Czy jestem w ciąży? Wczesne objawy

Wysłane przez izabellamazurek 

yvonta (offline)

17-09-2014 17:36:50

Dokładnie pamiętam ten moment, kiedy przez moją głowę przeszła myśl że może jestem w ciąży, śniadanko u teściowej kiedy to mocno zaszkodziły mi zielone ogórki winking smiley całą ciążę nie mogłam na nie patrzeć winking smiley później okazało się że nie jestem w stanie otworzyć lodówki bo zapach jest dla mnie nie do wytrzymania, podobnie jak zapach perfum męża na zakup których miesiąc wcześniej sama go namówiłam test potwierdził tylko moje podejrzenia. Zupełnie inaczej było drugim razem czułam się wspaniale w tych pierwszych tygodniach dopiero po miesiącu dopadły mnie mdłości i nie opuszczały do 40 tygodnia smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

vajka087 (offline)

18-09-2014 09:27:08

Elbląg
Zanim zrobiłam test potwierdzający moją ciąże, dokładnie wiedziałam, że coś się we mnie zmienia i coś we mnie rodzi. Po pierwsze pierwszy raz w życiu spóźniała mi się miesiączka. Zmieniałam sie i ja, nastroje moje były tak gwałtwowne, że samą mnie to przerażało, do tego przestały smakować mi rzeczy, które wcześniej uwielbiałam np. ryż - normalnie teraz go nie tknę, tak mi się zmieniło. Za to kocham jabłka ! Mogę jeść tonami i przez to wspierać dobrze znaną nam akcje smiling smiley JEDZ POLSKIE JABŁKA - O prosze jaki plus smiling smiley
Do tego ból piersi i mega senność, moja aktywność z początku ciązy równała się 0 ! Spałam jak suseł. Przespałam prawie cały urlop nad jeziorkiem - ale za to w jakich miejscach : na hamaku, na werandzie, nad jeziorkiem na materacu Mmmm.

Aaa i jeszcze jedno:
Pamiętam jak robiłam rano śniadane przed pracą i dziwnie zakłuło mnie w dole brzucha, taki mocny , intensywny ruch jakby igłą. Wtedy pomyślałam, że tym razem się nam udało i że doszło do zapłodnienia. smiling smiley
Test wszystko potwierdził, potem beta hcg też no i USG w 5tc smiling smiley Jupi ! Jestem obecnie w 16tc i z utęsknieniem czekam na kolejne USG kiedy zobaczę moją perełkę lub perełka, bo jeszcze niewiadomo, a potem już tylko czekam aż będę mogła ten skarb tulić, kochać i oddawać mu całą siebie !

blondii1985 (offline)

18-09-2014 10:14:29

Mysłowice
Moim pierwszym objawem bylo spozniajacy sie okres, potem doszlo bol podbrzusza bylam pewna ze to jajniki bo bylismy z mezem nad morzem tydzien wczesniej, a jak mnie cofnelo przy spagethi carbonara to polecial maz po test i bylo jasne :-)

halina2159 (offline)

18-09-2014 10:23:07

Skoczów
Bardzo chieliśmy z mężem mieć dziecko jednak nasz starania spełzały na niczym w końcu okazało się że potrzebuje leczenia i kiedy pani doktor powiedziała że możemy się starać ponownie robiłam pomiary temp. kupiliśmy testy owulacyjne jednak kolejny miesiąc i kolejny i nic jak już traciłam nadzieję powoli poczułam się gorzej miałam mdłości i zapach kawy mnie odrzucał strasznie ,byłam też bardzo wyczulona na emocje płakałam lub śmiałam się na zmianę i bardzo denerwowłam co wcześniej się nie zdarzało w końcu mąż powiedział zrób test i co zobczyliśmy dwie piękne kreseczki to było największe szczęście smiling smiley ciążę znosiłam dobrze choć musiałam uważać bo było zagrożenie ale nie maiałam wymiotów a mdlosci szybko się skonczyły ,piersi bolały i miałam zachcianki na zupe koperkową i słodycze a tak poza tym super smiling smiley kiedy zaszłam w drugą ciążę (zaplanowaną ) najpierw poczułam bóle w piersiach i zmęczenie oraz zmianę nastrojów wzruszenia i nerwy jednak pierwszy test nic nie wykazał byłam zmartwiona jednak objawy i coś w środku mówiło mi że jestem w ciąży wiec po tygodniu zrobiłam kolejny test i tym razem pojawiły się dwie kreseczki smiling smiley radość i szczęście ogromne ta ciąża była trochę inna niż pierwsza (moze dlatego że pierwsza była córka a drugi synek) wymiotów nie miałam ,mdłości też ominęliśmy jedynie senność w pierwszych miesiącach i częste bieganie do toalety oraz zmiana w wygladzie wiele osób mówiło że promieniję i miałam super włosy i skórę a co do zachcianek w drugiej ciąży miałam ochotę na mięso a po 3 mies. na ryby i w połowie znowu na słodkie oraz ogórki pod każdą postacią smiling smiley obie ciaże wspominamy jako wspaniały czas choć pełen obaw i strachu czy uda sie szczęśliwie donosić i czy maluszki bedą zdrowe (w obu ciążach musiałam lezeć w szpitalu) i obie ciąże były inne jednak emocje na początku ciąż były pierwszym sygnałem że pod sercem noszę mały skarb smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

