imię dziecka - czym się kierujecie, wybierając je

Wysłane przez ptysiowa_mama 

ptysiowa_mama (offline)

06-07-2009 14:53:25

Warszawa
Jak to u was jest z wyborem imienia? Mój synek "dowiedział się" jak będzie miał na imię (a w zasadzie na imiona) w wieczór poprzedzający narodziny. Dostał imiona po dziadkach. Wcześniej był Ptysiem (i tak zresztą często mówimy o nim do dziś) dziecko na huśtawce


Kartofel (offline)

06-07-2009 15:19:25

WWA
Nasz Kartofelek z racji zamiłowania tatusia literaturą piękną i muzyką klasyczną był "skazany" na stare, tradycyjne imię.
Został Juliuszem (od Słowackiego), chociaż przez pewien czas w grę wchodził również Gustaw.
Braliśmy pod uwagę również brzmienie - aby miało siłę, bo wierzę, że imię nadaje człowiekowi charakteru.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-06 15:19 przez Kartofel.

shangrilla (offline)

06-07-2009 15:34:26

Lolland Falster-Danmark
Kuba został Kubą na długo przed narodzinami, do wyboru był Łukasz i Marcin ,stanęło na JaKubie i teraz nie wyobrażam sobie innego imienia.....chociaż właściwie tatuś stwierdził ,że to JaKubek to niepotrzebne, wystarczyłby sam Kuba, oficjalnie Jakub,dla "swoich"Kuba.


[link widoczny po zalogowaniu]

Nie kazdy mecz mozna wygrac,ale tylko frajerzy poddaja sie bez walki...

jmijeczka (offline)

06-07-2009 15:42:06

Wlkp
U mnie mial byc Maxymilian.. i ktoregos wieczoru siedzielismy z mezem.. i maz mowi: a moze bedzie Emilia?? A ja mu na to: no przeciez chlopak bedzie! Jakiez bylo zdziwienie jak na usg w 30 tc wyszla dziewczynka.. no i zostala Emilia...

ptysiowa_mama (offline)

06-07-2009 16:55:18

Warszawa
Hihi - zapomniałam dodać, że imiona to Michał Roman kozioł o ścianę


Kamcia (offline)

06-07-2009 20:57:09

Antek od początku był Antkiem smiling smiley Tzn. od kiedy (20tc) dowiedzieliśmy się, że będzie chłopczyk smiling smiley Jakby była córeczka, to byłaby Amelka smiling smiley
Teraz jak patrzę na synka, to nie wyobrażam sobie, że mógłby mieć na imię np. Rafał lub Paweł. Jest naszym Antkiem grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ptysiowa_mama (offline)

06-07-2009 22:00:08

Warszawa
No, Antek jak malowany winking smiley

wedlug mnie cos w tym jest, że nie każde imię pasuje do człowieka. Choć pewnie w większości przypadków "zewnętrzność" jest neutralna i się dopasowuje do imienia.


domigool (offline)

06-07-2009 23:46:10

Silesia
A my wybraliśmy imię chwilę po tym jak Dominik się urodził,hahahah Mój mąż w szoku po tym co zobaczył, nie protestował.
Chociaż nalegał by mały miał na imię Milanprzewracjący oczami
Gdyby była dziewczynka byłaby Lenka grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

ptysiowa_mama (offline)

07-07-2009 13:29:47

Warszawa
Domigool - też mi sie tak chcialo, ale mialam cesarke winking smiley ale sie nabijalam, ze przeciez moze sie okazac, ze sie urodzi Walenty... młody kozak


mahtalena (offline)

07-07-2009 15:30:15

Hm...o tym, że Mateusz będzie Mateusz wiedziałam od dzieckasmiling smiley moze to smieszne Wam się wyda, ale zawsze wiedziałam ,że jesli będzie chłopczyk to Mat, a jak córeczko to Weronikalu Polunia.
Plan prawie zrealizowany..Mat juz jestsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 255, Posty: 2671.