Planujące ciążę/bycie mamą 2019

Wysłane przez kajva 

Adz (offline)

20-07-2022 12:30:06

Sonia zazdrość moim zdaniem, bo ktoś nie ma środków , możliwości więc dlaczego masz mieć lepiej ? Nie przejmuj się kochana gadaniem ludzi , zawsze sobie coś znajdą żeby komuś dokopać albo umniejszyć. Ja tam życzę wam szczęśliwej podróży i świetnie że chcecie i macie możliwość uczyć malucha podróży. Byliśmy z małą jak miała 5 miesięcy w górach i bardzo miło wspominam , odpoczęliśmy normalnie a ona była bardzo spokojna (gdzie na wyjeździe wyszedł jej ząb, przed wyjazdem była niespokojna). Dzieci często w nowym miejscu sie zachowują inaczej niż w domu. Swoją drogą warto jeździć dla samej zmiany klimatu, i powietrza. No i mózg nie myśli na wyjazdach o domowych sprawach więc warto i jeszcze raz warto smiling smiley

Minka bardzo mi przykro z powodu zwierzaka , mam nadzieję że wszystko będzie w porządku i wyjdzie z tego. No i najważniejsze że wszystko w porządku z maleństwem, a objawów życzę Ci abyś nie miała jak najdłużej, a najlepiej wcale.

My właśnie wrócilyśmy z Emi z nad morza. Nic a nic nie odpoczęłam, ba na zegarku codziennie jakieś 10 tys kroków więcej niż zwykle. Ale przyjechałam i mam tyle energii , brakowało mi tego bardzo. Właśnie głowa przede wszystkim odpoczęła, ostatnimi czasy w domu czułam się mega przytłoczona. I co mnie najbardziej cieszy zabrałam młodą na wszystkie możliwe atrakcje (kolejki, statek, dmuchance, motylarnia i jeszcze jeszcze więcej) w zasadzie mało siedzialysmy w miejscu. Ona mega podekscytowana a ja wróciłam z nową energią, mimo tego zmęczenia które w domu szybko minęło grinning smiley Raz mi się udało iść do cukierni z nią gdzie był taki domek i zabawki to ona się bawiła a ja spokojnie wypiłam kawę i zjadłam ciasto. A w poniedziałek jedziemy w góry już cała rodzinka to może trochę więcej uda się poprostu odpocząć bo stary przejmie połowę obowiązków przy opiece xd. Za rok myślę też nad wakacjami za granicą , zobaczymy jak się potoczy sprawa z moją pracą :-) póki jej nie mam , wolę chomikować pieniądze na w razie W i pozwalać sobie na przyjemnosci takie które nie pochłoną zbytnio oszczędności w tych dziwnych czasach xd tym bardziej że jeszcze mamy trochę w domu do zrobienia. Także zazdroszczę wam, oczywiście pozytywnie wakacji za granicą bo już mi się tak marzy ale póki jest jak jest cieszę się z tego co mam xd

minka170 (offline)

21-07-2022 09:42:50

Wrocław
Sonia, uważam tak jak Adz. Zazdroszczą po prostu. Ja się mega cieszę, że planujecie Chorwacje i że WAM SIĘ CHCE, a nie usiedliście na tyłku, bo dziecko się urodziło ;p Trzymam kciuki, żeby wyjazd się udał. Mały jest na tyle jeszcze mały, że może nawet wyjazd będzie prostszy niż z takim roczniakiem? Bo będzie więcej spał? Choć wiem, że to akurat sprawa indywidulana smiling smiley

Adz, super. Taki czas mamy z córcią i tylko dla siebie Ciebie miała ciągle. Ekstra naprawdę. Wiesz, zmiana otoczenia, zmiana codziennych zajęć i już jest więcej energii. Mimo zrobionych mnóstwa kroków dziennie. My to na wakacjach w ogóle prawie nie odpoczywamy, bo ciągle coś zwiedzamy. Mąż się śmieje, że wracamy bardziej zmęczeni niż wyjeżdżamy, haha.
Udanych wakacji w górach Wam życzę, odpocznijcie i zresetujcie głowy ;*
A z pracą to zmieniałaś branżę na IT i teraz szukasz czegoś? smiling smiley

U mnie dziś dziwna sytuacja, bo wstałam z bolącą miednicą/jajnikami lub ogólnie jakoś całym dołem. Taki obolały, jakby mnie ktoś zbił czy coś. Kurde, oby minął ten czas do końca 12 tygodnia...
Moja sunia zaczęła sama wstawać. Dostaje kroplówki, antybiotyk i na siłę ją karmię specjalną karmą w płynie dla psów z niewydolnością nerek. Operacja i tak będzie decydująca...

