Marcowe Mamy 2016

Wysłane przez anszelik 

stefanka (offline)

08-04-2016 17:05:55

-żarnówka
Wogole to sie dzis bardzo ucieszylam bo zadzwonila do mnie pani z gminy i mowi ze wyliczyla mi ze dostaniemy 500+ na Antosie i Stefana .To ze na Stefka to wiedzialam ale na Antosie sie nie spodziewalam . Okazalo sie ze oni biora pod uwage dochody z 2014 r. A ja bylam wtedy na 1/8 etatu a Tomek chyba jeszcze nie jezdzil za granice wiec zarobki byly mniejsze.. Takze przez ponad rok bedzie 1000 zl co miesiac i moj maciezynski. Wychodzi tyle ile zarabialam.
Skladalyscie juz wniosek o becikowe?

xklaudiax94 (offline)

08-04-2016 17:18:02

anszelik sama farbowałam, a młodym zajął sie mąż grinning smiley

co do odkurzacza to ja moge odkurzać nawet jak spi bo nic go to nie rusza, ale jak wyłącze to sie budzi ;D suszarka tez go uspakaja winking smiley ale odkurzacz bardziej smiling smiley jutro bedziemy odkurzać tongue sticking out smiley

co do becikowego to mam wszystkie papiery w domu , trzeba tylko wypełnić i załatwic zaswiadczenie od lekarza i cos ze skarbówki tongue sticking out smiley w poniedziałek ogarniemy winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

stefanka (offline)

08-04-2016 18:00:13

-żarnówka
Jednego dnia pewnie i tak nie szczepia...
Aniu gazik owijalam na palcu moczylam i smarowalam cala buzie w srodku 2/3 razy dziennie. Ale nystatyne trzeba trzymac w lodowce przez 3/4 dni

agnieszka_zwolinska (offline)

08-04-2016 18:03:15

Hej widze, ze zaraz tu o mnie zapomnicie winking smiley ale cos ostatnio nie moge przez tel ani tableta dodawac wiadomosci a na kompa rzadko wchodze... :/
u nas ostatnio Maly ma kiepskie dni, tylko sie obudzi- a spi malo- placze i malo co jest w stanie go uspokoic sad smiley wczoraj nawet dwa razy na spacerze sie obudzil i plakal biedak.. sad smiley
teraz sobie spi po jedonku, bo to jego godziny tak od 16 do 19 gdzie spi codziennie a reszta to roznie przez ten placz, najczesciej na 15-30 minut pospi i grandzi, najgorzej jak usnie na mnie i pozniej nie ma go jak przeniesc bo tak jak u Was zaraz sie budzi jak tylko poczuje, ze jest odkladany... i ze smoczkiem to samo- wypadnie mu z buziaka i ryk, ze nie ma smoczusia hehe tak wiec jest siedzenie i podawanie
my teraz przy tych szczepionkach na nfz bedziemy tez dawac na rotawirusy, za tydzien musze isc po recepte...
Maly zajada juz coraz wiecej, rosnie jak na drozdzach i juz mi ciezko go nosic hehe winking smiley ciekawe ile wazy?

co do becikowego to jeszcze nie zalatwialam nic w tej kwestii, za tydzien w piatek ide do lekarza i chyba od zaswiadczenia zaczne hehe, jakos nie mam weny zalatwiac tych wsystkich papierow...

aaa i chyba dzis okres dostalam. Aniu a Ty jak tam, bo tez Cie brzucholek oistatnio jak na okres pobolewal jak i mnie ???


[link widoczny po zalogowaniu]

agnieszka_zwolinska (offline)

08-04-2016 18:10:19

Ma ktoras z Was sprawdzony przepis na to ciasto ze szpinakiem? Ostatnio jadlamu rodzicow Kuby i jest pyszne, chcialam zrobic jakos na dniach jak Kuba bedzie mial wolne i sie zajmie Malym ale jest tyle roznych przepisow, ze nie wiem ktory wybrac...


