Piszą dla nas

Avatar

Renata Barańska

Mama Iwa, dziennikarka, pracowała m.in. w „Villi”, „Werandzie”, Werandzie Country”.

wyślij email

 • Karmienie piersią z punktu widzenia mamy

  To, co czuje matka, gdy trzyma na rękach głodne, płaczące dziecko i nie może go nakarmić, wie tylko kobieta, która sama to przeżyła. Mnie dopadły panika i przerażenie. I jeszcze frustracja, gdy przypomniałam sobie artykuły, jak ważne jest karmienie piersią dla zdrowia dziecka.

  czytaj

 • Pokój rodzeństwa. Jak urządzić wspólny pokój

  Dzieci dzielące jeden pokój zazwyczaj dogadują się lepiej niż te, które mieszkają oddzielnie. Razem się ubierają, ścielą łóżka, sprzątają. Powstaje między nimi mocna więź. Aby pomóc im uniknąć konfliktów trzeba jednak urządzić ich pokój z głową.

  czytaj

 • Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

  Jeśli widać ci brzuszek, na pewno myślisz już o urządzaniu pokoju dla dziecka. Wszystko jedno od czego się zacznie, ważne by wybrać mądrze, nie kierując się tylko wyglądem mebli, farby na ścianę czy lampy. Warto pomyśleć też o tym, co niewidoczne.

  czytaj

 • Kuchnia matki karmiącej i małego dziecka

  Większość dzieci moich znajomych jest na coś uczulona. Gdy urodziłam synka, bałam się że i jego dotknie alergia. Nie wiem, czy pomogła mu stosowana dieta, czy dobre geny. Wiem, że zrobiłam wszystko, by uchronić moje dziecko przed alergią.

  czytaj

 • Bezpieczny i zdrowy pokój dla niemowlaka

  Pokój dla niemowlaka ma być przyjaznym dla niego miejscem do prawidłowego i zdrowego rozwoju, a dla rodziców urządzony ma być tak, by mieli poczucie bezpieczeństwa dziecka i wygodę w pielęgnowaniu go.

  czytaj

 • Bezpieczny dom dla dziecka

  Każde dziecko ciekawe jest świata i to właśnie ciekawość pcha je we wszystkie zakamarki mieszkania. Zabranianie mu wszystkiego, co je ciekawi, nie jest ani dobrą, ani skuteczną metodą wychowawczą. Lepiej mu pomagać poznawać otoczenie, starając się, by było dla niego jak najbardziej przyjazne.

  czytaj

 • Pokój pierwszoklasisty

  Własny pokój albo kąt zwiększa samodzielność dziecka, ułatwia mu koncentrację, zachęca do nauki i rozwijania zainteresowań. Najlepiej urządzać go razem z dzieckiem. Decydowanie o swoim pokoju doda mu pewności siebie, pomoże rozwijać kreatywność i zdolność abstrakcyjnego myślenia.

  czytaj

 • Pokój przedszkolaka

  Jednym z kroków ku samodzielności przedszkolaka jest urządzenie mu pokoju, który będzie jego królestwem.

  czytaj

<img src="/img/main/control_prev.gif" class="img_paginator" alt="" />
<img src="/img/main/control_next.gif" class="img_paginator" alt="" />

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj

Przyjazne miejsca