SIERPNIÓWECZKI 2014

Wysłane przez Kwiatuszek 

altaya79 (offline)

08-02-2015 21:13:44

Rumia
Ade, szok z tymi zebami! Smiesznie ze nie zaczela od jedynek... A z drugiej strony to swietnie ze ma juz trojki, bo to jedne z bolesniejszych zebow! U nas mowi sie ze to ''oczne''. Fajnie ze Polenka tak bezobjawowo to przechodzi.

Magda, ja maluje sie codziennie, inaczej nawet ze smieciami nie wyjde. Mam jasna oprawe oczu, wiec rano musze sobie ''narysowac'' twarz hehe. Coprawda kiedys moj makijaz byl nieskazitelny, teraz to takie totalne minimum, byleby szybko i w miare ladnie. Nie wyobrazam sobie myc wlosow codziennie, no chyba ze umyc na noc i nie ukladac. Szkoda by mi bylo czasu. Na szczescie moge sobie pozwolic na mycie czupryny 2 x tyg.niekoniecznie zle wygladajac. Zdaza mi sie tez uzyc szamponu na sucho, badz umyc tylko grzywke hehe... Co nie znaczy ze ze mnie brudas hehe

Stefka, jak mezowi sie nie chce wyjsc na sklepy to ja proponuje zostawic go z Zuzanna w domku i Twoj samotny wypad na galerie! A jak jestes niezmotoryzowana, to moze jakas kolezanke wyciagnij na zakupy??

Ja bardzo zadko prowadze auto. To jest jedno z moich postanowien noworocznych- zaczac jezdzic zeby sie bardziej usamodzielnic i nie czekac na meza czy kogos innego zeby mnie zawiozl tu czy tam. Nie stresuje mnie jakos specjalnie placz mlodego bo po pierwsze starszy moze mnie na biezaco informowac o co kaman lub podac smoczka, a po drugie nie jezdze czesto i nigdy daleko.


Altaya79

altaya79 (offline)

08-02-2015 21:41:54

Rumia
Co do starszego, to ja wiem ze on ma ogolne problemy z emocjonalna dojrzaloscia. Po takich dniach jak wczorajszy to niestety czlowiek relatywizowac czasami juz poprostu nie moze. Wiem, ze takie zachowanie czesto jest przekazem cierpienia dziecka, ale ja tez jestem czlowiekiem i nie zawsze przy takim zachowaniu zdobede sie na przytulenie go( co czasami dziala cuda).
Aldona, Twoja coreczka jest jeszcze malutka. Narodziny malego to dla niej cos ogromnego i niezrozumialego, ale nie sadze zeby potrzebowala psychologa, no chyba ze Ty masz wrazenie ze juz wszystkiego probowalas. Zaszkodzic nie zaszkodzi. Probowalas ja chwalic jaka to nie jest duza i madra siostra? Czy wyrzuca brudne pieluszki? Czy przynosi malemu ulubionego jego pluszaka? Czy opowiadasz jej ze ja tez tak trzymalas na rekach...ze ona tez byla taka malutka??? Co robisz kiedy ma agresora na brata? Moze zamiast do kata sprobuj krzeselka ''do myslenia''. Niby to samo a jednak nie, bo wtedy jest z wami i nie czuje sie odrzucona ( krzeselko stawiaszcna srodku pokoju). Jej trzeba duuuzo tlumaczyc i powtarzac ze ja brat kocha i ze ona jest dla niego dobra i potrzebna... Ona dopiero teraz uczy sie emocji (zazdrosc, radosc, frustracja, milosc...) a to czasami ja przerasta. Spedzasz z nia osobno Troche czasu???... Moj ma 5 lat i do tej pory uczy sie okielznac te wszystkie uczucia ( tu ma lekkie opoznienie), u twojej dwulatki to normalny rozwoj jest. Jestem pewna ze jej mine. A pozniej to Antek sam sie zemsci hehe...


Altaya79



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-08 21:46 przez altaya79.

altaya79 (offline)

08-02-2015 23:05:43

Rumia
Co do tej psycholog, to narazie nie dala mi zadnej porady, tylko obserwuje. Nie wiem czy w ogole mi cos konkretnego poradzi. W przyszly czwartek mam sie stawic z mezem i zrobimy podsumowanie... Dam Wam znac... Uciekam sie myc i spac...


Altaya79

altaya79 (offline)

09-02-2015 09:59:21

Rumia
Dziewczyny karmiace mm...jakiej wody uzywacie do mieszanki mlecznej? Przegotowanej czy jakiejs zrodlanej lub mineralnej???


Altaya79

lili7 (offline)

09-02-2015 11:26:19

Wgw
hej mamuśkismiling smiley jakos ostatnio nie moge sie zorganizowac....czasu brak na wszystko., wpadlam na chwile bo jak czytam o marudzących maluchach to mi sie przypomnialo, ze sa przeciez skoki rozwojowesmiling smiley zapomnialyscie?? hehe

odezwe sie wkrotce smiling smiley buziaki


[link widoczny po zalogowaniu]

ania8918 (offline)

