Styczeń 2016 Lubię z Tobą rozmawiać!

Wysłane przez tynka03 

Black (offline)

02-08-2016 10:50:39

Opole
Hej ho grinning smiley Jak się miewacie? U nas raczej nudno, acz czas trzeba dzielić teraz bo mały jest coraz bardziej ruchliwy, wczoraj zaczął raczkować, do tyłu, dlatego sądzę że określenie RAczKowanie oddaje idealnie to co on wyrabia grinning smiley Byliśmy w zoo, i papuga żako siedziała przy szybie, pokazałam ją Mikołajowi, zaczął się do niej śmiać i ręce wyciągać a ona zaczęła skrzeczeć i uderzać dziobem w szybkę, szalona grinning smiley Ale miał ubaw!
Spotkaliśmy na spacerze jego równolatkę, śliczną dziewczynkę, młodzi chyba się polubili bo zaczęli się do siebie śmiać i rączki wyciągać grinning smiley Artyści. No ale on chyba i starsze woli bo podrywał wczoraj blondynkę, ładną zresztą grinning smiley Do nikogo się nie rwał, a ta się pojawiła i trach grinning smiley Była z chłopakiem a moje dziecię na bezczela. Amant rośnie grinning smiley
Tak poza tym kilogramów przybywa, centymetrów też, lustro to super zabawa, spanie jest be grinning smiley Ząbki coś już widać ale jeszcze nie żeby powiedzieć że jest. Jedzonko jest super, kaszki, owoce, warzywa - wciąga wszystko jak odkurzacz grinning smiley Może nie w ilościach ogromnych bo zawsze najpierw dostaje mleko, ale jednak grinning smiley Życzę wszystkim takich jadków, coś pięknego. Ostatnio było zapalenie spojówek, ale leciutko i szybko złapałam, więc kropelki i wsio.
I tak was czytam cały czas, ale nie mam chęci pisać w sumie grinning smiley Na spacerach z młodym zaczęłam grać w grę - Pokemon Go i powiem szczerze że to zabawne i w zasadzie to sporo ludzi przez to poznałam grinning smiley To dziwne, haha. Ale jak któraś na spacerach ma śpioszka i chodzi sama to całkiem fajna zabawa. Na razie lecę obiad robić bo dzisiaj kolejna terapia - i nie wiem czy na nią za zdrowa nie jestem jak tak słucham całej reszty smiling smiley
Miłego dzionka :*


[link widoczny po zalogowaniu]

Justyna1992 (offline)

02-08-2016 16:38:22

Chorzów
Hej dziewczyny.
Za ool roku konczy mi sie jak i wam zapewne urlop. Mysle by wrocic do pracy. Bo ze zleceniowki meza nie wyzyjemy. Lecz na sama mysl o tym by malego oddac obcym chce mi sie plakac... moja mama pracuje jego rodzice sa w innym miescie (ok 40min autem w 1 str) Jaki pomysl macie na rozwiazanie problemu?

Moja babcia zarzartowala ze przed zwolnieniem z pracy mam znow zajsc w ciaze to kasa dalej bedzie a w domu bede siedziec. Tyle ze ja nie jestem z takich szalu w domu juz dostaje z braku innych ludzi (matek) z ktorymi moge na babskie tematy ppogadac...


aangie (offline)

02-08-2016 17:37:17

Nowe Ogrody
Hej Dziewczyny!
U nas też powoli do przodu. Stopniowo rozszerzamy diete.. Była juz marchewka, pietruszka, brokuł, buraczek, kaszka, zółtko i dziś piers z kurczaka. Poki co wszystko smakuje. Często pierwszy dzień z nowym smakiem to różne kwaśne minki, ale następnego już jest ok i wcina jak szalona. A weź jej nie daj, to taki krzyk niezadowolenia grinning smiley
Musze dzis udać się na zakupy po awokado, olej kokosowy i jakieś owoce. W domu tylko nektaryny i papierówki winking smiley
Cały czas sie rehabilitujemy. Doszła nam jeszcze terapia czaszkowo-krzyzowa na wyrównanie potylicy i wzmocnienie układu nerwowego. Zaczynamy ją już chyba w czwartek. Na początek wystarczy 10 zabiegów.
U nas ząbków wciąż brak. zuza nie siedzi i nie raczkuje. Ale już potrafi lezec na brzuszku i wspierac sie wysoko na wyprostowanych w łokciach rękach. Obraca się wokól swojej osi. Leżąc na brzuszku próbuje też się ustawić do pozycji czworaczej, smiesznie podgarniając nozki pod brzuch.
My dzis bez spaceru, bo cał dzien pada i nosa sie nie chce wystawiać zza drzwi. Zuza większośc dnia spędza na puzzlach na podłodze.

