Laktacja

Wysłane przez jmijeczka 

monisia03 (offline)

25-09-2014 09:36:48

Łódź
Mi położna przy wypisie poleciła zioła na laktację Karmienie Piersią z baby and mama med, na początku nie chciałam kupować ale widziałm, że pare dziewczyn je mam więc się skusiłam i w porównaniu do tego jak karmiłam pierwszego syna a tego małego teraz to się zdecydowanie bardziej najada moim mlekiem i ja nie mam problemu z laktacją

halina2159 (offline)

25-09-2014 11:19:52

Skoczów
karmienie piersią jest wspaniałym przezyciem ale i trudnym i chyba każda z nas miała jakieś problemy albo pogryzione i popękane sutki albo zapalenie czy zastój pokarmu albo mało mleka (kryzys laktacyjny) itp. jednka warto walczyć i próbowac smiling smiley ja miałam to szczeście że bardzo wspierał mnie maż i mama oraz zaraz po porodzie położna przystawiła malutką do piersi i sprawdziła czy dobrze pije a nastepnego dnia przyszła doradca laktacyjna zobaczyła jak karmię poradziła co robić by malutka nie zasypiała zaraz przy piersi ale napiła się porządnie i dala broszurke o najcześtszych pronlemach w czasie laktacji (często do niej wracalam) i numer tel. do niej gdyby coś sie działo .Około 6 tyg. miałam kryzys laktacyjny ale udalo sie pilam duzo wody ,soków i zupki oraz herbatke na laktację i najwazniejsze byłam pozytywnie nastawiona wiedziałam że damy rade i udało sie córcię karmiłam 1.5 roku a potem synka tak samo ,miałam zapalenie i zastój ale liscie kapusty i masaże zdziałały cuda no i jak najczęściej przystawialam do piersi owszem bolało tak samo jak synek pogryzł mnie az strupy się robiły ale smarowałam mlekiem i wietrzylam i karmiłam dalej a odstawienie poszło gładko bo rezygnowalismy powoli z kolejnych karmień zastepując je innymi i mleka produkowalo się mniej ,piersi nie bolały a dzieciaczki powoli odzwyczajaly się od cyca smiling smiley najważniejsze pamiętajmy że w karmieniu jest zasada popyt i podaż oraz pozytywne podejście do karmienia smiling smiley a jeśli z jakichś powodów musimy zrezygnowac z karmienia piersia nie zadręczajmy sie tym czasem tak bywa i trudno zawsze chcemy dać dziecku to co najlepsze a mleko z butli tez jest dobre i jeśli podamy butlę z miłością to będzie też dobre dla naszych skarbów smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

MAMA (offline)

25-09-2014 12:17:25

Warszawa
Rozszerzanie diety dziecka - poznaj zasady, porady eksperta z eBobas.pl.

Jakie produkty, miesiąc po miesiącu, można wprowadzać w diecie malucha. Od 5. miesiąca życia do trzecich urodzin.






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-25 12:19 przez MAMA.

fajnamama1980 (offline)

24-06-2015 16:15:27

Warszawa
Czy jest coś naprawdę skutecznego na kryzysy laktacyjne? Przeszłam już 2, jestem 6 mieisęcy po porodzie i zaczynam powoli rezygnować i nastawiać się na mm a bardzo tego nie chcę. Proszę, pomożcie mi ://

queen_bee (offline)

21-12-2016 16:04:38

Łódź
Mam teraz ten sam problem i nie wiem za bardzo co robić. Przystawiam córeczkę jak najczęściej się da, nawet pożycyzłam laktator i odciągam co jakiś czas mleko ale póki co niewiele mi to daje. Piersi są coraz bardziej miękkie a mała się nie najada i bardzo grymasi

zabunia (offline)

23-12-2016 10:52:21

Sosnówka
to że piersi po jakimś tam czasie robią się miękkie to akurat jest naturalne. Gorzej że dziecko się nie najada i wydaje Ci się że masz mniej pokarmu. Robiłaś sobie taki cały dzień z malutką żeby sięgała do piersi kiedy chce? Używałaś jakichś suplementów na laktację?

queen_bee (offline)

27-12-2016 14:57:28

Łódź
Takiego całego dnia nie robiłam bo nie za bardzo mogłam sobie na to pozwolić ale spróbuję. Suplementów nie brałam bo położna odradzała herbatki i już sama nie wiem czego jeszcze mogę spróbować

niqiel (offline)

28-12-2016 11:59:04

Komarno
Mozesz sobie jeszcze sprawdzic femaltiker na laktacje. Kupisz w aptece bez recepty. W rosmanie tez widzialam. To taki proszek na bazie slodu jeczmiennego ktory sobie rozpuszczasz w mleku. Mozna brac raz albo dwa razy dziennie i po kilku dniach zazwyczaj jest poprawa

zabunia (offline)

29-12-2016 14:50:39

Sosnówka
no rzeczywiście jest coś takiego. Czytałam o tym ostatnio na blogu hafija bodajże. Chwaliła i ogólnie były dobre opinie więc w sumie czemu by nie?

dzidzia11 (offline)

07-11-2017 10:47:11

Hej mamusie jak u was wygląda karmienie piersią mój synek ma już 6 miesięcy ale zauważyłam ostatnio że coraz mniej mam mleka a on więcej potrzebuje jak mogę sobie pomóc aby pobudzić laktację ? Staram się dobrze odżywiać ale nie wiem czemu tak jest;/ chciałabym chociaż jeszcze trochę go pokarmić piersią niż dawać sztuczne mleko? Pomożecie?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 128, Posty: 2365.