catrinka (offline)

18-09-2014 10:58:58

Godziesze Małe
Planowaliśmy dziecko jednak nie staraliśmy się go począć na siłę. Próby trwały, a ja nie biegałam z testem co róż do łazienki. Czekałam spokojnie na swoje maleństwo. Któregoś dnia wstałam niesamowicie pobudzona. Miałam tyle energii, że mogłabym góry przenosić. Do tej pory ciężko miałam znaleźć czas na generalne porządki, a wtedy mimo 8 godzinnej pracy przeorganizowałam prawie całe 120m mieszkanie. O spaniu mogłam zapomnieć, bo nadmiar energii, który mi towarzyszył nie został w 100% rozładowany i kilka następnych nocy wpatrywałam się w migające światła na suficie. Jednak mimo nieprzespanych nocy wcale nie byłam zmęczona. Przez te kilka dni pozałatwiałam sobie wszystkie, do tej pory pozostawiane na później, sprawy. Z czasem zaczęłam czuć się napompowana jak balon. Napuchłam dosłownie wszędzie. Najpierw stawiałam na kamicę nerkową. Okres się spóźniał, ale nie było to dla mnie nic dziwnego (często tak było). W końcu któregoś dnia wieczorem ogarnęła mnie rozpacz, bo w zamrażalniku nie było lodów, a od zajścia w ciążę jadłam je codziennie. Brak lodów spowodował bliskie spotkanie z sedesem i innymi urządzeniami, które w danym momencie miałam pod ręką i tak trwało to do 10 tygodnia. Wtedy już wiedziałam, że nasza rodzina się powiększy. Niestety puchniecie z czasem było coraz bardziej męczące i pod koniec ciąży miałam 30kg nadmiernego płynu, który po porodzie znikł i nikt go już później nie widział smiling smiley

Druga ciąża była bezobjawowa. Zero mdłości, zero nadpobudliwości czy zachcianek. Waga też tak drastycznie nie podskakiwała. Jednak tym razem dokuczało mi obżarstwo. Jadłam wszystko co miałam pod ręką byle by coś jeść. Owoce i warzywa kilogramami wpadały do mojego brzucha. I to co najgorsze zapach kawy doprowadzał mnie do omdlenia

Zapraszam na mojego

Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

natula (offline)