Adz (offline)

21-07-2022 12:14:26

Jeszcze się uczę, skończyłam już taki główny kurs i kilka mniejszych dodatkowych. Muszę jeszcze trochę w praktyce ogarnąć zanim zacznę czegoś szukać bo nie czuje się jeszcze "pewnie". Może na początek jakiś staż się uda złapać , byłoby super. Ogólnie podobno nie jest łatwo znaleźć na początku pracę bez doświadczenia w tej branży jednak ja uważam że nie ma rzeczy niemożliwych i wystarczy chcieć xd no i swoją drogą każdy kiedyś zaczynał, a to mnie utwierdza w przekonaniu że się da smiling smiley

Minka takie bóle występują, nie pamiętam na jakim etapie ciąży, ale jest coś takiego że wiązadła macicy się rozciagaja. U mnie to powodowało dosyć spory ból tylko właśnie nie pamiętam na przełomie których tygodni. No i wszystko się zmienia w środku, cała gospodarka hormonalna się wywraca do góry nogami. Mam nadzieję że te bóle to poprostu są objawy ciążowe i wszystko jest w porządku ;*

Trzymam kciuki za psinkę ;*

minka170 (offline)

21-07-2022 14:32:27

Wrocław
Adz dokładnie. Do IT ciągle szukają ludzi, do pracy. Nie musisz być od razu super specjalistką, warto nawet zacząć właśnie na początku od stażu albo jakiejś mniej ambitnej pracy, żeby za jakiś czas ją zmienić smiling smiley Ogólnie dla polepszenia warunków pracy, to lepiej zatrudnić się w nowej niż chodzić po śmieszne podwyżki :p

Ja zaczęłam 10 tydzień wczoraj. Może faktycznie coś się rozciąga.. Ogólnie to ja nie czuję tej mojej ciąży i muszę się często łapać na czymś, że powinnam uważać czy coś. Musi być dobrze. Nie ma kurczę innej opcji smiling smiley 29.07 mam kolejną wizytę i może wtedy już będę ustalać sobie pierwsze prenatalne, bo lekarka coś chyba mówiła, że pomiędzy 11 a 12 tygodniem mam zrobić, ale nie wiem, czy dobrze zapamiętałam ;p
Chyba wezmę wolne po operacji suni, żeby się nią zająć. Ciężki będzie ten przyszły tydzień.

Adz (offline)

21-07-2022 21:51:18

Kiedy to zleciało wielkie oczy dopiero co mówiłaś o procedurze i 6 tygodniu xd swoją drogą gdzieś znów zgubiłam dwa tygodnie bo myślałam że jesteś w 8 wariat już coraz bliżej tego bezpiecznego 12 tygodnia, ten czas tak szybko leci że nim się obejrzysz a będziesz miała problem z wiązaniem butów przez brzuszek grinning smiley

Jeszcze chwila i będziesz oczekiwać pierwszych ruchów, niesamowite uczucie. Na samo wspomnienie się wzruszam bo to coś pięknego smiling smiley no może na końcówce jak maluch się wierci i czasami gdzieś kopnie to nawet zaboli ale generalnie dla mnie to bylo super uczucie. I od momentu jak się ułożyła główka w dół miała nogę cały czas w jednym miejscu, pod żebrami po prawej stronie. Śmiałam się że to taki mój "guzik" bo za każdym razem jak nie czułam ruchów i się niepokoiłam wciskałam lekko palec w to miejsce i dostawałam odpowiedź w postaci kopniaka smiling smiley fajnie tak powspominać grinning smiley

