Lutóweczki 2011

Wysłane przez kasia831 

madziusiapl (offline)

28-10-2010 11:36:29

Lublin/Uk
Dzien dobry Lutoweczki!
Tez by mi sie przydala taka lista co jest potrzebne w domu jak rowniez lista rzeczy ktore powinna zabrac do szpitala dla siebie i niunia. Nadal sie zastanawiam nad frida i katarkiem. Skoro polecacie to kupie tylko np co w nocy wlaczac odkurzacz?? Potrzebuje wiecej informacji kiedy sie to cudo stosuje.
Wlasnie niunio zacza fikac chyba chce sie przywitac. Wczoraj w pracy tak mnie kopal w pecherz ze az sie skrzywilam i kolezanka myslala ze mi sie cos zlego dzieje. One sa czasem nadopiekuncze. Jednak kochane bo wszystkie kolezanki z pracy nauczyly sie po polsku "siema Niunio" i codziennie witaja sie tak z moim brzuszkiem ktory nareszcie widac. Co prawda nie az tak jak np Ewci czy Mamiry ale wczoraj znajona spotkalam i bez podpowiedzi zauwazyla ze jestem w ciazy. smiling smiley
A dla dobrego humorku:
Nastoletnia corka po raz pierwszy idzie na dyskoteke. Matka przestrzega ja by nie rozmawiala z chlopcami o niczym innym jak o sporcie i byla w domu na 22-ga.
22-ga nie ma, 23-cia nie ma... w koncu wraca o 3-ciej nad ranem. Matka zaniepokojona i zla otwiera jej drzwi... A corka machajac stringami mowi: Mamus nie wiem jak sie nazywa ten spotr ale od dzis to bedzie moje hobby!
Ewa kciuki bede trzymac ale napewno calkiem niepotrzebnie bo wszystko bedzie w pozadeczku. Nie masz ci eczym martwic.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-28 11:45 przez madziusiapl.

polyanka (offline)

28-10-2010 11:44:00

Bielsko- Biała
grinning smileygrinning smiley dzięki radmag od razu troche mi lepiej, przydałoby sie pokazać go takim rozpychającym sie babom w autobusachgrinning smiley na szczęście nie musze jeździc teraz miejskimi środkami transportu, ale w pierwszej ciaży przeżyłam kilka nieciekawych sytuacji.
Mamasita o ile dobrze pamiętam to obwód glowki 38 , a dlugość ciala 58
Meegi polecam Adama Bargiela, zna się na rzeczy, choć małomówny. Robi USG prenatalne za 180 zl. Ja co prawda byłam w Katowicach, ale slyszałam o nim wiele pozytywnych opini. Napisz coś więcej o Esculapie: jakie warunki, położne, lekarze, mialaś cesarkę czy porod SN? ja tam będę dzwonic na początku stycznia żeby się umowić na wizytę. Pierwsze rodziłam w wojewodzkim.
Mąż mnie dzis wyprowadził z rownowagi, aż sie poryczałam. Niekiedy mam go serdecznie dosć. A niekiedy do rany przyłóż. Dzis w każdym razie najchętniej pojechałabym sobie na kilka dni do mamy, żeby zobaczył jak to jest bez świezego obiadku codziennie, kanapek do pracy, wypranych i wyprasowanych ubran i posprzątanego mieszkania.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Ewa2060 (offline)

28-10-2010 11:49:35

Katowice/UK
Wrocilam, naszczescie wszystko w porzadku hot smiley te wezly sa powiekszone, ale wszystko jeszcze wgranicach normy i nic zlego nie widac, wiec od razu poprawil mi sie humor,zaraz jad e do sklepu i kupie sobie kutrke bo juz z wszystkich wyroslam w pasie hahaha.
madziusia - ja mialam ten katarek i nigdy nie uzywalam w nocy, jak przed snem wyczyscilam nosek to do rana bylo ok.
A jesli chodzi o liste potrzebnych rzeczy dla maluszka to wystarczy wpisac w google "wyprawka dla noworodka" i mozna tam znalesc przydatne informacje, ja tak zrobilam bo juz pozapominalam co trzeba.


