LUTY 2012

Wysłane przez Luciolla 

ewaban (offline)

23-08-2012 20:28:37

Bielsko-Biała
Falszywy alarm- to nie oni...
Nika- ja mojej Nati daję codziennie 150 ml soczku owocowego albo herbatki i pół słoiczka obiadku- podobnie jak Ty- co drugi dzień z łyżeczką kaszy manny zagotowanej wymieszany...
Ale z racji tego że jutro stuknie jej pół roku- a dokładniej za 6 godzin- zaczynamy poszerzać dietę- co drugi dzień do połowy słoiczkowego obiadku dodam pół żółtka- i na wieczór powoli po troszku kaszki będziemy podawać- a czasem zamiast soczku może jakieś owocki... ale wszystko początkowo po troszku- więcej niż pół słoiczka jej jeszcze nie dałam niczego...
Nati- nie wybredna wszystko wsuwa - więc myślę że nie będzie większych problemów- wczoraj już zrobiłąm zapasy żywnościowe słoiczków na wczasy- obiadki deserki kaszki soczki- mam na całe dwa tygodnie- bo siostra uprzedziła że lepiej mieć zapas bo w tych małych sklepach często nad morzem ciężko dostać to czego się szuka dla dziecka- nakupiłam trochę więcej niż trzeba- na wszelki wypadek gdyby np coś wybitnie jej nie posmakowało- będziemy walczyćsmiling smiley
Gratki ząbków dla Łucji- u nas prawy się przebił a lewa jedyneczka dolna walczy na dniach też będzie czekać by swym świeżym ostrzem zaatakować cycusia mamysmiling smiley
No a karmimy się na żądanie- w nocy 2-3 razy- w dzień różnie- generalnie mniej- bo są soczki i obiadek więc zastepują już ze dwa trzy karmieniasmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

ania_stefcia (offline)

23-08-2012 20:29:43

Jaworzno
Ewcia no fajny sensmiling smiley a może sie spotkacie kto wiegrinning smiley hehe napisz koniecznie jak Majusi podobało się w cyrkusmiling smiley


Link do tabelki LUTÓWKI_2012 --->[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Kacperek przyszedł na świat 4 marca 2014 roku o godzinie 13:19 dając nam 2940g szczęścia i 53 cm radości smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

ewaban (offline)

23-08-2012 20:32:28

Bielsko-Biała
Boże jaki luz- jednak widzę że najwięcej zamieszania w naszym domu wprowadza rozbrykany rozwrzeszczany dwulatek- więc dziewczyny odpoczywajcie póki macie półroczniakismiling smiley
No ale powoli już zaczynam się martwić- myślałam że o 20 najpóźniej będą- to młoda pierwszy raz taką długą "imprezę" zaliczyła z tatusiemsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

ewaban (offline)

23-08-2012 20:34:55

Bielsko-Biała

ewaban (offline)

23-08-2012 20:37:42

Bielsko-Biała
Ania- dzieci potrafią zaskakiwać- a Twój Dropsik rośnie aparat małysmiling smiley Dobrze że fajnie zniósł szczepienie i że z biederkami wszystko ok smiling smiley
Bedzia- zdjęcia super- córy masz kochane- A Natalka jak na swój wiek super dziewczyna- wydaje się strasznie bystra i rezolutna pannicasmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

ania_stefcia (offline)

23-08-2012 20:42:20

Jaworzno
Dziewczyny których dzieci sa na mm kiedy wprowadzić maluszkowi gluten?? bo opinie na ten temat są różne a ja dziś zapomniałam zapytać mojej lekarkiconfused smiley

Nika mój Krystian teraz już je po całym słoiczku obiadków natomiast z deserkami różnie nie raz zje pół a nie raz cały no chyba ze wprowadzam jakąś nowość to wiadomo na początek kilka łyżeczek i stopniowo coraz więcej, a ze soczków od czasu do czasu pije jabłkowy, jabłko-marchew, sam marchewkowy-ale ten mu za bardzo nie podchodzi teraz może spróbujemy z bananowym ale wiadomo nie przesadzam z nimi bo wolę jednak żeby pił wodę albo słabą herbatkę.


Link do tabelki LUTÓWKI_2012 --->[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Kacperek przyszedł na świat 4 marca 2014 roku o godzinie 13:19 dając nam 2940g szczęścia i 53 cm radości smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

elli80 (offline)

23-08-2012 21:02:34

Świdnica
Hej dziewczynkismiling smiley
Laura i Dominika wszystkiego najlepszego na 7 miesięcznicę, rośnijcie duże i zdrowe, Buziaki:*:*:*

Dziś naszej Oleńce wyszedł pierwszy ząbek!!! juppismiling bouncing smiley Wczoraj była bardzo marudna i płaczliwa, mało spała w ciągu dnia a wieczorem miała problem z zaśnięciem a dziś super niespodzianka prezent na półroczkusmiling smiley

Nika gratki dla Łusi pierwszych ząbkówsmiling smiley Ja podaję Olci słoiczki z bobovity a ten z jagnięciną i warzywami i kaszą jaglaną wsuwa jak szalonawinking smiley dziś wsunęła cały na raz inne zjada przez dwa dni.

