Mamy bliźniakówsmiling smiley

Wysłane przez grzywcia5 

SylwiaSlo (offline)

15-10-2013 21:37:53

Witajcie smiling smiley

Tak pobieżnie Was tylko nadrobiłam sad smiley kurcze Dziewczyny ja Was podziwiam, bo albo ja jestem źle zorganizowana albo nie wiem, bo na nic nie mogę czasu znaleźć. Moje Dzieci albo śpią po 20 min w dzień, albo śpią na zmianę :/ stali się tacy absorbujący, że jak mam wolną chwilę to staram się cokolwiek w domu ogarnąć. A tak ogól,nie to u nas ok smiling smiley dzieciaczki rosną jak na drożdżach, już im ubieram ciuchy z rozm 68-74 winking smiley wprowadziliśmy zupki i deserki, Oliwcia je to bardzo chętnie i najlepiej to mleka nie jadłaby wcale sad smiley dlatego muszę ją oszukiwać i na spaniu jej daję, bo jak nie śpi to się wykrzywia na mleko i pluje nim sad smiley zaś Tomek tak bez szału je te wszystkie "nowości". Dalej ćwiczmy z Oliwcią, mam wrażenie że już trochę ją to napięcie popuściło smiling smiley Ja też jestem codziennie zaskakiwana nowymi umiejętnościami moich Dzieci smiling smiley Oliwcia juz w sumie od 4 miesiąca przewraca się z plecków na brzuszek, ale na początku nie wiedziała za bardzo co z rękami zrobić, a teraz super zaczyna się na nich podnosić smiling smiley Tomek zaś na brzuszku super się podnosi i już tak pewnie i wysoko,a przewracać na brzuszek zaczął się dopiero tydzień temu smiling smiley Ząbków u nas na razie brak, ale ślinią się na potęgę i wszystko do buzi pchają winking smiley

Pati mam nadzieję, że szybko ustalicie przyczynę tego przybierania u Igusia i że wszystko już będzie dobrze smiling smiley

Grzywcia jak bym miała wybierać z tych wózków, które pokazałaś to wybrałabym ten pierwszy chyba winking smiley Cały czas Cię podziwiam, że karmisz piersią smiling smiley

Basiu może spróbuj chłopcom zacząć więcej dawać przez dzień, ja tak moich dobrych par dni przestawiałam, żeby mi zjadali po 150 a teraz powoli zaczynamy im dawać po 180, wiadomo,że nie zawsze wszystko zjedzą, ale w nocy karmimy ich ok północy i często się zdarza, że już do rana, tzn 6-7 śpią winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Tolusia1990 (offline)

15-10-2013 21:59:40

Ogrodniki
Cześć Wam.
Jestem wyczerpana. Na Magdę niestety już trzeba non stop patrzeć, czego się nie złapie to już wstaje na nogi... Nie raz d... pobiła... Ale już staje ładnie pewniej, ale jeszcze na paluszkach ;(
Cholera nie wiem czy dam radę coś jeszcze napisać... Ojjj wpadnę jutro ;*


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

SylwiaSlo (offline)

16-10-2013 08:21:30

Tolusia ale zdolniacha z Madzi smiling smiley super, że Dziewczynki się tak ładnie rozwijają smiling smiley

U nas dzisiaj brzydka pogoda i pewnie nie pójdziemy na spacerek sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

pati25 (offline)

16-10-2013 08:50:46

Warszawa
Hej, na wstępie przesyłam pozdrowienia od Moni, u nich wszystko dobrze, dzieciaczki absorbujące ale kochane smiling smiley Moją już ponad miesiąc grinning smiley

Wczoraj byliśmy w szpitalu, jako że dziecię moje jest ogólnie zdrowe nie przyjeli nas od ręki na oddział i zapisaliśmy się na 4.11 pani mnie dobiła mówiąc żebym się nie nastawiała na 2-3 dni bo taka seria badan może troszkę potrwać sad smiley
Ale szpital ładny przytulny, mam nadzieje że M będzie mógł nas ze Stasiem odwiedzać bo ja to juz wczoraj od rana miałam łzy w oczach na myśl o zostawieniu Stasia sad smiley WIecie podobno jak się upre to mogę wynając oddzielną sale i mieć obu w szpitalu ale nie wiem czy to dobry pomysł, Stach pełza i wszedzie go pełno, tam by był ograniczony i mi by było ciężej z dwoma, ani na spacer wyjść ani polatać po podłodze sad smiley

Tolusia - ale zdolniacha ta twoja Madzia smiling smiley A Gabi gadułka jak mój Igi smiling smiley

Sylwia - wiesz myśle że to zależy wszystkood dzieci, ja od początku kładałam ich razem, owszem zdarzały sie dni że spali na zmianę nawet pare dni z kolei ale się nie poddawałam i uparcie kładłam ich razem, teraz dalej mają wspólne drzemki chociaż Staś ewidętnie potrzebuje więcej snu bo śpi więcej albo częściej ale jest bardziej aktywny

