LUTY 2012

Wysłane przez Luciolla 

olka0306 (offline)

22-11-2011 19:57:13

Jaworzno
Ewa, Ula a z jakiej firmy macie swoje laktatory? na co zwrócić uwagę przy zakupie? Tak sobie pomyślałam teraz (mam nadzieję, że nie palnę głupoty) a może już przed porodem zacząć sobie laktatorem mleko odciągać, mały przyjdzie na świat i nie będzie tych początkowych problemów o jakich często się słyszy na początku karmienia?


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ula1219 (offline)

22-11-2011 20:10:32

Lublin
ola ja miałam canpola, ale nie polecam, podobno aventu są dobre,
a z odciąganiem wcześniej... nie spotkałam się, wydaje mi się że to poród uruchamia produkcję mleczka i początkowa siara - taka gęsta i żółta, jest dla dzidzi najzdrowsza, więc chyba szkoda to odciągać.


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

ewaban (offline)

22-11-2011 20:13:00

Bielsko-Biała
Ola - przed porodem niewiele odciągniesz- nawał pokarmu przychodzi zazwyczaj w drugiej dobie po urodzeniu...
przynajmniej ja nie słyszałam o odciąganiu pokarmu przed porodem- siara owszem jest ale to niewiele...

ja mam laktator ręczny firmy tommee tippee - z tej samej firmy co buteleczki i jestem z niego bardzo zadowolona...

tu jest link - taki [link widoczny po zalogowaniu]

ogólnie słyszałam że ręczne są chyba lepsze niż te elektryczne... no ale nie wiemsmiling smiley

mój jest ok grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

olka0306 (offline)

22-11-2011 20:28:25

Jaworzno
Dziękuję bardzo za odpowiedzismiling smiley faktycznie szkoda tracić siarę ona jest bardzo zdrowa dla maluszka.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

hanya84 (offline)

22-11-2011 20:34:47

Doncaster
Witam Was mamusie!!

Nachorowałam się troszkę, teraz wracam. Mieliśmy w domu epidemie.....nie wiem w sumie czego,bo poza rewolucjami z układu pokarmowego nie mieliśmy zadnych innych objawów. Najpierw Majeczka wymioty okropne miała, potem ja a na końcu mój mąż, ale on zachorował na coś innego, zaraqził się w przedszkolu chorobą bostońską, takim dziwnym wirusem, bałam się do niego zbliżać.... W domu istny szpital!! Miałam przez 3 dni biegunke, ale taką, że w pewnym momencie z osłabienia nie mogłam wstać z łóżka, wystraszyliśmy sie i pojechaliśmy do szpitala, ale powiedzieli, że odwodniena nie jestem i kazali mi tylko odpoczywać, bo badania nie wykazały infekcji z powodu bakterii, więc jakaś wirusówka chyba. Dość długo mój organizm do normy wracał, przez to też chyba mnie anemia złapała, bo czuje się fatalnie. Dzisiaj miałam krew pobieraną, więc najpóźniej żelazo dostane na początku następnego tygodnia.
W międzyczasie kupiłam wózeczek dla mojej niuni smiling smiley, znalazłam świetną ofertę z wózkiem używanym, gondola i spacerówka wogóle nie używane, bo oni korzystali tylko z fotelika, dałam za niego 150f, wogóle nie zniszczony, strasznie się cieszę, aaa zapomniałam dodać, że to jeszcze na dodatek polski wózeczek, taco jumper. Najpierw rozłożyłam go sobie, bo przyjemnie mi się na niego patrzało, ale moja córka zaczęła go zamęczać lalkami i różne dziwne rzeczy z nim robić, więc dla bezpieczeństwa tego wózeczka, musiałam go złożyć.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ania_stefcia (offline)

22-11-2011 20:36:57

Jaworzno
Nika bardzo ładny wózeczek !!smiling smiley My dziś dostaliśmy pieniążki od moich rodziców na wózek ale poczekamy do połowy grudnia może załapiemy się na świąteczną promocjęgrinning smileywinking smiley Zapomniałam Ci napisać apropo tej glukozy od niedzieli mam glukometr od teścia (on choruje na cukrzycę) dostał ostatnio nowy a że ma jeszcze w domu 2 to ten mi sprezentował żebym sobie mierzyła poziom cukru no i mierzęgrinning smiley... na czczo i godzinkę po tych najważniejszych posiłkach jak na razie przez te 2 dni wyniki mam bardzo dobre jutro idę do diabetologa zobaczymy co on powie...
Ula sesyjka trwała gdzieś chyba ok. godziny, trochę tych zdjęć będziemy mieli, powinniśmy dostać płytę z fotkami pod koniec tygodnia to jak tylko będę je miała to oczywiście od razu wgramgrinning smiley
Super ten skoczek-brykacz Milunio na pewno będzie z niego zadowolonysmiling bouncing smiley
Roccoco ja bym chyba zapłaciła te 250 zł za skręcanie - jeśli to daje Ci gwarancję na 5 lat, chodź mój mężyk pewnie by sam skręcił bo stwierdził by że co może się stać z meblami to nie sprzed rtv czy agd... także już sama nie wiem
Ola w moim przypadku nie wiem czy jest sens kupywać laktator bo ja zamierzam bardzo krótko karmić piersią...
A co do termometru też się właśnie zastanawiam jaki kupić właśnie oglądam na allegro ten co Ula dała linkasmiling smiley