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-28 11:51 przez Ewa2060.

polyanka (offline)

28-10-2010 11:53:21

Bielsko- Biała
A może każda przedstawi swoja liste potzrebych rzeczy w domu i do szpitala??Ja mogę zacząć i będziemy sie uzupelniac i podpowiadać sobie nawzajem, co wy na to? choć trochę dużo pisaniawinking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

madziusiapl (offline)

28-10-2010 11:53:53

Lublin/Uk
Hej a ja tak sie zapytam co to jest Esculap albo SN? Malo poinformowana jestem!!
Polyanka mezem sie nie przejmuj juz z nimi tak jest... Faceci!! Ale i tak ich kochamy grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

polyanka (offline)

28-10-2010 11:58:00

Bielsko- Biała
Ja mojego dziś nie kochamgrinning smiley
Madziusia Esculap to klinika położnicza w Bielsku Białej, a SN to porod silami natury.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

madziusiapl (offline)

28-10-2010 12:01:26

Lublin/Uk
Polyanka lista dobry pomysl. Mam nadzieje ze kobitki z ciecmi duzo wniosa do tej listy. Z tego co mi sie wydaje to chyba do szpkitala trzeba miec takie majtki jednorazowe i chyba jakies podpaski ale nie wiem jakie dokladnie. Wiem ze to glupio zabrzmi. Wiem ze po porodzie tam cos cieknie ale czy to jest tak jakby sie mialo okres?


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

radmag87 (offline)

28-10-2010 12:02:02

Wołomin
kto ma hasło i nika na nasze konto na nk. to wstawię kilka zdjęć.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

polyanka (offline)

28-10-2010 12:13:32

Bielsko- Biała
No dobra to zaczynam moja listę, zacznę od pielęgnacji i acesoriów ktore uważam za niezbedne ( tak trochę z wlasnego doświadczenia)
- sudokrem , alantan do pielęgnacji pupy maluszka
- pieluchy jednorazowe, tetrowe ok 20 szt
- butelka, smoczek
- termometr do wody i elektryczny ( muszę kupić nowy bo stary coś nawala)
- oliwka, mydełko, chusteczki wilgotne do pupinki i nie tylko
- patyczki higieniczne specjalne dla niemowląt( używacie ?, bo podobno sie nie powinno), nożyczki z zaokrąglonymi końcowkami
- gaziki sterylne, spirytus 70%, przy pierwszym używalam gotowych takich gazikow nasączonych spirytusem,
- szczoteczka do włosow
- przewijak
- ceratka na materac
- rożek
- kocyk
- oczywiście wózek, łożeczko to wiadomo, ale to juz mamsmiling smiley
- pogrzewacz do butelek

do szpitala:
- woda mineralna
- sucharki lub pieczywo ryzowe, tak do podgryzania w pierwszej fazie porodu, jak będę glodnasmiling smiley
- golarka
- aparat fotograficzny lub kamera
- 3 koszule nocne z guzikami lub specjalne do karmienia
- kapcie, klapki
- recznik, kosmetyki
- podkłady na łożko( nie wiem czy przy cesarce będąmi potzrebne??)
- biustonosz do karmienia?
- podpaski też nie wiem, po pierwszym porodzie można było tylko nosić ligninę międzzy nogami, bez majtek oczywiscie
- jasiek( dla mnie niezbędny
- ubranek nie zamieszczam bo w każdym szpitalu jest inaczej, w wojewodzkim były potzrebne tylko pieluchy jednorazowe i ubranka na wyjście ze szpitala, tak to zawijali w swoje


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

radmag87 (offline)

28-10-2010 12:24:14

Wołomin
z tego co koleżanka mi mówiła, to teraz podpaski trzeba mieć ze sobą (są takie specjalne dla mam tuż po porodzie) i do tego majtki jednorazowe które dostępne są w każdej aptece. To wszystko po to aby jak najwięcej powietrza się tam dostawało.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546840, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.