KWIETNIÓWKI 2013 :wozek:

Wysłane przez ziz77 

anulla85 (offline)

20-08-2013 10:23:50

Konstancin-Jeziorna
Każda z nas chciałabym być idealną mamą... ale chyba tak się nie dawinking smiley tym bardziej że dla większości z nas jest to pierwsze dziecko i jest to dołująca sytuacja gdyż stajemy na głowie żeby było dobrze a jak nasze dzieci płaczą to wydaje nam się że sobie przy nich nie dajemy rady.

Ja na początku też tak podchodziłam a teraz dałam sobie troszeczkę na luz, i nawet jak mały płacze bo jest marudny i śpiący to pozwalam mu troszeczkę poleżeć i popłakać żeby bardziej się zmęczył i wtedy raz dwa zasypia na ręku.

Pediatra powiedziała - dzieci płaczą i to jest normalne, nie ma co się tym przerażać.

A drugi powód - wg mnie tego że młode matki wpadają w stany depresyjne - są media które głoszą hasła jakie to macierzyństwo jest super itd. a my - młode matki - nasłuchamy się tego , mamy teraz swoje dzieci i okazuje się że macierzyństwo wcale nie jest takie kolorowe i fantastyczne, ale głupio nam się do tego przyznać gdzie na na portalach internetowych wypowiadają się znane osobistości medialne jakie to macierzyństwo jest cudowne.
Nie zapominajmy że te właśnie znane osobistości rzadko kiedy wychowują same dziecko, przeważnie mają od tego nianie, które za nie wstają w nocy, karmią, noszą i słuchają krzyków a taka mamusia ma czas żeby się wyspać, wypocząć, iść na zakupy i oczywiście jakże macierzyństwo może nie być dla niej super skoro tak naprawdę skoro wszystko ktoś robi za nią.

Ja tam głośno mówię że czasami jak mój mały jest wrzeszczący i płaczący to mam go dość, albo gdy wstaje przez niego nie wyspana bo budzi się co chwilę to też najchętniej oddała bym go komuś na dwa dni żeby wypocząć i się wyspać. Ale nie zapominajmy że jest tak dlatego że jesteśmy przemęczone, niewyspane i cały dzień poświęcamy takiego małemu człowieczkowi, więc to normalne że przemawia przez nas brak wypoczynku i przemęczenie.

Także dziewczyny - przy drugim dziecku będziemy mądrzejsze, bardziej zdystansowane i bogate w doświadczenie, a teraz nie ma się co martwić - nie mam pierwszym i ostatnim jest ciężko:0)

Izabela8721 (offline)

20-08-2013 13:20:30

Czarnystok
Ewelinka i ty dasz rade ja tabletki miałam 2razy całkowicie zmieniane a nastroje nadal czasami mam zmienne dziś np od2w nocy Nadia nie śpi i ja z nią i jest maruda a zasnąć niechce i tak jak Ania mówi z chęcią bym ją komuś oddała żeby sięwyspaćsmiling smiley zgadzam się że macierzyństwo jest ciężkim kawałkiem chleba ale nas też matki wychowały i tak to się toczy też myślałam że dla małej bede całym światem a tu jak ma humor to masmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

paris (offline)

20-08-2013 13:25:42

Zabrze
anulla85 - sama prawda!
Ja tez nie raz na początku płakałam z małym bo nie wiedziałam o co mu chodzi tym bardziej że padałam z wycieńczenia,pobudka co 2 godziny,w ciągu dnia też mało sypiał-ale tak to wygląda przy pierwszym dziecku-same metodą prób i błędów musiałyśmy dojść do tego co w danej chwili Nasze dziecko chce i jak się z nim obchodzić.
Teraz juz też mam dystans do tego, czasami dziecko musi się troche wypłakac - oczywiscie na poczatku biegalam do niego gdy tylko zajęknal,ale przeciez to normalne że my matki tak reagujemy.
Dzieci rosnal w szybkim tempie, jak juz beda wieksze to bedziemy chcialy aby wrocily te niemowlęce chwilewinking smiley

Tak wlasnie! Tez tak mysle co do drugiego dzieckawinking smiley Bo my planujemy drugie,ale wiadomo jeszcze nie teraz- za 2 lata

chłopiec w łóżeczku

anulla85 (offline)

20-08-2013 16:31:00

Konstancin-Jeziorna
Hehe ja z mężem również myślę o drugim dziecku ale tak dopiero w przyszłym roku tak w maju zaczniemy staraniasmiling smiley On chciałby już teraz , tyle tylko że nie pomaga mi za wiele przy małym i chyba nie do końca zdaje sobie sprawę ile się można przy nim namęczyć przez cały dzień a jeszcze jedno dziecko po drugim to chyba bym już całkiem zwariowaławinking smiley

