termin porodu - marzec 2010r.

Wysłane przez gbdarecka 

malgosia (offline)

15-05-2010 19:10:41

Witam!

Wampi nie przejmuj się winking smiley Dziewczyny chciały dobrze. Zresztą wcale nie powiedziane, że Twój Bartuś załapie jakąś alergię. Jesteś najlepszą mamą dla swojego synka i na tym radziłabym zakończyć ten temat.

Mój Marcel też ma tendencję do obracania główki w prawo. Podkładam mu pieluszkę zwiniętą w rulonik (jak pisała wandi), ale nie zawsze skutkuje. Ja mam za to inny problem. Mój mały gdy podaję mu butlę prawie zawsze na początku pręży się, płacze, wygina i dopiero jak zacznie ssać jest spokój i wypija do końca. Nie wiem skąd mu się to bierze. Może to jakieś napięcie nerwowe... 25 maja mamy wizytę u lekarza, będę musiała podpytać.

U nas też licho z tą pogodą, mam nadzieję, że w końcu wiosna zawita na dobre już niedługo...

A co do chrzcin, my z pewnie dopiero zrobimy na jesień lub zimę. Musimy poczekać na urlop męża, żeby na spokojnie wybrać się do Pl.

A to Marcel u tatusia na rączkach



i w swoim leżaczku




[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

gbmdarecka (offline)

15-05-2010 19:19:21

Małgosiu gwoli wyjasnienia, napisałam,że życzę Bartusiowi,żeby nie miał żadnej alergii a nie,że będzie miałsmiling smiley, paniała? winking smiley
A Marcelek słodziaksmiling smiley. Wyginanie to też oznaka szukania cycka/butli, może to tylko o to chodzi...

Wampi ...a wspomnienie w sprawie mojej mamy było bardzo niesmaczne i do tej pory mi przykro. Bo moja mama w życiu by mi nie dała podobnego jedzenia tak wczesnie. Chlebek zaczęłam jeść po roczku a marchewkę jadłam z własnego ogródka, o!tongue sticking out smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Bloguś [ebobas.pl]




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-15 19:23 przez gbmdarecka.

Gosia26 (offline)

17-05-2010 12:51:59

cześć - ale tu spokój
muszę się Wam wyżalić sad smiley
Moja Karolinka ma jakiegoś guzka na szyjce - myślałam, że to powiększony węzeł chłonny ale pediatra twierdzi, że to guzek na mięśniu sad smiley no i dziś miałam umówioną wizytę u chirurga dziecięcego i na usg żeby sprawdzić czy to groźne - i lipa przez tą pogodę pozalewało drogi i nie mogę się ruszyć z domu, po drodze kilka rzek wylało i są straszne korki. W Bielsku pozamykane drogi, więc odcinek 25km znajomy rano jechał prawie 3 godziny ...... sad smiley a teraz jest jeszcze gorzej, więc nie było po co się w ogóle wybierać. Całe szczęście udało mi się tą wizytę przełożyć na za tydzień w poniedziałek. Ale to kolejne dni w nerwach i obawach o moją Kruszynkę sad smiley tak się o nią martwię... już dziś nie potrafiłam spać sad smiley tak mi smutno. Proszę trzymajcie kciuki z naszą córeczkę....
Do tego po wizycie kuzyna z dziećmi Karolinka złapała chyba od nich katar - kupiłam fridę - naprawdę rewelacyjna sprawa, ale Karolcia strasznie tego nie lubi!

Darecka kawał chłopa z Twojego synusia smiling smiley
Sylwia mam nadzieję, że Hubercik dobrze się czuje i że samo przejdzie smiling smiley
Patrycja mam nadzieję, że uporaliście się z pleśniawkami?? Ja też słyszałam, że tantum verde pomaga.
Małgosia ale super chłopak ten Twój Marcelek – jak słodko wpatrzony w zabawki. Kochane te nasze dzieci – już takie duże – zaczynają rozumieć świat smiling smiley
Fantom jak tam po komunii?? A co do lekarzy to taka u nas ta służba zdrowia, u nas w szpitalu terminy na usg bioderek są na sierpień!!!








Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-17 13:04 przez Gosia26.

gbmdarecka (offline)

17-05-2010 13:15:01

Gosiaduuużo dużo zdrówka życzę Karolince, trzymam kciuki za pomyślną wizytę! smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Bloguś [ebobas.pl]

Gosia26 (offline)

17-05-2010 13:24:55

Dzięki Darecka smiling smiley
U nas jakaś masakra z tą pogodą. Jak dobrze że nie pojechałam...
tak wygląda DK 1
[link widoczny po zalogowaniu]#!
[link widoczny po zalogowaniu]

i do tego mamy już wodę w piwnicy... a mąż w pracy w Bielsku - mam nadzieję, że jakoś wróci...








Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-17 13:26 przez Gosia26.

PatrycjaB (offline)

17-05-2010 16:12:50

Radom i okolice :)
Witajcie dziewczyny.
Pogode mamy okropna.
Gosia26 z plesniawkami chyba juz koncówka Kubuś ma jeszcze tylko na policzkach troszeczke. Co do Twojej córci to bardzo współczuje i ja też z moim synem wybieram sie w piątek do chirurga do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Kubuś urodził się z rozszczepem wargi górnej. Mieliśmy jechac po 1 miesiącu ale powiedzieli nam że nie musimy się tak spieszyć , a później to mieliśmy troche problemów rodzinnych i dlatego dopiero teraz...
Dziś byliśmy na szczepieniu i pani pediatra dopiero dziś zauważyła że synek ma blizne na czole, spojżała na nas jakbyśmy o my coś mu zrobili a to lekarz który przeprowadzał cesarke naciął Kube , powiedział że Mały był przyklejony do łożyska. Troche to zaskakujące że dop teraz to zauważyła bo przecież badała już Kube trzy razy...
Do mam które karmią dzieci piersią czy wasze pociechy też robią kupki raz na dwa dni? Kubuś tak juz drugi raz ma, przedtem to non stop była kupka.
A i pani doktor powiedziała że synek przekracza norme wagową(6,8kg) , ktoś zna te normy ?


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

madziula (offline)

17-05-2010 16:54:36

Łódź
Cześć Kochane,

Gosia26 trzymam kciuki za Twoją Córcię! Nie martw się na zapas... Wiem, że lekko się to pisze, ale ja miałam tak z synkiem... Też wyczułam guzka na szyjce, jeden pediatra stwierdził, że to chyba faktycznie jakiś guzek, a drugi powiedział, że to węzeł chłonny i na szczęście faktycznie się okazało, że to węzeł.
Pogoda chyba w całej Polsce do duszy... Mój synuś strasznie zmartwiony, bo uwielbia spacerować, a tu nici ze spacerku tak leje sad smiley Mieliśmy dziś wyjechać do moich Teściów do Kutna, bo mieli wyjechać, ale zrezygnowali... Piwnicę im zalało, więc zostajemy w Łodzi. Szkoda mi Matiego, bo bardzo się cieszył na ten wyjazd... Tam jest domek i wielki ogródek...

PatrycjaB karmię moją Marysię piersią i też robi kupkę raz na dwa dni, ale taką konkretną smiling smiley O ile dziecko się dobrze czuje, chyba nie ma podstaw do obaw...

Pozdrawiam Wszystkie Mamy i ich pociechy w ten deszczowy dzień i dużo zdrówka życzę!

Brzuszek prosi o Wasze głosy smiling smiley [ebobas.pl]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

wandi (offline)

17-05-2010 19:38:31

zagranica
Witamsmiling smiley
Dzisiaj mój synek 3 miesiace temu się urodził a dokładnie za 1.5 godzinysmiling smileysmiling bouncing smiley:bebe: jutro idziemy do szczepienia to się dowiem ile ważysmiling smileya w czwartek jedziemy do polski ale przeraża mnie ta pogoda a do tego mieszkam w małopolsce więc nie wiem czy dotrzemy do domu bo dużo dróg jest nie przejezdnychsad smiley i mam mi powiedziała że mamy wode w piwnicysad smiley
gosia26trzymam kciuki za Twoją córciesmiling smiley
PatrycjaB u mnie Bartuś robi co karmienie kupe na dobe z 5-6 razy,nie wiem od czego to zależy,a ile synek ważył jak się urodził?z tego co wiem to dziecko powinno 200-250g przybierać na tydzień ale to zależy od dziecka mam porównanie Pati a Bartusia,
madziulato szkoda że wyjazd się nie udał,
zmykam bo synek głodny i się upomina o swoje winking smiley pozdrówka


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

malgosia (offline)

17-05-2010 23:32:04

Dzięki dziewczyny za miłe słowa na temat mojego Marcelka winking smiley

Gosia26 nie martw się, na pewno będzie dobrze! Trzymamy kciuki za Karolinkę i duuuużo zdrówka życzymy smiling smiley

Wandi wszytskiego najlepszego dla Bartusia z okazji 3 miesiączków urodzinowe baloniki :joliecouette:


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

czulajestem (offline)

18-05-2010 12:45:57

Kartuzy-Trójmiasto-Kaszuby
Dzisiaj Przemus skończył 3-ci miesiąc.
Z kazdym dniem zuważam, ze małymi kroczkami sie rozwija.
Uśmiech za usmiech.
ja k trzyma główkę.
uwielbia kąpiele.
jak się focha gdy wkładamy maluszka do fotelika.