Pozdrawiamy Was

Justyna1992 (offline)

03-08-2016 13:29:13

Chorzów
U nas jest tylko przewracanie na brzuszek zas o pleckach i czolganiu moge zapomniec. Ostatnio Olis ma zly humor zabki ida. Moj maz sprytny wzial nocki i uznal ze kupi se do uszu stopery by spac.
Zupelnie jak moj ojciec ah...


tynka03 (offline)

03-08-2016 16:31:57

Witam smiling smiley

Magda- ta kaszka to holle, niemiecka firma, kupiłam na allegro, mozna ją robić na swoim mleku, na mm, na widzie, jak sie chce smiling smiley i własnie z banenem Olek też uwielbia, dzis szianak z ziemniaczkami tez mu podmakował, ale dynia jakos nie bardzo tongue sticking out smiley

KasiaJanik super ze wakacje udane, my co prawda nad jezioro jedziemy, ale chuste tez planuje zabrac smiling smiley

gosiaczek - to poszalałas z szyciem smiling smiley Fajnie smiling smiley

Black - żebyś wiedziała smiling smiley Fizjoterapeutka nam mówiła, ze raczkowanie jest do tyłu, do przodu jest czworakowanie smiling smiley Tez mi przeszły przez mysl te pokemony z okazji spacerków hehe lae sie nie skusiłam tongue sticking out smiley

Justyna to chyba tylko żłobek?

aangie - fajnie ze masz taką smakoszke smiling smiley

Myslalam ze jeszcze popisze, ale musze leciec, tylko na szybko napisze ze przebija nam się pierwszy ząbek !!! smiling smiley Na szczescie Olek jest dzielny smiling smiley oby tak dalej smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Black (offline)

03-08-2016 21:48:16

Opole
Justyna no to chyba faktycznie żłobek?

Aangie a jak podajesz żółtko? Bo ja się zamierzam ale nie wiem jeszcze jak to ugryźć grinning smiley

Tynka no i u nas też pierwsze ząbki, jeden już się odrobinkę wybił ale i tak poczekam sad smiley Noce szlag trafia, dzienne spanie też, nawet spacery. A co do gry - co kto lubi grinning smiley Ja na pokemonach dorastałam grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

justynad (offline)

04-08-2016 09:36:15

Hej kobietki smiling smiley
U nas ogólnie ok mała rozrabia krzyczy śmieje się smiling smiley byłyśmy jakiś czas temu w szpitalu niestety rota sad smiley
Życzę miłego dnia smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

aangie (offline)

05-08-2016 18:05:56

Nowe Ogrody
Black pół żółtka zblędowałam z brokułami i dodałam odrobinę wody, żeby taka papka z tego wyszła. Wcinała, aż miło grinning smiley Ja sama uwielbiam brokuł z jajkiem w sosie koperkowym winking smiley Może ma smaki po mamie winking smiley)
Dzis mialam podać awokado. Kupione dwa dni temu, rozkroiłam, a tam jakieś plamy czarne gnijące. Specjalnie szukałam w sklepie takie, zeby nie było ani za miękkie, ani za twarde. A tu dupa winking smiley Ale dzis dostała za to pierwszy raz banana. Rozgniotłam go widelcem i włożyłam w gryzak do podawania pokarmu. Ciumkała, aż jej się uszy trzęsły.

aangie (offline)

05-08-2016 18:08:30

Nowe Ogrody
Justynad przykra sprawa z tym szpitalem. Mam nadzieję, że już wszystko u Was dobrze. Teraz często słyszy sie z kolei o bostonce u dzieci. Wygląda, jak ugryzienia komara troche, ale gorsze..

gosiaczekz (offline)

