czerwiec 2011

Wysłane przez Evita 

catrinka (offline)

09-04-2013 12:32:33

Godziesze Małe
O jak miło, że wątek odżywa. Ja w prawdzie "nowa", ale chętnie poznam "stare" mamy.

Martuś u nas proces odpieluchowania zaczynaliśmy rok temu, gdy Lenka skończyła roczek. Ma starszego braciszka i chętnie go podglądała. Pierwsze kilka dni siusiała w majteczki, ale za każdym razem tłumaczyłam jej, że tak nie wolno i trzeba wołać. Następne dni wołała, ale nie mogła utrzymać siusiu. Po tygodniu załapała i wołała do czasu, aż nie założyliśmy jej pieluchy. Po tej czynności proces musieliśmy zaczynać od początku. I tak woła jak chodzi w majteczkach, a jak zakładaną ma pieluszkę (zimą chodziliśmy na długie spacery i niestety nie bardzo widziało mi się rozbierać ją do naga, by mogła zrobić siusiu na minusowej temperaturze) przestaje wołać. Kupka zawsze ląduje w nocniczku/sedesie i zawoła nawet jak jest w pieluszce, poczeka i zrobi na nocniczku. Siusiu leci jak chce i kiedy chce. Pocieszam się, że zaraz zrobi się ciepło i będę mogła ją natrzymać na dworze, więc pieluszki się skończą. Widocznie to jeszcze nie ten czas i nie ta pora. Nie masz się czym przejmować. Jedne dzieci robią szybciej, inne dopiero po skończeniu 2 latek, a prędzej czy później kryzys musi się pojawić. Widzisz, napisałaś, że Piotruś pięknie mówi. Zaczął rozwijać się w mowie, a inne procesy chwilowo zostały zatrzymane. Nie masz się czym przejmować.
Mój o roczek starszy synek tak na prawdę dopiero na dobre załapał wołanie siusiu i kupki. U dziewczynek podobno szybciej rozwija się nocnikowanie, a u chłopców mówienie także głowa do góry i czekajcie na odpowiedni moment smiling smiley


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Elza (offline)

12-05-2013 13:09:21

Mam pytanie czy wasze dzieci noszą jeszcze pampersy?? ja planuje oduczyć,ale ponieważ na co dzień mały chodzi do żłobka to nie wiem jak się do tego zabrać....jakieś podpowiedzi??


catrinka (offline)

14-05-2013 14:31:25

Godziesze Małe
Elza tylko nocą. W dzień już od listopada nie stosujemy


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

halina2159 (offline)

16-05-2013 14:00:45

Skoczów
witam smiling smiley szukałam mamuś z czerwca 2011 bo mój synus jest z 12.06.2011 i w końcu znalazłam smiling smiley jestem mamą dwójki smyków córka w sierpniu skończy 5 latek i idzie do przedszkola a synek w czerwcu właśnie skończy 2 latka smiling smiley widzę ze piszecie o nocniczkowaniu synek jak mial 1.5 roku zaczał wołac i sisiac na nocniczek ale na polko i w nocy byla pieluszka bo zimno było jednak w marcu nastąpil protest i nie chciał juz pampka wogóle powiedziałam że jak kilka nocy bedzie suchych to nie będzie pampa i mały ładnie wolał w nocy i bylo sucho a na polku ciepło na tyle że wysadzaliśmy na polku albo szybko do domku i tek już zostało mówi że dzidzi nosi pampa a Rafi duzy chop smiling smiley z mową też fajnie mówi praktycznie wszystko i składa proste zdania i zadaje masę pytań winking smiley duzo uczy się od starszej siostry i lubia się bawic razem smiling smiley pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

Agat (offline)

23-05-2013 12:42:54

Szczecin
Witajcie dziewczyny:-)dłuuuuuuuuugo mnie nie było. W zasadzie chyba około roku.. Eh,obowiazkow mnóstwo,bliźniaczki nie daja żyć:-)dziś konczą 2 latka. ARYA-wszystkiego najlepszego dla MILUSI:-**** Jestesmy właśnie nad morzem w miłym pensjonacie i próbujemy odpocząć,ale wiecie jak to z dziećmi:-)Moje takze nie mówią, oprócz podstawowywch słów.. i reszta jakis staro japoński:-)dziwne dzwieki.. pieluchy nadal są,ale tak jak Wy czekam na ciepło.. Nocnik Emilka zakłada na głowe jako kapelusz, a Lidka ucieka kiedy go wyciągam..bedzie ciężko. Poza tym u nas bez zmian,nadal jestem w domu z dziecmi, a od wrzesnia ida do najstarszej grupy w żłobku,bo do przedszkola za małe..
SERDECZNIE gratuluje Mamom, ktore juz maja nastepne dzidziusie..Uli, Marcie vn, bo przeciez mam zaleglosci co u Was. Arya- a Ty działaj;-) Elza- Rysio nie wątpie,że przesłodki.. w ogóle fajne mamy dzieciaki:-)nowe Mamy też witam ciepło.. i pozdrawiam.. Postaram się czasem napisać,poki jestem z dziecmi, bo od wrzesnia planuje wrócić do pracy.. Uff,w listopadzie mineloby 3 lata jak jestem w domu:-)buziaki dla Was.


