KWIETNIÓWKI 2013 :wozek:

Wysłane przez ziz77 

ewelinkasz (offline)

28-05-2013 10:16:59

Świętochłowice
Anulla85 Ja na rotawirusu szczepić nie będę, bo na zajęciach ze szkoły rodzenia mówili, że to nie ma sensu, bo ta szczepionka i tak nie chroni przed wszystkimi wirusami. Szkoda kasy.
Paula - To z tymi skokami to chyba jest prawda, bo moja niunia od wczoraj zaś jest dużo spokojniejsza.smiling smiley Nie chce chwalić, ale jest naprawdę znacznie lepiej niż w tamtym tygodniu, kiedy myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok. Ta też spała tylko na rękach.
Kurcze zimno jakoś.
No i totalnie niewyspana jestem, bo mąż od wczoraj na nockach. Pierwsza nocka spać nie mogłam, bo trochę się stresowałam, a druga to już niunia mi nie dała. Także mam jakieś trzy nocki w plecy.

Karincia (offline)

28-05-2013 11:37:09

Wodzisław Śląski
no ja tez czytam sobie na bierzaco co piszecie teraz akurat w jednej rece trzymam mala podlaczona do cycakarmienie piersią a druga pisze jakos odziwo grinning smiley
Ja mialam wczoraj taki dzien ze mala sama niemogla nawet polezec,a zasypiala tylko wtulona do mnie i do cyca a dzis znowu normalnie,takze nie wiem o co chodzi czy to tez do jakichs skokow mozna zaliczac czy nie bo dzis mala dopiero 3 tyg.konczy,jak ten czas leci masakra.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

anulla85 (offline)

28-05-2013 12:23:27

Konstancin-Jeziorna
Ja - bez urazy - ale w żadne skoki nie wierze. Wydaje mi się że dziecko jak dorosły - raz ma lepszy dzień i jest grzeczniejsze, raz gorszy dzień i jest niespokojne i płaczliwe. U mnie np. ostatnie 5 dni nie chciał w dzień spać w łóżeczku ani w leżaczku-bujaczku tylko na ręku ( gdzie wcześniej nie było z jego snem problemu) a dzisiaj już ucina sobie drugi sen dzisiaj w bujaczku, najpierw przespał 2,5 h a teraz lizę na podobny wyniksmiling smiley ja siedzę obok z laptopem , nogą go bujam jak widzę że się kręci, do buziaczka przyłożyłam mu pieluchę tak że jak wtulił w nią buzie to wydaje mu się że to moja pierświnking smiley
Teściowa mówi że mąż jako dziecko też miał tak na zmianę - raz dzień lepszy - raz gorszy więc widocznie synek poszedł w niego, we mnie natomiast z kolkami - bo podobno do 6 miesiąca darłam się w niebogłosy... mam tylko nadzieję że jemu minie już po trzecim miesiącusmiling smiley

Najbardziej w całym macierzyństwie brakuje mi snusmiling smiley tak mi się marzy pospać kilka godzin bez wstawania co 2-3 hsmiling smiley tym bardziej że kolejne 2 h muszę poświęcić na usypianie go:/

Czekam aż przyjedzie kurier z termometrem bezdotykowym i nianią elektroniczną dla małegosmiling smiley

Chyba rotawirusa sobie odpuszczę- bo też słyszałam opinie że dziecko i tak musi to przejść a na pneumokoki zaszczepię bo czytałam że to chroni przed sepsą i wieloma zapaleniami - jak również powikłaniami po nich. Mam nadzieję że to będzie dobra decyzjasmiling smiley

ewelinkasz (offline)

28-05-2013 15:27:18

Świętochłowice
Anulla - Ja w sumie też na początku w te skoki nie wierzyłam, ale jak mi się teraz termin zgodził to zaczęłam się zastanawiaćsmiling smiley I faktycznie czułam, że mała potrzebuje bardziej niż zwykle naszej bliskości. No a do tego każde dziecko, jak każdy dorosły miewa gorsze i lepsze dni. Takze myślę, Karincia, że nie wszystko można do skoków zaliczyć.
Wczoraj mieliśmy zabawną sytuację. Byliśmy w gościach i mąż poszedł przebrać małą, bo coś nam śmierdziało. I jak ją przebierał to moda walnęła drugą prosto na tatę. Obkidała mu spodnie i cała koszulę, a mama miała niezły ubawsmiling smiley

elwira82 (offline)

28-05-2013 17:56:55

Pieleszewo
czesc dziewczynki :-)

Paula gratulacje!!!

Tak was czytam co piszecie i musze sie odezwac na temat szczepionek. Ja swoja mala zaszczepilam na rotawirusy(i nic sie jej nie dzialo) i nie dlatego ze lekarka ma z tego kase bo szczepionke kupowalam w aptece a nie w przychodni. A jezeli chodzi o pneumokoki to najlepiej zaszczepic kolo 6 m-ca malucha.