Aniu czasami nasze dzieci potrafią nas zaskoczyćsmiling smiley Super że Dropsik dzielnie zniósł szczepionkogrinning smiley

Ewa fajny sen miałaśsmiling smiley napisz jakie wrażenie wywarł na Majusi pobyt w cyrkusmiling smiley

Bedzia super fotki z wycieczki do parku owadówsmiling smiley ten pająk sieje postrach a Tola odważna dziewczynkasmiling smiley zdjęcie Waszej trójeczki ślicznegrinning smiley

Justysia Bartuś silny i duży chłopczykgrinning smiley Moja panna rośnie na „łapaczkę” męskich serc już nawet za innych tatusiów podrywa zalotnym spojrzeniemwinking smiley

Ula pisz co u Ciebie i chłopakówsmiling smiley

Agszi co u Ciebie jak tam Zosiaczeksmiling smiley



[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

gajodka (offline)

23-08-2012 21:26:20

Toruń
Papka mięsno-ryżowa
Składniki:
jabłko
3 łyżeczki kleiku ryżowego
20 g mięsa z piersi kurczaka
łyżeczka masła
50 ml wody
Przygotowanie: do wrzącej wody wrzuć mięso i gotuj ok. 15 min. Wywar wylej, mięso posiekaj. Obrane jabłko zetrzyj na tarce. W garnuszku zagotuj wodę i dodaj jabłko. Chwilę pogotuj, po czym dodaj masło, kleik i mięso. Całość wymieszaj i podaj po przestudzeniu.

Ryby z brokułami
Składniki:
kilka różyczek brokułu
łyżeczka oliwy z oliwek
10 g ugotowanej ryby (łosoś)
Przygotowanie: Brokuły ugotuj na parze.
Do ugotowanego dodaj oliwę z oliwek i ugotowaną rybę.
Całość zmiksuj. Podaj przestudzone.

Kurczak z gruszką
Składniki:
gruszka
20 g filetu z kurczaka
łyżeczka masła
kilka kropli cytryny
odrobina wody
Przygotowanie: do wrzącej wody wrzuć mięso i gotuj ok. 15 min. Wywar wylej, mięso posiekaj. Gruszkę pokrój w kostkę, włóż do garnuszka z odrobiną wody. Wszystko rozgotuj na małym ogniu. Dodaj masło i mięso. Skropl sokiem z cytryny. Podaj przestudzone.

Deserki:

Kisiel malinowy
Składniki:
garść malin
1 szkl. wody mineralnej
łyżeczka mąki ziemniaczanej
Przygotowanie: Umyte maliny przetrzyj przez sito. Do gotującej wody dodaj przecieru malinowego, wymieszaj i powoli dodaj mąkę. Mieszaj do zgęstnienia. Podaj przestudzone.

Deser mleczno-owocowy
Składniki:
2 szkl. mleka modyfikowanego przygotowanego wg instrukcji z opakowania
2 łyżki mąki ziemniaczanej
łyżka cukru garść jagód
Przygotowanie: mąkę rozprowadź z kilkoma łyżkami zimnego mleka. Resztę mleka zagotuj z cukrem. Dodawaj powoli zimne mleko z mąką. Gdy kisiel zgęstnieje dodaj jagody przetarte przez sitko. Podaj przestudzone.

Pamiętajmy, że rodzaj mięsa (indyk, królik, kurczak, cielęcina), warzywa i owoce można zmieniać, tak by dania były urozmaicone.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Kolejne szczęście smiling smiley

gajodka (offline)

23-08-2012 21:29:09

Toruń
smiling smiley to ze strony [link widoczny po zalogowaniu]
całkiem niezłe...i już martushia wiemy czemu sok winogronowy do słoiczka winking smiley bo jabłko do papki mięsnej wlasnej roboty

Dzięki za życzonka dla Laurci.

Dołączam się dp życzonek zdrówka dla Dominiczki


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Kolejne szczęście smiling smiley

agnisia33 (offline)

23-08-2012 23:08:32

Dziękuję za życzenia dla Dominiki.
Laurze też zyczymy wszystkiego naj...
Dzisiaj bylismy na wizycie u ortopedy. Dominika nie musi juz nosić frejki. I tak już przez ostatni miesiąc jej nie dawałam bo zaczęła próby pełzania a od kilku dni kica mi po podłodze jak króliczek i porusza się do przodu i do tyłu (kołysze) na czworakach. Już niedługo bedziemy biegac za naszymi dziecmi. smiling smiley
Jak wróciłam do pracy to nie mogę ze wszystkim sie wyrobić, a wieczorem Dominika co 1/2 godz sie budzi żeby ją przytulić, chyba odczuwa brak mamy w ciagu dnia i w ten sposob sobie to rekompensuje.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546122, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.