majówki 2011

Wysłane przez michalina970 

Natka2011 (offline)

12-05-2011 22:04:22

Warszawa
Ja dzisiaj się przełamałam i weszłam na wagę i jest +19,5 kg... w sumie nie dziwne bo apetyt dopisuje... Liczyłam że zamknę się w 18 ale sie nie udało... no cóż.
Justine zazdroszcze że u Ciebie tak ładnie leci waga,super.

Objawów nadal brak ale dziś się tak zdenerwowałam że pomyślałam że może przez to się coś ruszy ale chyba nie - tylko mala dzisiaj bardziej harcuje... ale to może po dawce kofeiny i czekolady - trochę przesadziłam dziś z kawąsad smiley

Kami42 jak wynika z twojego suwaczka masz dziś termin - byłaś na ktg, jest taki zwyczaj na Wyspach??
Ja jezeli nie urodze to terminu w tym dniu mam stawić się na ktg i tak co dwa dni az do porodu.

Kami42,Atena82 wydaje mi się że nie przegapimy gdyby sączyły się wody - przecież mokra będzie bielizna - tak ja przynajmniej to sobie wyobrażam...tylko jak stwierdzić ich kolor...

Małgorzata01 chyba się odetkałaś, pewnie niebawem się rozwinie akcjasmiling smiley Ja też oglądam papier toaletowy w poszukiwaniu jakiegoś znaku smiling smiley ale czysto, żadnych czopów, glutów, mazi...nic.

Dziś wyszłam z toalety i powiedziałam mężowi, że mam rozwolnienie i spojrzeliśmy na siebie jakby niewiadomo co to miało znaczyć - hahaha chyba oszaleliśmy - we wszystkim człowiek szuka znaków hahaha a to tylko jednarazowe rozwolnienie zresztą po tym co zjadłam to nie dziwnewinking smiley

I wiem że to pisze po raz setny ale jutro wizyta u lekarza ciekawe co tam słychać w środkusmiling smiley

A i co do seksu to u mnie nie ma opcji... ja nie mam ochoty z tym moim wielorybowatym ciałem a mąż nie może się przekonać ze wzgledu na dziecko... u nas okres ciąży to czas posuchy. W sumie umówiliśmy sie jak bedziemy chcieć przyspieszyć poród to ruszymy z tematem ale ja jednak jakoś nie chce...


[link widoczny po zalogowaniu]

kami42 (offline)

13-05-2011 03:53:20

woj.sląskie
Natka2011 tak termin wg ost. miesiaczki minal wczoraj,Wg.usg mam na sobote.
Tu na wyspach nie ma takiego zwyczaju,ja mam wizyte 4 dni po terminie w srode jesli nie urodze i pewnie wtedy zadecyduja co dalej.

Pomyslicie co ja robie w srodku nocy na forum.Tez wolalabym spac ale sie nie da.Jak pisalam wczoraj caly dzien pobolewal mnie brzuch ale leciutko.wieczorem wyskoczylismy na kebaba a pozneij male co nie co.No i maz spi jak zabity aja nie.co jakies 15min lapie mnie dziwny bol w dole taki silny jakby na miesiaczke i jeszcze wydaje mi sie ze na odbyt naciska-trwa to kilkanascie sekud ale jest naprawde bolesny.Nie wiem czy tak wygladaja skurcze ale jesli tak i maja one sie nasilac to ja juz sie boje co bedzie pozniej.Wstalam teraz znioslam laptopa na dol troche posiedze ,pochodze moze przejdzie i uda sie zasnac bo do tej pory moze z godzine spalam.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



''Gdy przyszłaś na ten świat moje życie całkiem rozjaśniało... Jesteś moim światełkiem- tak przecież być musiało! Dziękuję Ci że jesteś, że śmiejesz się i płaczesz, że czasem tak na mnie patrzysz... tak jakoś pięknie,inaczej. Dziękuję Ci, że czasem jestem przy Tobie zmęczona. Dziękuję,dziękuję,dziękuję, że mogę Cię trzymać w ramionach!!!! ''

[link widoczny po zalogowaniu]

kami42 (offline)

13-05-2011 04:24:18

woj.sląskie
nic troche poczytalam,pochodze po pokoju i ide sie polozyc moze uda sie zasnac choc na jakis czas.13 piatek tak chcialam urodzic a teraz sie boje jak mysle.spijcie dobrze dziewczynysmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



