Planujące ciążę/bycie mamą 2019

Wysłane przez kajva 

Paula1671 (offline)

13-07-2022 18:03:07

Warszawa
Kami gratulacje <3
Trzykam kciuki żeby wszystko było w jak najlepszym porządku :*

Minka u Ciebie trzymam kciuki żeby się ten krwiak szybciutko wchlonął i nie było powodów do zmartwień, u mnie też był krawiak na początku ciąży, jakoś w 6tc się dowiedziałam na wizycie u giną którego wcześniej nie znałam i mnie tak nastraszył że jak wyszłam z gabinetu to partnerowi same czarne scenariusze opowiadałam, strasznie się bałam. Kazał dużo leżeć i że zobaczymy jak będzie, no dziad mnie tak wystraszył a później poczytałam że to częste i się zazwyczaj sam wchłania. Później poszłam do mojej gin prowadzącej i już śladu nie było i mnie uspokajała ze tamten mi głupot nagadał. W takim tonie jakbym z ciąży miało nic nie być.

Trzymam kciukasy

minka170 (offline)

13-07-2022 20:52:02

Wrocław
Nie mialam tez żadnych mdlosci. Mialam jeden kiepski dzien i musialam zdrzemnąć się w południe, bo dosłownie rozrywało mi czaszkę, tak mnie bolała glowa. Mąż kosił trawę, a ja spalam, nic mi nie przeszkadzało.
Ogolnie sporo zapachów mnie denerwuje, zmieniły mi się smaki, no i to chyba tyle.

Tyle z Was mialo krwiaki i skończyło się wszystko dobrze. Jest to duża dla mnie nadzieja. Jeszcze ta znajoma która tez miala przy dziecku krwiaka i tez sie wchlonal, no musi być dobrze po prostu.
Leżę od 17 i mało mnie cos nie trafi. Ja nie umiem tak lezec, no ale cel mam jeden najważniejszy <3

minka170 (offline)

14-07-2022 09:12:13

Wrocław
Muszę przestać czytać internety i czekać na wizytę eye rolling smiley. Jedyne czego mądrego się dowiedziałam to, że przy tworzeniu się kosmówki (która później przekształci się w łożysko) zostaje przerwane naczynie krwionośne i stąd występują często krwiaki w pobliżu pęcherzyka ciążowego.

Soniaa25 (offline)

14-07-2022 10:52:47

Wrocław
Minka masz zakaz czytania internetow! Wykorzystaj ten czas odpoczynku na czytanie książek jeśli lubisz xd ja do tej pory żałuję że nie czytałam...a teraz leżą książki i się kurzą ech ...albo odpal jakiś serial xd rób sobie jakieś przyjemne spa xd serio teraz jest czas dla Ciebie i uwierz, że taki odpoczynek ma swoje plusy bo jak jest już dziecko to aż się czasami tęskni za takim błogim lenistwem sam na sam xd więc pomyśl też w tę stronę, że to jest czas żeby zwolnić, odpocząć, pozwolić sobie na małe przyjemności i korzystaj z tego! :*

Ninareth (offline)

14-07-2022 12:47:58

Gajówka Sobota
Minka, Kami gratuluję Wam serdecznie!

Spróbujcie się nie stresować i cieszyć się tym czasem smiling smiley tyle przeszłyście, że teraz musi być już wszystko dobrze. Ja w to bardzo wierzę.

Wchodzę czasami na to forum i normalnie się tak ciepło na sercu robi, że jak ktoś walczy tyle czasu, to w końcu przychodzi jego czas.

Mąż wczoraj był u nowego androloga, żeby dopytać o komórki okrągłe, które ma w nasieniu i przy okazji porozmawiać o rodzeństwie dla naszej córeczki i lekarz nam pogratulował, że w ogóle się udało, bo według WHO mężczyźni z takimi wynikami mają 5% szans na zostanie ojcami. Także ten, że nam się udało to szok. Ale też myślę o tym, że te 5% to mężczyźni, którzy się wzięli za siebie, zaczęli dbać o dietę, sen, wysiłek fizyczny, którzy przełamali wstyd i poszli na badania, którzy znoszą dzielnie macanie jajców przez innych mężczyzn (znacie androloga kobietę? Bo my samych mężczyzn trafiamy). Takie mnie naszły myśli, bo gdyby mój mąż nie pił tych olejów, nie faszerował się clo i sildenafilem, to czy w ogóle by nam się udało?

Takie rozkminy, bo mała miała bostonkę i chyba ja teraz ją mam, bo rozłożyła mnie gorączka LOL
Sonia, a jak maluch? Też przecierasz oczy, że tak szybko nabywa nowych umiejętności? Dzisiaj tego nie umie, a jutro już tak?

