Czy jestem w ciąży? Wczesne objawy

Wysłane przez izabellamazurek 

aneta_przeniczkowska (offline)

23-09-2014 20:30:33

Xhrzastawa Mala
U mnie niezmienną oznaką ciąży były mdłości w komunikacji miejskiej i miałam niucha doslownie jak ogar. Zmysł zapachów wyostrzał się w tym momencie. Istny łowca smacznego jedzonka się budził a mała myszka swym zapaszkiem doprowadzała do szewskiej pasji oraz chrzęst robactwa np karalucha bo moje uszy stawały się tak wyostrzone niczym słuchy zająca na każdy szmer.

Carolajna (offline)

23-09-2014 20:53:32

Krk
Ja czułam kilka godz po poczęciu mrowienie i bąbelki w dole brzucha,z kolejnym dniem zmieniało się wszystko był to ogromny apetyt,wyostrzone zmysły smaku, dotyku, powonienia,złe humory a czasem bardzo złe, coraz więcej płaczliwych dni,roztargnienie,koszmary senne.Pózniej wiadomo brak okresu ,mdłosci ,zgaga,tkliwość i bolesność piersi...dalej juz to co kazda z mam zna rosnacy brzuszek itdsmiling smiley ciąża
Dodam ze w obu przypadkach bylo tak samosmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Casia90 (offline)

23-09-2014 22:00:42

Łeba
W moim przypadku była to prawie niewidoczna druga kreska na teście ciążowym. Spodziewałam się, że mogę być w ciąży więc kupiłam zapas testów ciążowych i zaczęłam sprawdzać gdzieś tak tydzień przed planowaną miesiączką. Pięć dni przed miesiączką pojawiła się bardzo delikatna kreseczka - myślałam, że sobie wmawiam i zrobiłam kolejny i następny... Wszystkie takie same. Dwa dni później pojechałam do laboratorium i zrobiłam hcgwinking smiley Jeśli chodzi o moje objawy to początkowo poza zmęczeniem i nietypowym dla mnie spaniem w dzień nic innego mi nie dolegało. Byłam zadowolona, bo żadnych mdłości nie miałam przez pierwszych 9 tygodni po czym nagle zaczęła się spora niechęć do intensywnych zapachów przechodząca w jadłowstręt i nudności i tak utrzymuje się to do teraz ( 15 tydzień ciąży) Doszedł spadek wagi ok 7 kg... Dodatkowo od jakiś 3 tygodni bardzo mocno dokucza mi ból piersi ostry kujący... Na szczęście dzidziuś miewa się doskonale więc i ja staram się dzielnie znosić te niedogodności winking smiley

agnieszkawxxx (offline)

23-09-2014 22:48:47

Spychowo
Moja pierwsza ciąża niestety zakończyła się poronieniem. Nie spodziewałam się tego, że mogę być mamą i błędnie odebrałam oznaki ciąży. Zaczęłam brać antybiotyki i inne leki, które wywołały poronienie. Straciłam bliźniaki sad smiley Miałam bóle brzucha, nudności, bóle głowy, mój węch stał się wyostrzony. Krem, którego używałam od dawna, nagle zaczął mnie uczulać. Ciążę wykluczałam, bo miesiączkowałam normalnie i ten szczegół, którym był okres......no cóż.... Dziewczyny, taki mały apel do was...jeżeli macie dziwne objawy i zanim sięgnięcie po leki, zróbcie test ciążowy, bo to że macie okres nie oznacza że nie jesteście wciąży. Ja straciłam 9-cio tygodniową ciążę bliźniaczą.....przez niewiedzę.

