho :| i tak odkładam z dnia na dzien, czasem to nawet mi się nie chce odkładać tongue sticking out smiley
Ciągle bym tylko spała tongue sticking out smiley

Pozdrawiam Was :*


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

martusia3031 (offline)

02-10-2015 12:45:55

Warszawa
Ja już po badaniu USG i tym normalnym i 4D. Bardzo jestem zadowolona, maleństwo jest zdrowe i ruchliwesmiling smiley mam mnóstwo zdjęć i krotkich filmików, niesamowiete zobaczyc swoje dzieciatko i moc w kazdej chwili wlaczyć sobie filmik i popatrzećsmiling smiley Jestem przeszczęśliwa ze jest zdrowe i wszystko jest wporzadku. A teraz sie pochwale zdjeciem USG smiling smiley Gin nie chcial mowic o płci,żeby nie wprowadzac w bład, ja natomiast czuje że bedzie dziewczynka, sam doktor nieśmiało powiedzial że też mu sie tak wydajesmiling smiley Termin z 14.04 wskoczył na 8.04 a wiek plodu to 12 tyg i 1 dzien, badania miałam 29 wrzesnia.








Mancia666 (offline)

02-10-2015 13:00:48

Konin
Martusia to jak ty to liczysz ? Mój gin wyznaczył datę wg miesiączki na 13.04 i że jestem w 12 tyg ....

Dziś jadę na to wesele ;p


[link widoczny po zalogowaniu]

Effa92 (offline)

02-10-2015 14:30:48

Cieszyn
Martusia ale super! :-) sama sie nie moge doczekac hi hi

Mancia u mnie tez nie wiem jak to z tygodniami jest tu mi wychodzi 12 tc a wedlug lekarza bedzie na dzien dzisiejszy 11tc3 takze nie rozumie :-D
Milej zabawy na weselu! :-)

Meggis co na kaciki to nie mam pomyslu :/ a ja tez po twarzy czuje sie brzydka przez te krosty ale cuz taki urok :-) najgorsze jest to ze na piersiach mi wyszlo cos jakies krostki czerwone troche swedzialo rano ale posmarowalam sie oliwka i przestalo nie wiem czy to roztepy mi sie robia czy jakies uczulenie badz nie wiem co :/


[link widoczny po zalogowaniu]

Tabela na kwiecień 2016 grinning smiley [link widoczny po zalogowaniu]

Annika79 (offline)

02-10-2015 18:55:54

Grodków
Hej.

Moja córcia w środę skończyła 2 latka i wpadłam w wir przygotowań do przyjęcia, wiec nie miałam czasu się udzielać. Teraz jeszcze przede mną szalony listopad, urodziny męża, potem 18-stka córki i 12 urodziny syna, wszystko w jednym miesiącu... U mnie ok, małe się dziś przemieszcza i czuję je w brzuszku a już się martwiłam, bo od środy był spokój .

Przeważnie jest różnica między terminem usg a OM. Lekarz ustala wiek ciąży na podstawie długości crl płodu i często nijak to się ma do terminu z OM. Ale w szpitalu kierują się wiekiem ciąży i terminem porodu z OM. U mnie jest rozbieżność prawie 3 tygodni, tzn. miałam późno owulację i ciąża jest o 3 tygodnie młodsza niż wynika z terminu ostatniej miesiączki.


Annika79 (offline)

02-10-2015 19:06:10

Grodków
Pękanie kącików ust , to z reguły niedobór witamin z grupy B . Zaopatrz się w witaminę B complex.


Effa92 (offline)

02-10-2015 20:19:15

Cieszyn
Oj tak najgorzej jak kazdy ma po sobie urodziny u mnie we wrzesniu mialam taki sajgon tata, tesciowa i ja :-D w kwietniu tez bedzie przesrane mama, siostra i tesc w tym samym dniu no i malenstwo jak sie urodzi ;p
To juz czujesz malenstwo? :-)


[link widoczny po zalogowaniu]

Tabela na kwiecień 2016 grinning smiley [link widoczny po zalogowaniu]

CarAllowa (offline)

03-10-2015 09:11:34

Warszawa
Heyy dziewczynygrinning smiley

U mnią mąz worcił do domciu i tez jakos czasu na pisanie nie byłogrinning smiley ale dzisiaj zabrał dzieci i pojechał na wioske!grinning smiley sama w domu! kurde! ja nie wiem co ja z taką ilościa czasu zrobie- jedno wiem- wypie sie!!!!!

meggis tak jak pisała Annika, brak wit B, ja miałam ten problem w pierwszej ciązy i to był dramat! kilka tyg mi sie to goiło! ;/ u mnie tez problem z cerą sie zaczał. z synkiem tak miałam;/ zsypana cała na twarzy, bo z corka miałam super cere.

Annika79 juz czujesz dziecko?? szybko bo to dopiero 15tydz u Ciebie.. jestes pewna ze to nie perystaltyka jelit?grinning smileygrinning smileygrinning smiley bo to przeciez bardzo podobne jestwinking smiley

Effa92 kochan a a te krostki to nie popekane naczynka??? bo ja tak miałam w pierwszej ciązy;/ pozniej sie ładnie wchloneły, ale wygladałam smiesznie- pełna czerwonych kropeczek, na twarzy, na dekolciegrinning smiley










[link widoczny po zalogowaniu]

CarAllowa (offline)

03-10-2015 09:16:00

Warszawa
Annika79 poczekaj bo nie kumam, to powinnas byc generalnie w ktorym tygodniu? w 18 czy 12 ???c grinning smiley
kurcze, wspolczuje takiego zametu z urodzinami. ja mam tak z sobą, męzem i corka- oni tego samego dnia a ja 4 dni wczesniejgrinning smiley syn z maja, no i zobaczymy jak teraz wyjdzie. generalnie mam nadzieje ze teraz nie urodze w maju, chciałabym tak ok 15 kwietnia- ale jak to bedzie to sie okaze.

Ja tam zawsze biore pod uwage termin z OM jaki wychodzi. u mnie akurat nalozylo sie to tez z pierwszym usg wiec wiekszej roznicy nie powinno byc. a terminy z usg to wiadomo, to tylko szacunkowy pomiar, jeden lekarz zmierzy tak a inny o 1-2 przesunie i juz bedzie inny wynik.










[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-03 09:16 przez CarAllowa.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545852, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.