09-02-2015 11:37:46

Zator
Witajciewinking smiley

STEFKA- ty jesteś pewna żeby dawać swoje Zuzi cielęcine? Nic ci alergolog nie mówiła? Bo z tego co kojarze to twoją Zuzie po mleku wysypywało tak jak Filipka. Mi alergolog kategorycznie zabroniła cielęciny, wołowiny i ryb dorszowatych. mozna troche łososia i pstraga. ale skoro nic ci alergolog nie mówił to pewnie możecie. Robiliśmy ogólne testy pokarmowe, z naciskiem na żółto bo za jakis czas chcialabym wprowadzic a nie wiadomo jak by Filipek zareagował. zreszta ona miala juz dwa przypadki ze dziecko ze skaza bialkowa dusilo sie po zółtku i reakcja byla jak po orzechch wiec wole nie ryzykowac i zrobilam te testy, mam dzwonic jutro po wyniki aż cala sie trzese;(

altaya79- przykro mi, że wasz synek taki zbuntowany bo wierze w to ze nie brakuje mu milosci i z pewnoscia zyly sobie wypruwacie żeby wychowac go na rozsadnego i grzecznego chlopczyka. tylko wiesz jak jest pomysl sobie ze ja oddalabym wszystko żeby moj Karolek żyl chocby mialby byc taka rozrabiaka. Odnosnie twojego wczesniejszego pytania. do tej pory jest znacznie lepiej jest ale czasami mam dni ze szkoda gadac. wszystko bym dala zeby moj aniołek do mnie wrócił... dziekuje za to ze mam Filipka, bo gdyby nie on to już bym sfiksowała. co do wody to uzywam zwyklej wody przegotowanej. a co do rozpieszczania. hmmm... a kogo mamy rozpieszczac... Karolka nie było nam dane wiec rozpieszczamy naszego Fifulka.

magda29- ja myje wlosy dwa razy w tyg. mam dlugie i czesto zwiazane. maluje sie raczej codziennie ale tylko rzesy. w niedziele tylko szczele sobie jakis ekstra fryz i makijazwinking smiley

co u naswinking smiley hmmm... fifiemu przebil sie drugi zabekwinking smiley dzisiaj ma przyjsc spacerka a nas tak zasypalo zeby sie sanki przydaly.
i jeszcze mieszkam na takim zadupiu ze normalnie nas nie odsniezaja i nie mam jak wyjsc na pole i musze mlodego na rekach nosic a ze wazy duzo to rece mi odpadaja.... za co place podatki... nosz fuck


[link widoczny po zalogowaniu]

altaya79 (offline)

09-02-2015 12:41:19

Rumia
Lili, Ty sie organizuj kobito bo nic sie nie odzywasz! Ja marudzenia terazniejszego nie stawialam na skoki rozwojowe i dobrze zrobilam. Poszlam do lekarki i sie okazalo,ze przez refluksa ma nawroty zapalenia przelyku. Zaprzestalismy bowiem lekarstw zeby sparawdzic czy bez nich sobie radzi i przez 3 tyg.bylo OK, ale teraz wszystko powrocilo. No i znowu ma te same leki i jest duzo lepiej!

Ania, rozpieszczaj rozpieszczaj! Nie zaluj sobie! Narazie to jemu to wszystko jedno, a Tobie sprawia tyle radosci. (Miedzy innymi) To Ciebie widze z konkretna gromadka bobaskow- nie wiem dlaczego, poprostu mi tak pasuje! A co do mojego starszaka, to nie chcialabym go stracic, dlatego sie trzese o niego i tak mi zalezy zeby wyrosl na ludzi! Mam nadzieje,ze u Ciebie smutnych dni bedzie coraz mniej i wyglada mi na to ze przy Fifulce to nie masz za duzo czasu zeby lapac wieksze doly.
Jak Was nie odsniezaja? Dzwonilas do urzedu? Moze to poprostu przegapiaja a ze nikt sie nie skarzy to tak jest???

Spadam sprzatac, bo po weekendzie to sajgon tu mam taki ze szok


Altaya79

altaya79 (offline)

09-02-2015 14:08:25

Rumia
Keisab, moj tez lapal za robaczki z karuzeli,az jednego urwal! Obnizylam mu lozeczko ( ma 3 wysokosci) o jeden poziom i teraz nie dosiega ,wiec tylko patrzy... Mi tez szkoda pozbywac sie karuzeli wiec to rozwiazanie bardzo mi odpowiada. Mam karuzele z odpinanym ramieniem na ktorym wisza te robaczki, pozniej zatem bedzie wylacznie korzystal z muzyki.


Altaya79

lili7 (offline)

09-02-2015 14:28:14

Wgw
Szybko co u nas: Jesteśmy po wizycie u nefrologa, neurologa i kolejnym usg bioderek. I tak....pani nefrolog spóźniła się tylko 1,5 godz a my byliśmy 2 godziny wczesniej-więc 4 godziny jakby psu w d*** wsadził, poza tym ok ale posiewy źle pobierane-bo nie odchylam Filipowi skórki na siusiaku aż tak jak ona pokazała (była to dla mnie masakra, az sama zacisnelam nogi ;/) mamy teraz zrobic usg i znowu ja nawiedzic. Neurolog powiedziala ze postepy sa duze i mamy rzadziej smigac na rehabilitacje, zeby juz za nia nie placic. usg bioderek tez ok wiec bilans tygodnia pod wzgledem zdrowia Filipka nienajgorszy smiling smiley

cdn


[link widoczny po zalogowaniu]

dariamaczukin (offline)

09-02-2015 15:09:53

Jankowo Gdańskie
Drogie Mamy,

jezeli Wasze maleństwa cierpią z powodu kolek zapraszam do kontaktu testerki@canpolbabies.com
Już niedługo do wybranych i sklepów i aptek wejdzie nowa, specjalistyczna butelka antykolkowa. Ale zanim to się stanie, chcielibyśmy poznać pierwsze opinie dotyczące produktu, tak aby mieć pewność, że jest jak najlepiej dostosowany do potrzeb i oczekiwań mam oraz dzieci.

Życzę wszystkiego dobrego w tym pięknym czasie i pozdrawiam,
Daria Maczukin
Canpol babies
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545942, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.