[link widoczny po zalogowaniu]

anszelik (offline)

08-04-2016 18:42:36

Łódź
Ale się ruszyłyście z pisaniem grinning smiley
Stefanka mnie też się należy 500zł na Dawida bo dochody za 2014 to u nas śmiech na sali, więc zawsze te półtora roku będzie 500zł akurat na mleko i pampersy winking smiley a z wnioskiem o becikowe się chwilowo wstrzymuje, bo musze pozałatwiać różne zaświadczenia z pracy najpierw, od komornika itd... No i nie mam zaświadczenia od lekarza, a wizyte mam dopiero 5.05. Ale na to jest rok winking smiley
Amelucha za meningo i pneumokoki płaci się osobno. A ja jeszcze nie dostałam macierzyńskiego. Pewnie nie mogą się doliczyć ile mi muszą odliczyć, bo wypłacili mi za zwolnienie lekarskie do 7.03 a Mały urodził się 5.03 i mają zagwózdkę...
agnieszka a może to nietolerancja laktozy jak cały czas płacze? Próbowałaś delicol? Może pomoże winking smiley i masz przepis na ciacho [link widoczny po zalogowaniu] ja robiłam z tego tylko wskazówka - odetnij tylko troszke wierzchu i nie syp całego skruszonego bo strasznie lubi się ewakuować winking smiley
U nas Tata wrócił z pracy, więc nie musze już siedzieć i trzymać smoczka. Mam dzień marudy. Ciągle wypluwa smoczek i płacze. Do tego dziś je co 2 godziny i to po 60-70ml, jak nie on. Mam nadzieję, że wieczorem się naje i pójdzie spać normalnie na swoje 6 godzin...




[link widoczny po zalogowaniu]

xklaudiax94 (offline)

08-04-2016 18:53:38

co do macierzyńskiego to wyliczają jakąś srednią z pensji z danego okresu i z tego 80% czy od sredniej krajowej? bo moje 2 kolezanki które juz od 1 marca miały macierzyński dostały 2 rózne pensje grinning smiley

u nas tez mały nie lubi smoka, ale jak wypadnie to zasypia bez niego, nie krzyczy że wypadł grinning smiley to tyle dobrze smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

agnieszka_zwolinska (offline)

08-04-2016 19:10:30

Angelika no wlasnie dajemy delicol i naprawde bylo ok, ale od jakich trzech dni szalenstwo... Moze to teraz ten skok rozwojowy?
Dzieki za przepis, moze w niedziele mi sie uda zrobic, bo jutro to czasu nie bede miala.
Klaudia no Wiktorek wlasnie lubi smoczka i jak mu wypadnie to placze dlatego trzeba byc w pogotowiu, by mu go podawac winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

anszelik (offline)

08-04-2016 21:51:32

Łódź
Agnieszka albo kolki w kumulacji z nietolerancją laktozy. Spróbuj espumisanem, tylko od razu podaj 1 ml, czyli 25kropel. Może pomoże. Ja we wtorek też się zastanawiałam czy to nie skok rozwojowy bo cały dzień miałam małego marude.
A teraz Młody śpi smiling smiley mam nadzieję, że do 4 dośpi...




[link widoczny po zalogowaniu]

Marzena17174 (offline)

09-04-2016 03:09:13

Leżajsk
Hej ja tylko w nocy mam niestety czas zeby cos napisacsad smiley
Jutro wielki dziensmiling smiley po wszystkim napisze wam jakie mielismy zgrzyty z naszym proboszczem z drugim imieniem ale po telefonie do kurii zgodzilby sie nawet na 3grinning smiley
Ja na 500+ jeszcze nie skladalam ale nam sie bedzie nalezalo na 2 dzieciaczkowsmiling smiley i z gminy tez dostalam 2 tyssmiling smiley
Klaudia macierzynski dostaniesz 80% z chorobowego u nas wyplacaja 25 kazdego miesiaca.


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546530, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.