''Gdy przyszłaś na ten świat moje życie całkiem rozjaśniało... Jesteś moim światełkiem- tak przecież być musiało! Dziękuję Ci że jesteś, że śmiejesz się i płaczesz, że czasem tak na mnie patrzysz... tak jakoś pięknie,inaczej. Dziękuję Ci, że czasem jestem przy Tobie zmęczona. Dziękuję,dziękuję,dziękuję, że mogę Cię trzymać w ramionach!!!! ''

[link widoczny po zalogowaniu]

Natka2011 (offline)

13-05-2011 05:09:19

Warszawa
Kami ja tez nie moge dzis spac,co prawda mnie obudził straszliwy głòd-pierwszy raz w ciazy jem w nocy ale az mnie ssalo i czulam ze jak nie zjem to na pewno nie zasne,pochlonelam caly stos kanapek popijam teraz herbatke moze uda sie za chwile jeszcze zasnac Bo troche nudnosmiling smileyMąż spi jak dziecko...
Kami chyba sie zaczyna ... Juz po terminie,kiedys musi sie zaczac -piatek 13 to dopiero data urodzin,dziecko bedzie mialo duzo szczescia w zyciu!
Trzymam kciuki!!!winking smileyI oby nie bolalo...niestety to chyba niemozliwe...;(


[link widoczny po zalogowaniu]

michalina970 (offline)

13-05-2011 08:16:38

hej widze ze nie tylko ja mialam nocke nie przespana...wstawalam to wc chyba z 4 razy,czuje takie parcie na pecherz i na podbrzusze...kurcze niech sie juz cos w koncu rusza...corcia o tej porze byla juz na swiecie,a synusiowi jakos sie nie spieszy...
maggie probuje tych sposobow wszystkich,nawet meza wczoraj zaciaglam na góre,choc nie mialam wcale na to ochoty,pospacerowalabym dzisiaj ile sie da,ale moje nogi sa jak balony,nie mieszcze sie w zadne buty!
kami42 chyba bedziesz nastepna w kolejce...

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

justine250877 (offline)

13-05-2011 08:25:38

Ostrołęka
Hej kochane!Mam chwilę ,więc piszę...u nas wszystko OK!Powoli dochodzę do siebie,bo jak już pisałam miałam cesarkę z problemami..Czuję się wciąż bardzo osłabiona i trochę się martwię,bo mogłoby już być lepiej!Zleciałam z wagi o 13 kg,a biorąc pod uwagę ,że w całej ciąży przytyłam 4 kg,to niezłe jaja!Dlatego może tak źle się czuję i nie mam pokarmusad smileyWciąż małego przystawiam i daję też bebilon!Spadam,bo maluch płacze-głodny jak wilk!!Buziaki i trzymajcie się kochane!:*
Gratuluję wszystkim mamusiom i czekam na kolejne bobaski!:sleeping_baby_55:


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

malgorzata01 (offline)

13-05-2011 08:36:52

Lublin
HEJ.JA TEZ SIE BUDZILAM,ALE U NAS BYLO STRASZNIE DUSZNO,A POTEM BURZA.
JUSTINE TO CIAZA ZADZIALALA NA CIEBIE JAK KURACJA ODCHUDZAJACA.
MI MOJE NOGI MIESZCZA SIE TYLKO W JAPONKI .ZADNYCH INNYCH BUTOW NIE DAM RADY WLOZYC (NO CHYBA ZE MEZA ,ALE ON MA NR.46).TEN CZOP MI JUZ CHYBA ODSZEDL.TERAZ BOLI MNIE TYLKO KREGOSLUP.
NO NIC CZEKAMY DALEJ.POZDRAWIAM


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


Zanim zostałaś poczęta - PRAGNEŁAM CIĘ,
Zanim się urodziłaś - KOCHAŁAM CIĘ,
Zanim minęła 1 godzina Twojego życia - BYŁAM GOTOWA ZA CIEBIE UMRZEĆ.

klapeczka (offline)

13-05-2011 10:42:41

Szczecin
czesc dziewczyny,
na dziś miałam termin porodu, a moja córcia jest już ze mną 5 dzień.