Shirah -fajnie że piszesz, kurcze już 32 tydz! oby jak najdłużej smiling smiley och pamiętam to oczekiwanie niby człowiek wie że im dłużej tyl lepiej dla dzieci ale już tak bardzo by chciał ich zobaczyć grinning smiley
No to dalej czekamy na info, melduj się co jakiś czas tongue sticking out smiley

Sylwia ile twoje szkraby ważą ??? Bo ciekawa jestem czi i one już przerosły moją chudzinkę smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

pati25 (offline)

16-10-2013 08:54:27

Warszawa
No i moje dzieciątka w poniedziałek skończyły 9 miesięcy !!!
no normalnie leci ten czas jak nie wiem tongue sticking out smiley zaraz roczek nam stuknie smiling smiley

No i Madzia i Gabi też zaraz 9 miechów skończą smiling smiley Wszystkiego najsłodszego księżniczki :*


[link widoczny po zalogowaniu]

Shirah81 (offline)

16-10-2013 09:29:16

Limerick
Hej oficjalnie oswiadczam, ze pokoj gotowy smiling smiley nawet wczoraj pod wplywem impulsu odebralismy wozek i reszte rzeczy ze sklepu i wszystko mamy w domu smiling smiley za 1,5 godzinki ide na wizyte do szpitala smiling smiley i zobacze maluchy. Pozdrawiam


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Tolusia1990 (offline)

16-10-2013 11:21:19

Ogrodniki
Cytuj
pati25
No i moje dzieciątka w poniedziałek skończyły 9 miesięcy !!!
no normalnie leci ten czas jak nie wiem tongue sticking out smiley zaraz roczek nam stuknie smiling smiley

No i Madzia i Gabi też zaraz 9 miechów skończą smiling smiley Wszystkiego najsłodszego księżniczki :*


Stasieńku i Igulku wszystkiego naj, naj, naaajlepsiejszego !
Dziękujemy winking smiley
Nie wiem kiedy ten czas ucieka...


[link widoczny po zalogowaniu]

Może Waszym bąbelkom też się spodoba ;D


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-16 11:22 przez Tolusia1990.

grzywcia5 (offline)

16-10-2013 12:25:10

Trójmiasto
hej hej smiling smiley

Ja w końcu słyszałam pierwsze MAMA w sobotę smiling smiley pękam z dumy i ze szczęścia.

Co do wózka, to chyba jednak kupię tego joggera, ale się waham ciągle bo strasznie lubię ten, co mam- wygodny zwrotny, nawet na zakupy jak chodzę to jedną ręką go spokojnie prowadzę. Super się podbija na krawężnikach.. no ale coraz wężej Bąblom, przyjdzie zima i kombinezony to dopiero będzie.. Ach musimy do Cze-wy pojechać i wsadzić w tego joggera chłopaków, pojeździć po sklepie... i zamówić przez internet bo 1000 zł tańszy. W sklepie za 3400 sama spacerówa.

Agarfko a gdzie byliście bo my chcemy gdzieś pojechać a nie wiemy gdzie, by spokojnie pochodzić z maluchami sad smiley Co do budzenia... dzieci między 5-7 mies. mają wzmożone zapotrzebowanie na tłuszcze i dlatego się budzą.. moi przesypiali noce ładnie a w połowie 5 mies się budzili, teraz znów przesypiają. Więc ja karmiłam.

Paulinko, ja Ci mówię, że to wszystko kwestia porównywania. Raczkowanie akurat nie jest uznawane jako coś koniecznego bo jest najbardziej indywidualne. Moi prawdopodobnie w ogóle nie będą, bo potrafią to robić, nie raz widziałam, ale wygodniej im jest pełzać. Chyba tak sobie zakodowali, że pełzanie szybsze. Zreszta standardowo to 10 m-c. Kurcze i wiesz mi też było strasznie przykro, jak czytałam, że młodsze dzieci się znacznie szybciej rozwijają na marcówkach, nie radziłam sobie z tym, bo przecież ciągle my jak to baby się przekrzykujemy, które dziecko grubsze (bo przecież utarło się, że grubsze lepsze- i spasione dzieci po 11 kg- super super), szybciej siada- stąd większość matek sadza już wtedy kiedy nie powinno się absolutnie (4-5 mies dzieci w chodzikach:/) , chodzi... nawet my na zakupach ostatnio z babką gadaliśmy to się chwaliła, że ojej mój wnuczek to już siedzi, a oni? I szukała tylko w czym ten jej wnuczek będzie lepszy... takie to głupie w nas o!

Żółtko- co drugi dzień, gotuję jajko, wyciągam żółtko, przekrajam na pół i mieszam dla każdego połówkę z zupą.

