Planujące ciążę/bycie mamą 2019

Wysłane przez kajva 

Soniaa25 (offline)

28-09-2022 10:48:08

Wrocław
Minka my byliśmy w mało znanej miejscowości, bardziej bym powiedziała, że to taka wioseczka, bardzo blisko wyspy KrK. Na samej wyspie też byliśmy pozwiedzać trochę i przepiękna xd ma swój urok. Bo tam u nas właśnie mało co było do zwiedzania za to jedna z lepszych plaż dla dzieci bo usypana sztucznie małymi kamyczkami z piaskiem bo wiadomo, w Chorwacji to większość tych plaż jest mocno kamienistych. Ogólnie sporo było rodziców z dzieciakami, niemowlakami w wózkach, nosidłach haha jak tylko się dało xd w restauracji nasz syn robił furorę. Bałam się że ludzie zaczną krzywo patrzeć jak nagle do restauracji wejdzie dziecko zakłócając spokojne obiady ale na szczęście wszyscy byli mili, uśmiechali się do niego, gadali i on do każdego zacieszal i muszę przyznać że to fajne jak taki maluch może poznawać w ten sposób ludzi, przebywając wśród nich w różnych miejscach xd super sprawa i rozwojowa dla dziecka moim zdaniemwinking smiley bo jak tak mały człowiek ma się nauczyć życia wśród różnych ludzi i miejsc, nieprzebywając w nich. No i dla nas też to było fajne doświadczenie bo nauczyłam się go karmić w różnych miejscach, usypiać, zmieniać kupę haha człowiek jak musi to się odnajdzie w każdej sytuacji.

Adz (offline)

28-09-2022 16:07:05

O Sonia kiedyś byłam w Crikvenicy i też miałam okazję odwiedzić Krk. Piękna wyspa, ale to było jakieś 13-14 lat temu więc trochę się pamięć wymazała xd ale fajnie że jesteście zadowoleni z wyjazdu, to najważniejsze ! Ja też uważam że to nieprawda że z dziećmi się nie da nigdzie pojechać. Owszem , nie jest to urlop typowo odpoczynkowy ale gdzieś tam mózg zawsze lepiej funkcjonuje jak zobaczysz coś innego niż dom i osiedle na którym mieszkasz xd

Minka no ceny dramat, no ale co zrobić . Na szczęście poza tymi dwoma zębami do usunięcia mam całkowicie zdrowe zęby. A te szóstki to mam już dosłownie w strzępach, i to od dawna. Ale bałam się iść do dentysty bo wiedziałam że czeka mnie wyrwanie. No ale trzeba w końcu mieć to z głowy eye rolling smiley

Soniaa25 (offline)

29-09-2022 09:58:13

Wrocław
Właśnie Adz ta zmiana otoczenia dużo robi.

Masakra z tymi cenami...ja właśnie po nowym roku planuje kontrolę u dentysty to chyba już zacznę odkładać yawning smiley

Mój syn od kilku dni ogarnął pełzanie do przodu i robi to tak szybko że nim się obejrzę to znika z maty i nagle jest w kuchni lub przedpokoju...masakra haha pewnie kwestia kilku tygodni i zacznie raczkować i spokój dobiegnie końca

minka170 (offline)

29-09-2022 11:58:15

Wrocław
A byłam na Krku, do Baśki dojechaliśmy i tak piździło, że zabraliśmy się dzień wcześniej w stronę Polski. Ale to akurat był taki dzień kiepski, zimny i deszczowy smiling smiley
Chorwacja jest piękna wszędzie. Zresztą jak się jest z rodziną/partnerem to każde miejsce będzie piękne smiling smiley Mnie trochę przeraża tak jak Adz pisze, że nam się zmieni sposób podróżowania. No ale pewnie nie będziemy narzekać, tylko cieszyć się każdym spędzonym razem dniem.

Ja akurat za plombę zapłaciłam mało, bo 150zł. Sonia dla Ciebie info, leczę zęby od dawna w Qdental Trzebnicy. Podobno w innych gabinetach koszty są duuużo większe... Współczuję tego wyrywania zębów, ja to panikara jestem ;p

Kurcze, powiem Wam, że mam już sporo ubranek. Co chwile coś gdzieś. Jeszcze mam pełno małych dostać od koleżanki. Okazało się, że najwięcej mam na 68. Już nic nie kupuje ;p Wczoraj zaczęliśmy 20 tydzień. Czekam na wtorek i wizytę, prenatalne 2 trymestru.