No i super że nie masz typowych objawów bo to bywala naprawdę udręka, szczególnie ze spaniem i wymiotami. Ale znam osoby które całe ciąże super znosiły więc dopóki wszystko jest ok na USG i badaniach nie ma się o co martwić ;* grunt że dobrze się czujesz i z maluszkiem jest ok, to najważniejsze ;*

Soniaa25 (offline)

21-07-2022 23:31:36

Wrocław
Adz super że udało wam się gdzieś pojechać i wyrwać xd dobrze napisałaś że cieszysz się z tego co masz. Tak trzeba! No ja muszę nauczyć się przestać przejmować zdaniem innych bo to nie ich życie tylko nasze i nasze decyzje :/

Woow Minka już 10 tydzień yawning smiley ten czas tak leci ...czasami aż przeraża mnie jak szybko haha to faktycznie niebawem pierwsze prenatalne xd a własne poza wymiotami, zmęczeniem itd. To takie dziwne bóle też mogą być objawami. Tak jak Adz pisze tam w środku dużo się dzieje z minuty na minutę. Czasami coś zaboli czy zakluje w takim miejscu że nawet człowiek nie wie że takie miejsca ma haha serio. Pamiętam jak od drugiego trymestru zaczęło się u mnie kłucie w kroczu i byłam przerażona. Oczywiście internet wjechał i same najgorsze myśli a okazało się że to normalne. W nocy też bardzo często budziły mnie okropne skurcze ud aż miałam łzy w oczach...dużo to nasze ciało musi znieść tych "nowości" i dziwnych dolegliwości ale warto smiling smiley czekam na Twoją wizytę i wierzę, że wszystko będzie dobrze już do końca!

Justyna97 (offline)

22-07-2022 10:20:06

Mielniki
Jestem po monitoringu. W lewym jajniku 3 pęcherzyki : 28mm, 26mm i 19mm. Dostałam zastrzyk ovitrelle i mamy działać. Następna wizyta jeśli się nie uda to na początku cyklu aby podjąć decyzję co dalej.

Soniaa25 (offline)

22-07-2022 11:09:37

Wrocław
Justyna to trzymam mocno kciuki <3 przed odstawieniem dupka postaraj się zrobić tą betę z krwi.

Justyna97 (offline)

22-07-2022 11:36:52

Mielniki
Akurat wtedy urlop to nie będzie problemu, żeby zrobić.

minka170 (offline)

22-07-2022 12:26:34

Wrocław
Adz, ale super mieć taki guzik i sprawdzać sobie, czy wszystko ok smiling smiley

Serio mówicie, że szybko to leci u mnie? Mi się ostatnio wydaje, że się wlecze ten czas ;p No ale w sumie tak patrząc na to wszystko, to do lutego za dużo czasu nie ma. Ogólnie myślę sobie często teraz, że te 9 miesięcy to krótki czas ciążowy, haha grinning smiley
Widzicie jak to jest. Są objawy, to źle bo człowiek się męczy jak cholera. A jak nie ma objawów, to się znowu martwi, czy na pewno ok. Szaleństwo ;p

Czekam na te ruchy dzidziutka. Wszyscy mówią, że to super uczucie, więc i ja nie mogę się doczekać smiling smiley Ale powiem Wam, że wydaje mi się, że zrobiłam się taka mniej analizująca. W sensie że kiedyś to bym się tysiąc razy bardziej wszystkim martwiła, a teraz mnie coś zdziwi, ale nie biorę tego do siebie jako jakieś niebezpieczeństwo dla ciąży. Już w ogóle jak mi ta doktor powiedziała, że mam się tymi plamieniami nie przejmować, bo to często normalne (jeszcze u osób biorących leki rozrzedzające krew), to mnie mega uspokoiła i serio się już tym nie przejmuje. Mniej się przejmuje, to i plamienia są meeeeeeeega rzadkie. I jeszcze parę tygodni temu tak chciałam dziewczynkę (wkurzało mnie jak znajoma ciągle gadała mi że będzie chłopak), a teraz jest mi cholernie obojętne, byleby zdrowe było, haha. Za dużo przeżyć ostatnich, żeby takimi pierdołami się przejmować ;p

Ej, jest coś takiego jak metoda Ramziego. Proszę mi sprawdzić, czy Wam się to sprawdziło ;p
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546880, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114712.