LIPIEC 2014

Wysłane przez daga198110 

Mariola789 (offline)

28-08-2014 10:41:30

Siedlce
lejdi: Z tym zapaleniem ucha środkowego nic nie słyszałam, tym bardziej, że u mnie w szkole rodzenia mówili, że teraz wcale nie każą odbiajać dziecka - jak samo odije to dobrze, a jak nie to zostawić w spokoju, bo to nie naturalne zmuszac do odbcicia. Ja początkwo nie odbijałam, ale mój tak łyka powietrze, że jak go nie odbiję to zazwyczaj dostaje czkawki i podobno też bardziej gazy męczą bez odbijaia. Więc są różne szkoły, ale z tym zapaleniem to kompetnie nie słyszałam.

Wczoraj natknęłam się na fajny blog z przepisami dla matek karmiących: [link widoczny po zalogowaniu]
I polecam też filmiki Zawitowskiego o podnoszeniu, kładzeniu, przpewijaniu itp. niemowląt - nam rehabilitantka te filmiki poleciła. Niby chodziłam na szkołę rodzenia, ale tam to było na lalkach i tak szybko, ze jak przyszło co do czego to się okazało, ze źle robimy (chociaż podobnie jak pielęgniarki w szpitalu - im się przypatrywałam, bo uczyć w szpitalu to mnie nikt nie uczył i ja tylko widziałam jak się piotrusiem zajmowały, gdy był w inkubatorze, bo wtedy ja nie mogłam go wyjmować itd.): [link widoczny po zalogowaniu]




[link widoczny po zalogowaniu]

Xelia (offline)

28-08-2014 10:51:15

Olsztyn
Mariola, co do zasiłków to wiem tylko, że teraz od września składa się dokumenty za rok 2013. Nie znam progu którego nie można przekroczyć na osobę. Musiała byś sobie wejść na strone mopsu i poczytać.
Lejdi, pierwszy raz słyszę o możliwości zapalenia ucha. Ale wiem napewno że odbić się musi, bo te gazy nieodbite przechodzą do jelit i problemy z odprowadzaniem gazów się nasilają. Wczoraj Mania puściła takiego bąka, że się go sama wystraszyła i płakała


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

magutka (offline)

28-08-2014 11:14:04

Lejdi ja też nic takiego nie słyszała a mojej malej nie zawsze się odbija ale słyszałam, że karmiąc piersią nie zawsze dziecku może się odbić.

Ehhh dzisiaj mam strasznego lenia nic mi się nie chce radość Dobrze, że obiad mam zrobiony to mogę poleniuchować radość A może zabiorę się za album na zdjęcia Lenki. Robicie swoim maluszkom takie albumy ???

A tu wklejam zdjęcie mojej Lenki w dniu Chrztu Świętego radość




[link widoczny po zalogowaniu]

Mariola789 (offline)

28-08-2014 11:14:48

Siedlce
lejdi: Mój też od kilku dni gaworzywinking smiley. Co do mleka to mój szybko je chociaż krótko (10-15 min), ulewa mu się, a mimo to przybiera dużo na wadze. Tydzień temu miał już 4,5 kg - w miesiąc przytył ponad kg. Położna była w szoku, że tak dużo na samej piersi. I je tylko ok 9 razy dziennie - co mniej więcej 3 h w dzień iw nocy co 3,5 h- 4 h. A Twój często je?

magutka: Jaki aniołekwinking smiley. Ja swojemu robię zdjęcia jak mi się przypomniwinking smiley i postanowiłam, że będę robić co miesiąc, aby potem oglądac jak rósł (gdzieś widziałam takie zdjęcia z kartkami: 1 miesiąc, 2 miesiące .. itd.smiling smiley- mój ma zdjęcie 3 tyg. i 1 miesiąc na raziewinking smiley




[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-28 11:16 przez Mariola789.

Mama007 (offline)

28-08-2014 14:37:25

Międzyrzecz
Cześć!!!

