Planujące ciążę/bycie mamą 2019

Wysłane przez kajva 

Adz (offline)

21-12-2019 23:59:06

Sonia spokojnie to standard co roku smiling smiley o dziwo zawsze są poruszane te tematy które nas bolą - a bolą bo się przejmujemy. Gdyby nie było staranek to byśmy coś odburkneły, zamieniły w zart. A kiedy już mamy problem który sprawia nam przykrość mamy wrażenie że wszyscy na nas siedli. Zobaczysz że jak pojawi się maleństwo to zaczną się pytania "a kiedy drugie". Poprostu starsze pokolenia nie rozumieją zbytnio pojęcia "intymne sprawy" oraz "nasza sprawa". Myślą że wtrącanie się nie jest niczym złym, a to na nas spoczywa uświadomienie że nie życzymy sobie pytań o prywatne sprawy smiling smiley
Mi się nawet nie chce na święta iść też, a mimo że jestem w ciąży i pytań o to kiedy dziecko nie będzie. Mam zaproszenie do rodziców a tam zjeżdżają się babcie ciotki itd. I już widzę filozofowanie o zdrowiu , mam nadzieję że nie palisz i nie pijesz, mam nadzieję że nie kąpiesz się w gorącej wodzie, jesz grzyby ? A to można w ciąży? Itp. No szał, nie lubię takich dyskusji juz wole jak gadają o polityce smiling smiley

Soniaa25 (offline)

22-12-2019 08:21:28

Wrocław
Aga no słabo zmontowany w ogóle, ale to też nie są aktorzy, a osoby kręcące to nie są profesjonalistami. Chodziło tylko o przesłanie.

Adz wiem, wiem że takie pytania to standard. Ja akurat unikam tych którzy pytają więc nie powinno być tak źle smiling smiley ale no na pewno niejedna para teraz stresuje się wizytą u rodziny przez takie pytania zamiast cieszyć się świętami. A to o zdrowiu to też kolejna niefajna seria z jaką męczą...rok temu jak moja kuzynka była w ciąży to jej mama i teściową na niej siadały jednocześnie i przy wszy, że ona w ciąży a pranie wiesza i po schodach chodzi...o zabobonach nie wspomnę. Ale biedna aż czasami płakała.

minka170 (offline)

22-12-2019 09:18:35

Wrocław
Kami fajnie kochana ,że zaglądasz tutaj do nas i nie uciekłaś od nas grinning smiley
Trzymam kciukasy za Twój cykl. U mnie tez inofem polepszył moje samopoczucie. Nie wiem w sumie,czy coś schudłam,pójdę się zważyć później,ale włosy bajka grinning smiley Ja gdzieś czytałam, że jest on też polecany przy depresji i może dlatego trochę mi pomógł, bo mnie uspokoił smiling smiley

Sonia, aż mi świeczki w oczach stanęly,ja tak zapytana, to chyba bym z rykiem uciekła od stołu...

Aga, namawiaj swojego pana do baraszkowania i niech się nie dąsa, bo kolejny cykl już musi być po prostu ze zdrowej Twojej części :* Tylko ja dalej nie kumam w sumie tak jak i Sonia, dlaczego żadnych badań hormonów nie miałaś?

A ja dzisiaj obudziłam się o 7 z bólem w jajnikach / miednicy. Może owulacja przyszła. Ale nigdy mnie tak nie bolało, hmm.. No i jajo idzie z prawego, a mnie napierdziela lewa strona bardziej. Dzień już wykorzystany o 7 , jak mój usłyszał, że chyba owulacja. I wieczorem chce powtarzać grinning smiley

Adz (offline)

