MAMUŚKI PO 30!

Wysłane przez kropenia 

elizabeth78 (offline)

09-11-2009 21:57:22

Trójmiasto
Dobry wieczór smiling smiley

Olcia śpi, mamuśka wykąpana siedzi z ciepłą herbatką i tylko niestety tatuś w pracy sad smiley

Alma fajny ten przepis i skoro taki smaczny, to warto wypróbować. Czasem fajnie właśnie poszukać nowych pomysłów na jedzonko. Stare "rodzinne" potrawy w końcu robią się nudne i wystarczy mała odmiana, a juz wszyscy wcinają aż uszy się trzęsą. Jak będziesz miała więcej takich wypróbowanych przepisów, to dawaj. Ja postaram się na dniach wrzucić przepis na takie fajne ciasto - ekspresowo się robi, jest takie leciutkie i pycha. Tylko muszę znaleźć ten przepis...

izka fajnie, że Szymek taki śmieszek. Olcię też czasem coś apadnie i z takich totalnych głupot aż zanosi się śmiechem. Dzisiaj po kąpieli mialam z nią taką sytuację... Zaczynałam śpiewać początek jednej piosenki "jeden, dwa, trzy....", przy czym to "tsy" wykonywała Ola. W pewnej chwili ja: "jeden, dwa" i palcem wskazałam na Olę, a ona w śmiech. Ja zaczęłam się śmiać z niej, ona ze mnie i tak obie rechotałyśmy. Potem jak już zaczynałam "jeden", to ona kładła się ze śmiechu, a ja przy niej nie potrafię wytrzymać, bo tak śmiesznie się chichra. Aż tata przylecial sprawdzić czy z nami oby wszystko oki winking smiley

Aha, właśnie - też zdziwiła mnie ta wizyta pielęgniarki, bo u nas tylko po urodzeniu raz przychodzi i potem już nie. Z drugiej jednak strony może to i fajnie, bo jak są rodziny, które nie dbają o dzieciaczki i dzieje im się krzywda, to może jest szansa coś takiego wychwycić. A co do porządu, a raczej jego braku podczas wizyty, to się nie przejmuj. Ja pamiętam, że jak wpadła moja pielęgniara, to też miałam sajgon i przepraszałam (kobita nas wybudziła). Babka mi wtedy powiedziała, że jak jest dziecko, to nie może być idealnie i to jest całkiem normalna rzecz. Jak jest zbyt idealnie, to coś podpada winking smiley i tego się trzymajmy!

Oki, ja juz pogłosowałam dzisiaj, więc zerknę jeszcze na chwilę do moich czerwcowych babek i spadam. Jutro w pracy też może być ciężko, bo szef chory. Ale za to w środę święto i trochę wolnego - hurra!


1% na "Kubusiowe serducho":
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
W PIT należy podać:
- numer KRS 0000266644
- w polu informacji dodatkowych - JAKUB SOCHA


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



"Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej. Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle." Lothar Zenetti

elizabeth78 (offline)

09-11-2009 21:58:53

Trójmiasto
izka zapomniałam... Ja nie robię kolacji, bo chlopa nie ma, a ja za kolacjami nie przepadam. Wtrząchnęłam jogurcika, wypiję herbatkę, może dopcham jeszcze jablkiem jak mi się będzie chciało i tyle smiling smiley


1% na "Kubusiowe serducho":
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
W PIT należy podać:
- numer KRS 0000266644
- w polu informacji dodatkowych - JAKUB SOCHA


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



"Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej. Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle." Lothar Zenetti

izka31 (offline)

09-11-2009 22:38:52

Łódź
smiling smiley

Odpukać i nie zapeszać, ale na razie Szymcio jest bardzo pogodnym dzieckiem. Jak się tylko rano obudzi to już się śmiejesmiling smiley. A jaki cwaniaczek z nigo będzie...chyba. Dzisiaj porozwalal wszystkie puzzle piankowe, powyjmował części...to się pytam "kto będzie sprzątał?" a on bez zastanowienia mówi "tata"grinning smiley. Potem jak mąż wrócił z pracy to też go zapytał kto to posprząta a on że "tata"grinning smiley. No ale składali razem...znaczy, mąż składał a Szymcio rozkładałgrinning smileygrinning smiley
Albo mówię do niego "trzeba iść kupić ciasteczka bo nic już nie ma, kto to wszystko zjadł" a on z uśmiechem mówi "tata"grinning smiley.
I zeby nie było, że zna tylko słowo "tata", bo mówi dużo więcej i rozumie więc nie, że to tak tylkogrinning smileygrinning smiley