Magutka Super, że już w domku i możesz odpocząć. Tylu chłopa ogarnąć z jedzeniem, o jaaaa, chyba masz już delikatnie mówiąc dosyć gotowania dla nich co? Lenka śliczniutka! Ja robiłam mnóstwo zdjęć Martynce, któregoś razu postanowiłam się zabrać za porządek, bo wszystko w kompie było a ja lubię na papierze. Mam już dwa wielkie albumy wybranych fotek, robiłam też fotomontaże u fotografa z moich fotek, bo sesja nam nie wypaliła a byłam dwa razy umówiona i zawsze coś nam przeszkodziło. Teraz nowy album trzeba będzie założyć dla Paulinki, u mnie będzie dużo albumówgrinning smiley

U nas z kłopotów to było brak kupki, wczoraj był trzeci dzień i o 22 zrobiła dwa pampersy, ulżyło mi a Paulince chyba też. A jak się śmiała jak się tak porządnie wyrąbała. Fajnie to wyglądało. Mam też dylemat tzn. zastanawiam się czy mleko teraz jest bardziej treściwsze czy jak, bo Paulinka w sumie nie siedzi długo na cycu i wygląda na to jakby jej to starczało te 15min. ssania, wieczorami przy karmieniu o godz. 18-19 to jakby wogóle jej się nie chciało jeść, nie wiem...W dzień i w nocy je co 3-4 godziny.

Mariola Teraz doczytałam, że Twój też krótko je! Teraz nie wiem czy ja mam treściwe mleko czy moja zrobiła się leniem, ale jakby była głodna to by się chyba domagała...

Lejdi Dobry jest ten artykuł o zastosowaniu mleka kobiecego. Najbardziej mnie zdziwiło zastosowanie mleka jako dezodorantu u kobiety, chyba jednak nie spróbujęwinking smiley haha

muszę zmykać, dopiszę później...


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

magutka (offline)

28-08-2014 16:22:30

Moja Lenka w dzień je po ok 10 - 15 min. (czasem nawet krócej) i następne karmienie za około 2 do 2,5 godz. W nocy je też ok 15 min. ale śpi po 3 - 3,5 godz. Nie zmuszam jej do częstszego lub dłuższego jedzenia bo potem strasznie jej się ulewa i wtedy płacze.


[link widoczny po zalogowaniu]

Mariola789 (offline)

28-08-2014 18:46:56

Siedlce
Mama007: Pytałam położną o te treściwe mleko i czas karmienia i powiedziała, że to bzdura, że treściwe mleko jest później - owszem, jest bardziej kaloryczne, ale jeśli dziecko przybiera odpowiednio na wadze (mój nawet ponad normęsmiling smiley) to znaczy, że mu wystarczy mniej kaloryczne (co nie znaczy że mniej treściwe) mleko i nie ma co zmuszać do jedzenia dłuższego. Także nie masz się czym martwićwinking smiley - może po prostu nasze dzieci szybko jedzą a i nam mleko szybko leci. Szczerze mówiąc to powinnyśmy się cieszyć, że w krótkim czasie się dzieci najadają to wtedy musimy krócej z cyckiem na wierzchu siedziećwinking smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

Botica (offline)

29-08-2014 11:29:59

Oświęcim
Hej dziewczyny!
Dawno mnie nie było... Jakieś kryzysy mnie dopadły! sad smiley Nie karmię piersią od 3 tygodni, bo dostałam jakiejś okrutnej wysypki i dostałam leki przy których musiałam mała odstawić ;( Przykro jak cholera, zwłaszcza, że mała się domagała cyca ;(
Mała pięknie rośnie. W środę ważyła 5kg. Meczy ją "purkanie" i nie wiem co z tym zrobić ;( W nocy potrafi przespać 6h bez karmienia. Zaczyna sobie coś opowiadać pod noskiem i uroczo się uśmiecha smiling smiley W niedzielę 7 września mamy chrzest smiling smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

daga198110 (offline)

29-08-2014 13:49:22

Klonówka
Hej ale słodkie maluszki prześliczne.Botica nie martw się czasem tak bywa że musisz odstawić pierś będzie dobrze smiling smiley. Ja nie zaglądam często brak czasu już wrzesień się zaczyna i szkoła to już będzie gorzej z czasem jak teraz ale mam nadzieję że uda mi się zaglądać smiling smiley. Zaraz idę na spacer ogarnęłam po obiedzie i tak codziennie ale bynajmniej czas szybciej leci i nie odczuwam tak braku męża ale jeszcze msc i będzie w domku.


[link widoczny po zalogowaniu]

Sabi89 (offline)

29-08-2014 20:40:52

Cieszyn
poczytajcie sobie ,gdy znajdziecie chwilkę...
[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548310, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.