kwiecień 2015

Wysłane przez natalia334 

Asiula7573 (offline)

18-12-2014 22:04:35

Mogilno
To trzymam mocno kciuki :-) ja w tamtym roku robiłam pierwszy raz hehe i nikt się nie zatruł :-) a amoniak kupiłam w wiosce u mojej babci, ale w polo czy w biedronce też widziałam. A u was nie ma amoniaku? :-) bo marta v_n pisała, że też amoniaku nie miała. Co tam u was takie pustki?? :-P


[link widoczny po zalogowaniu]

emilia_ (offline)

18-12-2014 22:09:23

Skoczów
Asiulka, nie wiem czy jest. Zapobiegawczo pytam. Ostatnio jak robilam ciasto MAXI KING to pol miasta oblecialam za mlekiem w proszku. Już myślalam, ze uzyje modyfikowanego od Ingi ale w koncu znalazlam heheh


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

anika82 (offline)

19-12-2014 05:53:36

Białystok
Hej. Wpadłam się przywitać, nie śpię od 2 godz a zaraz muszę sie zbierac na badanie krzywej cukrowej. Bleeee. Mam pytanie czy taki twardniejący brzuch bez bólu, takie napięcie to są właśnie skurcze przepowiadające? Wlaśnie taki napiecie mnie zbudziło i mialam twardy brzuch orzez moze godzinkę a takie napiecie to kilka razy w ciagu tej godziny. Moze glupie pytania zadaję ale się strasznie stresuję. Bo na samym poczatku ciązy mialam skurcze ale takie bolsne i wyladowalam w szpitalu teraz to tylko taki nacisk i twardy brzuch.


[link widoczny po zalogowaniu]

marta_vn (offline)

19-12-2014 10:11:57

zawiercie
Asiula ja robiłam bez amoniaku, ale to dlatego że zapomniałam go kupić, nawet nie szukałam w sklepach tongue sticking out smiley ale takie też są dobre winking smiley

anika tak, to są skurcze przepowaidające smiling smiley dopóki są bezbolesne i nie są bardzo często to są całkowicie nieszkodliwe smiling smiley

Kurcze mój mąż wziął sobie dzisiaj do pracy pudełko pierniczków, jak tak dalej pójdzie to do świąt nam braknie winking smiley chyba muszę trochę schować tongue sticking out smiley

aha, emilia a tą cytrynę to nie wszędzie pozwalają sobie wcisnąć. Ja nie brałam nawet, ale jakoś to zniosłam. Dobrze że już nie będę musiała tego pić smiling smiley

Miłego dnia! smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-19 10:13 przez marta_vn.

hania_162 (offline)

19-12-2014 10:28:40

Asiula7573 czekam na wiadomości z poniedziałkowej wizyty, jak masz fajnie, że masz za sobą glukozę i dałaś radę.
anika82 oj nie wiem kochana, ja mam twardy bo rośnie ale nie mam żadnych skurczów, zapytaj lekarza lepiej jak miałaś problemy.
emilia jak pierniki? Robiłaś już z Ingunią?

Ja po wizycie, mam jakąś infekcję, dostałam leki i muszę powtórzyć badania po Nowym Roku. Mam więcej odpoczywać bo skarbuś jest bardzo nisko. Dobrze, że lekarz zareagował. Jutro ubieramy choinkę, mąż ma jeszcze w niedzielę imieniny więc trochę pracy mnie czeka, muszę go zaangażować bo serio siły nie mam. Zosia nadal jest Zosią - 3 usg tak pokazało więc już traktuję to jako pewnik smiling smiley

krecikowa83 (offline)

19-12-2014 13:59:29

Warszawa
tak zachwalacie te pierniczki z przepisu Asiula7573 to może i ja się skuszę, by je zrobić. Zobaczymy. Chęci nie mam by zbytnio w kuchni szaleć, no ale może.. choć pewnie lekko zmodyfikowałabym przepis - bez smalcu i z kawą inką lub tylko kakao

marta_vn miałam to samo co Ty z pobraniem krwi po glukozie, kobietka w żyłę nie mogła trafić i ot. Kilka nakłuć więcej. Ale może to ze stresu, bo dziewczyna co miała pobieraną krew przede mną zemdlała. Wiem, że to wszystkich zestresowało, więc może dlatego.

emilia_ o tak nastraszyła mnie ta baba bardzo, ale wszystkim odradzam badania usg państwowo, szkoda czasu i nerwów. Choć pewnie wiele dziewczyn nie może sobie pozwolić na prywatne wizyty i jest mi przykro, że tacy lekarze pracują.

