Kosmetyki dla dzieci

Wysłane przez Joszka 

Joszka (offline)

17-12-2009 15:19:27

Myślę, że kwestia kosmetyków dla dzieci jest cały czas obecna w środowisku mam smiling smiley nie widzę takiego wątku dlatego pomyślałam o jego założeniu, aby mamy mogły się dzielić swoimi doświadczeniami na gruncie dziecięcych kosmetyków.
Co polecacie, co odradzacie, co stosujecie od zawsze? piszcie..


[link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

17-12-2009 16:27:55

Wlkp
Ja stosuje serie Emoilum.
Na poczatku stosowalam Oilatum, ale z czasem okazal sie nie byc taki rewelacyjny jak go wychwalaja.
Emoilum zel do mycia sprawdza sie super.
Do smarowania stosuje masc cholesterolowa a do pupy alantan plus w masci.
Do buzi Emoilum krem olej w wodzie. Na zime idealny.
Latem stosowalam Avene dla dzieci 50+ z maksymalna ochrona.
Do mycia glowy Emoilum szampon nawilzajacy.
No i to tyle z kosmetykow. grinning smiley

annwie (offline)

18-12-2009 17:34:51

Łódź
Witam,
ja na początek do kąpieli kupiłam szampon i płyn w jednym Nivea. Cóż - wysypka nie z tej ziemi, więc szukaliśmy dalej i w końcu najfajniejszy okazał się Johnson taki fioletowy z lawendą. Przecudnie pachni i chyba faktycznie dzieci po nim lpiej śpią. Teraz mała ma już 11 miesięcy i zrezygnowałam z oliwki na rzecz mleczka do ciała z tej samej serii - coś wspaniałego jak dla mnie smiling smiley ale przede wszystkim dla małej. Natmiast włoski myjemy szamponem Bambino, a do smarowania pupy Sudocrem i Linomag. Nigdy nie mieliśmy odparzeń.

sylvia1pl (offline)

28-12-2009 22:06:04

Gdańsk
Ja stosuje Nivea do kąpieli i nie tylko
Do dupki tylko i wyłącznie Sudocrem
twarz najtańszy i najlepszy krem ochronny z witaminą A
oliwka J&J i wsio ryba to wszystko

jmijeczka (offline)

04-01-2010 14:23:22

Wlkp
Cos tlustego. Masc Alantan Plus lub Masc z witamina A.

Joszka (offline)

05-01-2010 13:19:57

masz jakiś krem pielęgnacyjny? u nas kiedyś na ten problem dobrze sprawdził sie krem z tlenkiem cynku Cleanic dla dzieci. tlenek cynku działa na podrażnienia wiec myślę że nie zaszkodzi. a jak coś można jeszcze posmarować maścią witaminową.


[link widoczny po zalogowaniu]

blue90 (offline)

08-01-2010 00:16:07

Witam smiling smiley
My używamy:
do mycia - żelu do ciała i włosków Nivea Baby
do pupci - Sudocrem
do ciałka - krem Oilatum Soft (drogi, ale świetny)
na zimowe spacerki - krem Sopelek Flosleku

mamajulii (offline)

09-01-2010 23:10:04

My przez pierwszy rok używałyśmy na początku Oilatum: emulsję do kąpieli,krem i mydełko.
Później do kąpieli Balneum-świetnie nawilża skórę dziecka o wiele lepszy niż Oilatum,a do
smarowania emulsję do ciała Emolium.Do pupy Alantan albo Bambino.Jakiś czas stosowałam
Sudocrem-moja córka dostała po nim wysypkę i wtedy lekarz na zmianę kazał mi smarować
Termentiolem i Clitromasolum-od razu pomogło.

Teraz używamy żel do mycia J&J z oliwką-fajny gęsty,kremowy,szampon też J&J taki z żółtą
nakrętką.Po kąpieli oliwkę Bambino,krem do pupci i buźki też firmy Bambino.Na dwór krem Niwea
na każdą pogodę.A latem emulsję Ziajka30 SPV.

bronka (offline)

15-01-2010 10:00:44

Warszawa
My (ja i moja roczna Córcia) uzywamy Johnson&Johnson do kąpieli (wczesniej Musteli, ale jakoś nie dojrzałam powodu, dla którego miałabym płacić aż tyle za płyn do kapieli. 2 razy w tygodniu, bo ma suchą skórę - używamy innych emoslji do kąpieli - nawilających i lekko natłuszczających.
Mustela - balsam do ciałka i krem nawilżający
Emolium - krem specjalny - na wszelkie suche "placki" na skórze - super krem, który naprawdę szybko działa.
Alpika - krem do pupci
Bambino - szampon do włosów
Sopelek - krem Flosleku - teraz zimą, jest nieoceniony. Chroni dobrze buźkę Małej, łatwo się rozprowadza i pachnie. Poza tym ma śmieszne opakowanie z pingwinkami, dzięki czemu Córcia mi się nie wyrywa, bo w trakcie smarowania "rozmawia" z kolegami smiling smiley

kargab (offline)

18-01-2010 11:02:25

Śląsk
ja polecam Emolium na kłopoty ze skóra u nas bardzo sie sprawdził
na spacerki uzywamy Nivea Baby na kazda pogode,a do pupci F18



[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561799, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 87, Posty: 1596.