Majówki 2013 !!!! ciążadziewczynka w łóżeczkuchłopiec w łóżeczku

Wysłane przez haniaagata 

Karincia (offline)

26-11-2013 12:24:13

Wodzisław Śląski

kasik77 (offline)

26-11-2013 18:15:43

Mosina
Witajcie.

Morawinko za chwilę będziesz bez nosa!!!!! ale jak taki maluch ma sobie ulżyć?

U nas nocka w miarę ok pobudka 2 razy.Za to dzionek koszmar.Małej chyba idą te zęby bo marudna że szok tylko rączki i to najlepiej mamy.....eh mam już dość.Do tego płacz wrzask marudzenie i kiepski apetyt....wykrzyknikpłacz zobaczymy co będzie w nocy.No i maż z wirusówką temp 38 wczoraj ale dziś lepiej bez gorączki za to osłabiony.smutny

U nas na razie śniegu brak tylko wiatr nieprzyjemny aż się nie chce się wyjść na dwór.

Asiulla dowcip dobry uśmiałam się.

Anitt ja gondolkę odstawiłam małej dopiero jak skończyła 6 miechów.też wolałam ją w niej wozić ale zrobiła się za mała jak dołożyłam śpiwór zimowy.A taka była wygodna bo mi też mała ucieka w spacerówie.the finger smileyMr. GreenTylko że my żadnej wkładki nie mamy tylko zainstalowałam śpiworek.Ale że mała ma taki dosyć śliski kombinezon to się ześlizguje i topi się w środku.Mr. GreenMr. Green

U nas też raczej jest za wilgotno i ostatnio też zlikwidowałam akwarium z rybkami bo zaczynała mi wychodzić wilgoć na ścianach.No i rozszczelniam okna.A pochłaniacze wilgoci kupiłam ostatnio w polomarkecie ale są też nieraz w dobrej cenie w biedronce.

monika1510 (offline)

27-11-2013 09:01:06

Cześć Kobietki,

Intesywne dni miałam, sobota trochę w pracy, niedziela w Warszawie na kongresie, poniedziałek kontrola w salonie a wczoraj trochę czasu spędziłam w mopsie, ale na szczęście już mi przyjeli wniosek i becikowe, więc czekamy na pieniążki, niby przed świętami mają być, zobaczymy winking smiley

Anitt mój mały też trochę taki leniuch, za długo się nie podpiera na tych rączkach i nawet jak go kładę na brzuch zaraz na plecki się przewraca, czasami na brzuch się przeturla, ale tylko po to żeby jakąś zabawkę złapać i znowu na plecy.

My też Fifiego jeszcze wozimy w gondolce, jest w miarę duża chociaż w kombinezonku już ledwo się mieści, dziś przyniosę spacerówkę i zobaczę jak w niej będzie wyglądał winking smiley

Widzę, że z wilgocią nie tylko my mamy problem, rok temu odebraliśmy mieszkanie i pewnie jeszcze "schnie", ale rano jak podwijam rolety to całe szyby są zaparowane, niby wentylacja w oknach jest, ale nic nie daje. Jak macie jakieś szczególnie polecane pochłaniacze wilgoci napiszcie smiling smiley

Ehh po za tym znowy zus się spóźnia z zasiłkiem juz 5 dni sad smiley Im to trzeba płacić co do dnia bo odsetki a sami wypłacają kiedy chcą a brak już pieniążków.

Dziewczynki jakie macie krzesełka do karmienia, moja mama przylatuje w grudniu i właśnie chce nam sprezentować, ale jeszcze nie wiem jakie zakupić.

To prawda Tomcio ma słodkie dołeczki, przystojniaczek smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Karincia (offline)

27-11-2013 10:54:20

Wodzisław Śląski
Hej Wam smiling smiley
My już dawno z gondolą się pożegnaliśmy,bo mała w niej nielubiła jezdzić raz latem było jej za ciepło,a póżniej nic nie widziała i płacz, w nosidelku tez juz sie niemiesci i zamontowaliśmy teraz spacerówke smiling smiley w ktorej idealnie sie miesci i nigdzie niezjezdza, a jest w niej tak zapakowana jakby w gondoli była.
Morawinko nasza pyza uwielbia nasze tel, piloty myszke do laptopa, kabelki. Zabawek by nie potrzebowała, a jak niedaj bog chcesz jej zabrac to ryk niesamowity, już rośnie mała gniewna grinning smiley
Czy wasze dzieci też tak maja że jak pija z cyca zasnom na nim do dalej ciumkają cyciusia i niechca poscic? czy tylko moja mała tak ma? bo na poczatku to ona ciumkała sobie kciuka,ale dwa miesiace temu sie tego oduczyła i smoczek z cycusia sobie zrobiła karmienie piersią płaczące dziecko


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

anitt (offline)

27-11-2013 13:28:10

Hej,
Kasik u nas nocki też w miarę, wstaję 2 razy ale ten drugi to już rano a potem bąbel śpi jeszcze do 10 więc nie jest źle smiling smiley i coś mi się wydaje że też niedługo będę musiała znowu zrobić przymiarkę do spacerówy bo przez kombinezon to też na styk się mieścimy. Widziałam fajny śpiworek w smyku wełniany i się zastanawiam czy kupić.