[link widoczny po zalogowaniu]

Karincia (offline)

29-05-2013 11:22:19

Wodzisław Śląski
Ewelinkasz masz racje nasze malenstwa poprostu potrzebuja nieraz wiecej czulosci i naszej bliskosci smiling smiley
u nas dzis tak ladnie slonecznie,ale nadal chlodno mam nadzieje ze wreszcie bedzie cieplo to z mala na spacer by sie wyszlo, a nie ciagle taka zimnica i trzeba w domu siedziec,masakra. Odnosnie szczepionek to chyba jednak sprawa indywidualna,bo kazdy ma odmienne zdanie na ten temat,sa i za i przeciw,a ja nadal sie zastanawiam, mamy jeszcze co prawda 3tyg.do namyslu,ale szybko zleci smiling smiley my dzis mamy kolejny spokojny dzionek, a mam taka nadprodukcje mleczka ze az mi wycieka grinning smiley a mała co godz.lub dwie ciagnie cyca.Głodomorek mały,ale dobrze ze sie najada to mnie bardzo cieszy i uspokaja i ze ladnie rosnie.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Karincia (offline)

30-05-2013 22:18:39

Wodzisław Śląski
dziewczyny jestescie tam? spadlysmy az na 3 str!!! kto by pomyslal grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ewelinkasz (offline)

31-05-2013 08:00:00

Świętochłowice
Karincia – ogólnie wykruszyłyśmy się. Było nas zdecydowanie więcejsmiling smiley
Matko, ale się wyspałam. Normalnie z 5 godzin spałamsmiling smileyW tym z 4 w ciągu. Wstyd się przyznać, ale kurcze wczoraj musiałam iść do drugiego pokoju, żeby zasnąć. Ja to mam taki płytki sen w nocy przez tą małą, że szok. No i śpię po 2 godziny, jak mój ma na noc. Dziś wyjątkowo poszedł na rano także mogłam skorzystać i na troszkę myknąć do drugiego pokojusmiling smiley. No mała spała od 10 do 3 także jestem mega zadowolonasmiling smiley No i teraz też śpi. Hehe ale ona słodka.
Troszkę się martwię, bo jak byłam wczoraj u koleżanki, która rodziła dzień wcześniej to w porównaniu z tą moją to ona taka duża jest. We wtorek idę na szczepienie to mam nadzieję, że ona jednak troszkę urosła i jest wszystko oki.
No i jak byliśmy u znajomych to wsadziliśmy tą moją kruszynkę do takiej huśtawki. Jaka ona fajnie spokojna była. Chcę taką kupić na allegro. Zobaczymy, czy jestsmiling smiley Tylko on raczej od 3 miesiąca jest. No ale to już niedługosmiling smiley

Karincia (offline)

31-05-2013 17:55:37

Wodzisław Śląski
no strasznie malo nas tu zostalo,smutne sad smiley wiadomo ze kazda ma zajecie,ale czasem na chwilke mozna tu zajzec, pogadac,napisac co u maluszkow slychac,wymienic sie dosw.i w ogole.
moja mala wczoraj pierwszy raz miala atak kolki plakala biedna prawie godz.a my nie wiedzielismy jak jej pomoc,nic nie pomagalo, potem u tatusia w ramionach sie uspokoiła i zasnela smiling smiley a dzis znowu grzeczna i spokojna, nawet 3 razy po godz spala nasz rekord w ciagu dnia smiling smiley tak za to w nocy mamy fajnie,bo w dzien sie wymeczy,a w nocy od 20 do rana to tylko co 3 godz.na cyca sie obudzi i zaras zasypia po 10min.na cycu,a jak sie budzi to nawet nieplacze tylko wierci sie w lozeczku daje te swoje tam odglosy i zabieram ja do cyca, bo dokładnie tak jak ty ewelinkasz mam plytki sen


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

anulla85 (offline)

01-06-2013 07:48:18

Konstancin-Jeziorna
Hej, Mój mały dzisiaj też zaskoczył mnie pozytywnie, pierwszy raz spał od 22 do 4 rano... Normalnie aż się odruchowo obudziłam po 1 sprawdzić czy wszystko oki. Ale jak już się obudził to z tak przeraźliwym krzykiem ... hehe bo głodny, a jak głodny to nerwusekwinking smiley
Ogólnie nie wiem jak Wasze dzieciaczki ale mój również ma płytki sen, byle skrzypniecie go obudzi, i jeszcze w nocy strasznie się kręci , jęczy... Dlatego żeby mąż nie budził go chrapaniem i żebym ja się mogła wyspać - bo jak on się tak kręci to ja nie potrafię zasnąć tylko tak nasłuchuję- więc kładę go w drugim pokojusmiling smiley
Tak się nauczył że w dzień zaśnie tylko na ręku - i teraz też tak śpi a ja dziergam - albo w wózku na dworzu ale to też trzeba go wozić bo zaraz się budzi... taka wygodna ta moja pchełkawinking smiley
Ja już nie mogę się doczekać aż on będzie miał jakiś 4-5 miesięcy że będzie można dać mu chrupka, bądź jakąś zupkę przecierową a nie tylko cycek i cycek i ruszyć się nigdzie nie można bo musiałabym zostawić piersi w domu bo z butli nie chce jeść:/ I będzie taki bardziej kumatysmiling smiley
Zauważyłam też że jak go przekręcam w czasie snu np. z plecków na boczek, po jakimś czasie na drugi boczek to wtedy lepiej mu się śpi i mniej się kręci, Widocznie biedactwu niewygodnie w jednej pozycjismiling smiley Wasze pociechy tylko na piersi czy dokarmiacie? Smoka ciągną? Bo mój tak się nauczył że nawet jak śpi a nie ma smoka to tak bródką rusza jakby ssał hehe śmieszniesmiling smiley
I ostatnio taki wygodny - żeby tylko go nosić - bo inaczej płacze a na ręku się uspakaja i sobie ogląda żyrandole, kinkety, obrazy... to go najbardziej interesuje;0
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545852, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.