06-08-2016 12:50:52

Słupsk
Justynad, mam nadzieję że już wszystko ok:-) Masz jakiś sprawdzony żłobek?
My żółtko wprowadziliśmy ze 2 tyg.temu, mam zamiar zrobić jajecznice na parze, ale jakoś zebrać się nie mogę. Wczoraj dostała z pół łyżeczki poltlustego twarogu, tak na próbę. Bardzo jej smakowało, nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów. Moje starsze dzieciaki uwielbialy twarożek z owocami. Owoce już Marysia je, co prawda nie wszystkie że smakiem, ale jest ok. Od dwóch tygodni nie mogę już małej na podłodze zostawić tak bezkarnie, bo jak tylko się odwróce to już jej nie ma ;-) Do tyłu, do przodu, turlanie bokiem...każdy sposób jest dobry żeby dostać się w upatrzone miejsce. Udało się Mańce opanować sztukę trzymania i trafienia do buzi butelka albo niekapkiem. Co prawda nieraz jak naciśnie smoka to fontannę z picia robi, ale trenować trzeba. Mężu mój zakupiła dziecieciu nocnik, ubaw mega. Rano mała wstaje i full zestaw ląduje w nocniku, później w dzień raz albo dwa siku się udaje. W sumie przez cały dzień 2-3 razy tylko siedzimy bo nie ma potrzeby więcej. Za mała jest jeszcze. Co prawda nielegalnie go używa bo napisane że owy sprzęt jest od 18-36 miesiąca, no ale jest ok. Trochę się wytłumaczę z wczesnego sadzenia, to bardziej w formie zabawy, max do 5 minut. Nic na siłę żeby nie zarazić maleństwa. Mnie tak babcia wysadzala jak już siedziałam, i jak miałam 14 miesięcy biegałam bez pieluchy, zdarzały się wpadki ale od czasu do czasu. Mojedziecko starsze bąki do 2 lat też bez. Z młodego się zawsze śmielismy, bo on jak zaczął chodzić to miał 10 m- cy i jak miał coś zrobić to stawał w kompletnym bezruchu i to był " ten" znak;-) Nie wiem jak u Was ale nam pogoda się zepsuła niestety. W zeszłym tyg byliśmy na jarmarku w Gdańsku, mamy w planach wyjazd jutro, tylko oprócz wózka bierzemy chusto - nosidlo, bo tyle ludzi ze wózkiem się nie da. Dostałam takie na jedno ramię, młoda ładnie siedzi okrakiem, przodem albo bokiem. Oni dwójkę dzieci nosili w tym, szczególnie jak lecieć gdzieś na wakacje,firma red Castel. Mam nadzieję że jutro nie będzie padało, bo jest weekend z food trackami, w zeszłym roku było extra jedzenie. A dziś, obiadek ugotowany kurczak z warzywnym puree ( seler, pietruszka, ziemniaczkow, marchewka, cukinia, pomidor i koperek) z maselkiem. Mania lubi również owsiane z owocami. Kurcze chyba wszystko je;-)
Black pisałaś o radości z kontaktu ze zwierzakami. U nas to samo. Ja mam dwa psy, jednego gładkiego a drugiego wlochatego yorka i ten sprawia mega dużo radochy, wystarczy że przejdzie i młoda się śmieje. Ostatnio jak szedł po jej obozowisku na podłodze został złowiony za wlochaty ogon, ona gromki śmiech, a pies mega wystraszony niestety, bo uścisk łapki jak rotwailera szczęki :-D . Starszej córki chłopak ma owczarka długowłosego i on ma jeszcze większą moc rozsmieszania. My też chcemy się wybrać do zoo. U nas to tradycja wakacyjna, jedziemy do 3 city odwiedzamy zoo, a innym razem oceanarium. Mamy korbe na punkcie zwierząt.
Dostałam propozycje pracy biurze na pół etatu, w super godzinach 6-10, ale kurcze nie mam z kim Małej zostawić. Bo mamy założyć swój interes, ale to jeszcze nie teraz, a parę złotych by w budżecie się przydało.

Wczoraj byliśmy u znajomych ( tych dla ktorych szylam kocyk i cała resztę) odliczalam dni do powitania maleństwa. Koleżanka ma w czwartek cesarke.
Ale się rozpisałem, ale to tylko dlatego że Marysia zasnęła, bo mamy ciężkie noce przez górne jedynki. Dziąsła spuchnieta od jakiegoś czasu, mama marudzi i średnio z 5 razy pobudka w nocy. Zauważyłam że zaciska szczęki i tak jakby ulgę przynosiło jej to że dolnym zabkami przycisku dziąsła u góry. A i namiętnie śpi na brzuchu albo boku. Dwie ulubione pozycje;-) . Całujemy i pozdrawiamy


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546890, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.