MAMY MIESZKAJĄCE ZA GRANICĄ, CZYLI ZA GÓRAMI, ZA LASAMI...smiling smiley

Wysłane przez violus 

Effika (offline)

17-11-2009 22:55:32

julkuba - ale Ty masz dobrze, ze Robercik takie rarytaski robi <mniam mniam>. A ja tak uwielbiam oponki smiling smiley
kaszu - daj przepisik na swoja zebre smiling smiley Jak masz jakies sprawdzone przepisiki to dawaj koniecznie, ja tez jak cos znajde to dodam smiling smiley




madziasta88 (offline)

18-11-2009 12:41:48

JuKej
Ja gotowac, piec nie umiem ale uwielbiam jesc grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Effika (offline)

18-11-2009 14:53:05

A ja nie moge rozszyfrowac naszego piekarnika by cos upiec, ciagle zakalce wychodza, ciasto w srodku jak surowe, a na wierzchu i od spodu suche az tak spieczone. Juz probowalam rozne funcje ustawiac i ciagle to samo sad smiley Nawet moja mama jak tu byla nie potrafila pojac o co chodzi, wiec to juz powazna sprawa winking smiley




madziasta88 (offline)

18-11-2009 15:03:39

JuKej
hehe ja w piekarniku to nie potrafie nic upiec, z jednej strony dobre, z drugiej deska :/ czasami mi cos wyjdzie w tym specjalnym piecyku do pieczenia ciast, ale to rzadkosc grinning smiley
za to serniki na zimno robie pyszne grinning smileygrinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Effika (offline)

18-11-2009 15:42:52

A ja wlasnie pojde chyba wyprobowac moja gofrownice, bo juz od miesiecy za mna goferki chodza a nie mam kiedy sie za nie zabrac winking smiley
Dawis przysnal, R. bedzie pozniej wiec mozna je wreszcie zrobic smiling smiley




madziasta88 (offline)

18-11-2009 22:36:21

JuKej
Effika podeslij gofra smiling smiley
Gdzie reszta kobitek??


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Effika (offline)

19-11-2009 00:17:27

madzia - goferki wyszly, wiec teraz bede czesciej robic, zapraszam Kochana ! Niestety do przyjazdu R. to sie zrobily jak guma...a wczesniej byl fajnie chrupiace. Jego strata, choc jadl i nie narzekal.




kaszu (offline)

19-11-2009 09:21:15

Irl/wlkp
Hej Igus najedzony mam chwile wiec podaje przepis na Zebre(przepis pochodzi z internetu)
Składniki:
- 5 jajek,
- 2 szklanki cukru,
- 3 szklanki maki,
- 3 lyzeczki proszku do pieczenia,
- 1 szklanka zimnej wody,
- 1 szklanka oleju,
- 3 lyzki kakao,
- 2 zapachy waniliowe.


Utrzec jaja z cukrem, dodac make z proszkiem. Podzielic ciasto na dwie czesci: do jednej kakao, 1/2 szkl. wody, 1/2 szkl. oleju; do drugiej reszte wody, oleju i 3 lyzki maki. Forme wysmarowac tluszczem nalewac na srodek formy na przemian oba ciasta. Piec okolo 1h.

Przepis jest autorswta Czarnej Oliwki ale nie pamietam gdzie dokladniej znalalam.
Kilka rad -mozna teoretycznie dodac wode i oliwe do ciasta zanim sie je podzieli ale naprawde lepiej rosnie jak sie to zrobi po podziale(przynajmniej u mnie). Piekarnik droga dedukcji ustawiam na 170 stopni. Z tym ze moj dosc mocno przypieka wiec musialam troszke "ostudzic". W orginale jest 180.Przed uplywem godziny nie ma co wyciagac ciasta bo naprwde dochodzi w ostatnich minutach. Oczywiscie piec do "suchego patyczka". I ostatnia rzecz im dluzej ubija sie jajka z cukrem i wolniej dodaje make tym bardziej puszyste wychodzi. Tez miewalam problemy z piekarnikiem ale to ciasto nadaje sie chyba na kazdy piekarnik. Tak wiec czekam na opinie smiling smiley pozdro


[link widoczny po zalogowaniu]

madziasta88 (offline)

19-11-2009 11:37:59

JuKej
Ja czesto korzystam z serwisu Czarna Oliwka, maja fajne przepisy, nawet na zupy, jak ktos nic nie umie jak ja smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Effika (offline)

20-11-2009 00:15:17

kaszu - przepis zapiany winking smiley
madzia - to co gadolisz, ze nic nie umiesz jak na Czarnej Oliwce siedzisz tongue sticking out smileytongue sticking out smileytongue sticking out smiley Klamczuszek winking smiley
wkretka - piekarnik jest nowiusi. Jak sie w marcu wprowadzalismy to nam przywiezli nowke-funke-niesmigana winking smiley Wiesz co, kazde ciacho w srodku jest jakby ciagle surowe i potem zakalec wielki. Cos jest nie tak ! Dawaj przepis, a najlepiej wyslij mi poczta mniamniusie paczuszki i serniczek, to nie bede musiala sie wysilac winking smiley








Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-20 00:15 przez Effika.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545912, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.