Kolację robię jak mąż jest w domu, bo ja cały czas na dietce i muszę się pochwalić że już jestem osiem kilo na minusie, co mnie cieszy niezmierniesmiling smiley. Chociaż teraz jem troszku więcej, bo jak biorę ten antybiotyk to muszę jeść...wczoraj zjadlam małą kromeczkę na śniadanko i łyknęlam tabletkę no i mi było poł dnia niezbyt dobrze. Dzisiaj zjadlam 2 kanapeczki i było oksmiling smiley
No ale bronię się przed słodyczami jak mogę, nie zawsze mi wychodzi...ale........dobre i to co wychodzigrinning smiley

A co do przepisów i eksperymentowania, to pomimo że ostatnio nie jem wielu rzeczy ale gotować uwielbiam i robię to bardzo chętnie. Może to dziwnie zabrzmi ale gotowanie mnie relaksuje...smiling smiley

Co do tej pielęgniarki to ponoć ma się zjawić jeszcze jak Szymko będzie koło pierwszych urodzin.
Może i racja, ze tak chodzą i sprawdzają...bo fakt, czasem biedne dzieci w patologicznych rodzinach się chowają. sąsiedzi i inni widzą a nikt nie reaguje...to może chociaż taka pielęgniarka..

Do mnie jutro po południu przychodzi koleżanka na ploty a na środę planuję kino. Zobaczymy co wyjdzie z tych planówsmiling smiley bo ja generalnie nie lubię palnować, bo raczej nic mi z tego nie wychodzismiling smiley, a przynajmniej nie pamiętam żeby coś wyszło...smiling smiley

Łooo matko, ale się rozpisałamgrinning smiley Zanim to przeczytacie to pośniecie dziewczynkismiling smiley

No to kończęsmiling smiley

Kolorowych snówsmiling smiley i jak mój ojciec mówił - niech wam się przyśnią cukiereczkismiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

elizabeth78 (offline)

09-11-2009 23:05:47

Trójmiasto
izka widzisz, ja już dawno miałam iść spać, a tu przeczytałam Twojego posta i nadal nic...
Nie, muszę sobie kopa zapalić, bo jutro znów będę rano nietomna, a muszę wcześniej wyjść i jakieś zakupki do pracy zrobić.

Gratuluję pozbycia się 8 kilo - niezła jesteś! A duże jeszcze chcesz 'pogonić'?
Jak masz jakieś fajne sprawdzone przepisy, to też kochana wrzucaj. Może i mnie w końcu wciągnie kucharzenie.

Teraz juz naprawde mówię DOBRANOC!!! pa pa


1% na "Kubusiowe serducho":
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
W PIT należy podać:
- numer KRS 0000266644
- w polu informacji dodatkowych - JAKUB SOCHA


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



"Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej. Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle." Lothar Zenetti

mamuna (offline)

10-11-2009 15:23:25

Witam dziewczyny smiling smiley
Izka,Szymuś boskismiling smiley On chyba uwielbia pozować do zdjęć smiling smiley Jak wasze zdrówko ?
Alma, a kto lubi krople do nosa ?smiling smiley Mój też chwilę popłacze i zaraz krople wypłyną z katarem smiling smiley i na nic ta robota.
Ela, miłego zjazdu życzę, Ola napewno będzie zadowolona.
Uciekam już, bo w chałupie sajgon, a kwiatki ze dwa tygodnie wody nie widziały. Nie wiem co ja w tym domu robię.
Trzymajcie się zdrowo smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Alma (offline)

