Październikóweczki smiling smiley 2012

Wysłane przez noela84 

basssia87 (offline)

03-10-2012 17:50:41

Węgorzewo
Hej Kangurki smiling smiley

Jestem lutówką 2013. Niestety mam cukrzyce ciążową. Założyłam oddzielny wątek: Słodkie mamusie czyli cukrzyca ciążowa. Podaje link: [ebobas.pl]

Jeżeli u Was też są jakieś słodkie mamusie to zapraszam. Razem łatwiej. Może doradzicie mi coś ciekawego. Może pogadamy o "pysznym" jedzonku itp.

Pozdrawiam wszystkie i zdrówka życzę smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Paulinka25 (offline)

03-10-2012 18:14:50

Stargard Szczeciński
Znalazłam przepis na ten "koktail położnych" z olejkiem rycynowym przyspieszającym poród. Ponoć bardzo skuteczny i stosowany w klinikachwinking smiley (to ciekawe)
2 lyzki oleju rycynowego
2 lyzki przecieru z migdalow (z j. niem. Mandelmuß)
250 ml soku morelowego
wymieszac... dopelnic (do 500 ml calosci) gazowana woda miralna i wypic w przeciagu 30 min...

I drugi przepis na "Koktajl Poloznych II":

1 banan
250 ml mleka
paczuszka cukru waniliowego
2 lyzki oleju rycynowego
Wymieszac. Wypic w przeciagu 30 min.


pic rano, nigdy wieczorem... bo ryzykuje sie porod w nocy...
Od wypicia do zakończenia porodu mija około 6h..
Hmmm, zastanawiającesmiling smiley

*******************************
Dodatkowo jedna babeczka na innym forum pisze o tym tak:
"taki koktajl nie wyczaruje porodu, jezeli nic do porodu gotowe nie jest.
Musi byc lekkie rozwarcie, nieproduktywne (ale jednak jakiekolwiek) skurcze), dziecko powinno byc glowka w kanale rodnym, czyli obnizone, w pozycji, ze tak powiem startowej i powinno sie byc przy (najlepiej po) terminie porodu. Poza tym ten koktajl nie jest radzony pierwiastkom, poniewaz wlasnie ze wzgledu na to DZIALANIE, ktore wlasnie dziala, moga nie przewidziec porodu i moze (chociaz nie musi, bo moze zdarzyc sie, ze zakonczy sie tylko rozwolnieniem i niczym innym) urodzic nawet w domu, bo porod moze byc tak nieoczekiwany (dla kobiety nie majacej doswiadczenia) i tak gwaltowny (ze noga nie ruszy w kierunku szpitala)..."

Jednak kobietka pisze że u niej przy drugim i trzecim porodzie zadziałało jak trzebasmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-03 18:22 przez Paulinka25.

sandra1987 (offline)

03-10-2012 18:29:19

Bytom/Dublin
Paulinka cztalysmy ta sama stronkewinking smiley wlasnie o tym koktailu pisalam, tylko jeszcze gdzies widzialm, ze pol szklanki trzeba oleju wlac. Bleee...
Ale jak myslisz?? Masz ochote wyprobowac?


Prosimy o glosiki:
Beniu na tropie wiosnysmiling smiley
[ebobas.pl]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

AnimaVilis (offline)

03-10-2012 19:03:31

Gliwice
Dziewczyny jak myślicie jak ja butelki po innym dziecku włożyłam do zlewu i tylko zalałam wrzątkiem to wystarczy, czy lepiej je umyć, a potem gotować przez 5 min?

Jak zdezynfekować termometr do mierzenia temperatury? Mam nowy dla dzieciątka i pisze, że trzeba go zdezynfekować, ale nie pisze jak... W ogóle można dzieciątku mierzyć temperaturę pod pachą? Ktos już kiedyś to poriszał-przepraszam, ale nie czytałam.. sad smiley

Dziękuję za odpowiedzi..

P.S. Agnesss ma raacje.. Pony jest po 30-stce, nie 40-stce.. Przepraszam.. sad smiley płacz


Prosimy o kliknięcia:
[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-03 19:05 przez AnimaVilis.

patka1818 (offline)

03-10-2012 19:15:41

Słupsk
witam was Panie smiling smiley jestem po wizycie u lekarza a wiec tak malutka wazy 2740g i skrocila mi sie szyjka macicy zawsze mialam 3-0-0 w karcie ciazy a teraz mam 2-1-0 teraz mam wizyte na 17 pazdziernika i jutro musze zawiesc probke wymazu z pochwy na posiew z pochwy w kierunku tego paciorkowca. Wiecie moze dziewczyny ile takie badanie kosztuje? Przyszlam tylko z wami sie podzielic wiadomosciasmiling smiley. Milej nocy zycze :*

gosia_rojek (offline)