Śledzi wzrokiem każdego, a jak główke obraca. szok. Ostatnio zaczał sie podciągać. Jak chce by zabrac go do góry do odbijania lub szuka jedzonka zwłaszcza w nocy.
Fajnie zaczyna gaworzyć. Czasem zdaje mi się, że zaczyna wołac MmMM lub Mmme

jak sobie pomyślę czemu się tak baliśmy prz kąpieli.
jak był malutki okropnie płakał przy przewijaniu a teraz cieszy się . lekarz kazał ćwiczyć synka prz kkażdym przewijaniu bioderka na żabkę.

Jak nie ma nikogo w pokoju to chwilke sie bawi sam, grzechotkami lub maskotkami. Przekłąda raczki jak przezesik, Śmiesznie to wygląda. POtem cos tam niby gaworzy i w ostateczności zaczyna pojekiwac i jak to nie zadziała zaczyna narzekac -gaworząc i ostatecznie zaczyna popłakiwać.

Przed chwilką położyłam małego na macie. Jedna maskotka wpadła w oko, nie może jej dosięgnąć i jak się podciąga.

W tygodniu poprosiłam moja starszą sąsiadkę ma 83 lata a na chodzijest jak 60-tka. porosiłam by przypilnowała małego na 5 minut, bym mogła spokojnie zabrać rzeczy z samochodu. Bo tydzień temu mały czyms sie dusił. Strach pomysleć gdybym w tym czasie była w innym pomieszczeniu.

Moja ów sąsiadka opowiadała, jak to swoją wnuczke za plecami rodziców dokarmiała obiadkiem. No i oczywiście przyprawiła solą itp, bo to co przygotowali było bez smaku. Chciała niby dobrze, starsza wiekowo i doświadczona życiowo. Mówiłam jej , ze nawet mleczko jakie dziecko je nie jest słodkie. Niemowlakom nie trzeba solic czy słodzić. Bo im to smakuje. nawet mleko matki nie jest słodkie ani słone. Z wiekiem uczy sie smaków lepiej naturlanych.
Moja bratowa np. Dokarmia swoje dzieci zupkami amino. batony snicersy czekolady itd. a najstarsza ma sine ząbki. Nie bede się wtrącać, bo się obrazi, a ma dzieci. 6-miesiąc , 1,5 roczku i 2,5 r. Srednia córreczka ma z 9kg nie jadek jest chuda. 6 miesięczna jej siotra jest wieksza od niej. Żal mi jej.

To że Wampi da zdeczko rozdrobnionego rosołku to pikuś. Ponoc zalezy jeszcze to od wagi dziecka, gdy przekrozy magiczne 7 kg.
Moja teściowa mi sugerowała, że mogę już karmić normalnym jedzeniem. Ja nie odebrałam tego co pisała Gbmdarecka jako atak, raczej zaniepokojenie. czasem irytuje mnie moja starsza siotra, która strasznie panikuje jak zwraca komuś uwagę. :run_with_baby:

Forum to ludzie, którzy rozmawiaja na rózne tematy, kazdy ma inny pogląd i niewszyscy musza się ze soba zgadzać w 100 % Kazda ma swoja racje.
Wspominając jak Sympatyczna zwróciła mi uwagę kiedyś, sfochowałam się , przed 2 dni chyba nie pisałam, potem mi przeszło.


Jakie stosujecie płyny do kapieli. Bo Olilatum jest beznadziejny niby nawilża a strasznie wysusza. Cleanic był dobry a teraz mamy z seri AA.
Chusteczki jakie sobie chwlaę to nivea 8zł i teraz stosuje Linteo 5zł kosztuje, pampersy niebardzo.


Jśesli chodzi o talk to w/g mnie naj jest z nivea


PatrycjaB mój Przemus jak przez parwie 3 dni nie zrobił kupki spanikowałam i zadzowniła do lekarza, doradził mi herpatke z kopru włoskiego. co jakis czas podaję. mały robi co drugi dzionek a po spacerze lub wyjezie to potrafi zrobić dzien po dniu. nie wiem od czego to zależy

Gosia26 równiez zycze duzo zdrowia dla Karolinki. w zeszłym tygodniu ogladałam program w dzien dobry Tvn, jak fizjoterapetuta udzielał porad pewnej rodzie gdzie ich córcia układała główke w jedna strone i radził jakies masaze. ja oczywiscie nic nie radze tylko oglądam jak ten program bo sa rózne porady dla młodych mam. choc stramy sie nie ogladac telewizji.


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545872, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.