TERMIN NA WRZESIEN 2010 grinning smileygrinning smiley

Wysłane przez mamaasia 

olenkawi (offline)

22-12-2011 09:55:41

Płock
Hejsmiling smiley Wszyscy na zakupach chyba...winking smiley Za sprzątanie biorę się dopiero jutro, bo mam wolne. Będę miała 4h na posprzątanie bo moja mama i ciocia Menia przychodzą mi popilnować Amelki żebym cokolwiek zrobiła.
Joaska widzę, że Oliwia też chce się do waszego łóżka przeprowadzić. Oj, nie pozwólsmiling smiley JA gdzieś po drodze błąd popełniłam i nie wiem jak z tego wybrnąć. Codziennie kładziemy małą do łóżeczka, ale po godzinie, trzech jest ryk i nie uspokoi się dopóki mamy nie poczuje. Z jedzeniem Amelka ma tak samo. Po kąpieli butla, potem w nocy (choć ostatnie 4 dni nie budziła się na mleko), no i rano. Na śniadanie nie wchodzi jej za bardzo kasza (100-140ml w porywach). Zup nie bardzo też chce jeść. Za to sosiki jako tako jej wchodząsmiling smiley

Lecę do pracy. Pozdrawiamy i życzymy udanych świąt.smiling smiley Niech Pan Bóg Wam Błogosławi w tym nadchodzącym czasie. Życzę Wam w te święta przede wszystkim uczty duchowej.


Prosimy o głosy smiling smiley [ebobas.pl]
[link widoczny po zalogowaniu]

olenkawi (offline)

22-12-2011 10:01:51

Płock
Hej, hej ciotkismiling smiley



Prosimy o głosy smiling smiley [ebobas.pl]
[link widoczny po zalogowaniu]

joaska82 (offline)

22-12-2011 10:21:29

Olenkawi no niestety u nas to samo Oliwia budzi się i do nas chce, wtedy ją borę bo jak nie to będzie krzyk. Ale słodka jest Amelia taka do schrupania smiling smiley

Fantazja gratulacje za wygraną w konkursie smiling smiley Super zdjęcie!

Prosimy o głosiki:
[ebobas.pl]

olenkawi (offline)

22-12-2011 10:46:17

Płock
Fantazja GRATULACJEsmiling smiley Super zdjęciesmiling smiley Zapodaj proszęj akieś przepisy smaczne dla alegika w wolnej chwilismiling smiley


Prosimy o głosy smiling smiley [ebobas.pl]
[link widoczny po zalogowaniu]

olenkawi (offline)

22-12-2011 10:51:39

Płock
To jeszcze ja smiling smiley


Prosimy o głosy smiling smiley [ebobas.pl]
[link widoczny po zalogowaniu]

fantazja84 (offline)

22-12-2011 14:16:23

Dziwnów
Hejsmiling smiley
Czas pędzi jak szalony! Przecież dopiero co były mikołajki, a tu już za dwa dni wigilia! Szok.
Wczoraj ubieraliśmy choinkę w 9 osóbgrinning smiley Oczywiście żywą, bo uwielbiam zapach lasku w domu. Jak Leszek ją wniósł zawiniętą w siatkę to Lena trochę się jej obawiała, ale jak ją rozłożył i postawił na stojaku to radochę miała niesamowitą biegając w koło i powtarzając "eko"=drzewkosmiling smiley
Maciuś zaczął wieszać bombki, a te, które powiesił Lena zaczęła zdejmować i ubieranie, mimo, że z pomocą rodzinki trwało ponad dwie godzinysmiling smiley

Dzięki dziewczyny za gratulacjesmiling smiley Muszę wybrać zdjęcia do kalendarza i mam niezły problem tyle jest tych fotekwinking smiley

Olenkawi na tym największym zdjęciu Amelka bardzo przypomina mi Lenę. Nawet ząbki mają podobnesmiling smiley
A mam kilka zapisanych przepisów, które stosowałam przy Maciusiu:

1. ROLADKI Z FILETA Z KURCZAKA

4 pojedyncze filety z kurczaka
1 duża marchew
2 łyżki posiekanej natki pietruszki
1 cebula szarotka lub dymka
3 łyżki oliwy
sok z połowy cytryny
przyprawy do smaku: szczypta tymianku, sól, pieprz, odrobina cukru

Sposób przyrządzenia:

Filety z kurczaka należy umyć, oczyścić z kostek i skóry, potem osuszyć i delikatnie rozbić. Następnie skropić płat z kurczaka z wewnętrznej strony (tam gdzie będzie farsz) sokiem z cytryny, pieprzem i solą. Marchew umyć obrać i zetrze na tarce z grubymi oczkami. Cebulkę bardzo drobno posiekać, podsmażyć na oliwie i dodać do niej marchew i posiekana pietruszkę. Mieszamy wszystkie składniki, doprawiamy je do smaku odrobina cukru, pieprzu i soli i tymianku. Farsz kładziemy na środek rozbitego delikatnie płata (na stronę skropioną cytryną i doprawią), a potem dobrze go zwijamy i jeszcze dodatkowo zapinamy wykałaczkami, tak aby farsz nie wydostał się ze środka. Roladki przysmażamy, a potem dusimy z paroma łyżkami wody pod przykryciem ok 10 min, tak aby mięso było wystarczająco miękkie.Roladki można podawać z ryżem.

2. PLACKI ZIEMNIACZANE

- 4 średnie ziemniaki
- 2-3 łyżki kleiku kukurydzianego
- sól
- 1 łyżka oleju

Ziemniaki obierz, umyj i zetrzyj na tarce lub zmiksuj w malakserze. Masę wymieszaj z kleikiem i olejem. Smaż na nie przywierającej patelni bez tłuszczu lub piecz w nagrzanym piekarniku przez 20-30 min.


3. NALEŚNIKI

1 szklanka wody
1/2 szklanki mąki pszennej
1 łyżka mąki kukurydzianej
1 łyżka oleju
szczypta soli

Sposób przyrządzenia:

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i odstawić na godzinę. Pierwszy naleśnik smażyć z dwóch stron na posmarowanej tłuszczem patelni (najlepsza jest mała patelnia). Następne porcje ciasta smażyć już bez tłuszczu

4. KOTLECIKI

0.75 kg piersi z indyka (lub innego mięsa)
1-2 łyżki wody
bułka tarta (dla alergików uczulonych na gluten - bezglutenowa)
sól
drobno posiekany szczypiorek

Sposób przyrządzenia:

Mięso zmielić w maszynce, wymieszać z 2 łyżkami bułki tartej, szczypiorkiem, wodą i solą. Następnie z mięsa uformować kulkę, obtoczyć ją w bułce tartej i rozgnieść na placek. Kotleciki smażyć na gorącym tłuszczu po obu stronach na złoty kolor

5. KOPYTKA

1 kg ziemniaków
2 łyżki mąki pszennej
2 łyżki mąki kukurydzianej

Ziemniaki ugotować i rozgnieść. Następnie zarobić ciasto ze wszystkich składników (ciasto musi mieć gęstość taką jak ciasto na zwykłe kopytka). Na desce posypanej mąką kukurydzianą, formujemy z ciasta wałeczki i kroimy je na 3-cm kawałki. Następnie wkładamy do wrzącej osolonej wody i gotujemy ok. 8 min.

6. DESER Z JABŁUSZKIEM

1 duże jabłko
1/2 l wody
1 czubata łyżeczka mąki kukurydzianej
1 czubata łyżeczka mąki pszennej
1 czubata łyżeczka skrobi ziemniaczanej
1 łyżka cukru

Jabłko należy umyć i obrać ze skórki, a potem zetrzeć je na tarce. Następnie odlać szklankę zimnej wody i rozrobić w niej mąkę. Pozostałą wodę zagotować z jabłkiem i mieszać przez 5 min. Na końcu wlać mąkę rozrobioną z wodą do i mieszać aż zgęstnieje.

JolaMi Lena na pierwsze śniadanie zjada miseczkę kaszki, na drugie od czasu do czasu naleśniczka, chlebek z wędlinką lub serem, do tego lubi szczypiorek jako dodatek lub pomidorka, później zjada zupkę (lubi każdą, zjada dwie średnie chochelki), na drugie danie jakieś mięsko (kotlecik lub pierś) + marchewka, ryż lub ziemniaki z sosem, zjada tego małą porcję, ale coś tam zjada, do tego uwielbia ogórki kiszone. Lubi też placki ziemniaczane. Na podwieczorek dostaje biszkopta, jogurt albo jabłuszko albo to i to. Na kolację bananka, kanapkę albo znów kaszkę. Ostatnio dostała mandarynkę i na razie się nią zachwyca, ale nie daję je za dużo. Od czasu do czasu lubi też sobie possać plasterek cytrynywinking smiley

Dandil u nas Lena identycznie zareagował na mikołaja. Patrzyła gdzie by tu uciec, ale jak dostała prezent to się wyluzowałasmiling smiley
Super Leusia tańczyła z innymi dziećmi w kółeczku, a jak innych chłopców niż brata głaszczewinking smiley

Joaska daj znać później jak Oliwcia zareagowała na chionkęsmiling smiley

My wigilię spędzamy z moimi teściami i Leszka siostry rodzinką, a pierwszy i drugi dzień świąt u mojej mamy razem z miom bratem i jego żoną. W drugi dzień chcemy też odwiedzić mojego tatę i babcię. No i jeszcze najbliższa przyjaciółka zaprasza nas chociaż na godzinkę, aby podzielić się opłatkiem.

CHCIAŁAM JUŻ DZIŚ KOCHANI ŻYCZYĆ WAM NIEZAPOMNIANYCH CHWIL Z RODZINAMI PRZY WIGILIJNYM STOLE, SAMYCH RADOŚCI I WSZECHOBECNEJ MIŁOŚCI. WESOŁYCH ŚWIĄT

A tak w ogóle to czy u Was też spadł śnieg? My mamy biało od wczorajsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

maxim16 (offline)

23-12-2011 08:52:03

Łomianki / Warszawa
Już pomału czas świąteczny
zbliża się krokami
i też chcemy biały puch
poczuć pod stopami.

A tu jeszcze tyle spraw
trzeba zrobić przecież,
bo gdy zjawi się wigilia
i gwiazdka zaświeci.

Ten baśniowy czas świąteczny
tak dzieci raduje,
bo to gwiazdor pod choinką
prezenty pakuje.


Mały drobiazg dla każdego
serdeczny przeznaczy,
czułe słowo,uśmiech serca
bo tak wiele znaczy.

I ja wam przyjaciele
choć jeszcze nie święta,
składam sercem te życzenia
niech płynie kolęda.

Niech się oczy wasze śmieją
i serce raduje,
a miłości moi mili
nigdy nie brakuje.



Gabrysia urodzona 7.09.2010 o godzinie 16:05, waga 4220g, wzrost 57 cm.
Antosia urodzona 3.07.2012 o godzinie 1:14, waga 3695g, wzrost 53 cm.

beata1988 (offline)

24-12-2011 13:23:25

płock
Dziewczynki ja pospiesznie do Was z życzenia wpadam
Niech się spełnią świąteczne życzenia,
te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,
niech się spełnią w Nowym Roku!


Beata,Michał i Zosieńka


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

BeataS (offline)

24-12-2011 21:07:18

Wpadam aby złożyć Wam życzenia świąteczne. A więc: wesołych, spokojnych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie, niech się spełnią Wasze marzenia smiling smiley Całuski od Szymonka smiling smiley

JolaMi (offline)

25-12-2011 12:05:52

Tychy
Jest taki czas co łzy w śmiech zamienia jest taka moc co smutek w radość przemienia .
Jest taka siła co spełnia marzenia.... to właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia
Zdrowych Spokojnych mile spędzonych w gronie najbliższych Świąt życzy
Jola z rodziną


Michaś też już miał pierwsze spotkanie z Mikołajem i najbardziej interesowała go laska i worek z prezentami. Ciut rezerwy na początku ale ogólnie powitał śmiechem.




[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548350, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.