Planujące ciążę/bycie mamą 2019

Wysłane przez kajva 

Pogodna_Aga (offline)

05-02-2020 21:52:33

Łódź
A u mnie bez zmian sad smiley sad smiley

Byłam dziś u chirurga szczękowego, zrobiła mi dr zdjęcie pantograficzne na NFZ, ale okazało się, że ta ósemka co mi wychodzi i mam częściowo koronę na wierzchu nie jest do usunięcia. Rośnie ładnie, prosto i ma trochę luzu.
Natomiast okazało się, że mam dwie ósemki górne wielkie oczywielkie oczy masakrczynie umiejscowione. Siódemki górne są w korzeniu skośne w stronę szóstek a w wolnej przestrzeni między końcem szczęki a 7 wlazły ósemki.

Póki nie bolą mam ich nie ruszać... hmmm... wyglądało okropnie. Jak faktycznie zaczną dawać o sobie znać to to będzie tragedia je usunąć...

Ekstra...

Przede mną nocki w pracy... także będę chodziła jak zombi.

Włosy mnie wkurzają - 1 dzień i mam kujawski na głowie - tragedia.

No jeszcze Luteinke na noc i można sie chlasnąć spać.

Obym miała jutro motywację trochę poćwiczyć... Ale fajnie ostatnio było, zakwasiki są w bardzo dziwnym miejscu na łączeniu uda z biodrem grinning smiley


martita54332 (offline)

05-02-2020 22:15:55

Warszawa
Hej Dziewczyny ☺️ szczerze nie miałam czasu czytać co u Was! Mam nadzieję, że są nowe fasolki, ale chciałam się Wam pochwalić, że 1 stycznia o 22:22 na świat przyszedł Olek smiling smiley przez ponad tydzień walczył w inkubatorze z niewydolnością oddechową podłączony do miliona kabelkow, ale wszysyko się skończyło dobrze i jest z Nami w domku ❤️
No może poza tym, że nie karmię piersią, ale Jego odruch ssania po karmieniu 2 rodzajami sond i butelka został na tyle zaburzony, że już nie chciał piersi, ale poza tym jesteśmy szczęśliwi, zmęczeni, czasami trochę sftudtrowami, ale nie wyobraźmy sobie życia bez Niego!

minka170 (offline)

05-02-2020 22:19:56

Wrocław
Adz właśnie trochę szkoda mi kasy, ta dieta tyle kosztuje...zastanawiałam się, czy go nie umówić do dietetyka. Żeby go zobaczył "na żywo" i ustalił mu dietę. No ale choroba jasna. My naprawdę jemy zdrowo...dziwi mnie to strasznie smiling smiley Na pewno muszę wprowadzić rybę 2x w tygodniu do jadłospisu. Mamy swoje rybki pomrożone, więc będzie gicio. Wprowadziliśmy już czarnuszkę, ale do serka białego, nie męczę go olejami. Kwasy Omega 3, pestki dyni zmielone i siemię lniane/sezam z owsianką. No i te suplementy. Poszłam za radą Biedronki i rano bierze prosperm, a wieczorem acertin pije.
Jak się czujesz? Leżysz? Odpoczywasz? :*

Sonia, nie boisz się pić tych ziółek i brać leków razem? Jakoś tak mam stresa, że robisz to razem grinning smiley

Aga, ósemki to zmora. Niepotrzebne nam kompletnie zęby..niestety często też się psują...

Martita gratulacje !!! Super, że dobrze wszystko się skończyło. Buziaki dla maleństwa :*

Pogodna_Aga (offline)

05-02-2020 22:37:08

Łódź
Minka
Migdały też polecam tylko są kaloryczne, także nie można przedobrzyć winking smiley No i oczywiście warzywka i owocki winking smiley
Jak byłam młoda i głupia to było jakoś jak studia zaczynałam czy może nawet wcześniej, był taki okres, że nie dbałam o zęby - olałam temat. Doigrałam się leczenia kanałowego szóstki w lewej dolnej szczęce a szóstka w prawej dolnej szczęsce po prostu rozwaliła się na kawałki i ją usuneli. Jakoś miesiac po tym zauważylam drobny kolec wystający z dziąsła właśnie przy tym usuwanym zebie tzn za 7. Ale mijał czas i to nagle zniklo... więc mówie wariatka ze mnie widziałam czegoś czego nie było. A ta ósemka... wlazła mi za tą usuniętą szóstkę... Także mogę napisać, że los dał mi drugą szansę.
Od tej pory dbam o zęby, skoro los mi dał kolejnego zęba do kompletu smiling smiley I ani razu go nie leczyłam jeszcze!!

Zawsze stomatolodzy pytają? A gdzie ta ekstrakcja zęba co Pani ją ma w dokumentach?? grinning smiley grinning smiley

martita54332
Cieszymy się, że wszytko dobrze z maluszkiem. Ciesz się nim teraz w domku i już będzie napewno z górki.

Za wiele to się raczej tu nie zmienia... zaplątaliśmy się w jakąś sieć.

Może Ty przerwiesz to pasmo smiling smiley






Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-02-05 22:45 przez Pogodna_Aga.

