Grudniówki 2012smiling smiley

Wysłane przez domi28 

_Zuzanna_ (offline)

06-06-2013 21:10:00

kaszka manna Gotuję zwyczajną kaszkę manną błyskawiczną "dla dorosłych" - 1 łyżeczkę na 10 łyżeczek wody i połowę z tego podaję Małemu z odrobinką mojego mleka. Karmię łyżeczką, nawet jeśli wyjdzie średnio gęsta.

słoiczki Dzisiaj za nami pierwsza porcja marchewki - pochłonięta z sukcesem i bez żadnego śladu na ubraniach smiling smiley Nawet śliniaczek się nie przydał. Tylko trochę Maluchowi trzeba było wycierać rączkę bo popychal marchewkę w buźce rączką smiling smiley

pranie Od początku piorę w normalnym proszku tylko sensitive (dokładnie Persil Expert Sensitive z niemowlakiem na opakowaniu).

DHA Fajnie, że wspomnialyście o podawaniu tych preparatów bo ja w ogóle nie wiedziałam, ze trzeba i trochę się przestraszyłam, że tez nie brałam tych kwasów omega regularnie, a w końcu Łukaszek był tylko na piersi. No ale czasu już nie cofnę - mam nadzieję, że wystarczyło mu to co brałam. Nie sprawdzałam wcześniej czy te witamminy, które biorę da matek karmiących, zawierają DHA. Teraz wiem, że niektore z nich mialy, a niektóre nie (przyjmowałam różnych firm). Dobrze, że wyczytałam tutaj, że teraz ma przyjmować kapsułki samodzielnie. smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

diamentowa (offline)

06-06-2013 21:44:15

Starogard Gdański
ana_t może tutaj coś wpadnie Tobie w oko smiling smiley [link widoczny po zalogowaniu] polecam!



Avalon (offline)

06-06-2013 22:37:47

Jaworzno/Liverpool
_Zuzanna_ - a jak długo gotujesz tą kaszę?

diamentowa - czy tą kaszkę mannę z bobovity można bezpośrednio do mleka modyfikowanego dosypywać, czy z wodą mieszać? Ja kupiłam kaszkę mannę owocową "pyszne śniadanko", ale waham się, gdyż ją miesza się z wodą, bo już jest na mleku modyfikowanym. A po tym mleku mały ma zielone kupki. Przynajmniej tak było w przypadku kaszek. Muszę zamówić w polskim sklepie, jeśli można mieszać z mm.

Tak w ogóle mamy już 6 zębów. grinning smiley 4 jedynki, i przebiły się dwie dolne dwójki. grinning smiley Na górnej prawej dwójce wyszły białe plamki, i to samo na trójce lewej. I nie wiem za bardzo co to oznacza. Chyba tylko czekanie. grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

diamentowa (offline)

07-06-2013 03:07:18

Starogard Gdański
avalon musisz czytac na opakowaniu są kaszki z dodatkiem mleka wtedy dodajesz wode i są kaszki bez mleka wtedy przygotowujesz mleczko ,które pije Twoje dzieciątko i wsypujesz do niego kaszki smiling smiley Ja póki co używam bezmlecznych.



_Zuzanna_ (offline)

07-06-2013 07:40:45

Avalon Gotuję 3 minutki. Wybrałam taką kaszkę bo miałam problemy żeby znaleźć kaszkę manną typowo dla dzieci, która nie miałaby domieszki mleka modyfikowanego. Poza tym nie ma żadnych smakowych polepszaczy, jest najbardziej naturalna i nie trzeba się przejować dawkami/przelicznikami - pół łyżeczki to pół łyżeczki smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-07 07:45 przez _Zuzanna_.