Morawinko chyba nie da się uniknąć takich wypadków, teraz to pewnie co krok będzie jakiś guz. Antoś uwielbia bawić się szufladami pod tv i też sobie raz tak odsunął tą szufladę prosto na czoło i ryk niesamowity i ręce wyciąga do mamusi (cudowne uczucie grinning smiley) i też miał lekki ślad w brwi na szczęście też nic poważnego. Ale zjeby dostałam od R. że siedze dwa kroki od malucha i nie przypilnowałam, teraz tylko czekam aż przy nim Antoś sobie guza nabije to mu dam smiling smiley

Monia my mamy takie krzesełko [link widoczny po zalogowaniu]
świetne jest, polecam. Ja to się nie orientuję jak to jest z tym zusem, mi cały czas zakłąd pracy przelewy robi, teraz pierwszy raz będzie 60% masakra nie wiem jak to przeżyję akurat na święta sad smiley może chociaż jakaś kasa z socjala sie trafi z okazji świąt - oby.

Karincia u nas to tylko czasami Antoś zasypia przy cycu i jak mu chcę zabrać to płacze okrutnie ale to chyba wtedy jak potrzebuje bliskości raz na kilka dni tak ma smiling smiley taki przytulasek mamusi grinning smiley ostatnio zrobiła się z niego taka przylepa, nawet jak R. trzyma go na rękach to się odwraca do mnie i łapcie wyciąga uwielbiam to grinning smiley a R. się wkurza że synek woli u mamy smiling smiley i też uwielbia pilota, wiecznie cały w ślince, laptop też od biedy ujdzie ale najfajniejsze są kapcie, jak gdzieś zobaczy dwa susy i już do pysiaka wpycha.

U nas już druga drzemka bo kupa i była a to przecież takie męczące zajęcie że drzemka się należy, zawsze po kupie idzie w kimę i to na 2 godziny. I chyba górne zębole nam idą, 4 burchle na dziąsełkach zauważyłam ale nie chce mi się wierzyc że to 4 zębole na raz idą bo aż strach się bać. Jeden to na bank bo już prawie się przebił ale reszta to nie wiem co to muszę pediatry podpytać co to nam się tam narobiło. Miałam jutro iść na szczepionkę ale chyba wolę w przyszłym tyg jak R. będzie miał wolne bo podobno ta bedzie bardzo bolesna i wolę żeby z nami poszedł, kupiłam te plastry znieczulające zobaczymy czy coś pomogą.

Lecę na kawę bo zaraz dołączę do syna smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

monika1510 (offline)

27-11-2013 15:01:59

Anitt to podobnie jak u nas też chyba 4 na raz idą smiling smiley
Przelali dziś w końcu zasiłek, ale ten 60% ehh masakra, dobrze że te becikowe przyjdzie to się przyda na święta.
A poza tym muszę zacząć trochę pracować, księgowa powiedziała, że czasami mogę na macierzyńskim pracować na działalności. Najgorzej, że moja mama jest za granicą i niestety nie mam z kim małego zostawiać a mój m. pracuje prawie do 18 teraz sad smiley Może trochę tacie zacznę podrzucać, ale się boję czy da radę, sama już nie wiem...


[link widoczny po zalogowaniu]

isalle (offline)

27-11-2013 16:06:23

Drogie Mamy
Jestem położną, piszę pracę magisterską na temat standardów opieki okołoporodowej, której celem jest poznanie Waszych doświadczeń z przebiegu opieki położniczej w okresie ciąży i porodu w konfrontacji z założeniami standardu. W związku z tym mam do Was ( Mam, które urodziły dziecko w latach 2011-2013) przeogromną prośbę o wypełnienie ankiety moje-ankiety.pl/respond-52330.html
Będę bardzo bardzo wdzięczna za każdą wypełnioną ankietę
Pozdrawiam serdecznie
Iza

asiulla (offline)

27-11-2013 16:29:18

Morawinko, Anitt macie pierwszy wypadek za sobą... I Anitt ma rację - nie uchronimy szkrabków przed wszystkim... Nawet jak siedzimy obok.. To by trzeba było siedzieć tuż obok i asekurować przed każdym "bęć". A tak się nie da. Maksio wczoraj bawił się na kocu , który leżał na podłodze (bo zwinęłam materac do odkurzania) i jakoś tak pacnął pysiem w koc że chyba go nosek zabolał i też pobuczał. Buziak mamy uratował sytuację smiling smiley

Tak sobie myślę, że może naszym szkrabom się włącza powoli ten lęk separacyjny co? I wtedy podobno jest mama i tylko mama smiling smiley

