Zabawki. Bezpieczeństwo ważniejsze od ceny

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

30-10-2012 11:40:09

Wciąż ponad 80 proc. zabawek, dostępnych na europejskich rynkach, pochodzi z Chin i innych krajów azjatyckich. Bezpieczeństwo produktów nie jest tam, oględnie mówiąc, priorytetem w procesie produkcji. W 2013 roku wejdą w życie nowe przepisy tzw. dyrektywy zabawkowej z 2011 roku, która dotyczy wszystkich produktów, używanych przez dzieci poniżej 14. roku życia w czasie zabawy. Tym razem nowe przepisy określą dopuszczalny maksymalny poziom kadmu w zabawkach.

czytaj więcej

bajaderka77 (offline)

31-10-2012 15:39:48

Warszawa
ja jestem od lat wierna zabawkom Mattel i nigdy sie nie zawiodlam - byly przez dlugo eksploatowane, a tak naprawde niewiele sie zniszczyly - czesci nie odpadaly, lalki nie gubily głów etc. dlatego dałam sie ostatnio namówic, i napisalam z dzieciakami list do Mikołaja, gdzie mozna wygrac zabawki własnie tej firmy - i tak bym im cos z tego kupila, a tak, po pierwsze dokladnie wiem o czym marza i gdzie to dostac, a poza tym, moge jeszcze zgarnac dodatkowe nagrody - praktycznie i korzystnie. zachecam, listdomikolaja.pl

rabarbarek (offline)

02-10-2014 09:51:38

Lublin
mało ludzi nie zdaje sobie sprawy, że kupują toksyczne zabawki, i znów sprawdza się zasada im mniej dajesz, tym więcej zyskujesz, ja nie jestem zwolennikiem nadmiernej ilości zabawek, mój mały nie jest rozpieszczany w ten sposób, w wyniku czego nie mam problemu, kiedy powiem synowi w sklepie "nie, nie kupię ci", po drugie w domu nie walają mi się tony zabawek, które dla syna były fajne przez 3 dni a potem następne 3 lata lęzały w 30 miejscach, przesuwane z miejsca na miejsce, lepiej wybrać jedną porządną zabawkę a przy tym "zdrową"

konaro167 (offline)

23-10-2014 15:08:10

Szczecin
Dlatego ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem dawania małym dzieciom drobnych klocków i części. Sam miałem taką sytuację, że dziecko zachłysnłęło się drobnym elementem, na szczęście nic się nie stało.


Dobry [link widoczny po zalogowaniu] i fachowiec [link widoczny po zalogowaniu] pomagają mi w remoncie.

Bernadetka (offline)

17-03-2021 09:23:58

Katowice
Ja też uważam, że klocki powinno dawać się dzieciom od pewnego wieku, kiedy już mamy pewność, że nie będzie ich wsadzać do buzi. Generalnie klocki to bardzo fajna i kreatywna zabawka, polecam poczytać [link widoczny po zalogowaniu] , myślę, że warto wiedzieć takie rzeczy mając w domu dzieci w wieku około 6-8 lat, bo to chyba wtedy najbardziej kręci je zabawa klockami.

Anonimowy użytkownik (offline)

18-03-2021 12:47:42

Ja swojemu 3-letniemu synkowi kupiłem fajny basenik z kulkami ,jak się cieszył maluszek .zakupiłem to ze strony: [link widoczny po zalogowaniu]

kamyki_80 (offline)

19-04-2021 09:06:24

Wrocław
Ja wykonałam pluszaki sama smiling smiley Kupiłam miłą w dotyku [link widoczny po zalogowaniu], trochę wypełniacza i wg własnej wizji uszyłam misie bez zbędnych guzików, które mogą stać się niebezpieczne i wiązać z ryzykiem połknięcia.


kamyki_80
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547950, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 503, Posty: 40490.