Soniaa25 (offline)

29-09-2022 17:12:13

Wrocław
Minka bo się to podróżowanie zmienia, jak całe życie przy dziecku xd ale właśnie zmiana nierówna się zmiana na gorsze haha po prostu jest inaczej, czasami ciężko ale też pięknie jednocześnie. Nie można już spontanicznie sobie gdzieś pójść, pojechać, spotkać się ze znajomymi itd. są inne priorytety, ale razem można super spędzać czas, a dla dziecka najważniejsze jest to żeby rodzice byli obok po prostu.


A jeśli chodzi o ubranka to polecam vinted. Ja już jestem uzależniona od tego haha sprzedaje po małym i jak zarobię to tam mu kupuje. Nowe że sklepu rzadko kupuje, już ostatecznie jak nie mogę znaleźć czegoś czego potrzebuje dla niego bo też często coś dostaje od kogoś z ciuszka. A na vinted te ciuszki są tanie i jak nowe bo ileż te dzieci to ponoszą i przecież nie pobrudzą i nie zniszczą. A jak się po kimś dostaje to też super sprawa xd ja tak chciałam sama wszystko kupować nowe a w praktyce okazało się że za cenę ciuszka może synek mieć wizytę u fizjo i to było zdecydowanie ważniejsze niż ciuch który będzie miał chwilę na sobie

Adz (offline)

30-09-2022 19:41:28

Minka dużo innych rzeczy też się zmieni, ale trzeba byc dobrej myśli. Przy dziecku czasami nawet da się odpocząć, ja chyba nawet do dziś jeszcze ani razu nie wypiłam zimnej kawy jak to się mówi zawsze. Nie każdy bobas jest mocno wymagający. Jak byliśmy w górach to zajmowaliśmy się na zmianę i oboje odpoczęliśmy tak naprawdę , nie jest to ten sam odpoczynek co kiedyś bo oczy trzeba mieć dookoła głowy ale w zasadzie kiedyś te dzieciaki dorosną i się "uspokoją" ale wtedy będzie nam żal że już nie są takie małe.

Ja już po wyrwaniu i w sumie to przed zabiegiem strasznie kręciło mi się w głowie z nerwów xd ale nie bolało ani znieczulenie, ani sam zabieg. Miałam go o 9 rano a nadal nie boli, tylko krew się trochę sączy co jakiś czas i mam nadzieję że wszystko się wygoi i będzie ok. Też panikara jestem, zawsze się boje ze wystąpi jakiś "efekt uboczny", ale tak sobie dzisiaj myślałam że ludzie mają nawet operacje na mózgu a ja panikuje bo mam wyrwać zęba... Z drugim już chyba nie będę się tak mocno stresować bo wiem że to nawet nie boli. Jestem dobrej myśli smiling smiley

Też kupuje i sprzedaje na vinted smiling smiley czasami faktycznie można dorwać jakieś perełki i za grosze, choć czasami jak czytam posty na "oszukani na vinted" to mam stresa czy ktoś coś nie odwali. No ale póki co jest ok a miałam już ponad 100 transakcji.

Soniaa25 (offline)

30-09-2022 21:28:35

Wrocław
Adz super, że już wyrwanie to jednak za Tobą xd raz dwa i się zagoi.

Kurcze nawet nie wiedziałam że jest coś takiego jak "oszukani na vinted" yawning smiley teraz to na vinted są te bezpieczne przesyłki i reklamacje i vinted wszystko śledzi, a pamiętam początki tego serwisu to faktycznie różnie bywało bo nie było nad tymi paczkami żadnej kontroli. Pamiętam jak czasami się umawiałam na odbiór osobisty i się bałam na kogo trafię czy nie przyjdzie jakiś zboczeniec yawning smiley na szczęście nic takiego nie było ale np. kiedyś coś wystawiłam na Facebooku na marketplace np. strój kąpielowy i pisał facet żebym mu wysłała w nim zdjęcie... albo miałam wystawiona spódniczkę i swoje zdjęcie w niej ale uciekłam głowę to tez niestety dostawałam do niefajne wiadomości...a na vinted też ostatnio zaczęłam coś dla siebie szukać jak potrzebowałam to wyrwałam super parkę z Zary przeciwdeszczowa i to za 30 zł a jest jak nowa xd gdzie bym tyle w sklepie nie dała....ale ja ogólnie kiedyś też lubiłam bardzo chodzić po lumpeksach bo wiele perełek można tam wyrwać i dobrej jakości ciuchy na lata