22-12-2019 09:58:01

No Sonia właśnie o coś takiego mi chodzi smiling smiley ja już trochę się nasłuchac muszę ale wlasnie o dziwo bardziej od ciotek, bo mama się nie wtrąca - odpowiada kiedy zapytam a tak to raczej złote rady zachowuje dla siebie. No i babcia mnie meczy z tym kąpaniem się w goracej wodzie bo u niej to wywołało poród. No ale przecież doskonale wiem że to nie jest zbyt bezpieczne, a słyszałam o tym już tyle razy że głowa pęka. Ostatnio tak zaczęła jęczeć że mąż przyszedł mi do łazienki z termometrem wielkie oczy a telefonicznie za każdym razem temat musi być poruszony. Jakbym nie zrozumiała za pierwszym a kąpie się w letniej. Masakra.
To jest równie denerwujące co wysłuchiwanie życzeń o bobaskach i pytania "a wy kiedy". Jeszcze jak byłam z eks to też było ciągle a kiedy ślub bla bla bla gdzie było mi przykro że jesteśmy już kilka lat, mieszkamy razem a nawet oświadczyn nie było.
Powiem wam tak kochane, pamiętam te święta tylko rodzice , ja i rodzeństwo - jak mieszkaliśmy na wsi. To były najpiękniejsze święta, nikt nie męczył głupimi pytaniami ani nas ani rodziców. Poprostu święty spokój. A teraz wszyscy mają blisko, wszyscy się gromadzą w jednym miejscu i się zaczyna jazda. I to mnie zastanawia, dlaczego najwięcej niewygodnych pytań leci od dalszej rodziny (przynajmniej u mnie) a nie od najbliższych?

Właśnie Kami kochana, nie przywitałam się smiling smiley cieszę się że nas odwiedzasz , teraz przed świętami to nie każda ma czas i ochotę się odzywać aktywnie smiling smiley mam nadzieję że wrócisz do nas aktywnie kochana ;*

Minka no to ino korzystajcie - już wiemy że dzisiaj będziesz w humorku haha ;*

Ja to wstałam narazie i wstawiłam rosół , kicia od samego rana mnie pilnuje grinning smiley ;* jeszcze troszkę czuje ten ból ale już dziś bardziej jak zakwas więc spokojnie mogę chodzić i się ruszać. I nawet dobrze się czuje smiling smiley Męża nie chciałam budzić, wczoraj do pózna oglądaliśmy film później rozmawialiśmy jeszcze troszkę o przyszłości. Wstałam mega pozytywnie nastawiona. Przez to że ma stresująca pracę nie mecze go na codzien a brakowało mi troszeczkę jego i rozmów z nim smiling smiley

Soniaa25 (offline)

22-12-2019 10:11:31

Wrocław
Faktycznie Adz te pytania najczęściej padają od dalszej rodziny...ciotki,cioteczki...co to chyba swoich wnuków od dzieci nie mogą się doczekać i ich nie pytają więc siadają na innych. A propos to śniło mi się, że gdzieś w kościele spotkałam swoją inna kuzynkę, która jest teraz w ciąży i się z nią przywitałam i podeszłam do jej mamy też się przywitać (a to wredna ciotka) i dałam jej buzi w policzek, a ona mnie zjechała, że mam jej nie całować bo jej córka jest w ciąży i ona nie chce jej niczym zarażać yawning smiley chore haha

Znowu się u mnie pojawił ten biały, lepki śluz...może dzięki temu jak się zmieni na ten co powinien to go dostrzege yawning smiley

Pogodna_Aga (offline)

22-12-2019 12:11:33

Łódź
A ja trochę rozpoczynam gotowanie.

Zrobione ciasto na pierożki, twaróg też. (z kapustą mam zamrożone) Pewnie jakieś zakupy i facet jakieś bilety do kina załatwił i zabukował. Nie mam ochoty na żadne głupie kino :/... Zresztą ja nigdy nie byłam miłośniczką kina ze względu na swoje skąpstwo grinning smiley

Okresu nadal ni ma. Rano dostałam jakiegoś takiego plamienia ciemnego, narazie luteina nie przyspieszyła nic grinning smiley

Dobrze, żę nie mam w rodzinie żadnych wścibskich ciotek, co to na Wigilie jeszcze przyłażą. Generalnie moją rodzinę można policzyć na dłoni 1 ręki, bynajmniej z tą która sie jakiś kontakt utrzymuje czy zaprasza.