Pola1987 (offline)

24-09-2014 08:02:08

Ja przez dłuższy czas byłam przekonana, że zmagam się z wyjątkowo zaciekłym i dlugotrwalym zatruciem pokarmowym, a zmęczenie zrzuciłam na karby przesilenia wiosennego. Dodatkowo brałam antybiotyk naczczo, więc myślałam, że to on wywołuje poranne mdłości w drodze do pracy. Kawa przestała smakować, pojawiły się problemy z przyswajaniem ulubionych dań - na każdy posiłek mogłam jeść tylko kanapki z żółtym serem i świeżym ogorkiem, bo tylko to wydawalo się zjadliwe smiling smiley Dopiero mój mąż zasugerował zrobienie testu ciążowego - miał rację smiling smiley ciążę wykryliśmy w 7 tygodniu, potwierdziliśmy będąc w 8, a dolegliwości męczyły mnie mniej więcej od 4 tygodnia. Pozdrawiam i zyczę wytrwałosci smiling smiley

magdamus (offline)

24-09-2014 08:04:02

Kraków
Lęk przed zapachem z lodówki, nieustające parcie na pęcherz (każdorazowa wizyta w toalecie kończyła się oddaniem moczu w ilości trzech kropli). Mrowiące piersi, senność i niekontrolowane wybuchy agresji w stronę męża, które ucichły na 9 miesięcy, aby powtórnie eksplodować na etapie siedmio-centymetrowego rozwarcia szyjki macicy w czasie porodu….

patrycja__ty (offline)

24-09-2014 08:13:41

Łyżwy
Ja nie miała żadnych mocnych objawów....Od wielu lat miałam dziwne napady smaku chociaż wcześniej zjedzenie zachcianki wogóle mi nie pomagało.Nie raz okres mi się spóźniał.Zdziwiło mnie najbardziej to że strasznie chciało mi się mizerii i kurczaka zjadłam i pierwszy raz zaspokoiłam zachciankę smiling smiley Dodatkowo nic mi się nie chciało robić tylko spać i odpoczywać i wogóle się nie wysypiałam.Kiedy okres mi się spóźnił tydzień zrobiłam test i w sekundzie były mocne kreski smiling smiley Na całe szczęście żadnych nudności i wymiotów nie miałam a jestem już w 21 tygodniu smiling smiley

Pola1987 (offline)

24-09-2014 08:32:11

Wspominacie też o bolesnych piersiach - i mnie to dotknęło, unormowało się dopiero w połowie ciąży - nie zaobserwowałam natomiast powiększenia biustu na początku. Dopiero w końcowych etapach ciąży stwierdziłam, że staniki moglyby byc trochę większe. Ach, i jeszcze - w 9 tygodniu pojawiła się krew z dróg rodnych. Byłam przerażona i od razu udałam się na SOR, gdzie mnie przebadano i stwierdzono, że nie widać przyczyn i że maluszek ma się dobrze. Noc była okropna, poszłam na L4, ale ciąża dalej rozwijała się prawidłowo. Także, miłe Panie, jeśli na początku ciąży pojawi się krwawienie - nie płaczcie, zaciśnijcie zęby, pojeźdżcie do lekarza i mocno wierzcie, że wszytsko będzie dobrze - u mnie pomogło smiling smiley

Saffira (offline)

24-09-2014 08:35:48

u mnie najwcześniejsze objawy (jakoś już po 2-3 tyg.) to było sikanie na potęgę, osłabienie kondycji ogólnej i spanie - z chęcią nawet w pracy jakby sie dało, a nie raz się "przywieszałam" nad obowiązkami winking smiley poza tym później ogromny apetyt na mięsko w każdej postaci i ilości oraz ok. 2 m-ce potem wstręt do słodkiego i czekolady, która mi zaczęła po prostu śmierdzieć... do tej pory nie używam cukru, bo aż mnie skręca od tego wątpliwego smaku, gdzie przed ciążą potrafiłam 1,5 łyzeczki do herbaty

zaze (offline)

24-09-2014 09:49:05

Pruszków
ja się popłakałam oglądając Star treka i mój mąż na mnie spojrzał zdziwiony istwierdził ze na bank jestem w ciązy smiling smiley
test wyszedł negatywny ale było jeszcze bardzo wcześnie bo dosłownie pare dni od zapłodnienia. Rozczulało mnie wszystko i wszędzie wiec odczekałam i zrobiłam kolejny test który wyszedł pozytywnie smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548540, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19570.