Avalon (offline)

07-06-2013 10:33:44

Jaworzno/Liverpool
diamentowa, wiem o tym, tylko pytałam, czy ta kaszka manna którą używasz jest bezmleczna. Niestety nie mam możliwości pójścia ot tak do sklepu i poczytać sobie opakowania. Bo półki polskich sklepów akurat nie mają tego produktu. W Liverpool jest tylko kilka polskich sklepów i w żadnym nie trafiłam na czystą bezmleczną. A skoro jest, to muszę specjalnie złożyć zamówienie. Ale chyba wolę tak samo jak _Zuzanna_, bo tą zwykłą kasze dostanę wszędzie.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

zipjc (offline)

07-06-2013 11:21:08

Wrocław
kaszki ja też podaję bobovity - mleczno ryżową lub kaszkę manną smaczne śniadanko - zdecydowałam się na te mleczne bo jeśli Ania sama nie odstawi się od piersi jak już wrócę do pracy to wtedy będę ją karmić mlekiem z nutricii tym, na którym są te kaszki - żadnej złej reakcji po nich nie było, więc to przynajmniej mam sprawdzone
na początku próbowałam podać zwykłą błyskawiczną kaszę manną ale niezbyt posmakowała Ani
bluzy też mam bluzy z kapturem tylko a jeśli bez to sweterki co najwyżej
dha ja brałam na początku karmienia, nie wiedziałam że po 6 miesiącu trzeba podawać dziecku, lekarz nic nie mówił we wtorek - pod koniec czerwca będę na kontrolnej morfologii to zapytam
nadzieja jeśli chodzi o podawanie jedzenia w kawałkach to wszystko jest pod kontrolą - jeśli Ania ugryzła za duży kawałek wyjmowałam jej z buzi, jak dostała brokuła to zamiast wylądować w buzi został zgnieciony w rączce smiling smiley


kaminika (offline)

07-06-2013 20:26:29

Gliwice
Witam, jestem sierpniówką 2012 smiling smiley
Mam do sprzedania tabletki anty Cerazette 2 op. za 50 zł (+cena przesyłki) (normalna cena to 38 za jedno op.) zostały mi z czasów karmienia i po co się mają zmarnować winking smiley jak któraś chętna to pisać na priv smiling smiley
Pozdrawiam mamusie i dzieciaczki!



[link widoczny po zalogowaniu]

wysadzonafpowietrze (offline)

07-06-2013 21:28:09

Leszno / Chorley
eksperyment z glutenem rozpoczęty, troszkę się obawiam czy dobrze robię, ponieważ mała prawdopodobnie ma alergie pokarmową bądź refluks żołądka. W końcu dostaliśmy skierowanie do pediatry, wizyta dopiero 10 lipca! Więcej pozałatwiam prywatnie w pl... martwi mnie to czekanie!
ana-t - córci po lekach nie poprawiło się? dawaj znać na bieżąco...

dha - zipjc , będę wdzięczna za inf od lekarza w tej sprawie, ponieważ nie słyszałam ,że należy podawać po skończeniu 6 miesiąca, nikt mi o tym nic nie mówił.

Dziś wieczorem łyżeczka w buzi zapukała!!! idzie pierwsza dolna, lewa jedyneczka!grinning smiley Zero jakichkolwiek objawów,że się ząbek szykuje

Pozdrawiamy






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-07 21:30 przez wysadzonafpowietrze.

sonya83 (offline)

07-06-2013 21:34:46

ana_t jak robisz ta kaszę dla siebie,moze jakiś przepissmiling smiley?

kaszka podaję kaszkę mleczną mannę z Nestle.Można ją dodać zaraz do deserku albo najpierw rozmieszac w odrobinie wody i potem podac z deserkiem lub obiadkiem.
tu jest troche informacji na temat wprowadzania glutenu [link widoczny po zalogowaniu].

proszek ja juz też przeszłam na zwykły,robię jedno dodatkowe płukanie. Do płukania mam płyn dla niemowląt.


diamentowa fajne ciuszki są nba stronie , którą podalaś.Ja póki co mam mnóstwo ciuchód od kuzynki i koleżanek,ale jak trzeba będzie cos dokupić to będzie jak znalazł.


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545892, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.