A ja dziś dostałam taki detektor [link widoczny po zalogowaniu] smiling smiley przed chwilą właśnie słuchałam serduszka naszego Krystiankasmiling smiley koleżanka powiedziała mi że nagrała swoje bijące serducho(bo jest taka opcja nagrywania) i jak mała była niespokojna to wtedy jej puszczali i się uspokajała, a zaś Ci znajomi co byliśmy ostatnio u nich to mają ściągnięty na komórce odgłos suszarki jak ich córka jest niespokojna to jej puszczają i na małą rzeczywiście to działa... ciekawe czy u nas się to sprawdzi w praktycegrinning smileywinking smiley


Link do tabelki LUTÓWKI_2012 --->[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Kacperek przyszedł na świat 4 marca 2014 roku o godzinie 13:19 dając nam 2940g szczęścia i 53 cm radości smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

ania_stefcia (offline)

22-11-2011 20:42:58

Jaworzno
Hanya no to niezłą "epidemię" rodzinną przeszliście sad smiley ehhh Mam nadzieję że teraz z każdym dniem będziesz się czuła co raz lepiej!! wypoczywaj dużo i nabieraj sił!!smiling smiley no i super że wózeczek macie już kupiony i taka okazja się trafiłasmiling smiley


Link do tabelki LUTÓWKI_2012 --->[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Kacperek przyszedł na świat 4 marca 2014 roku o godzinie 13:19 dając nam 2940g szczęścia i 53 cm radości smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

hanya84 (offline)

22-11-2011 20:52:41

Doncaster
Zauważyłam, że wątek termometrów i laktatorów jest na czasie.
Może najpierw o termometrach. U Mai używałam zwykłego elektronicznego, był dobry, ale tylko i wyłącznie przy pomiarze w pupce a kiedy Maja podrosła, to każde mierzenie to była jakaś trauma, ryk i nic więcej. Najpierw sie wstrzymywałam przed zakupem termometru do ucha, bo drogi a nie byłam pewna czy miarodajny a rtęciowego poprostu boję się używać, nie dość, że szklany i w razie stłuczenia mógłby dziecko pokaleczyć, to jeszcze trująca rtęć w środku. Na szczęście termometr do ucha zakupiła moja przyjaciółka i zaczęła bardzo wychwalać, że szybciutki i idealnie pokazuje temperature, więc też kupiłam, kilka razy już przetestowałąm i działa idealnie i do tego dzidziusia sie nie męczy.

Co do laktatorów. Również miałam okazję przetestować kilka. Najpierw kupiłam z polecenia taki najzwyklejszy, szklany, bo miał być ponoć najlepszy....godzina mijała zanim wydusiłam z siebie 1/4 buteleczki...dla mnie tragedia!! Potem kupiłam taki niedrogi, ale nie pamiętam firmy,chyba lovi, ale nie jestem pewna, z ręczną pompą.....nie ściągnął nic. Ostatecznie pożyczyłam od szwagierki laktator ręczny aventa.....i byłam zachwycona!! Momentalnie wypełniałam nim całą butelkę!! Teraz też taki kupiłam, avent ma taką fajną silikonową nakładkę, dzięki którym pierś się ładnie wsysa, dlatego tak fajnie ściąga. Osobiście wole ręczne laktatory. Przez pierwsze dwa tygodnie po porodzie moje piersi były okropnie zmaltretowane, sutki mi popękały, były całe w strupkach, krew mi leciałą i wogóle ból okropny. Ściągając pokarm musiałam to robić z wyczuciem, żeby nie zadawać sobie zbytnio bólu i nie wyobrażam sobie w tamtym momencie używać elektrycznego, gdzie nie da się manipulować siłą ssania.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ewaban (offline)

22-11-2011 21:33:48

Bielsko-Biała
hanya my mamy wózek tako jumper po mai cały komplet 3 w 1 i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni- więc myślę że Wam również przypadnie do gustu smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546510, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.