hania_162 Zdrowiej! i odpocznij trochę, odetchnij choć chwilę winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

nstankie (offline)

19-12-2014 14:40:35

Wrocław
Asiula widzę, że twoje pierniczki robią furorę......, ja już mam od jakichś 6 tygodni porobione z mamuśki starego przepisu...

hania_162 Zdrówka dla Ciebie i maleńkiej

A my właśnie dzisiaj po wizycie. Wyniki z morfologii OK, natomiast w moczu pan doktor zauważył, że mogę mieć piasek w nerkach (kiedyś już miałam) i do powtórki badania po Nowym Roku. Z małą wszystko w porządku i nic się nie zmienia, rośnie jak na drożdżach... Waga 612 g, niestety zmierzyć się nie dała, tylko długość stópki pan doktor nam podał winking smiley prawie 4 cm, więc jak to wszystkie dzieci w naszej rodzinie będzie miała duże stopki....
No i jak to moja kochana kruszynka ostatnio lubi robić, zasłania się rączkami i buźki nie da się zobaczyć sad smiley
Ja nie dostałam skierowania na krzywą i może już jej nie będę robić smiling smileysmiling smileysmiling smiley a to chyba dlatego, że w 12 lub 16 tygodniu robiłyśmy krzywą, bo miałam za wysoki cukier.
Teraz mamy do powtórzenia mocz i toksoplazmozę. No i 2 stycznia mamy się zgłosić po L4.

A teraz parę zdjęć (niestety tylko rączki z kawałkiem buźki i stópki).





[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

anika82 (offline)

19-12-2014 14:57:19

Białystok
U mnie po krzywej cukrowej lipa wyszla bo po 2 godzinach miałam 200. Wiec czekamnie wizyta u diabetologa. Dodatkowo dostalam skierowania na badania wątrobowe bo zapytalam lekarza czym moge smaraować cialo bi mi nogi rece i pierśi swędzą, a on ze czemu wczesniej nie mowilam ze moze to byc jakas tam choroba. Super dobrze ze chociaz zmalutka wszystko ok


[link widoczny po zalogowaniu]

aworma (offline)

21-12-2014 19:38:54

cześć dziewczyny ja już dawno do Was dołączyłam tylko nie udzielałam się później. Wybaczcie
ja już dawno mam stwierdzoną cukrzycę ciążowa i obecnie jestem na diecie, mierze 4 x dziennie cukier i biorę insulinę
anika82 jeżdżę do diabetotoga średnio co dwa tygodnie , dietę udaje mi sie utrzymać czego efekty są widoczne w wynikach cukru i na wadze, obecnie ważę tyle co przed ciążą czyli mogę się pochwalić że nic nie przytyłam winking smiley
Żyje nadzieją że cukrzyca nie wpłynie negatywnie na dzidziusia, jak na razie ginka mówi że jest wszystko dobrze ale tak czy tak boję się ze po porodzie dziecko bedzie miało wcześnie cukrzycę albo niedocukrzenie.
Chciałam jeszcze dodać co do swędzenia skóry w ciąży, jest to bardzo waże bo mozanika82 siadczyć o cholestazie ciężarnych, ja miałam to w pierwszej ciąży ale dopiero w 9 miesiącu skonczyło się to cesarką 3 tyg przed terminem, ponieważ wyniki wątrobowe pogarszały sie z dnia na dzień. U mnie był to świąd skóry całego ciała który wogóle nie daje spać w nocy a w dzień trochę ustępuje. Możliwe że u Ciebie to faktycznie jest reakcja na kremy więc pewnie nie masz się co martwić tylko szukać odpowiedniego kosmetyku, ale jeżeli faktycznie bedzie to ostry atak swędzenia i nie będziesz mogła przez to spać, z samego rana skontaktuj się z lekarzem lub od razu na izbę przyjęć. Ile moge chętnie doradzę
miłych przygotowań do świąt

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Asiula7573 (offline)

21-12-2014 22:33:19

Mogilno
nstankie ale fajnie nóżki widać :-)
emilia i jak pierniczki wyszły? Inga pomagała? :-)

Ja jutro mam wizytę i jestem ciekawa co tam się dowiem, mam nadzieję, że wszystko dobrze. A Adusia tak szaleje w brzuszku,że co MÓJ przyłoży twarz do brzucha to go kopie a on się cieszy hehe dzisiaj już się zastanawialiśmy co kupimy małej za rok na święta... no świry z nas :-)


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545841, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.