Do tego mogę powiedzieć że nie wiem jak u Was ale mnie strasznie nudzi ta monotonia siedzenia z małym, czasami mama się nade mną zlituje i zajmie się nim a ja wyjdę na miasto ale ogólnie każdy dzień mija odliczając czas żeby tylko ten dzień się skończył, bo mimo tego że mały jest już taki fajniutki to siedzenie cały dzień z dzieckiem, do tego takim upierdliwym i sknerczącym jak mój - chyba dlatego że ząbki będą mu wychodziły - jest depresyjne:/

I nie mogę się doczekać aż będzie sam siedział a później chodził żeby można go było "zapakować" do spacerówki i wtedy będzie wszystko widział i siedział grzecznie a teraz to wózek dla niego za mały i jak go położę to płacze bo nic nie widzi, znów na spacerówkę jeszcze za wcześnie i w tej sytuacji najlepiej na ręce, a że waży już przeszło 8 kg to żadna przyjemność ponosić go dłużejwinking smiley

Podobno drugie dziecko jest całkiem inne, i grzeczniejszesmiling smiley Ale też wydaje mi się dlatego też ze matka jest już bogatsza w doświadczenie i inaczej podchodzi do macierzyństwasmiling smiley

Izabela8721 (offline)

20-08-2013 18:20:01

Czarnystok
podziwiam kobietki podziwiamsmiling smiley ja nie chcę więcej dzieci zawsze chciałam tylko jedno i mam nadzieje że kolejne mi się nie przytrafismiling smiley właściwie to nawet psychiatra mi odradzałsad smiley za to chyba Nadia daje mi popalić za kilkoro moja siosta cioteczna ma córcie co ma miesiąc i wierzcie mi ta mała płakać nawet nie potrafi leży sobie gapi sie naje sie i śpi w nocy nie wstaje normalnie jak je odwiedzam to mi sie ryczeć chce że ja mam takiego diabełka i teraz dobrowolnie 2giego napewno nie zaplanujesmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

ewelinkasz (offline)

20-08-2013 18:50:55

Świętochłowice
Kurcze rozpisałam się, a moja mała tymi swoimi łapciami mi neta wyłączyła i muszę od początku pisać.

Ja tez Was podziwiam dziewczyny. Ja to się do tego nie nadaję. Świadomie na drugie dziecko bym się nie zdecydowała. Tylko mi żal, że mała nie będzie miała rodzeństwo i jak nas zabraknie to zostanie sama.

Ja to strasznie się ciesze, że jest to forum, bo przyznam szczerze, ze do tej pory myślałam, że jestem jedyną matką, która nie raduje się każdym dniem spędzonym ze swoim szczęściem. Czuje się przez to do dupy. Kocham moje maleństwo i życie bym za nią oddała, ale mnie też nuży monotonia.

A z tych fajnych wieści to nakarmiłam moją małą marcheweczką przedwczoraj pierwszy raz. Pośmialiśmy się trochę przy karmieniu. Oczywiście wszystko brudne dookoła, łącznie z huśtawką. A dzisiaj dwie kupki walnęła i to takie śmierdzące, że szok. To nie są już moje musztardkismiling smiley
Kurcze muszę kończyć, bo mała wyje....ochsmiling smiley

paris (offline)

20-08-2013 20:08:14

Zabrze
Taka to juz rola matki, jesli nie ma sie kolezanek ktore maja dzieci-tym bardziej takich malutkich to ciezko z jakimikolwiek atrakcjami dla Nas;p
My zawsze tylko czekamy na tatusia az wroci z pracy,od razu wiecej sie dziejewinking smiley
Ewentualnie mozna znaleźć jakas mamusie na takich forach z okolic i pospedzac razem z maluszkami czas ktorego jest tak wielewinking smiley
My chcemy drugie ze wzgledu tez na malego - zeby mial braciszka lub siostrzyczke,napewno bedzie weselej i zabawa bedzie fajniejsza bo razemwinking smiley

ewelinkasz- my tez dzisiaj mielismy marcheweczke, ale sama robilam z jednej marchewki wychodzi caly sloiczek wiec sie oplaca

