Skaza białkowa

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 11:05:19

Alergia pokarmowa, może być reakcją na mleko krowie (to najczęściej spotykany alergen), ale także na gluten, orzechy, kakao, ryby, jajka i niektóre owoce (głównie cytrusy).

czytaj więcej

toja51 (offline)

12-05-2009 16:22:47

Kraków
To niesamowite, jak latwo mozna zrezygnowac z roznych smakolykow, po to by uchronic dziecko, ktore sie karmi piersia przed alergia. Robia to nawet te mamy, ktore wczesniej mimo narzucania sobie roznych diet, nie potrafily ich przestrzegac.

jmijeczka (offline)

12-05-2009 17:35:49

Wlkp
Zgadza sie. Ja niestety bylam "przygotowana" na to ze moje dzeicko moze miec skaze bialkowa. Jestem alergikiem i atopowcem, wiec E. byla w grupie ryzyka. Przestrzegalam diety karmiac, niestety mimo tego w 3 miesiacu "wyszlo szydło z worka". Przestrzegalam dalej diety. Dzisiaj objawy AZS sa.. "zaleczone".. gotuje jej specjalnie, nie podaje potraw w sloiczzkach, mamy zupelnie inny "schemat zywienia" i wprwadzania nowosci. To nie zaden problem, z tym "da sie zyc", wystarczy przestrzegac paru waznych zasad smiling smiley grinning smiley



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-05-12 17:36 przez jmijeczka.

Bernadetta (offline)

14-05-2009 18:41:09

jmijeczka - jak możesz to opisz tak po krótce kiedy i z czym konkretnie wystartowałaś. Moja Janka to też skazowiec, bezglutenowiec i jest jeszcze pewnie uczulona na parę innych rzeczy... Rozmawiałam z pediatrami i różni różnie mówią - ostatecznie zdecydowałam się wystartować za miesiąc. Ale z czym to jeszcze nie wiem...




jmijeczka (offline)

14-05-2009 20:02:56

Wlkp
Bernadetta zapraszam Cie TU: [ebobas.pl]
Pogadamy sobie spokojnie..

malgorzatap (offline)

21-05-2009 12:15:03

Hjørring
Jako ciekawostke moge dodac,ze moje dziecko obecnie prawie 17 letnie tez mialo skaze w niemowlectwie.Karmiony byl piersia 10 miesiecy i pozniej nie bylo problemow z produktami mlecznymi (ktore zreszta uwielbial). Jedynymi momentami kiedy znowu pojawialy sie zmiany skorne byly pobyty na wsi jak nie dopilnowalam i pil bez opamietania mleko - po ograniczeniu do dwoch szklanek dziennie mijalo.
A teraz nagle problem sie pojawil na nowo - po okresie picia mleka bez opamietania (tak ok. 1 litra dziennie - pomimo moich ostrzezen ale co mozna wytlumaczyc nastolatkowi,ktory wie lepiej) znowu pojawily sie zmiany skorne tym razem nie na twarzy a na konczynach. I teraz NAJMNIEJSZA ilosc nabialu je powoduje - syn nie je masla,serow,mleka,smietany,jogurtow. Mieso wolowe o dziwo mu nie szkodzi. Na razie probujemy z claritina - wydaje sie,ze pomaga.


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

luiza_m2 (offline)

07-07-2009 00:24:21

Boguchwała
u nas skaza białkowa zaczeła sie w 3 miesiacu zycia natomiast skończyła sie 8 tak mi lekarze powiedziali ale malutka ma taka sama wysypke jak miała wczesniej chodze do lekarzy jeden mi mów ze to skaza a inny ze potówki już niewiem co mam robic za kazdym razem dostaje inne leki


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

gg009 (offline)

31-01-2012 14:11:32

Tarnówka
U nas bardzo pomocne okazało się stosowanie Latopicu- probiotuku dla dzieci z alergią pokarmową. Oczywiście weliminowanie z dietę baiłaka mleka krowiego to podstawa i bez tego nic nie osiągniemy. Ale wspomoagająco warto stosować ten probiotyk.

martusia199002 (offline)

27-04-2012 11:37:17

Oborniki
Mój synek miał 2 tyg i zaczały sie problemy z kupka przestał robić jechaliśmy od lekarza do lekarza. raz było lepiej a raz wcale nie robił nawet tydzień. lekarz mówił ze twarda zielona kupka to od herbat i ma duzo pic jak skończył 10 miesiecy zażądałam skierowania do specjalisty i dostałam do gastologa i czekaliśmy 4 miesiace na wizyte i co sie okazało Skaza. lekarz rodzinny wykonczył by mi dziecko. teraz Alyś ma 21 miesiecy i borykamy sie ze skaza, atopowym zapaleniem skóry i jakś alergia (za mały na alergologa) ma katar i straszmy kaszel bierze lek i zobaczymy co dalej smiling smiley

gg009 (offline)

29-04-2012 22:10:37

Tarnówka
Myśle że śmiało możesz podawać dzieku Latopic tym bardzież że dziecko ma atopowe zapalenie skóry. Nam pomógł. To probiotyk wiec na pewno nie zaszkodzi.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546002, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19316.