Becikowe. Ostrzejsze zasady przyznawania

Wysłane przez malgorzatasolecka 

malgorzatasolecka (offline)

15-04-2011 16:56:12

Kobiety, które w kwietniu – i w kolejnych miesiącach – zajdą w ciążę, nie mogą zwlekać z pierwszą wizytą kontrolną u lekarza . W przeciwnym wypadku będą miały problem z uzyskaniem becikowego – zarówno tego, które wypłacane jest wszystkim rodzicom bez względu na dochody, jak i tego które należy się pobierającym zasiłek rodzinny.
 

czytaj więcej

tomatoss (offline)

17-04-2011 19:32:45

Grudziądz
Normalka,nigdy niczego nie ułatwia tylko zawsze utrudnią.
A ja z pobytu w szpitalu przy pierwszym porodzie znam dziewczyny,które o ciązy dowidziały się w 4 miesiącu,a nawet później.Dziwne to jest troszke dla mnie,ale fakt faktem takie kobiety mają becikowe z głowy.


[link widoczny po zalogowaniu]

maria1980 (offline)

17-04-2011 22:01:07

Opolszczyzna
Ach ta polityka prorodzinna.Istne cudo,jedynie pogratulować .Że co?Że to dlatego,że Polki nie chodzą do ginekologa w czasie ciąży---->hello,my nie rodzimy w stajniach,uprasza się ministrów o wyjście z klimatyzowanych biur do poczekalni w przychodniach!!!!
I jedyne co boli to fakt,że narzekając na to wszystko co się dzieje mówi się, W Polsce jest źle,Polska to zabiera,tego nie daje...Zapominamy ,że to nie POLSKA
"jesteś tu na własnych śmieciach
jesteś stąd to twój kąt - stąd jest twój rodzinny krąg
jeden błąd to Rząd który sieje bierny swąd'
-Tekst nie mój,ale jakże trafny!!!


W naszym domu rządzą KOBIETY!!!
3 do 1 -PRZEGŁOSOWANEsmiling smiley

Ariell87 (offline)

19-04-2011 11:21:52

Bydgoszcz
Ludzie coraz częściej decydują się tylko na jedno dziecko. Ktoś z moich znajomych ostatnio stwierdził, że "dziecko w dzisiejszych czasach to jest luksus". Coś w tym jest. Wyższy VAT na ubranka dla maluszków, płace na niskim poziomie, kłopoty ze znalezieniem mieszkania... A becikowe? Właściwie te 1000 zł to jest śmieszna kwota- ew. na zakup wózka... No, ale w państwie w którym nie ma nic za darmo należy się cieszyć choć z tego...

tomatoss (offline)

19-04-2011 11:25:10

Grudziądz
Tak,ja tez często słyszę "nie stać nas na taki luksus"-STRASZNE


[link widoczny po zalogowaniu]

cendrusia (offline)

19-04-2011 13:50:17

Warszawa
Trochę to dziwnie brzmi mówienie o dziecku "luksus"... To tak bardzo przedmiotowo... przewracjący oczami



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-19 13:50 przez cendrusia.

Ariell87 (offline)

21-04-2011 11:44:48

Bydgoszcz
Może i przedmiotowo, ale niestety ludzie tak mówią. Bo postarać się o maleństwo może wiele osób i każdy wie na czym polega proces "tworzenia", lecz żeby zapewnić odpowiednie warunki to już inna sprawa. A to, że producenci artykułów dla dzieci co chwilę nakręcają nas informacjami na tema "niezbędnych" produktów bez których żaden rodzic nie może się obejść? Jeżeli nie mamy czegoś, załóżmy sterylizatora do butelek, czujemy się gorsi, że nie potrafimy zapewnić dziecku podstawowych rzeczy. To, że nasze mieszkanie posiada jeden pokój, też jest jest przeszkodą a na inne nas nie stać. Trzeba poczekać aż będzie nas stać na większe mieszkanie, lepszy samochód. Kiedy już nas jest stać, czasem jest za późno... Państwo też nie działa prorodzinne niestety...

alinka20 (offline)

22-04-2011 21:11:18

jakie ostrzejsze zasady
przeciez jak juz tak załatwiałam w styczniu...

AntZ (offline)

23-04-2011 21:00:59

Golczewo
Rząd chyba ma nadzieję, że zaoszczędzi na "gapach". Nie każda kobieta do tego tygodnia wie, że jest w ciąży albo nie każda zdąży się zarejestrować do lekarza i na hura trzeba będzie prywatnie. Nie każdego na to stać.
W ogóle prawo mówi, że kobieta w ciąży ma prawo do bezpłatnych wizyt, a tymczasem ostatnio w zastępstwie mojego lekarza przyjmowała pani ordynator i wszystkich wysyłała, żeby płacić za wizytę. Gin przyjmował za darmochę smiling smiley Prawo swoje, życie swoje.
Głupio znowu wprowadzać zaostrzenie zasad o przyznawanie becikowego. Tym bardziej po cichu!
I nie głosowałabym już więcej na Tuska, ale z braku laku...


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547290, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 503, Posty: 40424.