Pogoda cos sie popsula a mielismy jechac nad jezioro przyczepa w czwarteksad smiley
Bedziemy musieli wymyslec cos innego.
Jutro za to idziemy wytatuowac sobie Kubusia rączkę- dzisiaj byla zabawa z farbami i odbijaniem rączkiwinking smiley

tworzenie pisanek ;p

Izabela8721 (offline)

21-08-2013 08:35:39

Czarnystok
my juz jadłysmy ziemniaczka piłyśmy troszke barszczu czerwonejo skrobałyśmy jabłuszko a wczoraj dostała słoiczek marchew banan jabłko i jej nie smakował dziś podejścienr2 rano polizała sobie wafelke czekoladową to dopiero była radośćsmiling smiley Ewelinka twoja mała jak cię zabraknie bedzie miała własną rodzinę i nie bedzie samotna to że dziecko jest jedynakiem w niczym mu nie ujmuje a wiem coś o tym także nikt cię nie zmusi tak jak i mnie do posiadania gromsdysmiling smiley pomyśl że twoja mała bedzie miała wszystko to co najlepsze i cała ciebie tylko dla siebiesmiling smiley tak żałuje że nie mieszkamy blisko dziewczyny z chęcią bym się z wami spotkała ale dobrze że mamy forumsmiling smiley A I Ewelina napewno nie ty i nie ja jesteśmy matkami które nie zawsze są szcześliwe pomyśl że są takie ktore swoje dzieci zostawiają a my przecież swoje kochamy i się nimi opiekujemysmiling smiley a że czasem mamy ich dość to chyba normalne po całym dniu a tam po24godz w koło jak sie jeszcze nie ma pomocy


[link widoczny po zalogowaniu]

Izabela8721 (offline)

21-08-2013 08:38:16

Czarnystok
Paris super ten pomyśł z rączką ja niestety nie mam odwagi na tatuaż a też bym z checia małej dłoń i nóżke odbiłasmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-21 08:38 przez Izabela8721.

anulla85 (offline)

21-08-2013 08:44:10

Konstancin-Jeziorna
Izabela, moja koleżanka ma córkę straszą 2 tyg. od mojego małego i po każdej rozmowie z nią taka byłam zła i też bliska płaczu. Jej mała grzeczniutka, zasypia sama bez noszenia, noce też jej przesypia prawie całe... Przeciwieństwo mojego:/ ale wczoraj powiedziała mi że coś przestawiło się jej małej i ze budzi się w nocy co godzina, hehe nawet nie wiesz jak mnie to ucieszył, w końcu i nie tylko ja zarywam nocewinking smiley

Dzisiaj też mój mały spał tak byle jak że szkoda gadać, obudził się już o 1, następnie co godzina, dopiero o 4 zasnął i 2 h przespał. Czasami mam wrażenie że się na mnie uwziął i chce mnie wykończyćwinking smiley tyle tylko że ja staram się być twarda i nie przejmować się jego atakami złościwinking smiley

Mi bardzo pomaga mama, właściwie tylko dzięki niej przetrwałam te pierwsze miesiące. Ona ma do mojego synka większą cierpliwość niż ja, może dlatego że sama wychowała troje dzieci i jest spokojniejszasmiling smiley Tak naprawdę są takie dni że tylko czekam aż wróci z pracy żebym mogła jej wcisnąć małego na godzinkę i sama się położyć i odpocząć od niegosmiling smiley Mąż nie bardzo potrafił mi pomóc przy tak małym dziecku, z miesiąca na miesiąc widzę że bardzie angażuje się w życie małego ale i tak bezcenna jest mamasmiling smiley

Dziewczyny ja sobie czasami tłumaczę to wszystko tak, najważniejsze że mały jest zdrowy, że dobrze się chowa, i niedługo odeśpię te nocki, Wyobraźcie sobie jaka to tragedia dla matki gdy ma chore dziecko, dzięki Bogu my wstajemy i zarywamy dla naszych zdrowych dzieciaczkówsmiling smiley a to jest bezcennesmiling smiley

Ja to tak bardzo chciałabym mieć drugą córkę, tylko tylko że u nas w rodzinie same chłopaki się rodzą i pewnie i u nas będzie drugi chłopaksmiling smiley ale pomarzyć zawsze możnasmiling smiley Syna się wychowuje dla drugiej kobiety, dlatego czasami sobie myślę że ja teraz zarywam dla niego nocki, staje na głowie żeby wszystko było dobrze a za 25 lat przyjdzie jakieś dziewczę , przeciągnie go do swojej rodziny i nas- rodziców będzie odwiedzał od święta:/ mam nadzieje że mój Bartuś będzie troszeczkę za mamusiąsmiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545932, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.