10-11-2009 20:48:43

Witam!
My nockę mieliśmy nie ciekawąsad smiley Miłek nie mógł spać przez ten katar, wybudzał się co chwilę, chyba z 6 razy do niego wstawałam... On padnięty, my z mężem to samo i taka to noc do kitu była... Dziś Młody cały dzien marudny był, średnio jadł, ale że zostały mi z wczoraj te gryczane kotleciki, to wsunął z czego zadowolona byłam, to strzał w 10 z tymi kotlecikamigrinning smiley Tylko mi ostatnio dziecko warzyw jeść nie chce! Jak mu próbuję przemycić jakieś warzywa, to zaraz wyczuje i wypluwa całą zawartość buziangry smiley
Mężowi dziś wypłatę przelali i dzięki Bogu, bo juz cienko było...:confused: tak więc wieczorem pojechałam na zakupy, ale w sklepie ludzi od cholery! Jeden dzien wolnego a ludzie szaleją jakby na tydzień mieli sklepy pozamykać! Kupiłam tez przy okazji Młodemu w aptece olejek Olbas, podobno dobry do inhalacji, leciutko Miłkowi poduszkę nimi skropiłam i mam nadzieję, że lepiej tą noc prześpi. A wieczorem był tak padnięty, że nawet kaszki nie dopił (będę musiała go dokarmić) i usnął. No ale też ciężko mu ciągnąć z butli z zatkanym noskiemsad smiley
Ja miałam jutro z koleżanką się spotkać na ploty, ale że Młody chory to nigdzie się nie ruszam, może tylko do rodziców podskoczymy, jak Miłek będzie się lepiej czuł.

Ela, aż zazdroszczę takiego rodzinnego spotkania! Ja też mam sporą rodzinkę, fajne kuzynostwo i byłoby super sie z nimi spotkać, ale ciągle brak czasu i pieniędzy, a wszyscy po Polsce rozsiani... rzadko są okazje do takich spotkań...

Iza, podziwiam Cię, że słodyczy sobie odmawiasz! No i gratuluję zrzucenia 8 kg! Ja ostatnio, przed okresem, to wręcz pochłaniałam słodycze, a jeszcze jak taka ponura aura, to jak tu sobie nie poprawić humory czymś słodkimwinking smiley No ale ostatnio się przerzuciłam na chipsy bananowe, też mają kalorie, ale na pewno są zdrowszewinking smiley
No i gratuluję sprytnego synusia, dobrze kombinuje aby na tatę wszystko zwalać, hihiwinking smiley

mamuna, no kropelki spraye do nosa to nic miłego fakt! Ale dzis już Młody lepiej reagował, już tak nie histeryzował, mówię mu że robimy psik, psik, daję na chwilkę potrzymać buteleczkę ze sprayem, a później raz dwa psikam i po krzykuwinking smiley

Życze wszystkim jutro miłego dnia niepodległościwinking smiley

Ja będę dalej się męczyć z pisaniem pracy kontrolnej...sad smiley

izka31 (offline)

10-11-2009 21:05:30

Łódź
Hejkasmiling smiley

Ależ dzisiaj p askudny dzień...jakaś mżawka cały czas na dworze, niezbyt przyjemnie.... Aż się wszystkiego odechciewa jak taka pogoda.

U mnie dzisiaj była koleżanka, pogadałyśmy, pośmiałyśmy się...trochę się zrelaksowalam. Bo od tego siedzenia w domu z Młodym to jakaś dziaka się zrobiłamgrinning smiley i cierpię na brak kontaktu z ludźmi...smiling smiley A Szymek się tak przed nią popisywał że mała główkasmiling smiley. Ona nie widziała go chyba z 3 miesiące i nie mogła się nadziwić jak się zmienił i jaki się zniego rozrabiak zrobiłsmiling smiley

Co do tych słodyczy, to staram się jak mogę...ale dzisiaj zjadłam ciasteczko jak kumpela była...smiling smiley

Ok...lecę oddać głosiki jeszczesmiling smiley, a niedługo "39 i pół" to trzeba obejrzećsmiling smiley

Miłego jutrzejszego dzionka wam życzęsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

mamuna (offline)