Adz (offline)

06-02-2020 05:57:08

Minka leże leże i to praktycznie całe dnie z przerwami na prostowanie nóg. Dziś śmigam na KTG, aż się boje bo jak coś będzie nie tak to pewnie szpital. Do 37 tygodnia w zasadzie zostało 5, to nie tak źle bo czas leci jak opętany ale niestety jak się leży przyklutym do łóżka to trochę wolniej. No i mąż dużo w domu robi teraz, na niego mogę zawsze liczyć na szczęście. Wręcz ma pretensje jak widzi że wstaje, łazi za mną do kąpieli nawet. Ale warto , gdybym miała tak leżeć dla siebie a nie dla dzidzi to pewnie by moja noga w łóżku się nie pojawiła ... smiling smiley
A mężowi możesz włączyć też kiełki, kurkumę , cynamon i nie bój się jaj. Gdzieś tam krąży miejska legenda że jajka powodują bezpłodnosc a to bzdura - mój jadł prawie codziennie, tak lubi, a jednak się udało. A on dużo czynników miał które zaburzają płodność - jest spawaczem, pali papierosy, odżywia się głównie mięsem. Ja go zaczęłam karmić warzywami troche i owoce kupuje bo lubi słodkie. Banany , truskawki, brzoskwinie wciagal smiling smiley jeszcze jak był sezon na czereśnie to kupiliśmy sobie pół reklamówki i jak słonecznik poszło grinning smiley

Martita a co to kochana się stało ? Za szybko urodziłaś że inkubator? Czekałam właśnie aż się odezwiesz że urodziłaś a pamiętam że niedaleko miałaś do terminu ... Najważniejsze że już wszystko jest dobrze ;* ucałuj od nas cioć tego maluszka :*

Jeeej Aga z zębami to przechlapane. Mąż właśnie w wakacje wyrywał 3 zęby mądrości bo zapalenie miał, albo 2 mądrości i jeden obok - w każdym bądź razie były razem 3 szt. Okropnie bolało przed, w trakcie i po. Skonczylo się na L4 bo po wyrwaniu na ten ból nawet Ketonal nie pomagał. Na szczęście to tylko tydzień męki a teraz jest zadowolony że się za to zabrał.

Soniaa25 (offline)

06-02-2020 06:19:50

Wrocław
Marita gratuluję! Dużo szczęścia wam życzę i zdrówka :*

Minka nie, nie boje się xd nie biorę żadnych leków na stymulację owulacji, te ziółka też na to nie są bo właśnie tego typu może balabym się pić bo już też czytałam, że można się nawet przestymulowac. Nie są to zioła kupione na necie tylko normalne w sklepie zielarskim i sama zmieszalam, w dodatku tylko 3. No jakoś nie mam tutaj w związku z tym obaw xd

minka170 (offline)

06-02-2020 09:47:11

Wrocław
Migdały zamówiłam wczoraj, tez je bede jadła po owulacji grinning smiley Dużo rzeczy podomawialam takich nasionowych i orzechowych, bo się pokonczyly.
No właśnie jajka jemy od szczęśliwych kurek, od moich rodziców. Naprawde jemy zdrowo, wiec szczerze tego nie rozumiem. Nie palimy.. ja sie boję,że on może mieć te żylaki powrózka nasiennego...no ale spokojnie, to operacyjnie sie usuwa bez problemu winking smiley Chociaż balabym się tej operacji grinning smiley

Adz super,że masz takie wsparcie kochana :* Trzymam kciuki,daj znac po wizycie!! :* Ale super ,że będziesz niedługo tuliła malutką do siebie :* Dla mnie jesteś wygraną na loterii i tego masz się trzymać i myśleć pozytywnie ! grinning smiley

Sonia, to dobrze :* Ale pamiętaj, że trzeba uważać przy ziolkach smiling smiley

No właśnie...jakaś zla passa.. zostały same takie duze problemy na tym forum chyba grinning smiley

Klaudia9212 (offline)

06-02-2020 13:32:54

No ja niby jestem bezproblemowa LOL

Mam dziwni wodnisty-rozciągliwy śluz czasem kremowy ale rzadko. :confused: Test negatywny wciąż LOL myśle, ze do niedzieli będzie @ a jak nie to będę się martwić smiling smiley

minka170 (offline)

06-02-2020 13:37:45

Wrocław
A ja ledwo po kilku saszetkach inofemu i włosy się kręcą jak kiedyś, takie sprężynki smiling smiley Mega to działa winking smiley

Ja niby tez wszystko ladne mam w środeczku...ale co z tego,jak ciąży brak od 1.5 roku..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-02-06 13:38 przez minka170.

Pogodna_Aga (offline)

06-02-2020 17:10:51

Łódź
Adz
Jak tam to KTG? Maluszek OK??

Minka
Możesz przemycać nasionka też do różnych sałatek smiling smiley ja czasem robię pasztet z cukini i wtedy wrzucam nasionka do niego głównie słoneczniczek smiling smiley

Kobitki
Zadzwoniłam do kliniki, gdzie byłam umówiona po 20 marca i pytam jaki lekarz mnie będzie przyjmował i czy coś przypadkiem nie ma wcześniej grinning smiley
I babka znalazła 2 tyg wcześniej grinning smiley Także wysępione i będzie szybciej. Akurat mam urlop, także mi pasi.
A ten dr do którego jesteśmy zapisani to ma takie mieszane te opinie. Jedne zachwalają pod niebiosa a inne okropnie narzekają... No ale uważam, że trzeba próbować. A opinie sobie sama wyrobię... Najwyżej będe kombinowała, żeby mnie wpisali do innego doktorka.


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545992, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114712.