Soniaa25 (offline)

14-07-2022 13:15:26

Wrocław
Ninareth tak haha codziennie jesteśmy z mężem w szoku jak on rośnie....wzruszające to jest. Z jednej strony pięknie się to obserwuje i wiele pięknych momentów przed nami a z drugiej strony chciałoby się zatrzymać ten czas na wieczność żeby był taki malutki ech...

minka170 (offline)

14-07-2022 15:00:53

Wrocław
Sonia, no wiem, że głupol jestem, że czytam. To że jakiś przypadek się skończył tak, a inny inaczej to nie znaczy, że u mnie się coś sprawdzi z tego. Każdy organizm jest inny. Jeszcze jedni mówią, że przy krwiaku się leży, inni że absolutnie nie można leżeć, a trzeci że nawet siedzieć bo się uciska macicę. Oszaleć idzie ;p
Staram się odpoczywać, ale ja to średnio tak umiem. Cieszę się, że chociaż do tej pracy chodzę normalnie, bo tutaj myśli mam częściej w kierunku projektów. Jakiś serial znalazłam fajny, to będę po pracy oglądała. Męża znów pewnie nie będzie w domu. Ciekawa jestem, czy jak się dziecko urodzi, to chociaż trochę zwolni, bo on uwielbia szukać sobie zajęć ;p

Ninareth takie historie właśnie lubię najbardziej, jak medycyna mówi co innego, a życie pokazuje, że się da smiling smiley Tak samo jak przypadek naszej koleżanki, która miała niby oba jajowody niedrożne, a się okazało, że za miesiąc była w ciąży. No mega smiling smiley
A co do poprawy zdrowia ostatnio czytałam taką historię, że facet rzucił palenie, bo miał kiepskie wyniki, po trzech miesiącach zbadał nasienie i wyniki jeszcze gorsze. Lekarz powiedział, że czasami jak się przymusowo z czegoś zrezygnuje, to psychika tak działa, że zamiast polepszyć to pogarsza coś w organizmie. Taka ciekawostka smiling smiley

Kami1988 (offline)

14-07-2022 17:24:15

Piła
Dzięki bardzo! :-)
Minka masz racje - kazdy przypadek i organizm jest inny smiling smiley
Powiem Wam, że dzisiaj fatalnie się czułam.. mialam po przebudzeniu rano atraszne zawroty glowy i do tego ból głowy. Dopiero o 15 do siebie doszlam i moglam wstac. I dzien zmarnowany bo praktycznie cały w łóżku..

Soniaa25 (offline)

14-07-2022 17:49:02

Wrocław
Kami wcale nie zmarnowany. Jak się fatalnie czujesz to przecież nie będziesz gór przenosić. Organizm daje znać że trzeba zwolnić, a w ciąży dość często właśnie tak jest więc nie miej wyrzutów sumienia tylko jak źle się czujesz to leż bo tego Ci trzeba.

Wiecie co...ja bardzo nie lubię takiego określenia "ciąża nie choroba" bo uważam że już od początku jest to ogromny wysiłek dla naszego organizmu, który pracuje na podwójnych obrotach i to z dnia na dzień coraz bardziej bo dziecko rośnie i potrzebuje więcej i więcej. Jeśli kobieta czuje się super i jest aktywna cały ten czas i nie ma żadnych problemów z ciążą to spoko. Ale jeśli czujecie się źle to naprawdę nie ma co sobie zarzucać że coś nie zostało w domu zrobione czy poszliście szybciej na L4...każda kobieta znosi to inaczej po prostu i ma prawo w tym czasie odpoczywać ile tylko jej się podoba. Bo im dalej tym naprawdę ciężej. I już pomijam tutaj ciążę problemowe.

Minka mi się teraz łatwo radzi z tym internetem ale sama robiłam to samo...czytałam wszystko co się da i jakbym wróciła do historii wyszukiwań to głowa mała co tam wpisywałam. Dlatego wiem co to robi z głową...czyta się wiele do tych historii ale wśród nich wystarczy jedna zła i już mózg robi swoje i zapamiętuje tylko to złe...dlatego jak tylko możesz to unikaj i spróbuj zająć myśli czymś innym xd



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-07-14 18:13 przez Soniaa25.

minka170 (offline)

14-07-2022 20:25:11

Wrocław
Zaczęłam plamić na brązowo. Bardziej taka wydzielina brązowa. Chyba zadzwonię jutro do tej kliniki, która prowadzi ciaze i wezme L4 do środy. Brzuch mnie trochę boli jeszcze do tego. Mam nadzieję,że to oczyszcza się krwiak i wypływa. Rozmawiam ze znajoma, która miała krwiaka w takim samym miejscu i mowila,ze ona też plamiła na brązowo i później nie było śladu krwiaka, bo wypłynął. Moze lepiej ze sie nie będzie wchłaniał kolejnych 2 miesięcy...
Jak tylko zauważę krew zywoczerwona, lecę na SOR. Póki co trzymam dystans.

Dziewczyny, do dupy ze tak co chwile cos i trzeba się meczyc sad smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546032, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114712.