Kosmetyki dla dzieci

Wysłane przez Joszka 

kacha262 (offline)

28-01-2010 21:10:37

Warszawa
Moj syn ma już 2,5 roku i wiele kosmetyków już "testowaliśmy" i wg nas najlepsze to:
- Bobini szampon i płyn do kąpieli, nie szczypie w oczy, ładnie pachnie i fajnie się pieni :O)
- Soraya żel pod prysznic W PIANIE o zapachu gumy do żucia ( dzięki tej pianie syn chętnie myje rączki)
- mleczko nawilżające Nivea baby
- Nivea baby- "mokry papier toaletowy"
- Floslek Sopelek krem ochronny na zimę- dobrze się wchłania i naprawdę działa "osłonowo"
- Floslek pomadka ochronna poziomkowa
- pasta do ząbków Nenedent
Polecam te kosmetyki bo są delikatne, nie uczulają ,są nie drogie, a naprawdę spełniają swoją rolę :O)

groszek (offline)

28-06-2010 21:22:33

Warszawa
Niestety wiele kosmetyków dla dzieci zawiera środki konserwujące powodujące zaburzenia hormonalne. Niestety ro wszysko chemia. Ja polecam szare mydło w płynie Biały Jeleń. Myje nim Gucia od narodzin. Po kąpieli olejek migdałowy, oliwa z oliwek lub maść nagietkowa. Nigdy nie mieliśmy problemu z uczuleniami, odparzeniami czy innymi świństwami które uprzykrzają życie maluszkom i rodzicom. Nie przesadzajcie też z oliwieniem i samrowaniem. Warto robić przerwy i pozwolić skórze pooddychać i samodzielnie tworzyć barierę ochronną.

Anulan87 (offline)

13-07-2010 10:22:55

Kraków
Witam wszystkie mamysmiling smiley
Ja wprawdzie mamą jeszcze nie jestem ale to jest kwestia dnismiling smiley
Trochę się martwię czym mam pielęgnować swojego maluszka, ponieważ jestem alergikiem i mój lekarz powiedział, że bobasek niestety też nim będzie na 90 %. Słyszałam, że firma Johnsons uczula i dlatego zakupiłam produkty z Bambino- tak mi polecił lekarz. Dostałam jednak masę chusteczek nawilżających z Johnsona i teraz nie wiem czy one również mogą uczulić? Proszę o radę ponieważ chcę mieć szczęśliwe dzieciątko.

ulinka (offline)

13-07-2010 20:35:45

Gdynia
Bambino też uczula, przynajmniej mnie a na niewiele kosmetyków jestem uczulona. Chusteczki mogą uczulić, zobaczysz czy coś się będzie działo i najwyżej zmienisz albo zostaw je na później jak maluszek będzie starszy.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

13-07-2010 22:34:08

Wlkp
I zgadzam sie.. raz sie skusilam na chusteczki do pupy Bambino - masakra.. Emilka miala taka czerwona dupcie jak nigdy! Od razu oddalam mezowi zeby sobei w samochodzie wozil.. tongue sticking out smiley

Anulan87 (offline)

14-07-2010 10:43:48

Kraków
Ojej nie straszcie mnie bo ja kupiłm jedną paczkę chusteczek Bambino. To co w takim razie nie powinno uczulić? Wiem sama po sobie, że każda skóra jest inna i wymaga innej pielęgnacji. Chyba pozostaje mi sprawdzać produkty i obserwować intensywnie maluszka mojego.

ulinka (offline)

14-07-2010 10:49:30

Gdynia
Ja z chusteczek używałam Happy, Huggies, Wickies (z Kauflandu) i Dada (z Biedronki) i mojego synka żadne nie uczuliły. Może Twojego maluszka nie uczuli Bambino czy Jonhson.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Anulan87 (offline)

14-07-2010 18:51:46

Kraków
Wolałabym nie sprawdzać na skórze dziecka czy uczula czy nie ale jeśli innego sposobu nie ma to niestety....

Tabasco (offline)

02-08-2010 09:11:35

Słupsk
Zaciekawiłyście mnie tym płynem do kąpieli cleanic z oliwką...muszę poszukać.Po kąpieli smaruję córcię właśnie oliwką cleanic a tak to odpadła by mi ta czynność.Fakt,że nie zawsze po kąpieli jej używam bo jak np.Daga jest płaczliwa to daje spokój z oliwkowaniem.My do kąpieli używamy obecnie płynu nivea,jest w porządku ale kupiłam go przypadkiem.Jak się skończy wrócimy do bobini baby bo jest tańszy i też dobry(ładnie pachnie oliwką).Pupe smarujemy kremem bambino i nie miała nigdy odparzeń.Faktem jest,że kosmetyków w nadmiarze nie używam.Pupe smaruje tylko po kupce a tak to nie przykładam do tego wagi.


mamsynka (offline)

09-08-2010 12:36:57

U nas też w łazience bobini, dobre są. Za nivea nie przepadam. A do kąpieli płyn kupujecie? Ja ostatnio kupiłam ten o smaku coli z ziaji. Fajnie się pieni ale moje to już nie maluszek.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 87, Posty: 1596.