03-10-2012 19:29:43

Kraków
No więc Pony napisała: Jesteście kochane, aż mi sie serce kraje, że nieznajomi mi ludzie bardziej myślą o mnie niż... ale cóż takie jest życie, wzruszyłam się że mi chcecie pomóc ale juz zamówiłam na allegro zapłaciłam przelewem, koleżanka ma wyprać i przynieść, Jak dostaje leki daje radę , gorzej jak ból wraca, czekam w sprawie cesarki żeby się nie męczyć. Całuje Was kochane raz jeszcze dziekuję że pamiętacie. PS: kurcze nie przypuszczałam że nerki bolą tak mocno juz swoje wycierpiałam jak bym chciała juz Mikusiasmiling smiley
Pozdrawia wszytkie pyta co u Basi i reszty to juz jej napisałam, mam wrażenie że dzis jej lepiej. No i pomoc dla Pony na razie chyba możemy sobie odpuścić, juz sobie poradziła, w razie czego kazałam jej pisać.
Sandra i widzisz dobra teściowa nie jest zła, czasem sie zapominają i daja w kość ale generalnie więcej moze pomóc, oczywiście od reguły zawsze są wyjatki, ale na szczeście ta twoja nie taka zła.
Ciekawa jestem jak tam Agness i jej teściówka, miejmy nadzieję że nam napisze po wizycie że nie było źle.
Paulinka ty poczekaj z tym olejkiem do terminu a potem pij i zobaczymy czy na Ciebie też podziła jak na sandręsmiling smiley
Patka no twój pomysł też dobry nie wpadłabym na to, będe musiała pomyslećsmiling smiley Miejmy nadzieje że te wasze biegunki dobrze wróżą porodowo, u mnie biegunki jakiejś specjalnej nie ma ale też raczej żadko niż gęstowinking smiley więc może cos w tym jest.
Powyższe napisałam ok 15 ale mi internet dzis wywala co chwile wogóle nie wiem kiedy uda mi sie to do was wysłać. Wchodze na chwile przeczytam pare postów i dowidzenia
Agness ciesze się że teściowa odpuściła nieładnie z jej strony że nie przeprosiła, ale moja tez tego nie robi więc rozumiem to boli bo przykre słowa pamieta się czasem do końca zycia, ale w końcu to matka twojego męża i dla niego chociaz warto odpuścic jesli juz sie teraz będzie zachowywać w miarę poprawnie, lubic jej nie musisz wcale przecież.
Dajecie czadu z tym olejkiem jak zaczniecie wszytkie pić to do 10 10 będzie po październikówkach hehe
Anima szkoda męża a Ciebie jeszcze bardziej, ja mojemu mówie i tłumaczę że trzeba się wybrac bo tez go zęby bolą ale na razie tak nie mocno chyba bo odpuszcza ale jak będzie akcja jakaś to go chyba zatłukę. Obiecał że pójdzie teraz jak będzie na wolnym zobaczymy. Co do pony to jej sms na razie wyklucza jakąś pomoc więc odpuścimy chyba, proponowałam jej że podam Twój numer skoro w razie czego Ciebie ma najbliżej ale nie podjeła tematu.
Co do termometru teraz doczytałam ja dezynfekowałam po prostu przecierając spirytusem, a masz jaki elektryczny czy rtęciowy?? Ja nie polecam pod pachą bo paszka malutka, utrzymac trudno a trzeba z 10min żeby dobrze zmierzyć, u takiego maluszka najlepiej w pupie, szybko (jakieś 2min), póki mały to bez problemu utrzymasz i zmierzy Ci wiarygodnie, musisz tylko pamiętać że w pupie tem jest wyższa normalnie chyba o 0,5 albo 1st nie jestem pewna ale sprawdze to Ci napisze a może któras z dziewczyn pamięta, tak od jakiegos pół roku mierzyłam juz dawidowi pod pachą normalnie. Aha no i dobrze przy tym mierzeniu podłożyć porządnie pieluszkę bo może kupka polecieć po takich czynnościachwinking smiley potem termometr dezynfekujesz zwykłym spirytusem albo nawet tym octaniseptem o którym tu dziewczyny duzo pisały i będzie ok.
Butelki bym porządnie wymyła zwykłym płynem do naczyń (ja myłam w ludwiku bo taki uzywam) porządnie wypłukała pod gorąca bierząca woda i pogotowała z 10min. Tak dla bezpieczeństwa, nieważne czy nowe czy uzywane, dziecko z tego je w końcu.
Myslicie że to karolina juz po?? Kamilka tez juz dawno sie nie odzywała a termin miała na poczatek października chyba, ale ona to wogóle mało pisała, więc może po prostu nie ma weny albo potrzeby
Moniczka super że Ci czas tak szybko upływa i fajnie, zaraz spróbuje obejrzec twój nowy image jesli mnie tylko nie wywali, super że tyle prezentów dostałaś, dobra próbuję wysłaćsmiling smiley
Bo napewno czekacie na wieści od Pony.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Paulinka25 (offline)