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Elza (offline)

12-06-2013 09:59:07

Ja zaczęłam naukę nocnikowania (wspólnie z ciociami w żłobku oczywiście). Kupiłam Rysiowi książeczkę "nocnik nad nocnikami" - czyta ją codziennie i pokazuje pupę,nocnik itp... w sobotę skonczył 2 latka i zrobil na nocnik kupkę,ale ma aktualnie biegunkę więc pamperasa nie zdejmuję narazie. Właśnie się trochę niepokoję,pójdę dzisiaj z nim do lekarza. Miał szczepionkę infarix ipv hipp w czwartek i do tej pory ma bardzo luźne,śmierdzące kupki...plus własnie wzięłam go ze żłobka bo wymiotował.O 15:30 będzie nasza doktor i powie czy to normalne. Też bez sensu zrobiłam,bo wcześniej wg mnie miał problemy po mleku,więc odstawiłam ale w ten dzien co miał szczepienie dałam mu mleka... i może to po mleku? Ale tyle czasu??
Rysio ma teraz fazę chodzenia wszędzie z butelką!!! Smoczka nigdy nie chciał, na noc dawałam mu do łózeczka butelkę z wodą,bo jak sie przebudzał to wziął łyka i zasypiał,a teraz wszędzie chodzi z tą butelką i traktuje ją jak smoczek...nie wiem jak go odzwyczaić,bo drze się w niebogłosy.
Co do mówienia to gada cały czas po chińsku. Plus jakieś polskie proste słowa. Spotkałam ostatnio znajomą z córką w wieku Rysia i podeszła i mówi "zobacz mam piecie" a Rysiek na to "am"...i ło taka rozmowa była smiling smiley. Ale na szczęście neurolog mnie uspokoiła,że to normalne u chłopców. Do 3 roku mogą nie mowić.
A Wasze dzieci śpią w łóżeczku ? czy już mają swoje łóżka?? ja zamówiłam własnie z ikei łózko dla Rysia - ciekawe co na to powie. Mam nadzieję,że będzie zadowolony.
Aha i jeszcze chciałam Wam polecić książkę "Mamoko". Mój Ryszardzik "czyta" ją codziennie już od roku. Jest w niej mnóstwo postaci, każda ma swoje imię i nazwisko, i każda ma jakas historyjkę ... najlepiej podoba mu sie jak pytam gdzie jest dana postać i on szuka i pokazuje,że np. jjjje,śpi,biegnie... naprawdę fajna książka. Najlepiej mu przypadła do gustu "Mamoko 3000" smiling smiley.
Agat - ale mi się marzy wyjazd nad morze.....fajnie Ci.A odnośnie żłobka to ja polecam. Przynajmniej nasz smiling smiley. Rysiulek uwielbia do niego chodzić. Lepiej że dzieci pójdą do żłobka na początek niż do przedszkola,bo w żłobku to jeszcze ciocie przytulają,bawią się na podłodze z nimi...a w przedszkolu to już bardziej trzeba byc samodzielnym smiling smiley.


catrinka (offline)

14-06-2013 12:40:38

Godziesze Małe
Zazdroszczę Wam Dziewczyny, że Wasze Pociechy nadal piją mleczko. U nas już po odstawieniu od piersi żadnego mleka Lenka nie chciała nawet do ust wziąć. Przemycam je w budyniach, bo chętnie je, ale marzy mi się, że wypije kubek kakao czy zwykłego mleczka bez marudzenia.


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

halina2159 (offline)

26-06-2013 14:09:22

Skoczów
witam smiling smiley Eliza nasz synek juz od jakiegos czasu śpi na łózku pietrowym z siostra (siostra strasza na gorze a synek na dole) ale mamy barierki by nie spadł i ladnie śpi a ja zawsze moge sie do niego połozyc w razie potrzeby smiling smiley Catrinka moje smyki przez 1,5 roku piły cyca a potem juz krowie bo mm nie chcieli wogóle a teraz synus uwielbia koktaile mleczne,mleko ciepłe i zimne,jogurty a ostatnio maslanka jest nr.1 czy zwykła czy owocowa codziennie szklaneczę wypija smiling smiley a mam pytanko czy wsze smyki spia w dzień czy juz nie chcą iśc na drzemkę ?pozdrawiam smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

catrinka (offline)

01-07-2013 13:16:28

Godziesze Małe
Halinko u nas mleko pod każdą postacią jest blee i tylko budyń jest dobry. Moje Szkraby, zarówno Lenka jak i Nikoś, urządzają sobie w ciągu dnia 2-3 godzinną drzemkę. Rzadko się zdarza, żeby Lenka nie poszła w południe spać. Co prawda wytrzyma bez problemu, ale już po obiedzie robi się strasznie nerwowa i marudna


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

mania2006 (offline)

03-07-2013 19:27:04

Bezrzecze, Szczecin
Witam :-)

Jestem mamą czerwcowego synka 2011 i cieszę się, że są tu inne czerwcowe Mamy 2011 :-)
Tyle wpisów aż nie jestem w stanie nadrobić wszystkiego. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona.

Mój Kropek od kilku mieszka w pokoju ze swoją starszą siostrą. Każde z nich ma swoje łóżko i od samego początku Kropek uwielbia swoje nowe łóżko bez szczebli. Na samym początku było kilka akcji ze spadaniem ale już teraz to rzadkość.

Jak u Was z tzw. buntem dwulatka? Mój Kropek od 2 miesięcy jest okropny. Nie słucha się, wrzeszczy i popycha siostrę i dzieci na podwórku. Nie mam pomysłu na niego. Jego siostra taka nie była więc brak doświadczenia w tej materii....

Pozdrawiam

----
www.dwietwarzematki.pl
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546180, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.