Planujące ciążę/bycie mamą 2019

Wysłane przez kajva 

Kami1988 (offline)

13-04-2021 09:15:48

Piła
Witajcie... mam mega doła.. dzwonil do mnie wczoraj wieczorem mój dr i powiedzial, że niestety wyniki posiewu wyszly dodatnie. A ja w tym stresie nie dopytalam czy wszystkie czy ktore.. więc poza Enterococcus fAecalis mam albo chlamydie albo mykoplazme albo ureoplazme - albo wszystko na raz... ja pytam skąd?? Jestesmt ze sobą od 10 lat.. czy możemy to dziadostwo miec juz od 10 lat??? Może to jest odpowiedz na moje wcześniejsze poronienia...

Soniaa25 (offline)

13-04-2021 10:04:05

Wrocław
Kamii niestety ale niektóre bakterie mogą być przyczyną poronień lub nawet wczesnych porodów. Moja kuzynka miała ureaplasme i w 6 miesiącu niestety urodziła martwe bliźniaki...więc lepiej to wyleczyć. Ja też miałam chlamydia i ureaplasme i dowiedziałam się o tym robiąc wymazy przed hsg...gdyby nie to to pewnie bym żyła w nieświadomości do tej pory...a też poza mężem z nikim nigdy nie spałam...on tak samo. To można załapać nawet na basenie czy gdzieś w WC...na szczęście można też szybko wyleczyć. Ja brałam razem z mezem antybiotyk przez 5 dni tylko. Antybiotyk to doxycylina (nie wiem czy dobrze napisałam) i po nim zrobiłam znowu wymazy i już było ok winking smiley będzie dobrze kochana!

Martula92 (offline)

13-04-2021 14:38:50

Łazy
Dziewczyny ja to już chyba mogę się pożegnać z macierzyństwem sad smiley Właśnie odebraliśmy wyniki męża. Nie wiem czy wszystko dobrze zinterpretowałam, na pewno jeszcze mąż pójdzie do androloga ale wydaje mi się, że jest bardzo źle. sad smiley Mam tylko malutka nadzieję, że wyniki są takie, bo od ostatniego współżycia minęło 2,5 dnia a w zaleceniach było 3-5 dni przerwy. Proszę napiszcie mi coś o tych wynikach sad smiley
Upłynnienie - prawidlowe
Objętość - tylko 1,5 ml
Ph 7.9
Lepkosc - prawidłowa
Aglutynacja -
Ruchliwość plemnikow: typ postępowy szybki (typ a) 0%, typ postępowy wolny (typ b) 0%, typ nie postępowy (typ c) 8,6 %, nieruchome (typ d) 91.4 %
Plemniki o prawidłowej budowie 2 %
Plemniki o nieprawidłowej budowie: 90% główki, 46 % wstawki, 8 % Witki.

Martula92 (offline)

13-04-2021 14:40:54

Łazy
Liczba plemników 15.5 mln w ejakulacie.
Przepraszam, że Was proszę o interpretację ale wiem, że wasi partnerzy mieli już takie badanie.

Biedronka87 (offline)

13-04-2021 17:48:30

Konin
Martula wg mnie wyniki nie są rewelacyjne ale nie przekreślają zdolności płodnych. Krótki czas wstrzemięźliwości napewno też na to wpłynął. Natomiast mój gin zwracał uwagę na pozycję plemniki o prawidłowej budowie. Mój mąż w ostatnich badaniach miał 7% i od mojego gina dostał witaminy na poprawę jakości, a ostatni gin u którego byłam, ten z kliniki leczenia niepłodności stwierdził że to są aż za dobre wyniki.
Pamiętaj że do zapłodnienia komórki wystarczy jeden plemniczek z tych 15,5 mln a u twojego męża prawidłowych jest 2% z tych 15,5 mln. Oczywiście pewnie dostanie jakieś witaminy, mój brał acertin i prosperM. A teraz kupiłam mu ProMen.

Martula92 (offline)

13-04-2021 18:05:56

Łazy
Dziękuję Biedronka :* Napisałam jak zawsze w emocjach ale już trochę poczytałam, nawet znalazłam historie, że dieta i witaminy naprawdę mężczyznom mogą pomóc. Już zamówiliśmy Profertil i walczymy dalej.

Asia91 (offline)

13-04-2021 20:54:41

Stargard Szczeciński
Lusi co u Ciebie, jak Twoja beta?
Daj znać bo wszystkie się tu martwimy i czekamy.

Klaudia9212 (offline)

13-04-2021 20:58:37

Kochana my mieliśmy tez problem z nasieniem. Morfo 0% i słaba ruchliwość (poza norma) i po miesięcznej suplementacji morfo w skoczyła na 2% a ruchliwość już w normie. Brał tylko Nucleox. Androlog powiedział ze po jednych badaniach to nic nam nie powie. Trzeba powtórzyć 2-3 razy. Akurat jak miałam wizytę 15 stycznia to miałam pokazać wyniki męża, ale byłam już w ciąży i zajął się nią. Teraz mamy kolejna 27 kwietnia wiec lepiej popatrzy. Może każe powtórzyć. Nie wiem. A co do was to mam pare pytań smiling smiley czy mąż był chory w ciągu 3 ostatnich miesięcy? Brał antybiotyk? Jaka ma prace? W jakiej wodzie bierze kąpiel? Wanna czy prysznic.

Po chorobie i antybiotykoterapii trzeba odczekać 3 miesiące bo tyle trwa spermatogeneza ok (72 dni jak dobrze pamietam). Jeśli ma prace siedząca to musi często wstawać i chodzić. Jeśli woda za gorąca to jak to nasz lekarz powiedział gotuje jajka LOL ma być do 37 st celciusza najlepiej prysznic bo szybciej. Takie zalecenia mieliśmy smiling smiley

Martula92 (offline)

14-04-2021 06:28:48

Łazy
Klaudia już odpowiadam winking smiley Mój mąż nie chorował przez ostatnie 3 miesiące i nie brał antybiotyku. Zdarza mu się mieć ale raczej rzadko zapalenie pęcherza, tak z 2 razy w roku. Prace ma niestety typowo siedzącą przed komputerem po 8-10 h. Myślę, że teraz bardziej przypilnuje, żeby się więcej ruszał, bo to aż niemożliwe żeby sprawny, młody, zdrowy facet miał takie wyniki :/ A co do kąpieli. Kiedyś był wielkim fanem i kąpał się we wrzątku ale już od roku tego nie robi, bierze tylko prysznic. Chociaż może też za goracy? Także mamy co zmieniać smiling smiley

Natalia_18 (offline)

14-04-2021 11:24:02

:)
Cześć dziewczyny, my jesteśmy po wizycie. Wszystko dobrze. Poród mamy na 26 Października. Przesyłam wam zdjęcie usg.

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545912, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114712.