Planujące ciążę/bycie mamą 2019

Wysłane przez kajva 

Soniaa25 (offline)

09-12-2019 07:08:14

Wrocław
Ja zawsze broniłam się przed tym, żeby brać jakiekolwiek hormony, a tu niestety...trzeba. wierzę, że wszystko dla naszego dobra xd ostatnio kuzynka mówiła, że leżała w szpitalu z babeczka z PCOS i rodziła bliźniaki yawning smiley

Adz (offline)

09-12-2019 07:16:48

Sonia często to się zdarza. Jak jest jakąkolwiek ingerencja w naturę to zaczynają się takie właśnie anomalia smiling smiley a jeszcze przy stymulacji to zupełna normalka że są dwa pęcherzyki lub więcej i zdarza się że plemniki zaplodnią więcej niż jeden smiling smiley oczywiście, są przypadki i bez schorzeń gdzie są bliźniaki - ale przy leczeniu niektórymi preparatami poprostu wzrasta prawdopodobieństwo smiling smiley

Soniaa25 (offline)

09-12-2019 07:59:42

Wrocław
Jejku jakbym była w ciąży bliźniaczej to chyba bym leżała bez ruchu do porodu...tak bym się bała yawning smiley wiem, że to normalna ciąża ale przez to że kuzynka była i urodziła w 6 msc to jakoś się boję.

MamaKasia2 (offline)

09-12-2019 09:21:02

Legnica
A ja uważam, że ciąża bliźniacze to nie jest normalna ciąża- każda ciąża mnoga jest ciążą wysokiego ryzyka. Ja też bym się bała będąc w takiej ciąży... mam trzy przypadki w rodzinie gdzie wszystko było ok i super, ale znam też przypadek (siostra mojej koleżanki z klasy, kiedyś przyjaciolki) urodziła na przełomie 31/33tc jakoś tak nie pamiętam dokładnie to jeden z chlopczykow walczył o życie dość długo... obecnie ma 2lata i jeszcze nawet nie siedzi sam, nie raczkuje... Także dluuuga rehabilitacja przed nimi. Bardzo mnie to dotknęło, angazowalam się w zbiórkę pieniędzy na sprzęt medyczny typu wózek, pionizator.. cały czas śledzę ich los

Adz (offline)

09-12-2019 10:20:39

No to właśnie pisze że to anomalia winking smiley normalną sprawą zaś jest więcej niż jeden pęcherzyk przy leczeniu niepłodności - u mnie były 3 a zaskoczył jeden.
Ja wiem że ciąża bliźniacza to duże ryzyko - moja szwagierka ma bliźniaki , wcześniaki rzecz jasna i pierwsze 1,5 roku ich życia to jeżdżenie na rehabilitację kilka razy w tygodniu. Ale nawet jeśli spotkałoby to mnie byłabym szczęśliwa. Jak się nie może zajść w ciążę kochana , to lepiej tak niz wcale. Nie jest też z góry taka ciąża skazana na jakieś problemy, mam koleżankę która urodziła bliźniaczki w 36tc. Czyli niedaleko terminu. Nawet nie leżały w inkubatorach smiling smiley

MamaKasia2 (offline)

09-12-2019 10:51:11

Legnica
Odnosnie tej mojej znajomej i jej bliźniaków - jeśli któraś miałaby chęć wspomóc ich finansowo to zostawiam link do ich stronki na fb, tam są wszystkie informacje i opisy

Ale tak jak Ada pisze - to że ciąża mnoga jest wysokiego ryzyka i z automatu jest ciąża zagrożona nie oznacza, że MUSI być źle. Moja mama ma rodzeństwo dwujajowe A mój tato braci jednojajowych i oba przypadki skończyły się happy endem, podobnie jak opisalas los kolezanki Adz , nawet nie lezeli w inkubatorach

MamaKasia2 (offline)

09-12-2019 10:51:28

Legnica

MamaKasia2 (offline)

09-12-2019 11:06:26

Legnica
Ja dziś po poludniu mam kontrolę u gin. Dopiero co był okres a tu już 11dc więc czas staranek hehe jakoś lecą mi te dni strasznie. W ogóle muszę Wam powiedzieć, że po tych dwóch ciazach cykle mi się mega uregulowaly i libido wzrosło! W ogóle mam jakoś wrażenie, że to dopiero teraz jest tak jak być powinno. Przed pierwszą ciąża miałam cykle najczęściej 30-34dniowe, pisze najczęściej bo zdarzały się różne i po 36dni nawet. W pierwszą ciąża zaszłam przy owulacji ok 21-22dc tak późno była. A teraz cykle jak w zegarku 29dni, czasem zdarzy się 30dni.
Niby mam wrażenie, że wszystko jest tak jak być powinno, ale dentystka kazała mi pogadać hormony, bo nie podoba jej się, że mam takie bardzo wrażliwe dziąsła i że często mi krwawią... bo jak twierdzi ona zrobiła wszystko co mogła, zeby są ok ale problem dziąseł nie mija

Lusii24 (offline)

09-12-2019 12:51:49

Hej dziewczyny
Ja dziś czuje się beznadziejnie .. strasznie boli mnie krzyż ledwo wstałam z łóżka oba jajniki daje mi popalić nawet jak chodzę jedyne dziwne ze czuje ból tez w lewym a jego praktycznie nie czuje .. za 5 dni powinna być @ ... i w głębi duszy czuje ze przyjdzie jak w zegarku już jestem podłamana i mam ochotę siędziec i płakać ze znów nie wyjdzie ... poprostu to czuje sad smiley a wy jak ? Jak u was samopoczucie ?

Biedronka87 (offline)

09-12-2019 13:14:46

Konin
U mnie burza w pracy. Szef się doigral i szukam nowej roboty.
A co do samopoczucia to u mnie już 10dpo i nawet nie wiem kiedy to zleciało. Dopiero spojrzałam na wykres temperatur że miałam 2 dniowy spadek, o ile to można nazwać spadkiem, z 37 do 36,8 i skok do 36,9. Ale zbyt biednie to wygląda by robić sobie nadzieję. Śluzu nie mam wcale. I wczoraj miałam taką chcice na słodkie że zjadłam cała tabliczkę czekolady i popiłam piwem bezalkoholowym smiling smiley ale od dzisiaj znowu dieta smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545922, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114712.