Piszą dla nas

Avatar

Ewa Kozakiewicz

Mama dorosłej córki Katarzyny. Dziennikarka, pracowała
m.in. w „Dzienniku Polskim", "Przekroju" i „Gazecie Krakowskiej".

wyślij email

 • Zatrzymanie laktacji. Farmakologiczne i naturalne

  Powrót do pracy, kłopoty ze zdrowiem, bariery psychologiczne czy inne powody mogą zmusić kobietę do podjęcia się zatrzymania laktacji wcześniej niżby chciała. Jak to zrobić, aby organizm kobiety i jej dziecko dobrze to znieśli? O czym może świadczyć mleko w piersiach, które pojawi się w kilka miesięcy lub lat po zakończeniu laktacji?

  czytaj

 • Autyzm u dzieci. Pierwsze symptomy

  O rozpoznawianiu autyzmu u małych dzieci rozmawiamy z Andrzejem Gardzielem, specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży

  czytaj

 • Krwawienie i plamienie w ciąży

  Krwawienie w ciąży zawsze jest objawem jakiejś patologii, w pierwszym trymestrze grozi poronieniem, a w drugim zagraża ciąży też poronieniem lub porodem przedwczesnym.

  czytaj

 • Ewa Wachowicz opowiada o smakach swej córki Oli

  Kiedy moja Ola miała dwa, trzy latka tak zajadała się zupą pomidorową z ryżem, którą zawsze robię na domowych przecierach mojej mamy lub świeżych pomidorach, że wręcz musiałam ją powstrzymywać.

  czytaj

 • Alergiczny nieżyt nosa u dzieci (ANN). Przyczyny, objawy, leczenie

  O zatkanym nosie u dzieci rozmawiamy z dr n. med. Zygmuntem Nowackim*, specjalistą chorób dzieci i alergologiem

  czytaj

 • Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

  O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

  czytaj

 • Cztery stopnie oparzenia u dziecka. Pierwsza pomoc

  Oparzenia, czyli urazy termiczne zdarzają się, kiedy dzieci zaczynają samodzielnie chodzić. Wiadomo - są ciekawskie świata, lubią wszystko wziąć do rączki, dotknąć. Szczególnie, kiedy widzą ładne, kolorowe kubki, błyszczące garnki, czy mrugające żelazko. Maluch potrafi wylać na siebie świeżo zaparzoną kawę, gar zupy, czy dotknąć rączką rozgrzane do czerwoności drzwiczki kominka.

  czytaj

 • Jajniki policystyczne trzeba leczyć

  Jajniki policystyczne, czyli wielopęcherzykowe niezależnie z jakich powodów, powinno się leczyć, aby organizm kobiety dobrze funkcjonował. W przypadku zaniedbania i nie leczenia PCOS może dojść do innych zaburzeń i chorób takich jak cukrzyca czy nadciśnienie.

  czytaj

 • W ciąży trzeba chronić swój brzuch

  Eksplozja gołych pępków ciężarnych kobiet przypada na lato. Wystają spod przykusych podkoszulków i opadających poniżej pasa spodni. Nie o elegancję tym razem jednak chodzi a o to, że to niebezpieczne!  

  czytaj

 • Kolka niemowlęca. Objawy, leczenie

  Kolka niemowlęca to nie choroba, ale przypadłość. Bolesny skurcz jelit sprawia, że dziecko płacze rozpaczliwie - zwykle dzieje się to o tej samej porze. Na szczęście kolka znika tak niespodziewanie, jak się pojawia.

  czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj

Przyjazne miejsca