Z soboty na niedziele zaczeły się skurcze od 3.20 co dziesięc minut. Po dwóch godzinach zaczełam sie zbierać do szpitala, KTG wykazało że skurcze są, ale lekarz powiedział że chyba sie pospieszyłam bo szyjka zamknięta rozwarcia brak. Ale zostałam przyjeta.
Na sali porodowej znow KTG i jak zbadała mnie lekarka to miałam juz 3 cm rozwarcia (było ok 7 rano), po 30 min mieli mnie puścić żebym mogła poskakać na piłce ale jak przyszła lekarka to rozwarcie było już 5 cm i powiedziała ze przebije pecherz (nic nie bolało) ale tyle wód wyleciało że lekarka cała mokra była (ponad 3 litry) i stwierdzili że musze dlaej pod KTG bo trzeba zobaczyć co się dzieje po nakuciu pecherza. Skurcze były corac mocniejsze i za każdym razem jak byłam badana to rozwarcie coraz większe, z łóżka nie chcieli mnie spuścić, miałam już 9 cm i położna powiedziała ze zaraz bede rodzić bo zaczeły sie bole parte, chwile potem zostałam ponownie zbadana przez 2 lekarzy i 2 polozne, znowu mnostwo wod wyleciało, i tu szok...
usłyszałam że jest zagrożenie dla maleństwa i musze szybko podpisac dokumenty do cesarki. Urodziłam o 12.04 po 9 godzinach.
Popłakałam się, założyli cewnik i szybko bardzo szybko przewiezli na sale porodową. naszczęscie wszystko sioe udało i maluszek dostał 10 w skali Apgar.
Widziałam ją tylko chwilke a potem czekalam na sali aż ją przywiazą.
Nie przewidzialam takiego scenariusza!!!!
Maluszek bardzo sie opił wód płodowych i ciągle ulewała więc nie widzialam jej przez noc. Po cięciu cesarskim trzeba leżeć na płasko 8 godzin a potem pielegniarka pomaga wstac i sie umyć.
Maluszek pierwszej doby schudł 200 g i nastepnego dnia bardzo sie martwiłam że nie je za bardzo i jak tylko moglam przystawialam do piersi co nie bylo łatwe bo szwy bardzo ciagnely i bolaly, dodatkowo sciagalam pokarm laktatorem.
Na drugą dobe naszczescie nas wypuscili ze szpitala.

Ponieważ nie mogę nosić, właściwie we wszystkim wyręcza mnie mąż, jest bardzo zaangażowany i przejęty nową rolą (mimo że wczesniej nie wykazaywał zainteresowania-nie chical czytac o pielegnacji dzieciaczka, nie słuchał na szkole rodzenia). Robi wszystko :
mi śniadania , obiad i kolacje, pomaga sie umyć, smaruje brzuch
2.maluszka ubiera, przebiera, zmienia pieluszki i kapie, nosi tez malutka po karmieniu
Naprawde jestem z niego dumna.!!!

Tak wiec dziewczyny jak tylko możecie to zapewnijcie sobie po porodzie pomoc np mężą. Zwłaszcza po cesarce pomoc jest niezbedna.


To tyle odnośnie moich wrażen z porodu, mówię wam to trzeba przezyć samemu, ale widok maluszka rekompensuje wszystko i o bolu przy porodzie i innych rzeczach sie zapomina, bo teraz najważniejszy jest maluszek.


Wszystkim oczekującym życzę krotkiego porodu i dużo zdrowka, a tym które są już mamami i nie zdązyłam pogratulować składam teraz gratulacje
smiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smiley

pozdrawiam

ps w razie pytać chetnie odpowiem,


[link widoczny po zalogowaniu]

arya85 (offline)

13-05-2011 11:36:08

Świdnica/Legnica
Sonia to jak trzeba pielęgnować ranę po cesarce??? Mnie też czeka cc i chciałabym wiedzieć.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Daga33 (offline)

13-05-2011 11:52:16

Małomice
Cześć dziewczynkismiling smiley
Co to jest z tym spaniem pewnie przeżywamy poród ja też nie mogłam długo zasnąć wszystkie myśli się kłębiły w głowie.
kami42 ja tez myślę,ze będziesz następnasmiling smiley super trzymam kciukismiling smiley
malgorzta01 wszystko wskazuję,że jeśli czop Ci odpadł to też lada dzień się rozpakujeszsmiling smiley
Ja niby mam szyjkę miękką i rozwartą na 1cm to jakoś czop mi jeszcze nie odszedłsad smiley cały czas jak idę do toalety to obserwuję,ale niestety nic.
Klapeczka współczuję przeżyć podczas porodu,bo byłaś przygotowana do naturalnego porodu a tu skończyło się cesarką,ale najważniejsze,że szczęśliwiesmiling smiley,ale bardzo szybko wyszłaś ze szpitalasmiling smiley
Soniu znam to uczucie z brakiem pokarmu też tak miałam,że tydzień po porodzie karmiłam syna butelką,ale teraz jest tyle wspomagaczy dla matek karmiących może powinnaś spróbować i pokarm będziesmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545872, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.