18-09-2014 13:32:44

Łęczna
Każda ciąża jest inna i ja doświadczyłam tego potrójnie smiling smiley w każdej inaczej się czułam i inaczej przechodziłam początkowy okres ciąży. Przy "pierwszym razie" zanim zrobiłam test odrzuciło mnie całkowicie od kawy co było dla mnie największym objawem że coś jest na rzeczy, ponieważ jestem nałogową kawoholiczką i wypijałam ok 5-8 kubków dziennie, ale miałam okres więc stwierdziłam że może mi się kawusia przepiła... zaczęły boleć mnie piersi i męczyły mnie strasznie wymioty ale okres był więc udałam się do pediatry i stwierdził u mnie WRZODY ŻOŁĄDKA!!! w trzecim miesiącu nie dostałam dopiero okresu i tym "wrzodem" okazał się mój synek byłam wtedy już w 13 tygodniu ciążytongue sticking out smiley pomimo wymiotów tryskałam niesamowitą energią. Na drugą ciąże czekaliśmy ponad 2 lata. Po wielu miesiącach starań i tylu samo przepłakanych miesięcy gdy pojawiał sie okres postanowiliśmy odpuścić... wyjechaliśmy na wakacje i tam miałam dostać @ ale się nie pojawił ku naszej radoścismiling smiley ponownie odrzuciło mnie od kawy i tym razem męczyły mnie potworne wręcz wymioty które utrzymywały się do końca 7 miesiąca, poza tym senność i apatia do całego świata towarzyszyły mi do 15 tygodnia. Trzecia ciąża była niespodzianką od losu winking smiley był okres świąteczno-sylwestrowy więc na stole pojawił się alkohol który mi "nie wchodził", przy pierwszym kieliszku wina strasznie mnie zemdliło i wiedziałam że coś ma się już na rzeczy w dniu w którym powinnam dostać okresu zrobiłam test i wyszedł pozytywny. W pierwszych tygodniach troszkę mnie tylko mdliło i miałam potworną zgagę, byłam rozdrażniona i senna do 13 tygodnia.

moniaijulka (offline)

19-09-2014 15:28:23

Nowe
W moim przypadku nie było niespodzianki ze spóźniającym się okresem, ponieważ ciąża była planowana i co miesiąc robiłam test ciążowy. Najśmieszniejsze jest to,że 2 tygodnie przed weselem kuzynki zrobiłam test i był negatywny, dla pewności, że będę mogła pić na weselu zrobiłam kolejny test za tydzień i też był negatywny. Tydzień po weselu zrobiłam test- wyszedł pozytywny. Co się okazało u lekarza, byłam już w 5 tygodniu ciąży, po prostu za mało było hormonów w 2 i 3 t.c. żeby pokazał ją test.

I następnego dnia po wizycie u ginekologa zaczęły się poranne mdłości i wymioty, które trwały aż do 19 tygodnia, koszmar, dzień w dzień rano wymiotowałam, schudłam przez to w I trymestrze ponad 2 kg, ale teraz jestem w 33 tygodniu i od początku ciąży przytyłam w sumie 11 kg smiling smiley

Żadnych innych objawów nie miałam, które by mogły wskazywać ciążę, parę razy bolało mnie podbrzusze, było to związane z zagnieżdżaniem się maleństwa w macicy. Piersi dopiero później się powiększyły i teraz jeszcze zgaga doszła. A tak to nie narzekam na dolegliwości smiling smiley

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-19 15:36 przez moniaijulka.

druidka (offline)

23-09-2014 20:14:08

Wadowice
U mnie wyglądało to tak jak zderzenie piekła z ziemią: mniej więcej na tydzień przed spodziewanym okresem pod wpływem napływu hormonów wybuchłam jak wulkan, trzaskajac drzwiami i wyprowadzając się od narzeczonego. Na drugi dzień szalałam po mieście z koleżankami, by na trzeci dzień złagodnieć pod wpływem napiętego podbrzusza (u mnie nigdy miesiączki nie łączyły się z żadnymi objawami) oraz uczuciem błogości. Po prostu czułam, że jestem w ciąży.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-23 20:14 przez druidka.

jahjah85 (offline)

23-09-2014 20:21:27

Ochodze
Jestem mamą 2 maluchów. Za pierwszym razem nie odczuwałam żadnych oznak, ze jestem w ciąży. Dopiero spóxniajacy się okres zmobilizował mnie do kupienia testu. Natomiast przy drugiej ciąży już po 2 tygodniach wiedziałam ze jestem w ciąży. Byłam strasznie śpiąca i zmęczona. Mogłam spać 24h na dobę, miejsce nie było istotne. A jak przyszłam do lekarza w 4 tygodniu, to nie mógł uwierzyć, ze tak szybko się zorientowałam :-)

ssyllka (offline)

23-09-2014 20:25:21

Ciąże poznałam po okropnym bólu piersi. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam (usłyszałam że to pewnie przed miesiączką). Mój węch wyostrzył się niesamowicie.
Mimo że do terminu miesiączki zostały jeszcze 3 dni i godziny były popołudniowe test wyszedł pozytywny.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5085, Posty: 1251417, Użytkownicy: 72488.
Ostatnio dołączył/a Paula1671.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 8005.