Monia ja krzesełka mam 3. Jedno dostaliśmy drewniane nowe na chrzciny, drugie jak się k=okazało mamy jeszcze po moim M - też drewniane. A trzecie dostaliśmy ostatnio od rodzinki po ich maluchach - to jest plastikowe... Maks lubi w nich siedzieć i się bawić albo jeść flipsy. Ale jeszcze go w nich nie karmię zupką bo ten mój wierciuch jakoś nie umie na pupce spokojnie posiedzieć, wierci się w nich i zupa wylatywa mu z dzioba smiling smiley Karmię go jeszcze w bujaku bo tam jest ciut odchylony do tyłu i "czyściej" jemy.
A ogólnie mi się wszystkie podobają smiling smiley Tyle, że na plastikowe trzeba potem jak maluchy są starsze uważać. Bo podobno się szybciej rozklekoczą przy ruchliwym dziecku - ale to jest opinia zasłyszana od mojej koleżanki, która takie miała...

A u nas odwrotny problem - Maks nie chce leżeć na plecach wielkie oczy Ciągle na brzuchu. I pełzakuje wszędzie. Nawet do zasypiania się gramoli na brzuch wielkie oczy

W poniedziałek byliśmy na kontroli u rehabilitantki a wczoraj u neurolog. Opinia taka, że mamy duże postępy. Rączki wzmocniły się bardzo - ale to sama wiem bo Maksio to już na jednej się pięknie i wysoko opiera a drugą zdobywa świat - zrzuca gazety, łapie za rączki od szuflady, macha wszystkim...
Mamy pokazane manewry z klęczka do siadu, i zabawy przy wysokim wałku - takie hopsianie na kolankach.
Makś lubi hopsianie. I uczy się w trymiga. Pani mu pokazała "cofkę" na kolanka i huśtawkę w przód i tył a ten już śmiga to non stop. A wczoraj M uczył go tany tany i jak włączamy muzykę to wariuje, kokosi się na boki i macha głową aż mu oczy uciekają zakurzona kanapa Szogun!!!!Mr. Green

Morawinko jednym wózkiem jedziemy dziecko z procą


Ja jako pierwsza pod sercem Cię nosiłam. Ja o Twe zdrowie najgoręcej prosiłam.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama! :*

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

asiulla (offline)

28-11-2013 09:28:03

Witam...

Aj Morawinko... U nas było zasypianie z bekiem... sad smiley Nie wiem co mu było... Może zęby... Może katar... Może brzuszek....
Ogólnie dostał Nurofen, maść na dziąsła, Disnemar, czyściłam mu nosek (Jesssuuuu jaki pisk) i poprzytulałam...
pierdnął, zasnął i na szczęście przespał całą noc z jedną pobudką tylko....poszłooo!

U nas to i katar chyba od zębów bo raz ma czysty nosek a za dwie godziny zatkany i furczy wielkie oczy Nie ogarniam...

Co tym naszym bąblom dolega??? Mogliby już powiedzieć co?

Dziś ok. Maks tańczy do wszystkich reklam, więc jak Wam napiszę, że mój Maksymilianek urwał sobie łepetynkę, to się nie zdziwcie spinning smiley sticking its tongue out
I robi hopsia hopsia cały ranek grinning smiley

Lecę jeść i się szykować bo mam dziś tą nieszczęsną sprawę w sądzie i zeznaję.... wrrrrr....angry smiley


Ja jako pierwsza pod sercem Cię nosiłam. Ja o Twe zdrowie najgoręcej prosiłam.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama! :*

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-28 09:29 przez asiulla.

Karincia (offline)

28-11-2013 10:21:11

Wodzisław Śląski
Anitt to Twoje dziecię to ciągły śpioch grinning smiley

Morawinko dokładnie smiling smiley ja nawet zauważyłam w nocy że ona się budzi specjalnie żeby cyca pociumkać karmienie piersią a nie żeby jeść, bo widze kiedy je a kiedy sobie go smoka smiling smiley ale bedziemy miały cycki po skończeniu karmienia grinning smiley

No to prawda wypadki z takimi maluchami są nieuniknione, czasem jak Oliwia się udeży o jakąś zabawke,bo tak się przewraca to takie akrobacje robi,że nie raz na zabawkach wyląduje i też zaczyna płakać jak mocno zaboli,ale to mamusia bierze dziecie tula,całuje i pyza szcześliwa grinning smiley
A my wstajemy o 5 rano czasem sie uda o 6 i o 10 pierwsza dżemka,a jak o 5 wstanie to czasem uda mi sie ja o 6 na pol godzinki uspac.
A u nas z nowosci tyle że znaleźliśmy mieszkanie i w przyszły wekend się przeprowadzamy. Wreszcie cos sie dzieje dobrego u nas smiling smiley

Pozdrawiamy.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548360, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.