Adz (offline)

30-09-2022 21:58:38

Sonia wejdź sobie na te grupkę i popatrz czasami, generalnie można się ciekawych rzeczy dowiedzieć odnośnie tego jak ludzie wyłudzają pieniądze. Np wysyłasz coś, ktoś to brudzi i zakłada spor że wysłałaś coś z plamami wielkie oczy ja wystawiam ubrania za takie raczej śmieszne kwoty, bo mi zalegają a szkoda wyrzucić. Tym bardziej że z kontenerów PCK do których kiedyś wrzucalam okazuje się że część ubrań idzie na sprzedaz a część na czyściwo .. więc generalnie zaczęłam wystawiać , no ale naprawdę za śmieszne sumy tak do 10 zł. Tylko po to żeby się pozbyć. Są to takie kwoty że nie mają co próbować cudować z plamami itp. bo żeby dostali zwrot kasy muszą zwrócić ubranie na swój koszt - a to się nie opłaca jak coś jest tanie. I myślę że może częściowo przez to unikam tych oszustw. A jestem uczciwa i wogole rzadko wystawiam jakieś ciuchy z wadami, zawsze zaznaczam wszystko w opisie - raz wystawiłam za symboliczną złotówkę paczkę ubrań po Emilce z jakimis malutkimi plamami, w opisie napisałam że może się komuś przydadzą do rozszerzania diety chociażby .. paczka sprzedana w ciągu godziny i jeszcze pozytywny komentarz. Więc ja tam jestem zadowolona, a ubranka po małej i po mnie nie niszczą się na strychu grinning smiley

Soniaa25 (offline)

02-10-2022 08:41:50

Wrocław
Z ciekawości na pewno poczytam co tam piszą. Ale faktycznie ja tak jak Ty, wystawiam ciuchy tak do 20 zł maks więc może też dlatego nie natknęłam się na jakiś oszustów. A co do PCK to fakt też kiedyś czytałam że to idzie dalej na sprzedaż np. do lumpeksów i byłam zła, ale z drugiej strony idą dalej te ciuchy w obieg i ktoś może nosić więc też jakiś plus.

minka170 (offline)

03-10-2022 08:58:15

Wrocław
Cześć dziewczyny,
w końcu mam trochę czasu, bo jestem w pracy ;p W domu ciągle coś.. Jeszcze z tatą jeżdżę po lekarzach, bo niestety ma nowotwór złośliwy gruczołu krokowego. Jednak jest to całkowicie do wyleczenia, nie ma przerzutów do kości, wszystko czyściutkie. Jest szykowany do operacji, ale nie wiadomo, czy nie będzie musiał mieć rozrusznika serca na czas operacji...Ma w końcu 74 lata już. Miał wybór albo operacja, albo chemia, no i wybrał operację. Także tyle u mnie.
Weekend minął szybciutko, choć budzę się ciągle w nocy po kilka razy i wstaję codziennie po 6:00... Myślałam, że ciąża to taka bajka ;p

Tak jak Wy, ja na vinted kupuje mnóstwo, mnóstwo w lumpeksach, dużo jeszcze mam dostać od mojej koleżanki. Nowe kupiłam tylko body z jamnikami i komplet z jamnikiem na cześć mojego psa ;p I też słyszałam o tych oszustwach, najlepiej nagrywać, co się pakuje do kartonu i wysyła, żeby nikt nic nie zarzucił.
Jutro mamy wizytę i prenatalne drugie smiling smiley I chyba zaczęłam czuć jakieś ruchy. Nie są za częste, mega sporadyczne. Np. teraz masakra jak na zawołanie ;p Ja to robię duże oczy i się przerażam, bo jest to mega dziwne, haha. Nie jestem fanką tych ruchów póki co smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546890, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114712.