Grudniówki 2012smiling smiley

Wysłane przez domi28 

ana_t (offline)

24-12-2012 14:21:09

Poznań
Ja dzisiaj moją małą musiałam wybudzać, bo przyrost wagi jest troszeczkę za mały (karmię tylko piersią i na razie jeszcze leci siara) i musi częściej jeść, co 2,5 godziny, a po ciężkiej nocy spała ponad 3, więc powolutku ją wybudzałam zmieniając pieluchę, przebierając i jak dostawiłam do piersi pojadła to poszła dalej spać. Normalnie jak dzidzia ładnie przybiera, bo np. jest karmiona butlą to się nie wybudza.


[link widoczny po zalogowaniu]

Veegas25 (offline)

24-12-2012 14:40:33

A nasz gagatek waży 4505g a przy wyjściu ze szpitala ważył 3830g. Pani doktor mówi ze bardzo ładnie. Ana._t a jakbyś troszkę dokarmiala?nie chcesz prawda?




[link widoczny po zalogowaniu]

evab803 (offline)

24-12-2012 15:21:40

Berlin
Hej dziewczyny.U nas tez problem kolek sie zaczal.Kupilam kropelki o nazwie SAB i jak na razie pomogly.Nie wybudzam malego do karmienia.Sam sie budzi jak jest glodny.
A jak dlugo karmicie malenstwa?W "jezyku niemowlat"pislalo,ze po 15 min z kazdej piersi.Trzymacie sie jakiegos planu?Karmicie na zmiane czy tylko jedna piersia?

Ja o antykoncepcji jeszcze nawet nie myslalam!Czekam az wszystko sie zagoi.Nie wiem kiedy sie zdecyduje na jakis seksik.Na razie jakos jeszcze nie mam odwagi nawet o tym myslec!

Dokarmiam malego butelka i przybiera super na wadze!

Zyczymy Wszystkim zdrowych i spokojnych swiat oraz spelnienia marzen w nowym roku!!!!!!!


[link widoczny po zalogowaniu]

Veegas25 (offline)

24-12-2012 21:34:26

[link widoczny po zalogowaniu]

Mój Mały Przystojniaczek z Babcią smiling smileysmiling smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

stozynka44 (offline)

24-12-2012 21:45:15

Katowice
veegas cudny smiling smiley a jakie ma błękitne oczka smiling smiley

Mam pytanie- czym różni się mleko zwykłe od hypoalergicznego. Bo nasz tatuś się pomylił i kupił NAN HA i nie wiem czy podać czy nie zaszkodzi...


[link widoczny po zalogowaniu]

Veegas25 (offline)

24-12-2012 22:00:28

stożynka NAN PRO HA jest dla dzieci o podwyższonym ryzyku wystąpienia alergii, może mieć nieco inny smak niż zwykły NAN, tzn troszkę gorszy ale jeżeli Krzysiowi nie będzie to przeszkadzało to napewno mu takie mleczko nie zaszkodzi bo czasem matki podają je profilaktycznie,niekoniecznie kiedy dziecko już jest alergikiem, tylko po to aby nim nie było winking smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

MEZICZKA (offline)

25-12-2012 09:29:27

Opatów
Jak dziewczyny po wigilii? ja
wymęczona bo byliśmy na dwóch i
na każdej trzeba było wszystkiego
spróbować;^


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

sonya83 (offline)

25-12-2012 10:02:45

Witam po przerwie,

nie jestem w tej chwili w stanie nadrobić wszystkich stron na forum,ale chciałam podziękować za miłe słowa, zjcp dziękuję też za przekazanie wiadomości.
Na dzień przed pójściem do szpitala zaczął tel mi szwankować, chyba karta SIM do wymiany będzie, więc nie wszystkie smsy, które wysyłałm doszły.
Marysia urodziła się poprzez CC 19.12 o 8.58 ważyła 3360g ,mierzyła 52 cm. W pierwszej minucie życia otrzymała mało punktów w skali Apgar,więc trafiła do inkubatora.Nie mogłam ją przystawiać do piersisad smiley,w 2 dobie upomniałam się o laktator, ustawiłam budzik w tel. iz godnie z zaleceniami doradcy laktacyjnego pobudzałam piersi do laktacji.Było to męczące,brak snu,boląca rana,ale warto było!Mała od momentu jak jest na piersi zaczęła przybierać na wadze.Po pierwszej nocy ze mną bez dokarmiana waga nie spadła, więc w dzien też mi jej nie dokarmili i waga zaczęła rosnąćsmiling smiley.Pije często,więc w noce są ciekawe,ale w ciąży też wstawałam,a teraz przynajmniej to wstawanie ma senssmiling smiley.Wczoraj wróciłyśmy do domu.
Dziewczyny życzę Wam zdrowych i spokojnych świąt.Bo najwieksze prezenty już dostałyśmy albo niedługo przyjdą na świat.
Czekamy na dumnego tatusia,aż wróci z pracy...


[link widoczny po zalogowaniu]

aldona4 (offline)

25-12-2012 12:31:59

Rzeszów
zipjc - Moja córeczka sama się nie obudzi na karmienie, może za 5 albo więcej godzin?... Tylko czy to nie za długo?
Współczuję kolki. Niestety coś o tym wiem. Ja dietę trzymam i właśnie nie mam już co eliminować.