03-10-2012 19:41:50

Stargard Szczeciński
Sandra – no właśnie jutro zadzwonie do mojego lekarza i zapytam co mam zrobić w ogóle bo jak byłam u niego to był początek 37tyg a teraz mija 40… Nie mam pojęcia co zrobić kiedy przekroczę termin bez echa, jak wygląda moja szyjka – nic nie wiem… Ale w razie jak szyjka zamknięta, nie skarca się i nie rozwiera to w przypadki kiedy przekroczę termin o kilka dni (4-5) to raczej wypróbuję… Na razie nie podjełam decyzji bo nie wiem jak się sprawy mają, ale czekać bezsilnie nie umiem na nic, a już zwłaszcza kiedy moje dziecko może być w kłopotach kiedy lekarze będą chcieli mnie trzymać w tym stanie nie wiadomo dokąd…

Anima – nie chcę cię broń Boże urazić! ale ja bym butelki po innym dziecku nie użyła, nie higieniczne takie, tym bardziej że nie są takie drogie. Raczej kupiłabym jedną ale nową.. Ale kiedy podjęłaś taką decyzję to raczej smoczki kup nowe a butelki dobrze wymuj i wygotuj tak jak to jedna z dziewczyn pisala, kilka minut we wrzątku. A co do termometrów to niemowlakowi lekarze polecają mierzyć temperaturę w pupce, a zdezynfekować – czyli wytrzeć za każdym razie dobrze watkiem nasączonym w spirytusie. Tak mi kazała położna i lekarz pediatra. Polecam do tego termometr rtęciowy z babcinej apteczki – niezawodny, najlepszy, mimo że już ciężko dostępny bo wycofują niestety. Ja mam taki i taki co to podczerwienią mierzy na czole dziecka. Jednak ten rtęciowy jest u mnie rzeczą świętą! Przy malenkim dziecku konieczny


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

sandra1987 (offline)

03-10-2012 19:58:43

Bytom/Dublin
Anima mam nadzieje, ze maz szybko wydobrzeje, nie ma nic gorszego niz mezczyzna cierpiacywinking smiley Super jakbys mogla podskoczyc do Pony nawet tak o, zeby pogadac. W szpitalu mierzyli Beniowi temperature pod pacha, wiec mozna.

Agness nie nie, Kamilkasmiling smiley [ebobas.pl] pisala u nas czasami. Na innym forum widzialam, ze Karolina dalej w dwupaku. Ha, Benek tez ma zwyczaj zakleszczania sie na sutku i wyszarpywanie mu go z ust jest calkiem bolesnesmiling smiley Dobrze, ze tesciowa byla mila. Jeszcze tego by brakowalo, zeby nie byla! Przynajmniej Dawidek bedzie mial z nimi wiekszy kontakt. Eh no i mam nadzieje, ze maly przespi dzisiaj noc. Biedaczeksad smiley

Znowu napilam sie herbatki i z cycek mi cieknie. Maly probuje pic ale jakos za mocno ciagnie i wszystko mu sie rozlewa. Tak w ogole to spal chyba od 3 do 6.30smiling smiley Musialam sama go obudzic na zmiane pampersa i karmieniesmiling smiley Teraz bawi sie z tatusiem, ktory wrocil nie pijanysmiling smiley


Prosimy o glosiki:
Beniu na tropie wiosnysmiling smiley
[ebobas.pl]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

moniczka1404 (offline)

03-10-2012 20:04:42

Co do wyparzania to ja tez gotowalam kilka minut, dla pewnosci!

Agness - moja tesciowa tez udawala ze nic sie nie stalo, ale teraz jest bardzo ostrozna co mowi do mnie, wiec moze u Ciebie bedzie podobnie. smiling smileyTo boli, ale powiem Ci niewarto prowadzic wojny (chociaz to nie byla Twoja wina!), bo w zyciu roznie bywa i niestety bedziesz moze zmuszona prosic ja o pomoc. Zobaczysz bedzie lepiej, jak bedziecie zyc w zgodzie a kochac jej przeciez nie musiszsmiling smiley

Sandra - normalnie podziwiam Cie, Ty kobieto masz nawet czas zeby u nas na forum posiedziec, kobitka zorganizowanasmiling smiley

Co do olejku to ja jestem "bojąca dupa" chyba poczekam na akcje, bedzie seksik, w miare mozliwosci bede ruszac sie np. sprzatac, spacer ale olejek chyba odpuszcze...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Emilka21 (offline)

03-10-2012 20:05:31

niemcy
Witam.

Przeczytałam wszystko ale nie mam siły odpisywać jakis zły humor i dziwnie sie czuje. jakos mi nie dobrze na wymioty i brzuszek pobolewa. jutro mam wizyte o 15.30 ciekawe co powie lekarz ? jestem ciekawa bardzo.
Miałam sen ze urodziłam 4 dziewczynki takie malutki i pily z cyca az sie obudziłam i patrzyłam czy mnie nie bola piersi.
cały dzień leze brak sily ma wszystko.

Pony trzymam kciuki zeby było wszystko dobrze !
Basia też sie trzymaj mocno tam i niek Oli czeka na tatusia smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545912, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.