imię dziecka - czym się kierujecie, wybierając je

Wysłane przez ptysiowa_mama 

Maya (offline)

14-06-2010 19:03:26

Cześć Dziewczynki;]

U mnie jeszcze nie wiadomo co będzie
ale chłopak będzie Robertemchłopiec w łóżeczku ( Roberto, Robercik)
na cześć pewnego wyjątkowego człowieka;];]
a dziewczynka będzie Łucjadziewczynka w łóżeczku
- dlatego, że swojego męża poznałam 13go grudnia ( w piątek)
a tegoż właśnie dnia są imieniny Łucji
i tak sobie zawsze obiecaliśmy małą Łusię
Poza tym to oryginalne imię ;];]

pozdrawiam

[link widoczny po zalogowaniu]

kachnak1 (offline)

14-06-2010 23:05:47

hej
nam dla dziewczynki podoba sie Martusia lub Patrycja
a dla chłopaka nie wiem trudny wybor to co mi sie podoba mezowi sie nie podoba . moze Rafał Karol lub igor
strasznie trudno nam wybrac imie. ale na szczęści mamy jeszcze troszke czasu smiling smiley

monikadzido1986 (offline)

15-06-2010 06:27:17

Astrid (offline)

20-06-2010 19:51:57

My mamy jeszcze mnóstwo czasu na zastanowienie się - całe 8 m-cy smiling smiley ale obydwoje z mężem chcemy dać dziecku jakieś oryginalne imię tzn. nie jakieś bardzo udziwnione, ale też nie nie bardzo popularne... Synek (najprawdopodobniej, bo może się nam jeszcze odmieni) będzie się nazywał Ernest, a córcia Ida Eliza smiling smiley Wcześniej zastanawialiśmy cię nad Cyprianem, ale doszliśmy do wniosku, że brzydkie jest zdrobnienie od tego imienia, no i dzieci w szkole mogłyby łatwo wymyślić brzydkie przezwisko.... Przez krótką chwilę (zaraz po tym jak się okazało, że jestem w ciąży) był Konstanty, bo z kolei bardzo fajne jest od tego imienia zdrobnienie - "Kostek" smiling smiley Po dłuższym namyśle mąż stwierdził, że Konstanty jednak odpada... Także na chwilę obecną jest Ernest... nie wiem tylko czy za chwilę znowu nie wymyślimy czegoś nowego smiling smiley Co do dziewczynki, to odkąd się poznaliśmy miała być Ida Eliza... smiling smiley

learta (offline)

21-06-2010 08:47:12

Warszawa
My również mamy jeszcze czas na zastanowienie się.
Przy czym wybierając imię dla naszej pociechy na pewno nie kierujemy się jakimiś szczególnymi datami, rocznicami itp ...
Chcemy, żeby nasze dziecko miało POLSKIE imię, niekojarzące się z głupimi powiedzonkami i innymi podtekstami.

Kilkanaście lat temu moi rodzice wybrali dla mnie imię, które bardzo mi się podoba. Przede wszystkim jest oryginalne.
Chcielibyśmy z mężem pokierować się podobnym wyborem.
Ale zobaczymy co nam z tego wyjdzie confused smileyspinning smiley sticking its tongue out

joann24 (offline)

21-06-2010 09:44:08

Ostrołęka
U mnie zawsze ja wybierałam imię. Mąż zawsze powtarzał,że matki nadają imię dzieciom. Więc mam Krystian i Nikola.

hetka (offline)

28-06-2010 19:19:05

szczecin

Joanna_81 (offline)

05-07-2010 13:41:26

Kraków
dziewczynka w łóżeczku Nasza córeczka będzie miała na imię Alicja Bronisława.
Z drugim imieniem nie było problemu bo obie nasze babcie tak mają na imię, jednak z pierwszym troszkę się z mężem pogłówkowaliśmysmiling smiley
Jak już dowiedzieliśmy się po ostatnim USG że będzie dziwuszka to wybraliśmy cztery imiona, które najbardziej nam się podobały:
Korolinkę, Lidke, Julkę i Ale. Potem zostały dwa imiona Julka i Alicja a ostatecznie została Ala bo stwierdziliśmy, że Juleczek jest ostatnio bardzo dużo.

Pozdrawiam

ammbuziaczek (offline)

05-07-2010 15:35:07

A ja już jakiś czas miałam w głowie imiona dla moich przyszłych dzieci.
I tak np. chłopczyk miał być Marcelem (ale za dużo ich teraz więc odpada) a córka Marysią (ale mojemu chłopakowi sie odwidziało).
Teraz ostatecznie i nieodwołalnie będzie Antosia bądź Ksawery grinning smiley

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę, ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę. Jestem przy Tobie od pierwszego grama- Tyś moje dziecko, ja Twoja mama...

Molly (offline)

10-08-2010 14:14:48

Radom
Ja od kiedy pamietam zakochałam sie w imieniu dla chłopca Natan, a że mojemu Meżowi sie spodobało tak właśnie nazwiemy synusia. Mamy wprawdzie problemy z akceptacją rodziny (teściowa w rozmowie z moim Meżem stwierdziła, że "krzywdzimy dziecko", sceptyczny był tez mój tata), to jednak bedą musieli sie chyba jakoś pogodzić z tym faktem, bo my już kochamy naszego synka Natanka ( mam przeczucie że to bedzie syn, choć nie znamy jeszcze płci) i nie wyobrażam sobie by mógł nosić inne imie.
Co do córeczki mamy wiekszy problem. Mnie podoba sie Zosia( ale nie Zofia), Maja, a najbardziej Nadia i tak bym chciała nazwać córcie, ale Mąż nie chce. Mu marzy sie Wiktoria, co z kolei nie podoba sie mi. Zgodziłam sie jednak, ale powiedziałam, ze przecież nie musze nazywac jej Wiktorią, bede jej mówić Wikusia lub Wiki; bardzo chciałam sprawić radość Meżowi. Ale on gdy to usłyszał, zmienił zdanie: "Skoro Ty nie powiesz do swojej córki Wiktoria to ja dziekuje za takie imie". I szukamy dalej. Podoba nam sie Emilia - ale tak nazywa sie moja siostra, wiec nie chce; Amelia - ale tak z kolei ma na imie córka przyjaciół. Rodzina proponuje Angelike lub Nikole, ale my ostatnio poważnie myślimy nad Juliąsmiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5087, Posty: 1252322, Użytkownicy: 72498.
Ostatnio dołączył/a Mamassita.

Statystyki tego forum
Wątki: 244, Posty: 2629.