Artykuły i porady

  • Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Dziecka "Moje dzieciństwo!"

    Lody rozmazane od brody do czoła, uśmiech od ucha do ucha, przejażdżka na karuzeli albo piaskowe kąpiele nad morzem. A może zabawy w błocie, pluszowy miś większy niż właściciel? Beztroskie dzieciństwo! Pokażcie je na zdjęciach.

    czytaj

  • Dieta matki karmiącej

    Choć nie słyszałam, żeby dziecku karmionemu piersią zaszkodziła zjedzona przez mamę jedna mandarynka czy kilka winogron, to niektóre dzieci źle reagują na większe ilości tych lub innych produktów.

    czytaj

  • Wyniki konkursu fotograficznego "Pierwsze chwile razem!"

    Są takie zdjęcia, do których wraca się zawsze. Przy okazji kolejnych urodzin i bez żadnej okazji. I które nieodmiennie wruszają, budzą wspomnienia. Zdjęcia z pierwszych chwil razem.

    czytaj

  • Brzydki zapach z ust u dziecka

    Zdarza się, że już kilkumiesięcznym maluchom brzydko pachnie z buzi. Przyczyną nie musi być jakaś groźna choroba, ale lepiej skonsultować się z pediatrą i nie lekceważyć tej dolegliwości. Przyczyn nieprzyjemnego zapachu z ust może być bardzo wiele.

    czytaj

  • Ciemiączko. Wypukłe, małe, duże, pulsujące

    Tę miękką powierzchnię pomiędzy kośćmi czaszki można wyczuć, dotykając delikatnie palcem. Co w ciemiączku może być powodem do niepokoju? Po pierwsze tempo jego zarastania, po drugie - zapadanie się ciemiączka.

    czytaj

  • Odchudzanie dziecka. Z otyłością najmłodszych trzeba walczyć

    O tym jak zacząć odchudzać dziecko i jak pomóc malcowi przetrwać na diecie rozmawiamy z Katarzyną Pryzmont, dietetyczką

    czytaj

  • Konkurs fotograficzny "Czytać można wszędzie". Nagrody od Wydawnictwa Egmont!

    Czytać można wszędzie! W każdej sytuacji, w każdych okolicznościach. Może nie w każdej pozycji, bo są te mniej i bardziej wygodne, ale…

    czytaj

  • Zatrzymanie laktacji. Farmakologiczne i naturalne

    Powrót do pracy, kłopoty ze zdrowiem, bariery psychologiczne czy inne powody mogą zmusić kobietę do podjęcia się zatrzymania laktacji wcześniej niżby chciała. Jak to zrobić, aby organizm kobiety i jej dziecko dobrze to znieśli? O czym może świadczyć mleko w piersiach, które pojawi się w kilka miesięcy lub lat po zakończeniu laktacji?

    czytaj

  • Opryszczka u dziecka. Zagrożenie dla malucha

    Wirusy i bakterie, które nie czynią większej szkody dorosłym, mogą być groźne dla małego dziecka, bo jego organizm nie jest na tyle silny, by je zwalczać. Najlepiej nie narażać dzieci na bezpośredni kontakt z nimi.

    czytaj

  • Pieluszki Bella Baby Happy: dla najmniejszych, większych i całkiem dużych maluchów

    Mamy drobnych noworodków i wcześniaków znają to uczucie: ucisk w sercu, gdy maluszek „tonie” w standardowej pieluszce dla noworodka. - Pielucha, którą założyli Antkowi, sięgała mu prawie do pięt – wspomina do dziś mama chłopca, który urodził się w 28. tygodniu ciąży.

    czytaj

  • Jak przewozić starsze dziecko samochodem?

    Tylko połowa dzieci w wieku powyżej czterech lat jest należycie przewożona w samochodach. Tymczasem do 12. roku życia o bezpieczeństwo dziecka należy dbać w szczególny sposób.

    czytaj

  • Wzmożone napięcie mięśniowe. Przyczyny i objawy

    Nieprawidłowe napięcie mięśniowe to często spotykany problem u dzieci. Bardzo łatwo je zauważyć. Objawy wzmożonego napięcia mięśniowego to nienaturalne prężenie się i wyginanie do tyłu w literę C.  

    czytaj

  • Żółtaczka u noworodka. Przyczyny, objawy, powikłania

    Żółtaczka noworodków nazywana jest fizjologiczną, co najlepiej wskazuje, że nie jest chorobą. Występuje z różnym nasileniem u około 70 proc. noworodków. Objawy żółtaczki noworodków to żółtawy kolor skóry i gałek ocznych u maluszka.

    czytaj

  • Tarczyca. Zdrowie kobiety, problemy z zajściem w ciążę

    Prawidłowa czynność tarczycy ma ogromne znaczenie, bez względu na to, czy kobieta planuje ciążę lub w niej jest, czy też nie. Hormony tarczycy warunkują prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Ale zwłaszcza w okresie ciąży i tuż po niej trzeba zwrócić uwagę na problemy z tarczycą. A jeśli pojawią się choroby tarczycy – ich odpowiednie leczenie pozwala uniknąć powikłań ciąży i urodzić zdrowe dziecko.

    czytaj

  • Zapalenie krtani u dzieci. Objawy. Ile trwa choroba

    Szczekający kaszel, pojawiający się nagle, najczęściej w nocy, utrudnione oddychanie, utrata głosu, czasem gorączka — to objawy zapalenia krtani. Najczęściej dotyczy dzieci między 2 a 8 rokiem życia. Gdy zapalenie krtani raz wystąpi, może się powtarzać, zanim dziecko skończy osiem lat. Zapalenie krtani może być zagrożeniem dla życia malucha, dlatego gdy wystąpią pierwsze objawy, trzeba reagować natychmiast.

    czytaj

  • Seks po porodzie, Kiedy rozpocząć? Co robić, gdy brakuje ochoty na współżycie?

    Współżycie seksualne powinno się podejmować nie wcześniej niż sześć tygodni po porodzie - uważają lekarze. Ale to wcale nie znaczy, że każda kobieta już wtedy ma ochotę na seks.

    czytaj

  • Roczek, pierwsze urodziny dziecka

    Jeszcze niedawno nasz szkrab był w brzuchu mamy, a tu, proszę, już rok minął. Dziecko jeszcze co prawda nie do końca jest świadome, co się wokół niego dzieje, ale urodziny warto wyprawić, żeby po latach móc je wspominać, oglądając zdjęcia czy filmy. Urodzinom zwykle towarzyszy tort ze świeczką.

    czytaj

  • Zapalenie spojówek u dziecka

    Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy pojawią się pierwsze objawy, warto zgłosić się do okulisty.

    czytaj

  • Gorączkowe historie? Rozdaliśmy nagrody za najciekawsze wypowiedzi

    Temperatura u dziecka rośnie, przekracza 38 stopni C, zbliża się do 39 stopni… Brrr, żaden rodzic nie lubi takich historii, nawet jeśli rozumie, że niewielka gorączka świadczy o obronnych reakcjach organizmu. Nikt nie lubi gorączki, i nikt nie lubi gorączkowych historii!

    czytaj

  • Powiększone węzły chłonne u dziecka. Zwykle świadczą o infekcji, ale mogą sygnalizować nawet nowotwór

    Powiększone węzły chłonne u dziecka to zazwyczaj objaw choroby. Mogą wskazywać na niegroźną infekcję, choroby zakaźne czy nawet nowotwory.

    czytaj

Ostatnie komentarze do artykułów

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj