TERMIN NA WRZESIEN 2010 grinning smileygrinning smiley

Wysłane przez mamaasia 

misia0805 (offline)

11-11-2011 20:22:59

Wrocław-Pietrowice Małe
Ania2112 U nas Zuzia na nocnik już w sumie by sama siadała jak by rajtuzek nie miała ale muszę jej ściągać i dzisiaj nawet miała suchego pampersa chyba czekała aż na nocnik ja posadzę i zrobi siusiu a kupki tez już do nocniczka robismiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]



Każdego dnia uczę się jak mam Cię kochać!

BeataS (offline)

11-11-2011 20:54:08

Patka nie musisz do dotychczasowego lekarza, masz wolny wybór nawet jak chodzi o kontrolę.
Joaśka super że już choróbsko sobie poszło smiling smiley
Misia 20 ząboli? Ale poszła ta Toja córcia, nie ma cowinking smiley A my dopiero 7
Ania2112 u nas to samo z nocnikiem, motywacji brak a nocnik mamy już dawno. Zawsze zapomnę go wyciągnąć a jest schowany. Muszę się w końcu zmobilizować i sprawdzić jak mały zareaguje na siadanie na taki sprzęcior winking smiley

Ania2112 (offline)

11-11-2011 21:06:26

Piaseczno
No dobra ale jaka metoda nauki jest najlepsza? mam go sadzać na nocnik w ciagu dnia i co? On mi zaraz złazismiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

joaska82 (offline)

11-11-2011 21:22:22

Ania2112 nie przejmuj się nocnikiem to jeszcze za wcześnie żeby dziecko wolało siku czy kupkę. A jak się udaje to przypadek :-) Oliwia robi na nocnik jak ją posadze na nim i wie, że tam się robi kupkę ale wiem też, że jest za maleńka na wołanie. Mamy czas na to jeszcze.
Misia 20 zębów niezły wynik. My mamy 8 dopiero :-) a z nocnikiem kurcze aż dziw, że Zuza Ci wola jak ona daje znać, ze chce się załatwić? Czy może lubi siedzieć na nim ?
BeataS poszło na szczęście precz i mam nadzieję na bardzo długo :-)

misia0805 (offline)

11-11-2011 21:22:48

Wrocław-Pietrowice Małe
Ania to za to ze zrobi siusiu daj mu jakas nagrode najlepiej to co najbardziej lubi. I sadzaj go kilka razy dziennie ja jak Zuzie uczylam to ja na nocnik sadzalam a sama na sedes siadalam i mowilam ze "mama robi siiii" i zalapala


[link widoczny po zalogowaniu]



Każdego dnia uczę się jak mam Cię kochać!

misia0805 (offline)

11-11-2011 21:25:49

Wrocław-Pietrowice Małe
BeataS Zuzia miała 2 pierwsze ząbki jak miała niecałe 4 miesiace i zaczeła jej reszta wychodzic jak grzyby po deszczusmiling smiley
joaska82 Wola sisi to juz wiem o co chodzi a jak kupe chce to steka


[link widoczny po zalogowaniu]



Każdego dnia uczę się jak mam Cię kochać!

Ania2112 (offline)

11-11-2011 21:43:05

Piaseczno
Muszę spróbować z tym nocnikiem bo tylko stoi i się kurzysmiling smiley ale obawiam się że u nas to jeszcze nie pora...


[link widoczny po zalogowaniu]

lotopalanka (offline)

11-11-2011 23:29:46

szczecin
ajjjjjsmiling smiley znów mnie tyle nie było, ale mam coś na swoje usprawiedliwienie. Mieliśmy pierwszą, niestety poważną wizytę z Boo w szpitalu sad smiley Sprawa niby błaha ( dla mojego m). Boo upadła i uderzyła główką o kant szafki- mega guz i szrama na pół czołasad smiley skończyło się w sumie na strachu, ale za to mieliśmy 4 godzinny maraton po korytarzach szpitala, tomograf, rtg i inne takie. Poza tym osobne "przesłuchanie" przez panią doktor, odnośnie tego czy to na 100 % nie była przemoc w rodzinie !!!!!! Tak więc na razie latamy po neurologach i innych logach co by wszystko posprawdzaćsad smiley i stąd brak czasusad smileysad smiley

Patka- nie mogę przestać o Tobie myśleć kochana sad smiley Buziaki i ściskam

Misia- 20 zęboli !!!! to moje maleństwo ma tylko 1, aż zaczynam sie obawiać czy wszystko jest ok

Ania- Witam serdecznie smiling smiley

Na razie to tyle ide spać- w końcu !!!!!


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

BeataS (offline)

12-11-2011 10:49:49

Witam przy kawce
Ania2112 ja pewnie też będę miała ten sam problem ze schodzeniem małego z nocnika ale w końcu trzeba będzie zacząć. Nie martw się, narazie nasze dzieciaczki nie rozumieją w czym rzecz, mają jeszcze czas, więc nic na siłę.
Miisia Szymkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał 9 miesięcy więc spora różnica jest
Lotopalanka biedna Boo pewnie bardzo płakała sad smiley Wy też napewno wystraszyliście się bardzo ale cieszę się że nic poważnego nie wykryto. A ta pani doktor to chyba własnych dzieci nie ma skoro taką rozmowę z wami przeprowadziła bo gdyby miała to by wiedziała że takie maluchy zdolne są do wszystkiego, nawet do takich wypadków. Trzymam kciuki żeby u innych lekarzy też było ok

Mały śpi, mój pojechał do mechanika a ja znów ściemniam zamiast wziąć się za coś grinning smiley

fantazja84 (offline)

12-11-2011 11:25:39

Dziwnów
Hellosmiling smiley

Maciuś w czwartek po przedszkolu pojechał do babci. Nocował tam aż dwie noce. Mimo, że Lenka została z nami to było jakoś tak pusto w domku i bardzo za nim tęskniłam. Pierwsza noc była super i babcia zaproponowała, że jak Maciuś się zgodzi to może nocować u niej jeszcze jedną. No i został. Wieczorem zasnął bez problemu, ale o 2 w nocy się przebudził, zaczął płakać i mówić, że chce do mamy i taty. Chyba mu się przyśniliśmy. Babcia go uspokoiła i spał już do 8. Leszek właśnie po niego pojechał. Już nie mogę się doczekać kiedy go przytulę. Jedna noc ok, ale dwie to za dużo dla takiego jeszcze przecież maluszka.

BeataS dziękuję Ci kochana za głos:*

Lotopalanka przeżycia mieliście nieciekawesad smiley Biedna Kornelka. Dobrze, że tak dokładnie ją zbadaliście. Wiesz, sporo tej przemocy w rodzinach teraz, więc dobrze, że ta pani doktor o wszystko Was wypytywała, ale z drugiej strony mogłaś poczuć się nieprzyjemnie.
Trzymam kciuki, aby po wypadku było wszystko w porządku.
Co do ząbków to może być to sprawa genów. Wiem też, że ząbki później wychodzą przy niedoczynności tarczycy, ale im później wyjdą tym będą bardziej zmineralizowane, więc są i plusy.

Ania2112 u nas też na razie nocnik tylko kurz zbiera. Wprawdzie próbowałam kilka razy posadzić na niego Lenę na zmianę z misiami i siadała, ale na 3 sekundy i w nogi. Synek jak miał rok i 3 miesiące załatwiał się na nocnik sam, ale to było lato i w ciągu dnia biegał po domu bez majteczek. Nie wołał, ale jak mu się zachciało to sam podbiegał do nocnika. Uczyłam go w ten sposób, że jak leciało mu po nogach to myk szybko sadzałam na nocnik. Żeby wiedzieć co to jest siusiu to najpierw musiał poczuć. Później poszłam z nim do sklepu, żeby sam wybrał sobie majteczki, zakładałam mu je i tłumaczyłam, że autka czy pieski (obrazki na majteczkach) będą smutne jak będą mokre. Gdy zrobił siusiu czy kupkę oczywiście było mnóstwo oklasków i tańców wkoło nocnika. Nauka trwała dość długo, wymagała sporo cierpliwości, ale się udało. Od wieku dwóch lat Maciej nie potrzebował już pampersa na noc. Z Leną też chcę poczekać na lato, bo nauka wtedy jest o niebo łatwiejsza.
Jeszcze apropo częstych pobudek Filipka. Dzieciaczki lubią wybudzać się tam gdzie zasnęły. Z Leną nie mam problemów, ale Maciej zasypiał i budził mi się tak samo jak Twój synek. Może nie najlepszy sposób, ale u nas pomogło jak Maciej zasypiał w swoim łóżeczku oglądając bajkę. Dzięki temu polubił samo zasypianie w łóżeczku, a po jakichś 3 miesiącach bajka już nie była mu potrzebna.

Joaska super, że tak szybko doszłyście do siebiesmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548390, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.