A my mamy problem, bo już od 2 dni nie było kupy, a wcześniej ładnie robiła po 3-4 dziennie. Zaczęliśmy jej dawać Bobotic na kolki i się zastanawiam, czy nie po nim. A może po prostu jest starsza, to już nie będzie tak często kup? W każdym razie mąż pojechał do apteki po czopki, to chyba spróbujemy.
Dziewczyny, jak przegadać teściowej, żeby nie kołysała dziecka w wózku?

MEZICZKA - Dzięki za życzenia, wzajemnie i również się do nich przyłączam. My wigilię robiliśmy po raz pierwszy w naszym domu jedynie z teściową i dzieckiem. Tak jakoś dziwnie było, bo zawsze spędzałam wigilię w siebie w domu rodzinnym z całą rodziną… No i nie było 12 dań (i tak nie mogłabym jeść wszystkiego). Trochę mi szkoda było, no ale dziś przyjeżdża moja rodzinka winking smiley

domi28 - Nie wiem, ale w tym szpitalu i w różnych innych poradnikach twierdzą, żeby wybudzać, że jak długo nie je, to niebezpiecznie spada poziom cukru, a potem nagle wzrasta. Poza tym, dziecko ma się nauczyć jeść „na czas”, czyli przychodzi pora karmienia, a ono się robi głodne. Za bardzo nam się to nie udało, ale rzeczywiście około 2-3 godzin czuję napływ pokarmu. Zdrowy rozsądek podpowiada, żeby nie wybudzać, już sama nie wiem… A ile wam wychodzi karmień na dobę?

Veegas25 - Piszesz, że Bobotic działa. My dawaliśmy przez 2 dni, zaczęła przynajmniej puszczać bączki, bo wcześniej ich nie było, ale za to kupy brak… Nie wiem, dlaczego. Teraz przestałam podawać ten Bobotic i czekamy na kupę. Śliczne zdjęcie winking smiley

ana_t- To jaki macie przyrost wagi, że jest za mały? My ważymy naszą co tydzień i ładnie przybiera (na cycu i butli). Przy urodzeniu ważyła 2580 g, a po 4 tygodniach 3500 g. Podobno małe dzieci szybciej przybierają na wadze.

evab803 - U nas na początku karmienie trwało godzinę, bo mała przysypiała, a teraz karmię tak maks. pół godziny (z obu piersi). Czasem tak jest, że chce tylko jedną, ale zwykle je z obu.
No… mój mąż by już chciał co nieco, ale jeszcze musi poczekać. U mnie myślę, że już się wszystko zagoiło - praktycznie nie plamię.

stozynka44- Takie mleko ma mniej laktozy i tym samym jest lepiej trawione - na pewno nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie.

sonya83 - Moje gratulacje winking smiley Tak, to prawda, że w tym roku były najlepsze prezenty winking smiley Nasz kochane dzieciaczki.




zipjc (offline)

25-12-2012 15:05:13

Wrocław
aldona4 najlepiej skonsultuj to z lekarzem lub z polozna, nasza Ania zazwyczaj budzila sie co 2-2,5 h, a teraz sobie wydluza nie wczesniej niz co 3 a w nocy dzis ponad 5 h spala, ja jeszcze nie wiem jak przybiera dowiem sie po swietach
moje piersi tez juz sie dostosowuja, tylko ze ja karmie z jednej piersi raz przy jednym karmieniu a z drugiej przy nastepnym
karmie ok 30 min, czasem mniej ale wtedy mala szybciej sie domaga kolejnego karmienia
z kupami tez juz jest inaczej - dzis zrobila tylko 1 a zazwyczaj bylo kilka, nie wiem czy tez juz jej sie zmienia czy nie moze sie zalatwic... trudno mi to jeszcze wyczaic
dzis w nocy bylo lepiej podalam wode przegotowana przed karmieniem, nie bardzo chce dawac lek, sprobuje najpierw z koperkiem albo z herbatka z koperkiem
a jeszcze pytanie jak to jest u was z odbijaniem po cycu?? bo u nas nie zawsze sie odbija...
sonya83 ciesze sie ze wszystko sie udalo, masz racje otrzymalismy najlepszy prezent w zyciu, nazywamy nasza mala nasz Grinchsmiling smiley bo dzieki niej mamy spokoj, ominelo nas wariactwo swiateczne i nerwy a rodzinka wyrozumiala, wczoraj zaliczylismy krotkie spotkania na podzielenie sie oplatkiem i prezenty smiling smiley
evab803 tez mam te ksiazke - jezyk niemowlat przeczytalam polowe, ale traktuje ja z przymruzeniem oka smiling smiley nie wszystko bede stosowac ale czesc rzeczy wyjasnia autorka wiec polecam smiling smiley
co do seksu to jeszcze chwile poczekam, polog trwa niby 6 tyg, ja jeszcze plamie wiec zobaczymy jak to bedzie, a jesli chodzi o antykoncepcje to ogumienie ( nie chce hormonow )
a jak tam u was z kg po ciazy ?smiling smiley my juz zrzucilysmy 10 kg, zostalo nam jeszcze ok 5 smiling smiley
ps. wczoraj Aneczka skonczyla 3 tygodnie - szybko ten czas leci na kupkach, jedzeniu i spaniu smiling smiley reszta niewazna smiling smiley


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547490, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.