Shirah o jak super smiling smiley To się trzymaj dzielnie już niedługo! smiling smiley Jaki wózek kupujecie? smiling smiley

Sylwia, taki wiek, przejdzie im takie spanie i zaczną dłuższe drzemki urządzać, będziesz wiedziała kiedy się spodziewać itp. Moi teraz wstaną koło 6-7, pobawią się- idą spać, później po 12, a późnej po 16 ale ta ostatnia drzemka to różnie. Gratulacje dla maluchów za to przewracanie smiling smiley Kurcze a z tym wprowadzaniem nowych posiłków to zawsze jakieś problemy, ja bardzo ciężko wspominam ten czas. A wcześniej nie mogłam się doczekać tongue sticking out smiley



Co do spacerów, to teraz chodzimy codziennie ale jak byli młodsi- w Częstochowie były nawet tygodnie w których nie wychodziliśmy wcale, bo nie dawałam rady z wózkiem w kamienicy, a poza tym w Częstochowie nie ma nawet parku gdzie nie ma jakieś wielkiej ulicy obok, a ja w spalinach nie lubiłam z Nimi chodzić! Także zazwyczaj w auto i jeździliśmy kawał od centrum :/ teraz mamy laasek smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-16 12:26 przez grzywcia5.

grzywcia5 (offline)

16-10-2013 13:48:16

Trójmiasto
ach i miałam napisać, że oficjalnie już nie karmię, nie czuję się z tym źle, bo się nie najadali już sad smiley Pożegnalny cycuś Kubusiowy skończył się na tym, że jeszcze butelkę chciał, Olusiowa stała i aż się rwał.. a teraz mi mleko zanika, może z 30 ml bym ściągnęła max.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

agrafka_011 (offline)

16-10-2013 22:17:05

Nowa Wieś
Hej dziewczyny!! na wstępie dołączam sie do najlepszych życzeń dla chłopczyków i dziewczynek!!smiling smiley:* rany jak patrze na Wasze suwaki to aż nie moge uwierzyć ze to już 9 miesięcy przeleciało!! u mnie też juz nadciąga 7, aż mi czasami żal ze czas tak szybko leci, każda chwila spędzona z moimi dziećmi jest dla mnie bardzo cennasmiling smileysmiling smiley

Paulinko zapamiętam date bo dokładnie 4.11 moim miśkom stuknie 7 m. najważniejsze ze już niebawem macie tą wizyte, a może jednak puszczą Was do domu szybciej niż przypuszczasz, zobaczysz jak zleci...

Shirah robiłaś zdjęcia brzuszkowi? trzymam kciuki nadal, fajnie ze już się zoorganizowałaś w domciusmiling smileysmiling smiley

Sylwia u mnie też bywało ze jak jeden spał to drugi nie więc doskonale Cię rozumie, u mnie najlepszym rozwiązaniem na to są zabawy na brzuszku, na pleckach ,w leżaczku sie wygłupiamy a po tym chłopcy są tak padnięci ze zaczynaja marudzić, ja im daję pieluszki, smoczki i sami odpływająsmiling smileysmiling smileyzasypiaja teraz razem ale czesto bywa tak ze którys sie szybciej budzi... teraz spią w dzień mało bo po 15min, max pół godz.więc tez nie moge duzo narobić w mieszkaniu. Zazwyczaj bywa tak ze jak zasną to ja naprawde nie wiem za co sie zabrac najpierw:/

Grzywciu gratuluje słowa Mama!!! ja pierwszy raz usłyszałam od Jasia jak miał chyba 4 miesiące smiling smileysmiling smiley to było takie nieświadome z jego strony ale ja sie unosiłam pod niebosmiling smileysmiling smiley super! tez czekam na te świadome ,,mama"smiling smileysmiling smiley
no i masz racje z tym wózkiem na necie jest naprawde duuuzo taniej


dzis byłam u koleżanki, niedługo rodzi i aż jej zazdrościłam tego slicznego brzuszkasmiling smileysmiling smileychciałabym być jeszcze raz w ciąży ale z jednym dzidziusiemsmiling smileysmiling smileykurcze, ostatnio jak patrze na główki chopaków to zaczęłąm siebie obwiniać ze chyba naprawde za duzo czasu spędzali leżąc płasko w wózku na powietrzu jak byli mali bo mają takie troszke jakby płaskie z tyłu, nie widać tego moze gołym okiem bo mają włoski ale jak położe dłoń to czuje...wszystko przez to ze kazdy u mnie naciskał ze dzieci muszą spędzać duzo czasu na powietrzusad smileysad smileysad smiley od jakiś 3 miesięcy i tak wychodzimy raz do południa i raz popołudniu z czym moja teściowa jakos nie moze sie pogodzić bo ona to najlepiej spałaby na polu w nocy z nimi....


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547370, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.