Mi się z kolei śniło, że ktoś się śmiał z mojego dziecka, ze jest jakieś upośledzone coś. Jeny Ci mi się wreszczie przestanie takie coś głupiego śnić?
Nie wiem czy Wam pisałam, ale kilka dni temu tez mi sie śniło, że trafiłam na dywanik do dyrekcji, była ksiegowa i zrobiłam błąd na kasie, którego nie można było cofnąć. Z tego jestem winna 11 tys firmie grinning smiley i dostałam wypowiedzenie i chodziłam po piętrach, ryczałam i z każdym się żegnałam.

I jak tu w nocy spać?


Pogodna_Aga (offline)

22-12-2019 14:24:32

Łódź
Luteina jednak pomogła grinning smiley Dostałam miesiączki grinning smiley


minka170 (offline)

22-12-2019 17:08:59

Wrocław
Ale się cieszę, że u nas nie ma aż takich rozmów i wpierdzielania się to czyjegoś życia..
Adz na Twoim miejscu,to nie wiem,czy bym nerwowo wytrzymała i nie napyskowała tam raz a dobrze grinning smiley

Haha Aga, co za sny. Takie coś tak męczy,że jak czlowiek wstaje, to jeszcze bardziej zmęczony po całej nocy grinning smiley

A ja umieram z bólu kręgosłupa. Aż musiałam się położyć. Nosz kurde tak boli... już teraz wiem,że to od owulacji. To jest okropny minus tego inofemu. Cierpię mocno. Za tydzień bede robiła pierwsze wyniki i jestem ciekawa, czy tam nie będzie jakiegoś powodu bólu tego kręgosłupa.

Adz (offline)

22-12-2019 17:28:46

Dziewczyny u mnie od kilku dni też dziwne sny jakieś smiling smiley może zmęczenie przed świętami daje się w nocy we znaki winking smiley

Aga no to super, kolejny cykl kolejna szansa. Trzymam kciuki ;*

Minka ja zawsze pyskuje grinning smiley ale to nie zmienia faktu że słuchać się tego nie chce... smiling smiley

Pogodna_Aga (offline)

22-12-2019 20:57:44

Łódź
No pierożki na święta porobione, zakupki częściowe są, ale dużo już nie brakuje.

Poodkurzałam a faceta ostro zjechałam i teraz jak aniołek szoruje całą łazienke i dobrze grinning smiley niech on też trochę popracuje a nie przychodzi na gotowe. Jak ja nie lubię takich ludzi co trzeba im paluszkiem pokazywać co mają robić, bo sami nie zapytają :confused: Tylko dojść i go tym wałkiem od pierogów przez łepek.

Oczywiście brzuch na nowo boli jak przy @ Także szczerze mam dość po całym tygodniu bólowego. Dobrze, że w miare szybko @ przyszła.

Mam nadzieje, że spędzicie kobietki fajne święta w ciepłej rodzinnej atmosferze, żę unikniecie jakichś głupich pytań i niepotrzebnych wkurzeń. Bóg się rodzi, także i u nas może się też coś urodzi smiling smiley Ja tymczasem raczej przelece te święta. W Wigilię to nawet nie wiem czy gdzieś pójdę. Do tej pory się chodziło do rodziny chłopaka, bo mnie zapraszali (u mnie w domu nie obchodziło się świąt zupełnie), ale teraz jak mam z nimi jeść przy 1 stole i co? Mam udawać, że tak jest wszystko świetnie, że nam sie tak cudnie układa oh i ah? Nie wiem czy tam po prostu od czegoś mnie szlak nie trafi... Czasem wystarczy 1 zdanie. Reszta świąt raczej bez wychodzenia jedna nocka w pracy i zleci. Pożrem sobie ciasta to mi się polepszy winking smiley najwyżej będę wchodziła bokiem przez drzwi.


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546200, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114712.