11-11-2009 12:11:06

Witam w ten paskudny poranek.Niestety, nas też dopadło choróbsko. Młody już wczoraj był niewyrazny, ale nie miał gorączki, a w nocy zaczął kaszleć. Dałam mu nurofen i przespał całą noc. A rano się zaczął taki katar,że jak kichnie to mu gil do pasa wisismiling smiley No to krople do nosa też podałam. Na szczęscie nadal nie ma gorączki i humor mu dopisuje.A my dziś w gości idziemy. Na imieniny szwagra i na obiad przy okazji. Dlatego teraz siedzę na necie, a nie przy garach stoję smiling smiley
Iza,8 kg zrzuciłaś!thumbs up Jesteś niesamowita, szacunek smiling smiley Mnie się udało w wakacje 5 kg schudnąc, ale już powoli wracam thumbs down Nie jadłam chleba, ziemniaków ,żadnych słodyczy. To było żywienie według zasad Montignac`a.Moja siostra schudła 10 kg w dwa miesiące i dzięki tej diecie cukier się jej unormował, bo ona ma cukrzycę.A moja druga siostra, która tę dietę wygrzebała w necie, nadal się odchudza. Tylko ja taki leń jestemsmutny
Chyba padnęgrinning smiley Młodemu, kiedy ja piszę, puszczam z You Tube piosenki. Teraz leciał Zając Poziomka i przy refrenie darł gardło, że mi w uszach piszczy smiling smiley Tzn że gardło go nie boli?
Alma,a jak dzisiejsza noc minęła? Pospaliście trochę lepiej? Mój jest już duży ,a twój to jeszcze maluszek i napewno gorzej przechodzi nawet katar.
Miłego święta życzę smiling smiley
Melduję jeszcze,że flagę państwową wczoraj kupiłam i wywiesiłam przed domem smiling smiley odmaszerować!!


[link widoczny po zalogowaniu]

izka31 (offline)

11-11-2009 12:25:34

Łódź
Witam i ja w paskudny dzieńsmiling smiley

Mamuna proszę jaka patriotkasmiling smiley no ale dobrze, dobrze - chwali sięsmiling smiley U nas dozorcy flagi wywieszają...smiling smiley

8 kg zrzuciłam, mam dietę od dietetyczki... te 8 kg w półtora miesiąca spadło. Gdybym jeszcze bardziej się do tej diety stosowała to może więcej by spadło, ale ja to różnie bywa...
Chciałabym jeszcze zrzucuć z 10kg jeśli się uda...ale dobry każdy kilogramsmiling smiley
W przyszłym tygodniu idę na wizytę i zobaczymy jak tam idą postępy...i jakie dalej będą zaleceniasmiling smiley

Mam nadzieję, że wasze dzieciaczki (mamuna - teoje i Almy) szybko dojdą do siebie. My jutro idziemy na kontrolę, zobaczymy czy już wszystko ok. Chociaż Szymek nadal kaszle...nie podoba mi się ten kaszel... Poza tym humor mu dopisuje aż za bardzo.

Udanego dnia życzę wszystkimsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

Alma (offline)

11-11-2009 13:25:05

Witam! U nas tak jak i u Was, tez pochmurno i szaro - buro...
Nocka ciężkasad smiley Ja siedziałam do północy pisząc pracę, więc i przez to też niewyspana jeste, no ale Młody kilka razy budził się przez ten zatkany nosek... Niby ten olejek Olbas trochę pomógł, ale jednak katar nadal jest, a do tego kolejna czwórka idzie i Mały ciągle z paluszkami w buzi, ślini się na potęgę... Mnie dziś od rana głowa boli, już dwie kawy wypiłam i tabletkę wzięłam, nic nie pomaga, czuję się okropnie... Jakaś przybita jestem, z niewyspania i troche problemów w domu... a do tego martwię sie co z tą szkołą, bo praktyk załatwić sobie nie mogęsad smiley chyba dołek jesienny mnie dopadłsad smiley

mamuna, zdrówka dla Adasia życzę! No ale jak piszesz, że drze się przy piosenkach, to może nie jest tak źlewinking smiley

Iza, to Ci Szymcio wesołek, on w ogóle na zdjęciach na takie radosne dziecko wyglądasmiling smiley Ja mam brata Szymona i on też taki wesołek i jak ja to mówię, zawsze na cztery łapy jak kot spadawinking smiley Nie da się go nie lubićsmiling smiley Coś te Szymki w sobie takiego mająwinking smiley

Co do odchudzania, to ja lecząc się na niepłodność i stymulując do in vitro, na hormonach przytyłam 20 kg. Masakra! Ale w zeszłym roku udało mi się 15 kg zrzucić, teraz te ostatnie 5 kg nie mogę stracić, no a poza tym ja uwielbiam słodycze....grinning smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545912, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.